Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα εσβησε και δεν ξανανοιξε.

Ειχε τα θεματα του απο την αρχη, και τωρα αποτελειωσε. ουτε recovery δεν μπαινει.

 

Ατυχης η αλλαγη του εμπιστου minideal, σε vickmall.

 

Κάνε ακόμα μια προσπάθεια να το ανοίξεις βάζοντάς το για φόρτιση αστο δύο λεπτα στο ρεύμα και κάνε ακόμα μια προσπάθεια, στό λέω γιατί είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και με αυτό το τρόπο μου άνοιξε.

Γενικά είχα τέτοια προβλήματα κολλούσε μου έκλεινε και δεν άνοιγε,

Παρόλο που είχα περάσει όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι την 288 είχα προβλήματα μέχρι που πέρασα αυτή>

P1a42_S152_160126_ROW_root+busybox

http://forum.xda-developers.com/vibe-p1/development/lenovo-vibe-p1-stock-rom-custom-rom-t3306484. Και τώρα μέχρι στιγμής μετά από μια εβδομάδα που την έχω περάσει είναι όλα τέλεια.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμεινε 13 ωρες στο 100%

Αν ήταν αναμονή καλώς έμεινε έχει μπαταριαρα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

και με αρκετό παιχνίδι........

 

Και με αρκετό παιχνίδι;Για τον φίλο λες;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν αναμονή καλώς έμεινε έχει μπαταριαρα

Ηταν συνεχως συνδεδεμενο σε wifi και για μια περιπου ωρα κλησεις και παιχνιδια. Μετα την επανεκινηση εδειχνε 70%. Σημερα ευτυχως μετα την τριτη φορτιση δεν ειχε αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι η οθονη του δεν θεωρειται?αρκετα σκοτεινη?ποια ειναι η γνωμη σας?μιλαω για την κανονικη ρυθμιση,οχι για την εξαιρετικη φωτεινοτητα που εχει σαν επιλογη.Συγκρινομενο με το redmi note 3 pro,που εχω επισης,δε συγκρινονται στο 30% στο xiao και στο 60% το vibe για να ειναι στην ιδια ενταση,συμφωνειτε? η κανω λαθος?και γενικα απο οσα κινητα ειχα ως τωρα μου φαινεται αρκετα χαμηλο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι η οθονη του δεν θεωρειται?αρκετα σκοτεινη?ποια ειναι η γνωμη σας?μιλαω για την κανονικη ρυθμιση,οχι για την εξαιρετικη φωτεινοτητα που εχει σαν επιλογη.Συγκρινομενο με το redmi note 3 pro,που εχω επισης,δε συγκρινονται στο 30% στο xiao και στο 60% το vibe για να ειναι στην ιδια ενταση,συμφωνειτε? η κανω λαθος?και γενικα απο οσα κινητα ειχα ως τωρα μου φαινεται αρκετα χαμηλο

Επειδη ειχα και εγω το xiaomi rn3, συμφωνω οτι ειναι πιο σκοτεινη. Αλλα εδω σου δινει και την δυνατοτητα της εξαιρετικης φωτεινοτητας οποτε το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Πιστευω το κανει για να κρατα πιο πολυ η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τη φωτεινότητα ανάμεσα σε δυο οθόνες μπορείς να τη συγκρίνεις μόνο αντιπαραβάλλοντας το max της μιας με το max της άλλης.

Τις ενδιάμεσες διαβαθμίσεις τις ορίζει, με τα δικά του κριτήρια, ο κάθε κατασκευαστής μέσω του software.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο του ειναι αυτο και οτι το ασπρο του ειναι αρκετα ζεστο

Το κακο εινια οτι αν το βαλεις στην εξαιρετικη φωτεινοτητα και πας να παιξεις με τη ρυθμιση της βγαινει αυτοματα και παει στην κανονικη λειτουργια οποτε πρεπει να ξαναπας στο μενου των ρυθμισεων

Μια λυση που βρηκα για να μην παιζω συνεχεια με τις ρυθμισεις της εξαιρετικης φωτεινοτητας ειναι να βαλεις την εφαρμογη

screen balance

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.uk.quickdoc.screenbalance&hl=el

με την οποια διορθωνεται καπως το λευκο και παιζεις την ρυθμιση της φωτεινοτητας χωρις να βγαινει η επιλογη της εξαιρετικης φωτεινοτητας

 

Κατι για τη μπαταρια

Το ειχα αποφορτισει τελειως την Κυριακη και το φορτισα πληρως και σημερα Πεμπτη ειμαι στο 28% με 5 μιση ωρες οθονη κανα 2ωρο ιντερνετ τη μερα κανα 2ωρο ραδιοφωνο και καμια 30 αρια κλησεις

 

Επισης συνδεεται αψογα σε screen mirroring με τηλεοραση Samsung

Αγορασα κι ενα καλωδιο για otg και δοκιμασα usb στικακια χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο βαρος πως σας φαινεται; Εγω που το επιασα σε μαγαζι μου φανηκε βαρυ...πως ειναι στη καθημερινοτητα; Βολικα ή μεγαλο και ογκωδης;γενικη ερωτηση αλλα μονο εσεις που το εχετε μπορειται να πειτε απο εμπειρια ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

κομματάκι βαρυ ειναι αλλα αντρες ειμαστε θα το σηκωσουμε

απο μεγεθος ισα ισα χωραει στην τσεπη του τζην

 

Εχει συνδεσει κανεις gamepad ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο,θα τη δω και την εφαρμογουλα,παντως ειναι αρκετα πιο σκοτεινη,οχι οτι ειναι και τραγικο,εχει τοσα αλλα καλα που πιστευω ισορροπει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο βαρος πως σας φαινεται; Εγω που το επιασα σε μαγαζι μου φανηκε βαρυ...πως ειναι στη καθημερινοτητα; Βολικα ή μεγαλο και ογκωδης;γενικη ερωτηση αλλα μονο εσεις που το εχετε μπορειται να πειτε απο εμπειρια ευχαριστω

 

Λόγω μπαταρίας , αλλα δεν είναι πολύ αισθητο . Συνηθίζεται μία χαρά.

