Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις το αγορασα και εγω απο εδω

https://www.aliexpress.com/item/free-aliexpress-ship-Lenovo-Vibe-P1-5000mah-MSM8939-Octa-core-Android-5-1-OS-3GB-16G/32656631631.html?spm=2114.13010608.0.0.KOQ8xX

........ελπιζω ολα να πανε καλα και το τηλεφωνο να βγει καλο........ελπιζω να εκανα καλα που σας ακουσα!!!!!! ειχα πει να παρω το xiaomi note 3 pro αλλα μονο που καθησα λιγο να διαβασω ολη αυτη τη διαδικασια για να βαλω ελληνικα κ.τ.λ με επιασε ταρακουλο...... πηρα την p1 c58 rom απο οτι καταλαβα θα εχει ελληνικα και android 6 αν εκανα βλακεια μπορει να γινει κατι??ευχαριστω!!!!οταν ερθει με το καλο θα σας πω και εγω τη γνωμη μου!!!!!

 

Πολυ καλα εκανες!

Παντως, οτι εχει Ελληνικα.... μην περιμενεις σε μεγαλο ποσοστο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ καλα εκανες!

Παντως, οτι εχει Ελληνικα.... μην περιμενεις σε μεγαλο ποσοστο.

Tο μονο σιγουρο 1000% οτι εχει ελληνικα ειναι η a42 !!! η c58 τι σοϊ εκδοση ειναι;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Tο μονο σιγουρο 1000% οτι εχει ελληνικα ειναι η a42 !!! η c58 τι σοϊ εκδοση ειναι;

 

Κινεζικης προελευσης και κατασκευης! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα και εγω απο εδω

https://www.aliexpress.com/item/free-aliexpress-ship-Lenovo-Vibe-P1-5000mah-MSM8939-Octa-core-Android-5-1-OS-3GB-16G/32656631631.html?spm=2114.13010608.0.0.KOQ8xX

........ελπιζω ολα να πανε καλα και το τηλεφωνο να βγει καλο........ελπιζω να εκανα καλα που σας ακουσα!!!!!! ειχα πει να παρω το xiaomi note 3 pro αλλα μονο που καθησα λιγο να διαβασω ολη αυτη τη διαδικασια για να βαλω ελληνικα κ.τ.λ με επιασε ταρακουλο...... πηρα την p1 c58 rom απο οτι καταλαβα θα εχει ελληνικα και android 6 αν εκανα βλακεια μπορει να γινει κατι??ευχαριστω!!!!οταν ερθει με το καλο θα σας πω και εγω τη γνωμη μου!!!!!

 

Το τηλέφωνο μια χαρά είναι αλλά γιατί δεν το πήρες με την α42 την oficial ευρωπαϊκή ρομ ώστε να είσαι κομπλε? Τώρα θα πρέπει να μπεις στην διαδικασία αλλαγής ρομ. Υπάρχει βέβαια οδηγός εδώ μέσα. Διάβασε τον.

Link to comment
Share on other sites

δεν το πηρα με την a42 rom γιατι δεν μπορώ να το βρω πουθενά σε αυτη τη τιμη.

ξερετε εσεις να υπάρχει κάπου? οσο για το φιλο που γράφει <<κινεζικης προέλευσης και κατασκευής>> πρέπει να με φοβίζει κατι η ηταν λογοπαίγνιο? τέλος αν δεν εχει ελληνικά η διαδικασία να του βαλω ειναι εύκολη απο λετε.... ετσι δεν ειναι? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν το πηρα με την a42 rom γιατι δεν μπορώ να το βρω πουθενά σε αυτη τη τιμη.

ξερετε εσεις να υπάρχει κάπου? οσο για το φιλο που γράφει <<κινεζικης προέλευσης και κατασκευής>> πρέπει να με φοβίζει κατι η ηταν λογοπαίγνιο? τέλος αν δεν εχει ελληνικά η διαδικασία να του βαλω ειναι εύκολη απο λετε.... ετσι δεν ειναι? ευχαριστώ.

 

Το vickmall το έχει περίπου 127 ευρω. Εσενα πόσο σου κόστισε?

