Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν προκειται να πληρωσω 250 ε για κατι που βρισκω με 120

Εχω πληρωσει σε Ελληνικα μαγαζια κινητα 200ε και 250ε και ειτε ηταν της πλακας ειτε μου τα κραταγαν στο σερβις 2 μηνες (arvato)

Εχω στο s650 απο κινα 4 χρονια τωρα οπως το πηρα

Αυτη τη μανια με την αλλαγη rom δεν την καταλαβαινω

Εχω βαλει 32gb εφαρμογες και το εχω σεταρει ετσι που αμα θελησω να το φλασαρω θα μου παρει 3-4 μερες να τα ξαναβαλω οπως ηταν.

Βλεπω και αυτους που αγορασαν απο Ελλαδα που μολις πανε σε αναβαθμιση οι περισσοτεροι χτυπανε το κεφαλι τους στον τοιχο και λενε οτι πριν ηταν καλυτερο κρατουσε πιο πολυ η μπαταρια κλπ

 

Στο θεμα μας τωρα Περιμενω κι εγω το P1 να ερθει

Δε με νοιαζουν τα Ελληνικα, αν το κινητο μου ερθει και ειναι ολα οκ λεω να το αφησω και να μην κανω ουτε αναβαθμιση ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα για να τελειώνουμε με το θέμα rom - vickmall φίλε FIREBLADE1 λες ότι πλέον ότι κινητό Vibe p1 στέλνει το μαγαζί από εδώ και πέρα έχει αγγλικό recovery και παίρνει κανονικά αναβάθμιση; δεν χρειάζεται να κάνουμε όλο το φλασαρισμα πάλι; ρωτάω γιατί μέχρι τώρα η σελινα τα αντίθετα μας έχει πει

Και εγώ από εκεί το πήρα και αναγκαστικά και το ξαναφλασαρα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα για να τελειώνουμρωτάω γιατί μέχρι τώρα η σελινα τα αντίθετα μας έχει πει

Και εγώ από εκεί το πήρα και αναγκαστικά και το ξαναφλασαρα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και για του λόγου το αληθές

ulver gr

9 days ago

hello,the problem that the rom cannot update(ota cannot install the update)has been fixed?i want to buy one more(i have already bought one from your store)

Reply

Avatar

vickmall ulver gr

4 days ago

Hello ulver gr,

Sorry for my delay answer,because of our Chinese National holiday we just back for working,

the device cant accept OTA update after installed international rom,

S288 is already latest verison

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Άρα για να τελειώνουμε με το θέμα rom - vickmall φίλε FIREBLADE1 λες ότι πλέον ότι κινητό Vibe p1 στέλνει το μαγαζί από εδώ και πέρα έχει αγγλικό recovery και παίρνει κανονικά αναβάθμιση; δεν χρειάζεται να κάνουμε όλο το φλασαρισμα πάλι; ρωτάω γιατί μέχρι τώρα η σελινα τα αντίθετα μας έχει πει

Και εγώ από εκεί το πήρα και αναγκαστικά και το ξαναφλασαρα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγγλικο-τατο, ανοιξε το minimal adb&fastboot , ενεργοποιησε το usb debugging στο κινητο, και δωσε την εντολη "adb reboot recovery"

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες FIREBLADE1στο νημα του κινητου το forum ειναι για να βοηθαμε να λυνουμε τα προβληματα και τις αποριες που εχουμε αγοραζουμε απο κινα γιατι πραγματικα αξιζει οι τιμες ειναι πολυ μικροτερες απο ελλαδα και οποιοαδηποτε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξιζουν τα 50 ευρω παραπανω για να παρεις την εκδοση με 3gb ram ?

Ποι οι διαφορες στην καθημερινη χρηση?

