Jump to content

Σχετικά με το Vodafone mail


KillaBee
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες?

 

τελειο το νεο vodafone mail που σε ενημερωνει για την αλληλογραφια σου με sms δωρεαν στο κινητο . προωθω την αλληλογραφια μου στο μαιλ του κινητου μου για να ενημερωνομε και αμεσα . και εχω συνδεσει και το facebook και με ενημερωνει αμεσα οταν εχω καποιο αιτημα φιλιασ , εισερχομενο κ.α. απλα yamato!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περισσότερες λεπτομέρειες, κάποιο link?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2420

Εαν θελεις να ενεργοποιησεις την αλληλογραφια σου καλεσε το 13830 και πες να στο ενεργοποιησουνε , μονο και αν θελεις να ενεργοποιησεις για να προωθεις την αλληλογραφια απο το κλασικο σου μαιλ στο μαιλ τις βοντα να ξερεις οτι δεν μπορεις να προωθησσεις την αλληλογραφια στο μαιλ τις βοντα εαν εχεις μαιλ απο την microsoft ( οπωσ hotmail,windowslive+++ ) δεν γινεται το εχω δοκιμασει . αναγκαστηκά θα πρεπει να αλλαξεις μαιλ ξερω οτι γινεται σιγουρα στο yahoo mail και στο μαιλ gmail . και αμα δεν σε ενημερωνει το μαιλ της βοντα και η αλληλογραφια σου πηγαινει στην ανεπιθμητη αλληλογραφια τοτε θα πρεπει να απενεργοποιησεις το ελενχο spam αλληλογραφιας συνηθως γινεται στο μαιλ του gmail αυτο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση τυπογραφικου λαθους

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από ότι είδα στο site της vodafone, μπορεί κανείς να το ενεργοποιήσει και με SMS. Το Link που το αναφέρει είναι το:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2422&menuId=8804

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγώ πάντως μετάνιωσα που το άνοιξα. Για να αλλάξεις κωδικό εισόδου πρέπει να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών (έλεος) και μέχρι τώρα, χωρίς να το έχω δώσει πουθενά, με έχει ταράξει στο spam. Spam filtering απλά ανύπαρκτο. Υλοποίηση χειρότερη από τα mail της περασμένης 10ετίας... Προτείνω την υπηρεσία (ο Θεός να την κάνει) για το... λεμόνι της χρονιάς !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετάνιωσα που το άνοιξα. Για να αλλάξεις κωδικό εισόδου πρέπει να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών (έλεος) και μέχρι τώρα, χωρίς να το έχω δώσει πουθενά, με έχει ταράξει στο spam. Spam filtering απλά ανύπαρκτο. Υλοποίηση χειρότερη από τα mail της περασμένης 10ετίας... Προτείνω την υπηρεσία (ο Θεός να την κάνει) για το... λεμόνι της χρονιάς !!!

 

Εγώ άλλαξα τον κωδικό.

Έχουν ένα link:

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2425&menuId=8807

 

και έπαιξε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετάνιωσα που το άνοιξα. Για να αλλάξεις κωδικό εισόδου πρέπει να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών (έλεος) και μέχρι τώρα, χωρίς να το έχω δώσει πουθενά, με έχει ταράξει στο spam. Spam filtering απλά ανύπαρκτο. Υλοποίηση χειρότερη από τα mail της περασμένης 10ετίας... Προτείνω την υπηρεσία (ο Θεός να την κάνει) για το... λεμόνι της χρονιάς !!!

 