Παιδιά εγώ νομίζω ότι το κινητό είναι πολύ vmf και σούπερ . Πολύ το σκαλιζετε το θεμα. Δεν μπορεί να κάνει τους παπάδες όπως αλλά κινητά μεγαλύτερης κατηγορίας τύπου s7 αλλά για τα 120-150 ευρουδακια είναι μία χαρά. Αλλιώς οποίος δεν καλύπτεται ανεβαίνει χρηματικά και πάει σε άλλη κατηγορία. Είναι μια αξιοπρεπης συσκευή που έχει πολλά θετικά σε πολύ χαμηλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω μπαταρίας , αλλα δεν είναι πολύ αισθητο . Συνηθίζεται μία χαρά.

Παιδιά εγώ νομίζω ότι το κινητό είναι πολύ vmf και σούπερ . Πολύ το σκαλιζετε το θεμα. Δεν μπορεί να κάνει τους παπάδες όπως αλλά κινητά μεγαλύτερης κατηγορίας τύπου s7 αλλά για τα 120-150 ευρουδακια είναι μία χαρά. Αλλιώς οποίος δεν καλύπτεται ανεβαίνει χρηματικά και πάει σε άλλη κατηγορία. Είναι μια αξιοπρεπης συσκευή που έχει πολλά θετικά σε πολύ χαμηλή τιμή.

Συμφωνώ. Το πιο vfm κινητό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Όταν πρωτοβγήκε πέρσι στα ίδια λεφτά σίγουρα υπήρχαν κι άλλες επιλογές. Αυτή τη στιγμή δεν το νομίζω. Άντε ίσως μόνο το Huawei 5X και το Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Με τη μπαταριούκλα όμως που έχει το Vibe P1 για μένα είναι η καλύτερη επιλογή.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχετε τεστάρει για δείτε το και πείτε μου, κάνει ηχογράφηση κλήσεων;;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχετε τεστάρει για δείτε το και πείτε μου, κάνει ηχογράφηση κλήσεων;;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ναι με χιλια μαμισια λειτουργια.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρός τους κατόχους του εν λόγο κινητού.

Από minideal έχει αγοράσει κάποιος ?

Εχει στα option την international ROM όπως λέει.....είναι η ROW ROM ή είναι η δικιά τους ?

Είμαι υπό σκέψη για την αγορά του κινητού μιάς και το Χ2 μου θα το κληρονομήσει η κόρη.

Ευχαριστώ

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ακόμα μια προσπάθεια να το ανοίξεις βάζοντάς το για φόρτιση αστο δύο λεπτα στο ρεύμα και κάνε ακόμα μια προσπάθεια, στό λέω γιατί είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και με αυτό το τρόπο μου άνοιξε.

Γενικά είχα τέτοια προβλήματα κολλούσε μου έκλεινε και δεν άνοιγε,

Παρόλο που είχα περάσει όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι την 288 είχα προβλήματα μέχρι που πέρασα αυτή>

P1a42_S152_160126_ROW_root+busybox

http://forum.xda-developers.com/vibe-p1/development/lenovo-vibe-p1-stock-rom-custom-rom-t3306484. Και τώρα μέχρι στιγμής μετά από μια εβδομάδα που την έχω περάσει είναι όλα τέλεια.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

 

Δεν δοκιμασα να σουπω την αληθεια.Αυτη την ρομ ειχα και εγω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι βαρυ και το γεγονος οτι ειναι κυρτο στο πισω μερος το κανει λιγο αβολο στο κρατημα. ειδικα με θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να κάνω απόρρητες τις φωτογραφίες;(δηλαδή να μην φαίνονται όπως γινοταν στο σαμσουνγκ). 2) πως μπορώ να ρυθμισω το λαμπάκι ειδοποιησεων; (Είναι σβηστή ηβοθονη και δεν αναβοσβηνει για αναπάντητες μηνύματα viber κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να κάνω απόρρητες τις φωτογραφίες;(δηλαδή να μην φαίνονται όπως γινοταν στο σαμσουνγκ). 2) πως μπορώ να ρυθμισω το λαμπάκι ειδοποιησεων; (Είναι σβηστή ηβοθονη και δεν αναβοσβηνει για αναπάντητες μηνύματα viber κτλ)

Πας ρυθμίσεις στο ΠΡΟΒΟΛΗ μετά ειδοποιήσεις λεντ και τα τσεκαρεις όλα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις στο ΠΡΟΒΟΛΗ μετά ειδοποιήσεις λεντ και τα τσεκαρεις όλα.

Ευχαριστώ. Για τις φωτογραφίες έχουμε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Για τις φωτογραφίες έχουμε καμιά ιδέα;

 

Oχι από ότι έχω δει δεν έχει λειτουργία απόκρυψης όπως στο g2 πχ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...