 

Mπορειτε να με βοηθησετε να αποφασισω ποιο κινητο να παρω με 2 η3 ram

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες FIREBLADE1στο νημα του κινητου το forum ειναι για να βοηθαμε να λυνουμε τα προβληματα και τις αποριες που εχουμε αγοραζουμε απο κινα γιατι πραγματικα αξιζει οι τιμες ειναι πολυ μικροτερες απο ελλαδα και οποιοαδηποτε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Mπορειτε να με βοηθησετε να αποφασισω ποιο κινητο να παρω με 2 η3 ram

 

Oπωσδηποτε με τα 3 ραμ ειναι καλυτερο αλλα και με τα 2 δε θα εχεις προβλημα ομως αν παιζεις βαρια παιχνιδια συνεχεια τα 3 ειναι προτιμοτερο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να πληρωσω 250 ε για κατι που βρισκω με 120

Εχω πληρωσει σε Ελληνικα μαγαζια κινητα 200ε και 250ε και ειτε ηταν της πλακας ειτε μου τα κραταγαν στο σερβις 2 μηνες (arvato)

Εχω στο s650 απο κινα 4 χρονια τωρα οπως το πηρα

Αυτη τη μανια με την αλλαγη rom δεν την καταλαβαινω

Εχω βαλει 32gb εφαρμογες και το εχω σεταρει ετσι που αμα θελησω να το φλασαρω θα μου παρει 3-4 μερες να τα ξαναβαλω οπως ηταν.

Βλεπω και αυτους που αγορασαν απο Ελλαδα που μολις πανε σε αναβαθμιση οι περισσοτεροι χτυπανε το κεφαλι τους στον τοιχο και λενε οτι πριν ηταν καλυτερο κρατουσε πιο πολυ η μπαταρια κλπ

 

Στο θεμα μας τωρα Περιμενω κι εγω το P1 να ερθει

Δε με νοιαζουν τα Ελληνικα, αν το κινητο μου ερθει και ειναι ολα οκ λεω να το αφησω και να μην κανω ουτε αναβαθμιση ουτε τιποτα

πες τα χρυσοστομε

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν θα το έβρισκα αν δεν μου λεγες.

 

Νασαι καλά!

Όσο περνάει ο Καιρός τόσο πιο πολύ μ αρέσει αυτό το κινητό! Έχω πάθει πλάκα με τη μπαταρία και με τη διαχείριση μνήμης. Μπορεί να έχει 2 giga ram αλλά πάντα μου αφήνει ελεύθερη μνήμη γύρω στο 1 giga. Έτσι πάντα τρέχει νερό χωρίς λαγκαρισματα. Ότι και να πω γι αυτό το κινητό σε αυτά τα λεφτά που έχει, θαναι λίγο...!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να πληρωσω 250 ε για κατι που βρισκω με 120

Εχω πληρωσει σε Ελληνικα μαγαζια κινητα 200ε και 250ε και ειτε ηταν της πλακας ειτε μου τα κραταγαν στο σερβις 2 μηνες (arvato)

Εχω στο s650 απο κινα 4 χρονια τωρα οπως το πηρα

Αυτη τη μανια με την αλλαγη rom δεν την καταλαβαινω

Εχω βαλει 32gb εφαρμογες και το εχω σεταρει ετσι που αμα θελησω να το φλασαρω θα μου παρει 3-4 μερες να τα ξαναβαλω οπως ηταν.

Βλεπω και αυτους που αγορασαν απο Ελλαδα που μολις πανε σε αναβαθμιση οι περισσοτεροι χτυπανε το κεφαλι τους στον τοιχο και λενε οτι πριν ηταν καλυτερο κρατουσε πιο πολυ η μπαταρια κλπ

 

Στο θεμα μας τωρα Περιμενω κι εγω το P1 να ερθει

Δε με νοιαζουν τα Ελληνικα, αν το κινητο μου ερθει και ειναι ολα οκ λεω να το αφησω και να μην κανω ουτε αναβαθμιση ουτε τιποτα

 

Και καλα κανεις οσο για τις αναβαθμισεις αμα δεν εχεις επεμβει στο κινητο καθολου στο οτιδηποτε οι αναβαθμισεις που ερχονται με οτα ειναι χωρις προβληματα οσο αφορα τα αντροϊντ γιατι αυτα με τα παραθυρα πανε κατα βελζεβουλη.