όχι είναι πολύ τέλειο το μάιλ τις βοντα. Για να αλλάξεις κωδικό δεν χρειάζεται να πάρεις τηλ την εξυπηρέτηση πελατών μπαίνεις στο vodafone.gr μετά στο vodafone adsl και μετά επιλεγείς vodafone webmail και κάτω γράφει αλλαγή κωδικού. Όσο για το σπαμ είναι πολύ καλό. Βέβαια εάν δεν το θέλεις μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Το μόνο κακό κατά την γνώμη μου είναι ότι δεν μπορείς όταν μπαίνεις από το κινητό να στείλεις μάιλ. Ξέρεις κανείς πως μπορώ να στέλνω μάιλ από την διεύθυνση του μάιλ τις βοντα;. Εκτός από το να ΣΥΧΡΟΝΗΣΩ ΤΟ ΜΑΙΛ από το κινητό και να στέλνω χρησιμοποιώντας την εφαρμογή μάιλ του κινητού. Άλλος τρόπος υπάρχει;. Μην πως υπάρχει άλλη διεύθυνση που είναι μόνο για κινητά;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ισχύει ακόμη ότι στο Vodafone Mail , μπορείς να ακούς τα ηχητικά μηνύματα που έχουν αφήσει στοη τηλεφωνητή σου?
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν αντιμετωπίζεται πρόβλημα με την είσοδο στο μάιλ εμφανίζοντας μια άλλη σελίδα όταν κανείς σύνδεση είναι ότι στο σίτε τις βοντα κάνουνε αναβάθμιση για αυτό . Μου έχει τύχει αρκετές φορές όταν μπαίνω στο μάιλ αριθμός κινητού@vodafone.gr ενώ στο μάιλ που εχω από το vodafone adsl με βάζει κανονικά ενώ είναι η ίδια πλατφόρμα τις σελίδας που μπαίνω. Ρώτησα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπανε τα παραπάνω και είπα να ενημερώσω για να ξέρετε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Aντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα. Δε μπορώ να κάνω προώθηση αλληλογραφίας. Η επιλογή Προώθηση Αλληλογραφίας είναι "αχνή" και δοκίμασα με ό,τι browser υπάρχει. Στην εξυπηρέτηση κάλεσα και δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Το webmail ειναι εντελως δωρεαν?Χωρις χρεωσεις και τελη ??? Απο τα κινητα υπαρχει προσβαση στο email αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Το webmail ειναι εντελως δωρεαν?Χωρις χρεωσεις και τελη ??? Απο τα κινητα υπαρχει προσβαση στο email αυτο?

 

ναι είναι δωρεάν. Το καλό που έχει ότι όταν σου στείλει κάποιος ένα μάιλ σου έρχεται στο κινητό μύνημα με το θέμα του μυνήματος και τον αποστολέα είναι πολύ χρήσιμο. Πιστεύω ότι βολεύει πολύ να βάλεις να προωθείς την αλληλογραφία σου στο μάιλ τις βοντα έτσι ώστε να ενημερώνεσε άμεσα για κάθε νέο μάιλ. Το κακό είναι ότι το hotmail δεν επιτρέπει την προώθηση αλληλογραφίας σε άλλο μάιλ εκτός τις microsoft. Άρα άμα έχεις hotmail δεν γίνεται η προώθηση αλληλογραφίας. Το δοκιμάσει και λειτουργεί άψογα σε Gmail, vodafone.net.gr, yahoo mail. Γενικά το χρησιμοποιώ για το facebook περισσότερο διότι εχω βάλει να λαμβάνω μάιλ όταν λαμβάνω κάποιο μύνημα ή αίτημα φιλίας και μου έρχεται αυτόματα μύνημα και ενημερώνομαι άμεσα. Είναι πολύ χρήσιμη η υπηρεσία. Να ξέρεις ότι πρέπει να μπαίνεις μια φορά στις 6 μήνες για να μην χαθεί. Επίσης όταν στέλνεις μάιλ από εκεί θα φαίνεται το μάιλ του κινητού σου με την μορφή αριθμός κινητού@vodafone.gr . Επίσης μπορείς να καλύψεις το αριθμό του κινητό σου με κάποια ψευδώνυμα αλλά μπορείς να τα χρησιμοποιείς μόνο για να λαμβάνεις μάιλ θα απαντάσ με το βασικό μάιλ που θα έχει τον αριθμού του κινητό σου . Εάν θέλεις να το ενεργοποιήσεις μπες στο vodafone.gr γράφει κάτω πως θα το ενεργοποιήσεις στέλνεις την λέξη email on σε ένα 5ψηφίο νούμερο και ενεργοποιείται σε ένα 24ωρο. Εάν σκοπεύεις να το χρησιμοποίςεισ για προώθηση αλληλογραφίας το μάιλ τις βοντα καλό είναι να απενεργοποιήσεις το antispam έτσι ώστε να ενημερώνεσε με Sms στο κινητό σου για κάθε μύνημα. Διότι εάν δεν το απενεργοποιήσεις απλά το βάζει στα σπαμ και δεν σε ενημερώνει με Sms στο κινητό ότι σου ήρθε μύνημα. Όσο για το κινητό ναι μπορείς να έχεις πρόσβαση στο μάιλ τις βοντα είτε να ρυθμίσεις το κινητό σου να μπαίνει και να σου στέλνει τα μυνήματα στα εισερχόμενα σου είτε να μπεις κανονικά όπως μπαίνεις και στο υπολογιστή σου στην ίδια σελίδα απλά το κακό είναι ότι δεν μπορείς να στείλεις με αυτόν τον τρόπο , μόνο να δεις τα μάιλ σου. Ελπίζω να σε κάλυψα..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ.. ρυθμισα και το iphone να τα παιρνω ολα εκει απευθειας...μια χαρα δουλευει ελπιζω να μην φαω τρελο spam

