Jump to content

Σχετικά με το Vodafone mail


KillaBee
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι να αλλαξουν μυαλα...αλλα δεν το βλεπω...

 

παντως οποιος θελει μπορει να παει στην cosmote...εκει το δωρεαν mail ισχυει ακομα...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μακαρι να αλλαξουν μυαλα...αλλα δεν το βλεπω...

 

παντως οποιος θελει μπορει να παει στην cosmote...εκει το δωρεαν mail ισχυει ακομα...

 

δεν ειναι δυνατον να ακουω συνεχεια για την κοσμοτε ειναι πολυ σπαστικο , απο την στιγμη που δεν το παω σαν δικτυο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δυνατον να ακουω συνεχεια για την κοσμοτε ειναι πολυ σπαστικο , απο την στιγμη που δεν το παω σαν δικτυο.

 

φιλε ειπα μια γνωμη...απο εκει και περα ο καθενας οπως γουσταρει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση:

 

Εντάξει, το Vodafone WebMail καταργείται... Αλλά ο SMTP mail server της Vodafone (mail.vodafone.gr) θα συνεχίσει να δουλεύει;

 

Αυτό είναι πολύ σημαντικό για πολύ κόσμο, γιατί έτσι μπορούμε να στέλνουμε email οποιουδήποτε παρόχου (π.χ. OTEnet του σπιτιού) μέσω σύνδεσης Vodafone 3G/HSDPA. Αν καταργηθεί ο SMTP server mail.vodafone.gr δεν θα μπορούμε να στέλνουμε emails από τα κινητά μας, παρά μόνο μέσω Gmail, Windows Live κτλ.!

 

Ελπίζω η κατάργηση να αφορά μόνο την υπηρεσία Vodafone WebMail και όχι και τους servers της... :worry:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση:

 

Εντάξει, το Vodafone WebMail καταργείται... Αλλά ο SMTP mail server της Vodafone (mail.vodafone.gr) θα συνεχίσει να δουλεύει;

 

Αυτό είναι πολύ σημαντικό για πολύ κόσμο, γιατί έτσι μπορούμε να στέλνουμε email οποιουδήποτε παρόχου (π.χ. OTEnet του σπιτιού) μέσω σύνδεσης Vodafone 3G/HSDPA. Αν καταργηθεί ο SMTP server mail.vodafone.gr δεν θα μπορούμε να στέλνουμε emails από τα κινητά μας, παρά μόνο μέσω Gmail, Windows Live κτλ.!

 

Ελπίζω η κατάργηση να αφορά μόνο την υπηρεσία Vodafone WebMail και όχι και τους servers της... :worry:

 

απο οτι καταλαβαινω εννοιεις εαν θα μπορουμε να σεταρουμε το κινητο μας να παιρνει τα μαιλ και να μπορουμε να απανταμε μεσα απο αυτο. οπως και να εχει ειναι θεμα ρυθμισεων αρα δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. μακαρι να μην καταργηθει εγω τους εστειλα τα παραπονα μου και με πηρανε τηλεφωνο απο το 13830 αλλα το ειχα κλειστο και ειδα τισ κλεισεις. και μετα μου ηρθε μαιλ να επικοινωνησω με το τμημα εξυπηρετησης πελατων αλλα τελικα δεν μπορεσα να παρω .. . μακαρι να μην καταργηθει .........

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην καταργηθεί παιδιά, αλλά χλωμό το βλέπω, με δεδομένο ότι στείλανε emails και υπάρχει και σχετική ανακοίνωση στο site της Vodafone.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2420

 

Δυστυχώς, μάλλον για τετελεσμένο γεγονός το βλέπω... :angry:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα και γω την σημαντικη ανακοινωση σχετικα με την διακοπη του vodafone webmail ..

τελικα ειναι πολη μικρη εταιρεια... ξεφτιλα τελειως εχω φυγει με την μια στην κοσμοτε ... εχω στειλει και στην φορμα επικοινωνιας τα παραπονα μου..

