Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το Vickmal με Sg post κινουνται με ταχυτητα φωτος,παρελαβα σημερα πιο γρηγορα κι απο το φιλο ulvergr που ήταν ήδη τυχερός:παραγγελία 6/9 tracking 7/9 παραλαβή 16/9 11.00π.μ θα τρελαθουμε,πλέον από άποψη χρόνου και με τις διαφορές τιμών είναι παραλογη η αγορά από εδώ,θα δοκιμασω κι άλλη αγορά λειαν συντομως να δούμε αν ήταν συμπτώσεις,που δε νομιζω,έχουν βελτιωθεί πολύ φαίνεται οι αποστολες

 

Καλοριζικο! Περιμένουμε εντυπώσεις:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το Vickmal με Sg post κινουνται με ταχυτητα φωτος,παρελαβα σημερα πιο γρηγορα κι απο το φιλο ulvergr που ήταν ήδη τυχερός:παραγγελία 6/9 tracking 7/9 παραλαβή 16/9 11.00π.μ θα τρελαθουμε,πλέον από άποψη χρόνου και με τις διαφορές τιμών είναι παραλογη η αγορά από εδώ,θα δοκιμασω κι άλλη αγορά λειαν συντομως να δούμε αν ήταν συμπτώσεις,που δε νομιζω,έχουν βελτιωθεί πολύ φαίνεται οι αποστολες

Γενικώς έρχονται γρήγορα, εγώ παραγγελία από άλλο μαγαζι 4/9, tracking (ιχνηλάσιμο) 8/9, σήμερα ήρθε από ΕΛΤΑ αλλά απουσίαζα και θα παραλάβω από ταχυδρομείο από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βελτιωνονται οι χρονοι γιατι αυτο ηταν και το μονο αγκαθι στις απο Κινα αγορες.Οσο για το κινητο παιδια ειμαι ενθουσιασμενος προς το παρον με την ταχυτητα του,να πω οτι ερχομαι απο Redmi note 3 pro που κι αυτο ειναι με snapdragon ,αλλα δεν εχουν καμια σχεση ρε παιδια,τουτο κυλαει νερο,η αποκριση ειναι ακαριαια,στο ιδιο δικτυο του σπιτιου μου που ειχα και το αλλο,εχουν ουσιαστικη διαφορα.Οπως ειπαν και καποια παιδια σε προηγουμενα ποστς,πιστευω οτι εχουν πολυδιαφημιστει τα Xiao γι"αυτο και τετοια συμμετοχη,προς Θεου δεν τα κατηγορω,απλα το Vibe το βαζω αρκετα ψηλοτερα.Ειναι νωρις για λεπτομερεις εντυπωσεις,αλλα πιστευω με 134€ τα 2gb 16gb ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ επιλογη αυτη τη στιγμη,θα επανελθω δουλευοντας το να ενημερωσω κι εγω οσο μπορω.Οποιος το σκεφτεται,κλεινει τα ματια και το χτυπαει
Link to comment
Share on other sites

Ναι προσθέσω ότι και εγώ έρχομαι από xiaomi redmi note 2...

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βελτιωνονται οι χρονοι γιατι αυτο ηταν και το μονο αγκαθι στις απο Κινα αγορες.Οσο για το κινητο παιδια ειμαι ενθουσιασμενος προς το παρον με την ταχυτητα του,να πω οτι ερχομαι απο Redmi note 3 pro που κι αυτο ειναι με snapdragon ,αλλα δεν εχουν καμια σχεση ρε παιδια,τουτο κυλαει νερο,η αποκριση ειναι ακαριαια,στο ιδιο δικτυο του σπιτιου μου που ειχα και το αλλο,εχουν ουσιαστικη διαφορα.Οπως ειπαν και καποια παιδια σε προηγουμενα ποστς,πιστευω οτι εχουν πολυδιαφημιστει τα Xiao γι"αυτο και τετοια συμμετοχη,προς Θεου δεν τα κατηγορω,απλα το Vibe το βαζω αρκετα ψηλοτερα.Ειναι νωρις για λεπτομερεις εντυπωσεις,αλλα πιστευω με 134€ τα 2gb 16gb ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ επιλογη αυτη τη στιγμη,θα επανελθω δουλευοντας το να ενημερωσω κι εγω οσο μπορω.Οποιος το σκεφτεται,κλεινει τα ματια και το χτυπαει

 

Εγώ τα λεγα.....;) Καλοδουλευτο φίλε μας!!