ευχαριστωωω

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Vodafone SPAM mail θα έπρεπε να λέγεται. Το έχω ενεργοποιήσει καιρό τώρα και δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Ωστόσο κάθε τρεις και λίγο έρχονται spam μηνύματα.

Όσο για τη λειτουργία του, χωρίς να θέλω να ξεκινήσει διαξιφισμός, κάνει το απαράδεκτο να στέλνει αριθμό κινητού@vodafone.gr !!! Με άλλα λόγια το alias είναι ΜΟΝΟ για να λαμβάνεις και όταν στέλνεις πρέπει να φαίνεται αναγκαστικά το κινητό σου. Στο έρημο παρατημένο mycosmos mail το alias δουλεύει και για να στέλνεις και μάλιστα κάνεις και login με αυτό. Να μην πω για εκείνα τα έρημα τα 10 γραπτά μηνύματα που η βόδιφον-καβούρια στις τσέπες δεν αξιώθηκε να δώσει για να είναι στα ίδια με την κοσμοτέ...

Μόνο να ΜΕΙΩΝΕΙ τα ποσά έκπτωσης αντί επιδότησης ξέρει... Μεταξύ άλλων...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ.. ρυθμισα και το iphone να τα παιρνω ολα εκει απευθειας...μια χαρα δουλευει ελπιζω να μην φαω τρελο spam

ευχαριστωωω

 

τίποτα. Εμένα με έχει βόλεψεί πολύ κατά την γνώμη μου καλό είναι να μην φαίνεται ο αριθμός του κινητό σου στο μάιλ . Οπότε χρησιμοποίησε το αποκλειστικά και μόνο για την προώθηση αλληλογραφίας . Πιστεύω ότι έτσι είναι καλύτερα. Έτσι ώστε να μην μπερδεύεται κανείς όταν αποστέλεισ ή σου στέλνουν μάιλ στο μάιλ τις βοντα. Ελπίζω να κατάλαβες για ποιον λόγο θέλω να πω ότι θα μπερδευτούν διότι όταν στέλνεις μάιλ θα βλέπουνε τον αριθμό του κινητό σου@vodafone.gr , ενώ όταν σου στέλνουν εάν έχεις βάλει κάποιο ψευδώνυμο θα βλέπουνε ως αποστολέα το μάιλ τις μορφής ψευδώνυμο@vodafone.gr για αυτό το λέω.

 

Vodafone SPAM mail θα έπρεπε να λέγεται. Το έχω ενεργοποιήσει καιρό τώρα και δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Ωστόσο κάθε τρεις και λίγο έρχονται spam μηνύματα.

Όσο για τη λειτουργία του, χωρίς να θέλω να ξεκινήσει διαξιφισμός, κάνει το απαράδεκτο να στέλνει αριθμό κινητού@vodafone.gr !!! Με άλλα λόγια το alias είναι ΜΟΝΟ για να λαμβάνεις και όταν στέλνεις πρέπει να φαίνεται αναγκαστικά το κινητό σου. Στο έρημο παρατημένο mycosmos mail το alias δουλεύει και για να στέλνεις και μάλιστα κάνεις και login με αυτό. Να μην πω για εκείνα τα έρημα τα 10 γραπτά μηνύματα που η βόδιφον-καβούρια στις τσέπες δεν αξιώθηκε να δώσει για να είναι στα ίδια με την κοσμοτέ...