Στο δικο μου p1 ηρθε η 6 με οτα απο 5 που ηταν και δεν εχει το παραμικρο θεμα οπως και ολα μου τα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου .

Τωρα εσενα αν δε σε νοιαζουν τα ελληνικα η δεν εισαι ελληνας η ξερεις πολυ καλα την αγγλικη γλωσσα αλλα πολλοι απο μας θελουμε την γλωσσα μας και δεν ξερουμε καλλα αγγλικα.Και ναι η τιμη ειναι διπλη εχεις δικιο αυτο ειναι ελληνικη τραγικοτητα και συμβαινει στα περισσοτερα προιοντα.

Παντως φιλε μου καλέ μη φοβασαι τις αναβαθμισεις τις επισημες με οτα και θα χαρεις το κινητακι σου ειναι απο τα πιο αξιολογα που κυκλοφορουν εκει εξω.:p

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σχετικα ασχετος τι διαφορα εχει το προ απο το απλο...?αν το εχετε απαντηση απλα δωστε μου το ποστ

 

Μία σελίδα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μία σελίδα πριν.

 

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που εγραψε ο φιλος. εμενα ειναι 2 γιγα ραμ / 32 γιγα P1α42. τι ειναι vipe p1 η vipe p1 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που εγραψε ο φιλος. εμενα ειναι 2 γιγα ραμ / 32 γιγα P1α42. τι ειναι vipe p1 η vipe p1 pro

 

Είναι με τα 3 giga ram και όχι με τα δυο. Έχει χιλιοειπωθει βρε παιδιά πολλές φορές εδώ μέσα. Μη ρωτάμε τα ίδια πράγματα συνέχεια. Διαβάστε και λίγο το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, να ρωτησω κατι ?

 

η εκδοση 3/32, υποαστηριζει την 800αρα μπαντα του 4G ?(B20)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγω το περιμενω και εν τω μεταξυ παρειγγηλα μια καρτουλα sd 64gb σε σουπερ τιμη

https://www.zapals.com/samsung-evo-64gb-micro-sd-memory-card-uhs-1-class10.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή είναι η Κινέζικη έκδοση;; Ευχαριστώ

 

http://www.ebay.co.uk/itm/FHD-Lenovo-Vibe-P1-C58-Smartphones-Octa-Core-Dual-SIM-16GB-Unlocked-GPS-5-5-UK/272392004132

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή είναι η Κινέζικη έκδοση;; Ευχαριστώ

 

http://www.ebay.co.uk/itm/FHD-Lenovo-Vibe-P1-C58-Smartphones-Octa-Core-Dual-SIM-16GB-Unlocked-GPS-5-5-UK/272392004132

Η lenovo ειναι κινεζικη σαν εταιρεια. Οποτε η καταγωγη του κινητου ειναι κινα κ μονο κινα. Η εκδοση λογισμικου που φοραει δεν αναφερεται πουθενα στην σελιδα που επισυναπτεις. Οποτε μπορει να ερθει με την row rom, μπορεί να ερθει κ με την κινεζικη. Ρισκαρεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Επειδή αναφέρει το C58 έλεγα αν αυτό σημαίνει πως είναι η έκδοση με το Κινέζικο ή το Ευρωπαϊκό firmware.
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

H C58 είναι η Κινέζικη. Μην το παίρνεις απο ebay όμως. Εγώ και πολλά άλλα μέλη εδώ, το πήραμε απο το vickmall, http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html οπου αν δεν ξανανακάνουν το ίδιο λάθος που έγινε σε μας , θα το λάβεις με την ευρωπαική ρομ και θα έχεις και ένα χρόνο εγγύηση.

Παλαιότερα που χρειάστηκα το service τους, όταν κάποιο κινητό που είχα πάρει απο εκεί, έβγαλε πρόβλημα τον δέκατο μήνα της εγγύησης, είχα άριστη εξυπηρέτηση.