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα παιδια σας ετχαριστω ολους για τα καλοριζικα κι εσεις να το χαρειτε,δεν ξερω τι να κανω ομως,εχει ερθει με international rom απο Vickmall,δουλευει αψογα,αλλα εγω θελω να ρουταρω γιατι τα ρουταρω παντα ολα μου τα τηλεφωνα πριν βγουν απο το κουτι:lol::lol:.Να επιχειρησω οπως ειναι με αυτη τη ρομ να περασω twrp με QFSL η θα μπρικαρει?η να περασω τη ρομ που αναφερει ο φιλος Broko_21 στο 275 ποστ(στον ΤΕΛΕΙΟ οδηγο του και μπραβο του),αν ξερει κανενας φιλος που εχει δοκιμασει,ας μου πει τη γνωμη του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, παρέλαβα χθες ένα ακόμα κομμάτι, μιας κ μου φάνηκε vfm. Όμως μετά το επιτυχημένο πέρασμα της row Rom, δεν μου εμφανίζει το μικρό Update που δεν μπορούσα να περάσω στη Rom που μου έστειλε το vickmall. Ήταν ένα μικρό battery fix.

 

Επίσης, η νέα έκδοση που βγήκε στο needrom θα μας έρθει Ota?

 

Ευχαριστώ :)

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους συμφορουμιτες και κατοχους του lenovo vibe p1

1) αν το κρατησω με την ρομ του vickmall θα μου δουλευει κανονικα το κινητο????

2) κραταει αρκετα η μπαταρια του????

3) γενικες εντυπωσεις απο το κινητο???