Δεν την έχω κάνει τη διαδικασία αλλαγής ρομ αλλά δεν νομίζω να δυσκολευτεις. Λένε ότι είναι εύκολη. Εξάλλου όλο και κάποιο παιδί από εδώ μέσα θα σε βοηθήσει αν κολλήσεις κάπου, θέλω να πιστεύω...

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το δικο μου σε χρυσοροζ. Πολυ ομορφο πραγματικα!

Ομως.....

Το ανοιξα την πρωτη φορα πηγα στις ρυθμισεις κα επελεξα Ελληνικη γλωσσα. Διαπιστωσα οτι ειχε ελαχιστα Ελληνικα (c58).

Το εκλεισα. Οταν αργοτερα πηγα να το ανοιξω, αυτο φορτωνει το λειτουργικο και αμμεσως βγαζει ενδειξη (στα Ελληνικα) οτι Δυστυχως η Εφαρμογη Notification Center σταματησε να λειτουργει. Try to solve it.

Δυστυχως οτι και να πατησω μετα εκει μενει, με την ενδειξη να επανερχεται και να σκεπαζει οτιδηποτε προσπαθει να φανει αποκατω!

Εστειλα τικετ και εμεινα με τη γλυκα. :(

 

Η c58 έχει ελάχιστα Ελληνικά όπως λέει ο Ευάγγελος.

Η διαδικασία αλλάγης rom είναι στη σελίδα 19 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423912&page=19 , απλά εσύ απο την αρχή θα περάσεις την rom S288.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου, ο υπολογιστης μου δεν το αναγνωριζε με τιποτα. Σε φιλου μου που δοκιμασα, εβλεπε απλως την σουιτα λενοβο, με καποια εκτελεσιμα αρχεια , τα οποια αφου ξενος υπολογιστης, δεν τα ετρεξα.

Ετσι λοιπον σημερα πηρε τον μακρυ δρομο της επιστροφης....:(

Κριμα , πραγματι μου αρεσε!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους το πήραν από vickmall πήρα σήμερα απάντηση σχετικά με την τελευταία rom που φοράνε.

Hello ulver gr,

Sorry for my delay answer,because of our Chinese National holiday we just back for working,

the device cant accept OTA update after installed international rom,

S288 is already latest verison.

Άρα οποίος το πάρει ας κάνει την γνωστή διαδικασία ώστε μελλοντικά να παίρνει αναβάθμισεις

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα κι εγω μολις

Οποτε πρεπει να κανουμε αυτο που λεει εδω στο post 275?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6889877#post6889877

 

Νομιζα οτι θα ειναι κλειστα ολη την εβδομαδα λογω αργιων αλλα μαλλον πιασανε δουλεια

Ελπιζω να μας τα στειλουν γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

δεν το πηρα με την a42 rom γιατι δεν μπορώ να το βρω πουθενά σε αυτη τη τιμη.

ξερετε εσεις να υπάρχει κάπου? οσο για το φιλο που γράφει <<κινεζικης προέλευσης και κατασκευής>> πρέπει να με φοβίζει κατι η ηταν λογοπαίγνιο? τέλος αν δεν εχει ελληνικά η διαδικασία να του βαλω ειναι εύκολη απο λετε.... ετσι δεν ειναι? ευχαριστώ.

'Oλα κινέζικα είναι. Οι εκδόσεις του συγκεκριμένου κινητού είναι οι a42 (2/32gb), c58(2/16gb) και c72 (3/16gb) , με την πρώτη μόνο να είναι αυτή που εισάγεται Ευρώπη και να έχει Ευρωπαική rom, η δε δεύτερη είναι η φτηνότερη. Οπότε όσοι αγοράζουν απευθείας από την κίνα τις δύο άλλες εκδόσεις να αλλάζουν rom και να βάζουν την Ευρωπαική (δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτό-δοκιμασμένο), ώστε να έχουν αναβαθμίσεις και πλήρη Ελληνικό μενού χωρίς καθόλου "κινεζιές". Αυτό που στέλνει το vickmall έχει μεν την Ευρωπαϊκή rom από a42 αλλά πολλοί εδώ μέσα ανέφεραν ότι δεν έκανε update (πιθανόν λόγω άλλου recovery;) οπότε αναγκάστηκαν να φλασάρουν ξανά το κινητό με τα βήματα που αναφέρονται σε προηγούμενα post. Η αναβάθμιση είναι εύκολη, αλλά το δύσκολο φαίνεται να είναι η σωστή αναγνώριση του κινητού από τον υπολογιστή, χωρίς αυτό δεν προχωράει.