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση δεν μου έχουν δώσει από το mail που τους έστειλα έτσι αποφάσισα να τους ρωτήσω και στη σελίδα τους στο facebook http://www.facebook.com/vodafonegreece?sk=wall&filter=12 απάντηση ακόμα όμως τίποτα, αν θέλετε εκφράστε και εσείς εκεί τη διαφωνία σας για τη διακοπή της υπηρεσίας ίσως αν μαζευτούμε πολλοί καταφέρουμε κάτι. Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τους ξανα εστειλα μαιλ και τους ειπα να με ενημερωσουνε μεσω μαιλ ή μυνημα στο κινητο μου και τελικα μου απαντησανε αμεσα μεσα στην ημερα που τους εστειλα το μαιλ και μου γραφουνε το εξης:

 

''Αγαπητέ κύριε

 

 

 

Σε απάντηση του e-mail σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η κατάργηση της υπηρεσίας αποτελεί απόφαση της εταιρίας και θα ισχύσει από 01/07. Όπως αναφέρεται και στη σχετική ανακοίνωση, θα χρειαστεί να μεταφέρετε τα emails σας σε άλλο αποθηκευτικό χώρο και να ενημερώσετε τις επαφές σας για την αλλαγή.

 

 

 

Στη διάθεσή σας.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας '' . αρα :( αποκλειεται να τους μεταπισουμε να την καταργησουμε ... αρα μας βλεπω στην κοσμοτε ΜΟΝΟ και μονο για την ενημερωση μεσω μαιλ . αρα θα κυκλοφορουμε με 2 αριθμους vodafone σαν βασικο αριθμο και την κοσμοτε για την αμεση ενημερωση μεσω μαιλ ( για να μπορουμε να απανταμε αμεσα σε καποιο μαιλ που τυχον μας ερθει οπως και τωρα με την vodafone ) . Mονο που ειναι σπαστικο αυτο . το πολυ να μπαινω μια φορα το βραδυ κυριως στο μαιλ μου για να βλεπω τυχον μαιλ εαν δεν θελω να παρω μαζι μου το δευτερο κινητο τις κοτε.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος καταργησης;εχει γουστο να ακολουθησει και το mycosmos να τρελαθω γιατι το χρησιμοποιω συχνα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος καταργησης;εχει γουστο να ακολουθησει και το mycosmos να τρελαθω γιατι το χρησιμοποιω συχνα.

 

ειναι θεμα του μαρκετιγκ τις εταιρειας

ετσι μου ειπανε . ελεοσ!! ειναι πολυ σπαστικο αυτο. μακαρι να το κανει και η κοσμοτε ετσι ωστε να σπασει το μονοπωλιο και να μην το εχει καμια εταιρεια.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για όποιον ενδιαφέρεται να έχει ειδοποίηση για νέα email μέσω SMS μπορεί να κοιτάξει και αυτή εδώ τη λύση:

mail.360.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να έχει ειδοποίηση για νέα email μέσω SMS μπορεί να κοιτάξει και αυτή εδώ τη λύση:

mail.360.com

 

και με εμένα με ενδιαφέρει μπορείς να ενημερώσεις σχετικά το πως το χρησιμοποιούμε το συγκεκριμένο;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

και με εμένα με ενδιαφέρει μπορείς να ενημερώσεις σχετικά το πως το χρησιμοποιούμε το συγκεκριμένο;

 

Αρχικά κάνε εγγραφή, και μετά μέσα στις ρυθμίσεις θα βρείς την επιλογή για ειδοποίηση μέσω sms.

Επίσης να αναφέρω οτι το webmail του 360 δουλεύει καλύτερα από Internet Explorer με το Firefox είχα κάποια προβλήματα.

Ότι χρειαστείς μπορείς να ξανα ρωτήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κάνε εγγραφή, και μετά μέσα στις ρυθμίσεις θα βρείς την επιλογή για ειδοποίηση μέσω sms.

Επίσης να αναφέρω οτι το webmail του 360 δουλεύει καλύτερα από Internet Explorer με το Firefox είχα κάποια προβλήματα.

Ότι χρειαστείς μπορείς να ξανα ρωτήσεις.

 

ok σε ευχαριστώ δοκίμασα να κάνω εγράφη μέσω μίνι όπερα του κινητού μου και δεν μπορούσα να επιλέξω το κουτάκι για αποδοχή όρων και τελικά το άφησα . Όταν μπορέσω να μπω από υπολογιστή και εχω κάποιο πρόβλημα θα σε ρωτήσω . Ευχαριστώ παρά πολύ διότι με βόλευε πολύ, δοκίμασα να βάλω την αντίστοιχη της κοσμοτε αλλά επειδή δεν το παίρνω μαζί μου το κινητό της κοσμοτε δεν τα βλέπω γρήγορα τα μυνήματα και είναι σπαστικο πάλι καλά να ρυθμίσω να μου έρχονται στην βοντα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστώ δοκίμασα να κάνω εγράφη μέσω μίνι όπερα του κινητού μου και δεν μπορούσα να επιλέξω το κουτάκι για αποδοχή όρων και τελικά το άφησα . Όταν μπορέσω να μπω από υπολογιστή και εχω κάποιο πρόβλημα θα σε ρωτήσω . Ευχαριστώ παρά πολύ διότι με βόλευε πολύ, δοκίμασα να βάλω την αντίστοιχη της κοσμοτε αλλά επειδή δεν το παίρνω μαζί μου το κινητό της κοσμοτε δεν τα βλέπω γρήγορα τα μυνήματα και είναι σπαστικο πάλι καλά να ρυθμίσω να μου έρχονται στην βοντα.

