Jump to content

Σχετικά με το Vodafone mail


KillaBee
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε σε μένα ήρθε email. Ευχαριστώ takeovernet για την ενημέρωση αλλά δεν μπορώ πλέον να μπω ούτε στο Vodafone Mail από browser (http://webmail.vodafone.net.gr/) ούτε με IMAP...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

From: No-Reply <No-Reply@panafonet.gr>

Date: 20 July, 2009 12:00:09 PM GMT+03:00

Subject: Το Vodafone Mail αλλάζει τον Ιούλιο 2009 / The Vodafone Mail is changing in July 2009

 

 

 

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τον Ιούλιο, το Vodafone Mail αποκτά νέο πρόσωπο μέσα από το Web, καθώς θα εγκαινιάσει σε ένα νέον ιστότοπο με νέες δυνατότητες, καινούργια χαρακτηριστικά, καλύτερη υποστήριξη πελατών και άλλα πολλά .

 

Συγκεκριμένα τι αλλάζει:

 

Θα παρέχεται η δυνατότητα για εξελιγμένο Anti-Spamming /Anti-Virus μηχανισμό

Αύξηση του χώρου αποθήκευσης των εισερχόμενων email από 25 MB σε 500 ΜΒ (δωρεάν)

ΔΩΡΕΑΝ SMS ειδοποίησης για κάθε νέο email που αποστέλλεται στη θυρίδα σας. (Δυνατότητα απoεπιλογής δίνεται μέσα από τη σελίδα μας)

Για να λαμβάνετε τα email σας μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μέχρι και διαφορετικά 5 διαφορετικά ψευδώνυμα «Mail Αliases

Συλλογή αλληλογραφίας από εξωτερικά emails (μέχρι 1 με POP3)

Ανανέωση Password μέσω της Εξυπηρέτησης Πελατών – 13830

Διακόπτεται η λειτουργία του FAX και δεν θα μπορείτε να λαμβάνετε τα ηχητικά σας μηνύματα (Voice Mails) στη Vodafone Mail θυρίδα σας.

To ημερολόγιο Vodafone Mail διακόπτεται και θα υποστηρίζεται στο μέλλον. Προτείνουμε να αποθηκεύσετε αλλού τις ήδη προγραμματισμένες συναντήσεις σας.

Οι υπηρεσίες «Auto reply - αυτόματη απάντηση» και «Προσωπική υπογραφή» θα πρέπει να ξανά-οριστούν στο νέο Vodafone Mail.

Η είσοδος μέσα από Vodafone live διακόπτεται. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το email inbox του κινητού σας με τις κατάλληλες Vodafone Mail ρυθμίσεις από το http://www.vodafone.gr στον τομέα Mobile Email.

Εάν θέλετε να ρυθμίσετε μόνοι σας το κινητό ή το Outlook κτλ. θα βρείτε παρακάτω τις ρυθμίσεις:

 

Access Type: IMAP ή POP3

User name: «αριθμός»@vodafone.gr (πχ. 6944…@vodafone.gr)

Incoming Mail Server: mail.vodafone.gr

Outgoing (SMTP) Mail Server: smtp.vodafone.gr

Ports: IMAP 143, POP3 110, SMTP 25

Encryption: No SSL

 

Λόγω τεχνικών αλλαγών μέσα στον Ιούλιο παρακαλούμε να αποθηκεύσετε τα χρήσιμα email σας και τις επαφές σας στο υπολογιστή σας.

 

Ευχαριστούμε πολύ για την προτίμησή σας τον τελευταίο καιρό. Επιθυμία μας είναι να σας προσφέρουμε μια συγκλονιστική, νέα εμπειρία.

 

Ευχαριστούμε,

 

Η ομάδα της

Vodafone Internet Services

 

_________________________________________________________________

 

 

Dear customer,

 

We would like to inform you that in July, the Vodafone Mail acquire a new Web user interface, new features, better customer support and more.

Specifically you may find below the changes:

 

1. Advanced Anti-Spamming / Anti-Virus system

 

2. Increase the storage email inbox from 25 MB to 500 MB (for free)

 

3. Free SMS alert for every new email sent to your inbox.

 

4. Up to 5 different aliases «Mail Aliases»

 

5. Collection of mail from external emails (up to 1 POP3 account)

 

6. Password renewal through Customer Service - 13830

 

7. The FAX and Voice mails delivery in your Vodafone mail inbox will be discontinued.

 

8. Vodafone Mail calendar service will be discontinued; the “auto reply - automatic reply” and the “personal signature” should be redefined in the new Vodafone Mail. We suggest you to back up the already scheduled meetings elsewhere. The calendar functionality will be supported in future.