ειμαι ειδη κατοχος του lenovo a806 και σκεφτομαι να αγορασω απο το vickmall το συγκεκριμενο κινητο, το οποιο συμφωνα με το vickmall του βαζουν rom με android 6 ,επισης σκεφτομε να ζητησω να μου ρουταρουν το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μη βαριομαστε και να διαβάζουμε τα μηνυματα-ποστ που κοινοποιούν όλοι οι αυμφορουμιτες ώστε να μη γίνονται κάθε φορά οι ίδιες ερωτήσεις. Ότι δεν έχει απαντηθεί τότε θα βρει την απάντηση του, αλλά να μην ανακυκλωνουμε τις ίδιες ερωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ,αλλα ειτε το πιστευεις ειτε οχι εδω και 2 μερες εχω περασει αρκετες ωρες διαβαζοντας τα ποστ των συμφουρομιτων,οι διαφορετικοι τυποι του τηλεφωνου ( αλλες με 2 gb ram η 3 gb ram, αλλες με 16 gb ram η 32 gb ram) καθως και η προσφατη rom που κυκλοφορισε απο το vickmall , με εκαναν να κανω τις πιο πανω ερωτησεις ωστε να ακουσω τις πιο προσφατες γνωμες και αποψεις,ωστε να ειμαι σιγουρος για την τελικη επιλογη μου, η εστω να μαθω για τυχον καινουρια παρατραγουδα που πιθανον να υπαρχουν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα!Να ευχαριστησω κατ'αρχην τον/την συμφορουμιτη/συμφορουμιτισσα που ανέφερε το expertsmobile.Ειχα κινεζορομ και τα παιδιά σε αυτό το κατάστημα με 20€ μου πέρασαν 6.0 p1 a42 s288 κλπ κλπ. Δεν το κατειχα το άθλημα και ούτε ειχα τον χρόνο να το κάνω μόνος μου.Το κινητό είναι πυροβολικό εκτός από μία παρατήρηση.Ο ταν παίζω need for speed έχει αρκετά αργό gameplay σε σχέση με το a806 που είχα επί 2 χρόνια και όσο αφορά τη ραμ όσο και να την καθαρίζω εργοστασιακά πάντα έχω δει στην καλύτερη μέχρι 1.1gb ελεύθερη και συνήθως 800 με 900mb.Εχω λιγότερες εφαρμογές απ'οτι είχα στο a806 το οποίο με τέλειο καθάρισμα έδινε και πάνω από 1.5gb.Ξερει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση γι'αυτο;Ευχαριστω εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα!Να ευχαριστησω κατ'αρχην τον/την συμφορουμιτη/συμφορουμιτισσα που ανέφερε το expertsmobile.Ειχα κινεζορομ και τα παιδιά σε αυτό το κατάστημα με 20€ μου πέρασαν 6.0 p1 a42 s288 κλπ κλπ. Δεν το κατειχα το άθλημα και ούτε ειχα τον χρόνο να το κάνω μόνος μου.Το κινητό είναι πυροβολικό εκτός από μία παρατήρηση.Ο ταν παίζω need for speed έχει αρκετά αργό gameplay σε σχέση με το a806 που είχα επί 2 χρόνια και όσο αφορά τη ραμ όσο και να την καθαρίζω εργοστασιακά πάντα έχω δει στην καλύτερη μέχρι 1.1gb ελεύθερη και συνήθως 800 με 900mb.Εχω λιγότερες εφαρμογές απ'οτι είχα στο a806 το οποίο με τέλειο καθάρισμα έδινε και πάνω από 1.5gb.Ξερει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση γι'αυτο;Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Τι"λυση φιλε μου μια χαρα μνημη αφηνει μη πιανεσαι απο ανουσια πραγματα εδω τα σαμυ με αντοιστιχα ραμ δεν αφηνουν"ουτε 500 ελευθερα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ενδιαφέρουσα περίπτωση το συγκεκριμένο κινητό και το σκεφτόμουν για αγορά, αλλά ψάχνοντας διαπίστωσα ότι έχει ήδη παρουσιαστεί το p2. Οπότε θα περιμένω να δω πόσο καλό θα είναι και σε τι τιμή, αν τσιμπάει μάλλον θα καταλήξω στο p1.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, νέος στο φόρουμ. Αγόρασα από Κίνα το lenovo P1 c58 μου ήρθε πρόσφατα με ελληνικό μενού όπως είχα ζητήσει ...Άνοιγε,με έβαζε μέσα αλλά πέταγε συνεχώς ένα error "notification center stopped working" κάτι τέτοιο.Το έβγαζε συνέχεια δεν μπορούσες να κάνεις κάτι άλλο.Μου λέει ένας φίλος δοκίμασε να το ανοίξεις με vol down και sh down και κάνε factory reset. Πέτυχε μάλλον, άνοιξε λοιπόν κανονικά, μου έδωσε πρόσβαση χωρίς error, πήρα κι εγώ θάρρος κι άρχιζα να κατεβάζω εφαρμογές το έστησα μια χαρά. Mετά έπρεπε να ενεργοποιήσω όμως την nano sim και μου είπε η vodafone κλείστο το κινητό σου 10 λεπτά και άνοιξε το πάλι για την ενεργοποίηση.Μόλις το έκανα ξανά το ίδιο error.Ξανά factory reset εγώ- ξανά στήσιμο όλα απ την αρχή....Τώρα δουλεύει ωραία αλλά φοβάμαι ότι άμα κλείσει και το ανοίξω θα έχω πάλι τα ίδια. Δε ρισκάρω να το κάνω αλλά κάποια στιγμή θα συμβεί αναπόφευκτα. Έχετε καμιά ιδέα? Ευχαριστώ:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα!Να ευχαριστησω κατ'αρχην τον/την συμφορουμιτη/συμφορουμιτισσα που ανέφερε το expertsmobile.Ειχα κινεζορομ και τα παιδιά σε αυτό το κατάστημα με 20€ μου πέρασαν 6.0 p1 a42 s288 κλπ κλπ. Δεν το κατειχα το άθλημα και ούτε ειχα τον χρόνο να το κάνω μόνος μου.Το κινητό είναι πυροβολικό εκτός από μία παρατήρηση.Ο ταν παίζω need for speed έχει αρκετά αργό gameplay σε σχέση με το a806 που είχα επί 2 χρόνια και όσο αφορά τη ραμ όσο και να την καθαρίζω εργοστασιακά πάντα έχω δει στην καλύτερη μέχρι 1.1gb ελεύθερη και συνήθως 800 με 900mb.Εχω λιγότερες εφαρμογές απ'οτι είχα στο a806 το οποίο με τέλειο καθάρισμα έδινε και πάνω από 1.5gb.Ξερει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση γι'αυτο;Ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Νασαι καλά για το ευχαριστώ σου. Πάει σαφώς καλύτερα τώρα έτσι δεν είναι. Ποιο vibe p1 έχεις? Αν έχεις με τα 2 giga ram τότε μία χαρά ελεύθερη μνήμη σου αφήνει. Κι εγώ τόση περίπου έχω 1050-1170. Αν έχεις 3 giga ram τότε κάτι σου τρώει μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και εμένα,παρασκευη βραδακι 3/9 έκανα παραγγελία από vickmail δεύτερα 6/9 ξεκίνησε ή διαδικασία και παρασκευή 16/9 παρέλαβα Μυτιλήνη!!!!Νομίζω άριστο χρόνο έκανε μέχρι να βρεθεί στα χέρια μου.Απο εντυπώσεις με έχετε καλύψει με τα σχόλια σας.ΑΡΙΣΤΟ......Πήρα δύο για εμένα και τη σύζυγο,τωρα μένει να το σεταρω σύμφωνα με τον πολύ ωραίο οδηγό που έφτιαξε ο συμφοριτης.Θα είναι ή πρώτη φορά οπότε ευχηθηταιι μου καλή τύχη!!!!! Edited by dionisis760
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

εδώ οι κάποιες rom για το κινητό https://yadi.sk/d/hY3kNWJGrnpCU.