 

Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις το pc για να κάνεις εγγραφή και όπως σου είπα και πρίν Internet Explorer γιατί αλλιώς τρώει κολήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις το pc για να κάνεις εγγραφή και όπως σου είπα και πρίν Internet Explorer γιατί αλλιώς τρώει κολήματα.

 

οκ θα το δοκιμάσω όταν βρεθώ κοντά σε υπολογιστή. Και βλέπουμε σε ευχαριστώ πολύ πάντως

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
και σε μένα μια από τα ίδια, λες να το μετάνιωσαν;

 

Ρωτησα στην βοντα και μου ειπανε οτι εχει μεινει ο σερβερ ανοιχτος ακομα και καποια στιγμη η σελιδα δεν θα υπαρχει. αυτο. τωρα τα συμπερασματα δικα σας .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

απλά δε μπορείς να το εμπιστεύεσαι γιατί από ώρα σε ώρα μπορεί να μη δουλεύει.

κρίμα ρε ****το

 

ακριβως για αυτο και εγω σταματησα να το χρησιμοποιω ανεξαρτητα με το οτι δεν εχει απενεργοποιηθει ακομα αλλα ειναι αβεβαιο και θα εχανα μαιλ για αυτο . εγω εβαλα το vodafone360.gr και ειναι πολυ καλυτερο απο το αλλο. διοτι σου ερχεται και το θεμα του μυνηματος και ενα κομματι απο το κειμενο του μυνηματος ενω με το vodafone mail ερχοτανε μονο το θεμα. οποτε καλυτερα!!! .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ακριβως για αυτο και εγω σταματησα να το χρησιμοποιω ανεξαρτητα με το οτι δεν εχει απενεργοποιηθει ακομα αλλα ειναι αβεβαιο και θα εχανα μαιλ για αυτο . εγω εβαλα το vodafone360.gr και ειναι πολυ καλυτερο απο το αλλο. διοτι σου ερχεται και το θεμα του μυνηματος και ενα κομματι απο το κειμενο του μυνηματος ενω με το vodafone mail ερχοτανε μονο το θεμα. οποτε καλυτερα!!! .

 

εαν παρω κινητο με android θα μπορω να μπαινω στο 360 να βλεπω τα μυνηματα μου ; ή οχι. διοτι με οπερα μινι δεν γινεται σε παει σε μια σελιδα που δεν μπορεις να κανεις τιποτα. επισης ρωτησα στο 13840 για την συγκεκριμενη υπηρεσια του 360 και μου ειπανε οτι η υπηρεσια λειιτουργει κανονικα και ειναι υποκαταργηση και οταν θα καταργηθει και αυτη θα λαβουμε σχετικο μυνημα δηλαδη ελεος!. ολα τα μαιλ τα κοψανε.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα σταμάτησε να δουλεύει. και σε φίλο μου επίσης. :(

 

καιρος ητανε!. αφου ειχανε πει απο 1/7 οτι θα καταργηθει δωσανε παραταση περιπου ενα μηνα μετα καλυτερα αν και εγω τα μαιλ τα μεταφερα πολυ πιο νωριτερα για να μην τα χασω. αλλα τελικα υπαρχει και το vodafone 360 που ειναι το ιδιο πραγμα με το vodafone mail και εχει και αμεση ενημερωση με μυνημα στο κινητο .

το κακο ειναι οτι στο 13840 λενε οτι ειναι υποκαταργηση το συγκεκριμενο μαιλ αλλα λειτουργει κανονικα και για να μπορεις να δεις τα μαιλ σου πρεπει να μπεις με ιντερνετ EXPLORER ετσι μου ειπανε παραπανω διοτι με τα αλλα κολλαει. τελικα το δοκιμασα και οντως κολλαει μονο με I.E. μπαινει και δεν κολλαει. τεσπα δοκιμασε το και βαλτω και εσυ για οσο κρατησει και μετα βλεπεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...