Link to comment
Share on other sites

'Oλα κινέζικα είναι. Οι εκδόσεις του συγκεκριμένου κινητού είναι οι a42 (2/32gb), c58(2/16gb) και c72 (3/16gb) , με την πρώτη μόνο να είναι αυτή που εισάγεται Ευρώπη και να έχει Ευρωπαική rom, η δε δεύτερη είναι η φτηνότερη. Οπότε όσοι αγοράζουν απευθείας από την κίνα τις δύο άλλες εκδόσεις να αλλάζουν rom και να βάζουν την Ευρωπαική (δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτό-δοκιμασμένο), ώστε να έχουν αναβαθμίσεις και πλήρη Ελληνικό μενού χωρίς καθόλου "κινεζιές". Αυτό που στέλνει το vickmall έχει μεν την Ευρωπαϊκή rom από a42 αλλά πολλοί εδώ μέσα ανέφεραν ότι δεν έκανε update (πιθανόν λόγω άλλου recovery;) οπότε αναγκάστηκαν να φλασάρουν ξανά το κινητό με τα βήματα που αναφέρονται σε προηγούμενα post. Η αναβάθμιση είναι εύκολη, αλλά το δύσκολο φαίνεται να είναι η σωστή αναγνώριση του κινητού από τον υπολογιστή, χωρίς αυτό δεν προχωράει.

 

Ακριβώς έτσι.! Κατατοπιστικοτατη απάντηση για όσους ρωτούν και ξανά ρωτούν

Link to comment
Share on other sites

εγω το αγόρασα απο aliexpres 115 € με δωρο ζελατινα και θηκη πλαστική. σε απαντηση του καταστήματος μου ειπε οτι εχει ελληνικά και play store. με φοβησε αυτο για το οτι μπορεί να μην το αναγνωρίζει ο υπολογιστής...... αγω έχω vista και xp απο λογισμικό θα μπορέσω να κανω δουλειά λέτε?

Link to comment
Share on other sites

'Αυτό που στέλνει το vickmall έχει μεν την Ευρωπαϊκή rom από a42 αλλά πολλοί εδώ μέσα ανέφεραν ότι δεν έκανε update (πιθανόν λόγω άλλου recovery;) οπότε αναγκάστηκαν να φλασάρουν ξανά το κινητό με τα βήματα που αναφέρονται σε προηγούμενα post. Η αναβάθμιση είναι εύκολη, αλλά το δύσκολο φαίνεται να είναι η σωστή αναγνώριση του κινητού από τον υπολογιστή, χωρίς αυτό δεν προχωράει.

 

Όταν κάποιος που αγόρασε από vickmall περάσει την α42 το recovery αλλάζει σε αγγλική γλώσσα ή παραμένει το κινέζικο με το οποίο έρχεται. επίσης εσείς που επικοινωνείτε μαζί τους γιατί δεν τους προτείνεται να κάνουν αυτοί τη διαδικασία φλασαρισματος από το 275 ποστ ούτως ώστε να μην χρειαστεί να κάνουμε εμείς την διαδικασία με ότι συνέπειες αυτό μπορεί να έχει για κάποιο που δεν ξέρει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

εγω το αγόρασα απο aliexpres 115 € με δωρο ζελατινα και θηκη πλαστική. σε απαντηση του καταστήματος μου ειπε οτι εχει ελληνικά και play store. με φοβησε αυτο για το οτι μπορεί να μην το αναγνωρίζει ο υπολογιστής...... αγω έχω vista και xp απο λογισμικό θα μπορέσω να κανω δουλειά λέτε?

 

Δώσε μαγαζί

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το recovery της ROM που παίρνει τις αναβαθμισεις είναι αγγλικο ή κινέζικο.

Το τωρινό recovery είναι στα κινέζικα(από vickmall)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το recovery της ROM που παίρνει τις αναβαθμισεις είναι αγγλικο ή κινέζικο.