Μόνο να ΜΕΙΩΝΕΙ τα ποσά έκπτωσης αντί επιδότησης ξέρει... Μεταξύ άλλων...

 

δεν ξέρω για το αντίσπαμ τις βοντα πως λειτουργεί, εξάλλου το εχω απενεργοποιήσει όπως είπα παραπάνω διότι θέλω να ενημερώνομαι σε κάθε περίπτωση για νέο μάιλ ανεξάρτητα εάν είναι σπαμ ή όχι. Διότι έτσι θα μπω και θα το δω ενώ εάν είναι σπαμ δεν θα μπω για αυτό. Όσο για αυτό που γράφεισ με τα 10 Sms προς όλα τα δίκτυα ελλάδας και εξωτερικού που δίνει η κοσμοτε στο μάιλ της όντως είναι πολύ χρήσιμα διότι εξυπηρετούνε πολύ όταν δεν έχεις κάρτα. Εγώ θα πάρω τηλεφωνο την βοντα να τους το κάνω πρόταση να το προσθέσουνε και ότι βγει. Επίσης όσο για το mycosmos μάιλ τις κοσμοτε από όσο είχα ρωτήσει στο 1313 μου είχανε πει ότι δεν μπορείς να έχεις ψευδώνυμα όταν σου στέλνουνε αλλά μόνο όταν στέλνεις εσυ. Δεν το εχω ψάξει παραπάνω εσυ πως το έχεις ενεργοποιήσει αυτό;. Επίσης οι ρυθμίσεις του κοσμοτε μάιλ δεν είναι ξεκάθαρεσ όπως τις βοντα στην κοσμοτε έχει και ρυθμίσεις και κάτω αριστερά επιλογές και άντε να βρεις αυτό που ψάχνεις εμένα προσωπικα μου είχε σπάσει τα νεύρα να βρω που ήτανε το αντίσπαμ στο κοσμοτε μάιλ διότι δεν το έβρισκα εκεί που το έχουνε βάλει και αναγκαστικά να πάρω τηλέφωνο το 1313.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γενικά χρησιμοποιούσα πολλά χρόνια το SMS notification της Vodafone και της Cosmote και ήταν πολύ χρήσιμο. Από τότε όμως που υπάρχει η δυνατότητα push είτε από Exchange είτε από Gmail αλλά και από Yahoo κάνω απλά (επιλεκτικά με φίλτρα) forward τα email μου από τον κύριο λογαριασμό σε έναν από τους παραπάνω και με push ενημερώνομαι άμεσα και πιο διακριτικά από οτι με SMS.

Με Vodafone είχα πάντα το πρόβλημα στα alias usernames με τρομερό spam που ουσιαστικά το αχρήστευε. Αν κόψει κανείς τα alias και αφήσει μόνο το default mail με το νούμερο του κινητού εξαφανίζονται και τα spam.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά χρησιμοποιούσα πολλά χρόνια το SMS notification της Vodafone και της Cosmote και ήταν πολύ χρήσιμο. Από τότε όμως που υπάρχει η δυνατότητα push είτε από Exchange είτε από Gmail αλλά και από Yahoo κάνω απλά (επιλεκτικά με φίλτρα) forward τα email μου από τον κύριο λογαριασμό σε έναν από τους παραπάνω και με push ενημερώνομαι άμεσα και πιο διακριτικά από οτι με SMS.

Με Vodafone είχα πάντα το πρόβλημα στα alias usernames με τρομερό spam που ουσιαστικά το αχρήστευε. Αν κόψει κανείς τα alias και αφήσει μόνο το default mail με το νούμερο του κινητού εξαφανίζονται και τα spam.

 

μπορείς να μου εξηγήσεις σχετικά με το πως γίνεται για το yahoo mail?.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μεσω webmail μπορεις τελικα να στειλεις sms οπως με το mycosmos;

 

Τζαμπα εννοεις ετσι?Οχι σε καμια περιπτωση αλλα το εμαιλ ειναι εντελως δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα ελαβα το παρακατω μαιλ "ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

 

 

 

Το Vodafone Webmail διακόπτει

τη λειτουργία του την 1η Ιουλίου 2011

 

 

 

 

Αγαπητέ Webmail συνδρομητή,

 

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την 1η Ιουλίου 2011 η υπηρεσία του Vodafone Webmail (https://webmail.vodafone.net.gr/uwc/auth ) θα σταματήσει την λειτουργία της.