Η P1a42_S288_160721_ROW_RAW_QFIL.rar πρέπει να είναι η τελευταία ευρωπαϊκή row.

Link to comment
Share on other sites

εδώ οι κάποιες rom για το κινητό https://yadi.sk/d/hY3kNWJGrnpCU.

Η P1a42_S288_160721_ROW_RAW_QFIL.rar πρέπει να είναι η τελευταία ευρωπαϊκή row.

 

ότι γράφει στο ποστ #275# πρέπει να γίνουν όλα?εννοώ βλέπω 5σταδια.εαν κάνω μόνο το πρώτο ωστε να παίρνω αναβαθμίσεις για μενα είναι οκ.

Edited by dionisis760
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχετε την έκδοση με τα 2gb ραμ από ότι έχω καταλάβει. Αξίζουν τα 50 δολάρια παραπάνω για την έκδοση με τα 3 gb ραμ;
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχετε την έκδοση με τα 2gb ραμ από ότι έχω καταλάβει. Αξίζουν τα 50 δολάρια παραπάνω για την έκδοση με τα 3 gb ραμ;

εγω πιστευω οτι το τηλ οσο πιο πολυ ραμ εχει τοσο χρησιμοποιει.αν παιζεις ταυτοχρονα κανα 2 παιχνιδια εχεις ανοιχτο facebook , twitter ,instagram, μιλας στο viber και σερφαρεις κ στον browser παρε με 3 ραμ.αλλα ποιος τα κανει ολα αυτα την ιδια στιγμη.προσωπικη μου αποψη μετα απο 3 περιπου χρονια με τηλ με 2 ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα 2 ραμ με καλύπτουν πλήρως (αν και δεν παίζω παιχνίδια). Από κει και πέρα όλα είναι θέμα marketing για να έχουν τον κόσμο στην πρίζα να αγοράζει συνέχεια . Το κάνουν επίτηδες για να πουλούν. 3 giga, 4 giga, 6 giga και πάει λέγοντας.....Στο χέρι του καταναλωτή είναι να αποφασίσει τι θέλει με βάση τις ανάγκες του κι όχι με βάση την τάση του ασκοπου καταναλωτισμού.
Link to comment
Share on other sites

Στο lenovo k80 με τα 4gb ram (το έδωσα στη φίλη μου), είχε ελεύθερα 1,3-1,7gb από τα 4. Δεν ζορίστηκε πουθενά βέβαια, λειτουργούσε χωρίς προβλήματα με πολλές εφαρμογές-αν και δεν παίζω παιχνίδια, αλλά όλη αυτή τη μνήμη αναριωτιώμουν τι την έκανε...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα 2 ραμ με καλύπτουν πλήρως (αν και δεν παίζω παιχνίδια). Από κει και πέρα όλα είναι θέμα marketing για να έχουν τον κόσμο στην πρίζα να αγοράζει συνέχεια . Το κάνουν επίτηδες για να πουλούν. 3 giga, 4 giga, 6 giga και πάει λέγοντας.....Στο χέρι του καταναλωτή είναι να αποφασίσει τι θέλει με βάση τις ανάγκες του κι όχι με βάση την τάση του ασκοπου καταναλωτισμού.

 

Εεεετσι ακριβώς μας έχουν βάλει στό τρυπακι του ασκοπου καταναλωτισμού και την πατάμε.:X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

 

Παρέλαβα και εγώ απο vickmall, ημερομηνία παραγγελίας 4/9 και ήρθε 16/9

 

Πήρα την έκδοση με τα 3gb RAM, και έκανα την αναβάθμιση σε S288, πολύ εύκολα.

 

Το μικρο το update δεν το έπαιρνε, όποτε είπα να το κάνω χειροκίνητα.

 

Έχω δυο απορίες,

 

Στην πλάτη, στο αυτοκόλλητο που έχει, γράφει σαν μοντέλο κινητού P1c72 ενώ στις πληροφορίες γράφει P1a42, υπάρχει κάποιος με τα 3gb να επιβεβαιώσει;

 

 

Επίσης τα πλήκτρα της φωνής, δεν κάνουν πολύ έντονα τον χαρακτηριστικο ήχο "κλικ" που κάνει το κουμπί on/off, υπάρχει κάποιος που να έχει παρατηρήσει αυτή την διαφορά;

 

 

Πολυ ωραίο κινητό με πολύ καλή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...