 

9. The entrance to Vodafone Mail through Vodafone live will be discontinued; instead you can use the native email inbox of your mobile phone with the Vodafone Mail appropriate settings downloaded from the http://www.vodafone.gr.

Or if you want to configure your own mobile phone or Outlook etc. please find below the settings:

 

Access Type: IMAP or POP3

User name: «number» @ vodafone.gr (eg 6944 ... @ vodafone.gr)

Incoming Mail Server: mail.vodafone.gr

Outgoing (SMTP) Mail Server: smtp.vodafone.gr

Ports: IMAP 143, POP3 110, SMTP 25

Encryption: No SSL

 

Due to technical changes in July, please back up your important emails and your contacts in your PC.

 

Thank you for your support until now.

We want to offer you an excellent new experience.

 

Thank you,

 

The team of

Vodafone Internet Services

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά πλέον αλλά ο smtp.vodafone.gr πρέπει να έχει πρόβλημα. Παίρνω αλλά δεν μπορώ να στείλω emails. Κατά τα άλλα είναι καλό το νέο interface. Θα ήθελα μερικές επιλογές φιλτραρίσματος σε ποια emails να έρχονται ως SMS.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως η ειδοποίηση για νέα email με sms δούλεψε μία φορά και από τότε δε με ξανά ενημέρωσε για τα νέα email που μου ήρθαν. Σε εσάς δουλεύει κανονικά;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το mail αλλά πολύ απλά δεν το είχα δει. Το interface είναι ίδιο με το panafonet / vodafone.net.gr που έχουν οι χρήστες του vodafone adsl. Πολύ καλό.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου περισσότερες πληροφορίες για τη λειτουργία, σετάρισμα κλπ.

Το ζητάω σαν υπηρεσία? Είναι εύκολο να ενημερώνομαι για εισερχόμενα email και από άλλους λογαριασμούς?

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε ξεχάσει τον κωδικό μόνο μέσω της εξ. πελατών αλλάζει;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλά τι χαζομάρα είναι αυτή που έχουν κάνει;

έχουν αφαιρέσει την υπηρεσία mail για νέους συνδρομητές.

πήγα να την ενεργοποιήγσω σε μια κάρτα cu και μου λένε ότι δεν γίνεται.

 

δεν καταλαβαίνω τη λογική τους. απο τη μια αναβαθμίζουν την υπηρεσία και από την άλλη την περιορίζουν μόνο σε παλιούς χρήστες;

Link to comment
Share on other sites

καλά τι χαζομάρα είναι αυτή που έχουν κάνει;

έχουν αφαιρέσει την υπηρεσία mail για νέους συνδρομητές.

πήγα να την ενεργοποιήγσω σε μια κάρτα cu και μου λένε ότι δεν γίνεται.

 

δεν καταλαβαίνω τη λογική τους. απο τη μια αναβαθμίζουν την υπηρεσία και από την άλλη την περιορίζουν μόνο σε παλιούς χρήστες;

 

Λογικα θα ειναι διαθεσιμο ξανα και για νεους.

Link to comment
Share on other sites

Για νεους συνδρομητες δεν ισχυει το vodafone mail,επισης οποιος παλαιος χρηστης το εχει καταργησει δεν μπορει να το ξαναενεργοποιησει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
teλικά ο smtp.vodafone.gr έχει πρόβλημα;

δεν μπορώ να στείλω, μόνο να λάβω(χρησιμοποιώ τον thunderbird)

Ακόμη και σήμερα το πρόβλημα παραμένει με τον SMTP! :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έλαβα από τη vodafone το μαιλ:

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

Θα θέλαμε νε σε ενημερώσουμε για τις νέες IMAP/POP ρυθμίσεις του Vodafone (π.χ. για το Outlook κτλ.)

 

Access Type: IMAP ή POP3

User name: «number» @ vodafone.gr (eg. 6944 ... @ vodafone.gr)

Incoming Mail Server: mail.vodafone.gr

Outgoing (SMTP) Mail Server: mail.vodafone.gr

Ports: ΙΜAP143 ή POP3 110, SMTP 25

Encryption: No SSL

 

*Σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιείτε πρόσβαση μέσω δικτύου Vodafone (Vodafone ADSL, ή Dial-up) τότε για να στείλετε e-mails χρησιμοποιείστε για Outgoing (SMTP) Mail Server την ρύθμιση του παρόχου με τον οποίο έχετε συνδεθεί.