 

 

 

Συγκεκριμένα διακόπτεται η λειτουργία των παρακάτω email:

 

69xxx @vodafone.gr και όνομα μου @vodafone.net.gr

 

 

 

Παρακαλούμε να μεταφέρετε τα email σας μαζί με το περιεχόμενο τους σε δικό σας αποθηκευτικό χώρο, όπως επίσης να ενημερώσετε τις email-επαφές σας για αυτή την αλλαγή.

 

 

 

 

Ευχαριστούμε,

 

 

 

Η ομάδα του Vodafone Webmail''

τι σπαστικο ; . και τωρα σου λεει να φτιαξεις αλλο μαιλ διοτι αυτο θα ισχυσει μεχρι 1/7/2011.

τι βλακειες ειναι αυτες;.

τι μαιλ παροχοι δωρεαν υπαρχουνε ; . εκτος απο gmail, hotmail, yahoo,aol και in

ψαχνω να βρω ενα καλο. αλλα οχι συνηθισμενο. παρατηρησα οτι εδω http://www.mail.com/int/ εχει παρα πολλες καταλαξεις στο μαιλ . το γνωριζει κανεις ; θελω καποια αποψη απο καποιον που γνωριζει διοτι μολις το ειδα αυτο εφριξα εκει που ειχα βολευτει με την ενημερωση μεσω sms στο κινητο οταν λαμβανα καποιο μαιλ τωρα που λενε οτι πρεπει να μεταφερω ολα τα μαιλ μου σε αλλο . και να φτιαξω αλλο μαιλ διοτι απο 1/7/2011 θα σταματησει να υπαρχει η υπηρεσια. τι ειναι αυτα ; . τωρα δν ξερω που να φτιαξω μαιλ. οποιος μπορει ας μου πει. στην vodafone ειχα βολευτει επισης οταν εστελνα καποιο μαιλ ειχα την δυνατοτητα να εχω και αναφορα παραδοσης ή αναγνωσης και τα δυο. σε κανενα μαιλ αλλο δεν το ειχα αυτο. υπαρχει καποιο δωρεαν μαιλ που να το παρεχει;. επισης καποιος τροπος ενημερωσης για καποιο μαιλ στο κινητο μας μπορουμε να ενεργοποιησουμε απο καποιο μαιλ παροχεα; . απο οσο ξερω οχι. σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω απελπιστει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτοι!!!!

και εγώ χρησιμοποιούσα το VODAFONE Webmail και με εξυπηρετούσαν πολύ οι ειδοποιήσεις όταν λάμβανα νέο email.

 

Τους έστειλα ήδη της αντιρρήσεις μου σχετικά με αυτή την απαράδεκτη κίνηση τους και περιμένω απάντηση τους μπας και αλλάξει κάτι.

Πιστεύω αν διαμαρτυρηθούμε αρκετοί ίσως το σκεφτούν για την κατάργηση του webmail.

 

Παραθέτω το email που τους έστειλα:

Πρός την ομάδα του Vodafone Webmail,

Σχετικά με την σημαντική ανακοίνωση για τη διακοπή του Vodafone Webmail, παρακάτω σας παραθέτω την ανακοίνωση σας: "Αγαπητέ Webmail συνδρομητή, Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την 1η Ιουλίου 2011 η υπηρεσία του Vodafone Webmail (https://webmail.vodafone.net.gr/uwc/auth ) θα σταματήσει την λειτουργία της. Συγκεκριμένα διακόπτεται η λειτουργία των παρακάτω email: 69xxx @vodafone.gr και όνομα μου @vodafone.net.gr Παρακαλούμε να μεταφέρετε τα email σας μαζί με το περιεχόμενο τους σε δικό σας αποθηκευτικό χώρο, όπως επίσης να ενημερώσετε τις email-επαφές σας για αυτή την αλλαγή. Ευχαριστούμε, Η ομάδα του Vodafone Webmail."

 

Είμαι χρήστης της συγκεκριμένης υπηρεσίας κατά σειρά ετών, μένω έκπληκτος όταν βλέπω να καταργείται μία υπηρεσία (email) που συμβάλει στη προσφορά μιας ολοκληρωμένης πρότασης επικοινωνίας από την εταιρεία σας.