Το τωρινό recovery είναι στα κινέζικα(από vickmall)

Δεν παίρνει, θα αναγκαστεις να το φλασαρεις

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 2 lenovo vibe p1 με ram 2gb και πιο συγκεκριμένα από vickmall, αυτο

 

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

Με περασμένη την ευρωπαϊκή rom που τελειώνει σε p1c58 και διαπιστώνω το εξής : δεν υπάρχει παιδιά ραδιόφωνο fm!!! Δεν μπορεί να είμαι τόσο άσχετος και να μην μπορώ να το βρω! Απαράδεκτο. Τι να κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

και που το βρίσκω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν παίρνει, θα αναγκαστεις να το φλασαρεις

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

που μπορώ να το βρω και πως το φλασαρω;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 2 lenovo vibe p1 με ram 2gb και πιο συγκεκριμένα από vickmall, αυτο

 

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

Με περασμένη την ευρωπαϊκή rom που τελειώνει σε p1c58 και διαπιστώνω το εξής : δεν υπάρχει παιδιά ραδιόφωνο fm!!! Δεν μπορεί να είμαι τόσο άσχετος και να μην μπορώ να το βρω! Απαράδεκτο. Τι να κάνω τώρα?

 

γιατι εχει ελληνικα και nfc ? εγω περιμενω να παραλαβω την ιδια εκδοση απο aliexpres και νομιζω οτι ραδιο, nfc και ελληνικα δεν εχει,η, αν εχει ελληνικα θα ειναι για κλαματα!!!! εσενα εχει nfc και ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 2 lenovo vibe p1 με ram 2gb και πιο συγκεκριμένα από vickmall, αυτο

 

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

Με περασμένη την ευρωπαϊκή rom που τελειώνει σε p1c58 και διαπιστώνω το εξής : δεν υπάρχει παιδιά ραδιόφωνο fm!!! Δεν μπορεί να είμαι τόσο άσχετος και να μην μπορώ να το βρω! Απαράδεκτο. Τι να κάνω τώρα?

 

Είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα rom. Μάλλον πρέπει να αποφασίσω αν θα το στείλω πίσω ή να δοκιμάσω να το παίξω προγραμματιστης και να flaσαρω την rom σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν αναρτηθεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατι εχει ελληνικα και nfc ? εγω περιμενω να παραλαβω την ιδια εκδοση απο aliexpres και νομιζω οτι ραδιο, nfc και ελληνικα δεν εχει,η, αν εχει ελληνικα θα ειναι για κλαματα!!!! εσενα εχει nfc και ελληνικα?

 

Ραδιο δεν έχει

NFC δεν εχει

Ελληνικά φτωχά, αλλά έχει.

 

Τι σκοπεύεις να κάνεις? Θα φλασαρεις την 42αρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε 2-3 ποστ διαβάζω το ίδιο πράμα σχετικά με την ρομ... Ποστ 275 υπάρχει οδηγός που έχει φτιάξει φίλος, κάντε το κόπο και εκτελέστε τον για να μην έχετε θέματα με το τηλ. ΟΛΑ τα μαγαζιά η ρομ που περνάνε είναι λίγο σκ@τα. Μην ρωτάτε κάθε λίγο το ίδιο πράμα.

Αν υπάρχει admin στο θέμα μας ας κάνει το κόπο να βάλει τον οδηγό στην πρώτη σελίδα να μην ψαχνόμαστε

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα rom. Μάλλον πρέπει να αποφασίσω αν θα το στείλω πίσω ή να δοκιμάσω να το παίξω προγραμματιστης και να flaσαρω την rom σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν αναρτηθεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ραδιο δεν έχει

NFC δεν εχει

Ελληνικά φτωχά, αλλά έχει.

 

Τι σκοπεύεις να κάνεις? Θα φλασαρεις την 42αρα?

 

ναι θα τη περασω γιατι το τηλεφωνο απο οτι καταλαβα ειναι γαματο και δεν υπαρχει περιπτωση να το γυρισω πισω!!!!! εκτος σοβαρου προβληματος!!!!το να βαλεις την a42 rom απο οτι διαβασα δεν ειναι και κατι πολυ δυσκολο ,οποτε γνωμη μου ειναι να τη βαλεις και ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Από εδω το έχει πάρει κανείς παιδιά? τι πάιζει από ρομ και εγγύηση δίνουν 2 χρόνια ξέρουμε?

 

http://experts-mobiles.gr/Lenovo-Vibe-P1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...