 

Σας ευχαριστούμε,

 

Η ομάδα της

 

Vodafone Internet Services

 

mail πάντως δεν μπορώ να στείλω.

καταλαβαίνει κανείς τι εννοούνε με το :

*Σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιείτε πρόσβαση μέσω δικτύου Vodafone (Vodafone ADSL, ή Dial-up) τότε για να στείλετε e-mails χρησιμοποιείστε για Outgoing (SMTP) Mail Server την ρύθμιση του παρόχου με τον οποίο έχετε συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι γω βοήθεια!Εχω ένα samsung unbranded.Εβαλα τις ρυθμισεις του yahoo.gr αλλα δεν ερχεται ειδοποιηση για νεο μειλ.Μονο αν ανοιξω εγω τα μειλ κ κατεβασω να δω τι εχω
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνει κανείς τι εννοούνε με το :

*Σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιείτε πρόσβαση μέσω δικτύου Vodafone (Vodafone ADSL, ή Dial-up) τότε για να στείλετε e-mails χρησιμοποιείστε για Outgoing (SMTP) Mail Server την ρύθμιση του παρόχου με τον οποίο έχετε συνδεθεί.

 

Αν έχεις adsl πχ. μέσω conn-x τότε οι ρυθμίσεις σου είναι :

 

Access Type: IMAP ή POP3

User name: «number» @ vodafone.gr (eg. 6944 ... @ vodafone.gr)

Incoming Mail Server: mail.vodafone.gr

Outgoing (SMTP) Mail Server: mailgate.otenet.gr

Ports: ΙΜAP143 ή POP3 110, SMTP 25

Encryption: No SSL

 

Πρέπει να βρεις τον Outgoing (SMTP) Mail Server της εταιρίας (forthnet, hol, on) από την οποία έχεις το adsl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικά γίνεται να έχουμε ειδοποίηση με sms για νέα email?

 

Στο watchup κανω forward το Gmail μου στο 697χχχχχ@mycosmos.gr στο οποιο εχω γραφτει δωρεαν.

 

Γινεται το ιδιο στη vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γίνεται να έχουμε ειδοποίηση με sms για νέα email?

 

Στο watchup κανω forward το Gmail μου στο 697χχχχχ@mycosmos.gr στο οποιο εχω γραφτει δωρεαν.

 

Γινεται το ιδιο στη vodafone?

 

απο οτι ξερω το ειχε η vodafone και το κατεργησε . νομιζω οτι οσοι συνδρομητες ητανε εγεγραμενοι εχουνε το δικαιωμα αλλα τωρα δεν ισχυει. για περισσοτερες πληροφοριες παρε τηλεφωνο το τμημα εξυπηρετησης πελατων στο 13830 απο κινητο vodafone ή το 2106702000 με την επιλογη 3 απο σταθερο τηλεφωνο ή κινητο αλλης εταιρείας.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Απ' ότι γνωρίζω η ειδοποίηση με SMS για νέα e-mail, ακόμα υπάρχει. Αν κάποιος έχει 69χχχχχχχ@vodafone.gr, μπορεί να παίρνει SMS για τα e-mail του.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για να έχεις ειδοποίηση πρέπει να έχεις ενεργό το vodafone mail το οποίο δεν προσφέρεται για νέες ενεργοποιήσεις εδώ και ένα χρόνο (ή κάπου εκεί, δεν θυμάμαι καλά).

Κρίμα γιατί είναι πολύ χρήσιμη υπηρεσία.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς πως ενεργοποιούμε το email της μορφής 69xxxxxxxx@vodafone.gr?

Έχω κάνει εγγραφή στο myaccount αλλά email δε λειτουργεί, πρέπει να κάνω και κάτι άλλο.

Ευχαριστώ πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν είναι διαθέσιμο για νέες ενεργοποιήσεις. Ανεπίσημα εαν καλέσεις και το ζητήσεις υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να στο συνδέσουν.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

κρίμα ρε παιδιά. γιατί το κόψανε;

δεν πρόλαβα να το ενεργοποιήσω σε ένα νέο νούμερο. όλο το παραμελούσα και όταν πήγα να το κάνω μου λένε δε γίνεται πλέον.

λέτε να το ξανα βάλουνε;

υπάρχει πιθανότητα;

Link to comment
Share on other sites

που ακριβώς κάλεσες και στο είπαν αυτό;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...