 

Ειδικά όταν η διαφοροποίηση μεταξύ των εταιρειών και των προσφορών τους προς το καταναλωτή είναι κυρίως από τις πρόσθετες υπηρεσίες που του προσφέρουν, θεωρώ ότι η κατάργηση μιας τέτοιας υπηρεσίας από τη Vodafone, που αν θυμάμαι σωστά πρώτη η Vodafone πρόσφερε, είναι λάθος και ειδικά όταν τέτοιες υπηρεσίες είναι απαραίτητες στη καθημερινή μας επικοινωνία.

 

Αναρωτιέμαι πια είναι πλέον η φιλοσοφία σας να γίνετε και εσείς Cosmote;

Από τις πρόσφατες ανακοινώσεις σας βλέπε αύξηση της ελάχιστης χρέωσης ανά κλήση από τα 45 δευτερόλεπτα στα 60 δευτερόλεπτα και από τη κατάργηση των πρόσθετων υπηρεσιών σας, μόνο κάτι τέτοιο φαίνεται. Και αν η φιλοσοφία σας είναι αυτή γιατί άραγε να μην πάρω τη προσφορά της Original Cosmote;

 

Σας παρακαλώ ενημερώστε με τους λόγους για τη κατάργηση της υπηρεσίας Vodafone Webmail, και καθώς αν η εναλλακτική επιλογή που μου προτείνεταιi είναι το MY COSMOS e-mail προσφερόμενο από το δίκτυο της Cosmote.

Με εκτίμηση,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτοι!!!!

και εγώ χρησιμοποιούσα το VODAFONE Webmail και με εξυπηρετούσαν πολύ οι ειδοποιήσεις όταν λάμβανα νέο email.

 

Τους έστειλα ήδη της αντιρρήσεις μου σχετικά με αυτή την απαράδεκτη κίνηση τους και περιμένω απάντηση τους μπας και αλλάξει κάτι.

Πιστεύω αν διαμαρτυρηθούμε αρκετοί ίσως το σκεφτούν για την κατάργηση του webmail.

 

Παραθέτω το email που τους έστειλα:

Πρός την ομάδα του Vodafone Webmail,

Σχετικά με την σημαντική ανακοίνωση για τη διακοπή του Vodafone Webmail, παρακάτω σας παραθέτω την ανακοίνωση σας: "Αγαπητέ Webmail συνδρομητή, Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την 1η Ιουλίου 2011 η υπηρεσία του Vodafone Webmail (https://webmail.vodafone.net.gr/uwc/auth ) θα σταματήσει την λειτουργία της. Συγκεκριμένα διακόπτεται η λειτουργία των παρακάτω email: 69xxx @vodafone.gr και όνομα μου @vodafone.net.gr Παρακαλούμε να μεταφέρετε τα email σας μαζί με το περιεχόμενο τους σε δικό σας αποθηκευτικό χώρο, όπως επίσης να ενημερώσετε τις email-επαφές σας για αυτή την αλλαγή. Ευχαριστούμε, Η ομάδα του Vodafone Webmail."

 

Είμαι χρήστης της συγκεκριμένης υπηρεσίας κατά σειρά ετών, μένω έκπληκτος όταν βλέπω να καταργείται μία υπηρεσία (email) που συμβάλει στη προσφορά μιας ολοκληρωμένης πρότασης επικοινωνίας από την εταιρεία σας.

 

Ειδικά όταν η διαφοροποίηση μεταξύ των εταιρειών και των προσφορών τους προς το καταναλωτή είναι κυρίως από τις πρόσθετες υπηρεσίες που του προσφέρουν, θεωρώ ότι η κατάργηση μιας τέτοιας υπηρεσίας από τη Vodafone, που αν θυμάμαι σωστά πρώτη η Vodafone πρόσφερε, είναι λάθος και ειδικά όταν τέτοιες υπηρεσίες είναι απαραίτητες στη καθημερινή μας επικοινωνία.