 

edit: Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το κουμπάκι σαν διακόπτης on-off που βρισκεται ψηλά απο την αριστερή μεριά την οθόνης τi είναι βρε παιδιά;

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

H C58 είναι η Κινέζικη. Μην το παίρνεις απο ebay όμως. Εγώ και πολλά άλλα μέλη εδώ, το πήραμε απο το vickmall, http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html οπου αν δεν ξανανακάνουν το ίδιο λάθος που έγινε σε μας , θα το λάβεις με την ευρωπαική ρομ και θα έχεις και ένα χρόνο εγγύηση.

Παλαιότερα που χρειάστηκα το service τους, όταν κάποιο κινητό που είχα πάρει απο εκεί, έβγαλε πρόβλημα τον δέκατο μήνα της εγγύησης, είχα άριστη εξυπηρέτηση.

 

edit: Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το κουμπάκι σαν διακόπτης on-off που βρισκεται ψηλά απο την αριστερή μεριά την οθόνης τi είναι βρε παιδιά;

 

Ειναι διακοπτης οικονομιας οταν το ενεργοποιησεις γινεται απρομαυρο και δουλευουν μονο οι βασικες λειτουργιες επικοινωνιας τιποτα αλλο αλλα εγω ποτε δε το χρειαστηκα 66 ωρες αναμονη +7 ωρες οθονη μου βγαζει ποοοοοσο πια καθε τρεις μερες το φορτιζω ασε που αν το χρησιμοποιησω μονο για κλησεις και μυνηματα πιανει βδομαδα αφορτιστο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

H C58 είναι η Κινέζικη. Μην το παίρνεις απο ebay όμως. Εγώ και πολλά άλλα μέλη εδώ, το πήραμε απο το vickmall, http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html οπου αν δεν ξανανακάνουν το ίδιο λάθος που έγινε σε μας , θα το λάβεις με την ευρωπαική ρομ και θα έχεις και ένα χρόνο εγγύηση.

Παλαιότερα που χρειάστηκα το service τους, όταν κάποιο κινητό που είχα πάρει απο εκεί, έβγαλε πρόβλημα τον δέκατο μήνα της εγγύησης, είχα άριστη εξυπηρέτηση.

 

edit: Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το κουμπάκι σαν διακόπτης on-off που βρισκεται ψηλά απο την αριστερή μεριά την οθόνης τi είναι βρε παιδιά;

Δεν πειράζει θα ακολουθήσω τον οδηγό εδώ (ποστ #275 για όσους δεν ξέρουν). Ούτως ή άλλως μένω στο νησί και δε θέλω να μπλέξω με το τελωνείο. Να μου 'ρθει και σε 2-3 μέρες να ξεμπερδεύω γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα να κυκλοφορώ με ένα tablet όσο περιμένω το :X τον Κινέζο να μου φτιάξει το ZUK Z1 (στα ξαφνικά δε φορτίζει η μπαταρία και όταν το ανοίγω μένει ανοιχτό για 2-3' και μετά κλείνει :mad:). Άλλωστε στην Ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall έχουν ξεμείνει από στοκ:

 

http://www.vickmall.com/eu-warehouse/lenovo-vibe-p1.html

Edited by hellion13
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Komias2 ευχαριστώ για την πληροφορία. Ήταν εδώ ο κάτοχος του και ρωτούσε.

Μόλις το πήρε. Έφυγε από τα χέρια μου!

hellion13 ποιοτικό κινητό δείχνει κι αν και δεν ήταν δικό μου, σίγουρα θα το πρότεινα και σε άλλον φίλο.

Οπότε χτυπα το.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα. Αν και είχα κάνει και μια προσφορά σε έναν ebuyer για ένα φθηνό Doogee X5 Max Pro η οποία έγινε δεκτή, τελικά είπα να χτυπήσω το εν λόγω Lenovo. Άντε να δούμε τι φρούτο θα μου βγει κι αυτό :)
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...