 

Αναρωτιέμαι πια είναι πλέον η φιλοσοφία σας να γίνετε και εσείς Cosmote;

Από τις πρόσφατες ανακοινώσεις σας βλέπε αύξηση της ελάχιστης χρέωσης ανά κλήση από τα 45 δευτερόλεπτα στα 60 δευτερόλεπτα και από τη κατάργηση των πρόσθετων υπηρεσιών σας, μόνο κάτι τέτοιο φαίνεται. Και αν η φιλοσοφία σας είναι αυτή γιατί άραγε να μην πάρω τη προσφορά της Original Cosmote;

 

Σας παρακαλώ ενημερώστε με τους λόγους για τη κατάργηση της υπηρεσίας Vodafone Webmail, και καθώς αν η εναλλακτική επιλογή που μου προτείνεταιi είναι το MY COSMOS e-mail προσφερόμενο από το δίκτυο της Cosmote.

Με εκτίμηση,

 

έλα ντε είναι πολύ σπαστικό αυτό που κάνουνε!. Θέλω και εγώ να τους στείλω τα παράπονα μου σε ποιο μάιλ τους τα στέλνω;. Αναγκαστικά εάν σταματήσει θα χρησιμοποιώ και εγώ το my cosmos δυστυχώς αφού με εξυπηρετεί παρά πολύ αυτή η υπηρεσία. Επίσης πήρα το 13830 για να μάθω περισσότερα και μου είπανε ότι είναι θέμα του μάρκετιγκ τις εταιρείας για αυτό κόβεται. Και εγώ εχω απελπιστεί. Όσο για την κόσμοτε είναι η μόνη που δεν έχει ελάχιστη χρέωση τα 60" αλλά τα 45".

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και σε μένα το συγκεκριμένο mail.

κρίμα γιατί βόλευε πάρα πολύ με τις ειδοποιήσεις που είχε στο κινητό.

τι τους κόστιζε και το κόψανε δε μπορώ να καταλάβω.

 

πάντως πάμε από το κακό στο χειρότερο :mad:

 

Όσο για την κόσμοτε είναι η μόνη που δεν έχει ελάχιστη χρέωση τα 60" αλλά τα 45".

 

ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε είναι πολύ σπαστικό αυτό που κάνουνε!. Θέλω και εγώ να τους στείλω τα παράπονα μου σε ποιο μάιλ τους τα στέλνω;. Αναγκαστικά εάν σταματήσει θα χρησιμοποιώ και εγώ το my cosmos δυστυχώς αφού με εξυπηρετεί παρά πολύ αυτή η υπηρεσία. Επίσης πήρα το 13830 για να μάθω περισσότερα και μου είπανε ότι είναι θέμα του μάρκετιγκ τις εταιρείας για αυτό κόβεται. Και εγώ εχω απελπιστεί. Όσο για την κόσμοτε είναι η μόνη που δεν έχει ελάχιστη χρέωση τα 60" αλλά τα 45".

 

Email εγώ τους έστειλα μέσω του παρακάτω link:

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/opinionRequest.action?opinionType=6

 

Θα πρότεινα όλοι να στείλουμε τα παράπονα μας μπας και αλλάξουν μυαλά...

γιατί κάτι μου μυρίζει ότι αργότερα θα μας προσφέρουν κάποια παρόμοια υπηρεσία επί πληρωμή.

 

Επίσης ότι είναι θέμα του marketing της εταιρείας, να μάθουν πρώτα τον ορισμό του marketing και μετά να λένε ότι μπαρούφα τους πούνε. Γιατί το marketing μπορούμε να πούμε ότι είναι μία διαδικασία management μέσω της οποίας τα αγαθά και οι υπηρεσίες προωθούνται πρός τον πελάτη. Ως φιλοσοφία, βασίζεται στην σκέψη της επιχείρησης από την πλευρά των αναγκών των πελατών και την ικανοποίησή τους. Δε φαντάζομαι να συμβαίνει κάτι τέτοιο σε αυτή τη περίπτωση;

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Email εγώ τους έστειλα μέσω του παρακάτω link:

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/opinionRequest.action?opinionType=6

 

Θα πρότεινα όλοι να στείλουμε τα παράπονα μας μπας και αλλάξουν μυαλά...

γιατί κάτι μου μυρίζει ότι αργότερα θα μας προσφέρουν κάποια παρόμοια υπηρεσία επί πληρωμή.

 

όντως το βλέπω να έρχεται. Οκ θα τους τα ψαλω ένα χεράκι σε ευχαριστώ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...