Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο e-shop το δίνουν στα 269 ευρώ, μοντέλο vibe p1 με 32 μνήμη ραμ, για αυτό δεν αναφέρεστε; Να το παρω;ειναι καλη τιμη;Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παρτο απο την ευρωπαικη αποθηκη του vickmall τακα τακα σε 3 μερες στην πορτα σου καπου στα 160 ευρω αν δεν το βιαζεσαι
Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop το δίνουν στα 269 ευρώ, μοντέλο vibe p1 με 32 μνήμη ραμ, για αυτό δεν αναφέρεστε; Να το παρω;ειναι καλη τιμη;Ευχαριστω

 

Είναι λίγο ακριβό. Εγώ το πήρα απο ελληνικό κατάστημα σκρουτζομαγαζο 185 ευρώ με την ευρωπαϊκή ρομ που παιρνει και κανονικά αναβαθμίσεις.. Έχω το 2 giga ram με 16 ρομ και του έχω προσθέσει και μία sd άλλα 16 και είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι βλέπω 2 vibe... ενα P1m και ενα P1 στο ιντερνετ στην ελλαδα....και θελω να σιγουρευτω οτι το Ρ1α42 που έχεις έιναι το καλυτερο απο τα 2.....

 

Τελείως διαφορετικά μοντέλα. Εδώ συζητάμε για το τέρας vibe p1 με τα 2 και με τα 3 giga ram και την ατέλειωτη μπαταρία στα 5000 mA!!!

Link to comment
Share on other sites

κατω απο 200 ειναι οκ τιμη και για την εγγυηση που εχεις εδω

 

Εννοείται. Γι αυτό προτιμησα να το πάρω από εδω. Σε περίπτωση που χρειαστω κάτι το πάω κατευθείαν άμεσα στο κατάστημα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, με σώσετε από τα περιττά έξοδα...:)

 

Και τι θα κάνεις τελικά?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αν δεν καιγομουν για κινητο αμεσα θα το επαιρνα απο βικμαλ περιπου στα 130
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια δε σας κανει εντυπωση τοσο μεγαλη διαφορα; Μηπως κατι κρυβει..τελος παντων εσεις ξερετε.προσπαθω να παω να το δω απο κοντα αλλα ακομα δε το βρηκα καπου....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι σε ένα βαθμό η ελληνική αγορά φίλε μου... Δεν θα ξεχάσω παλιά που είχα πάρει το xiaomi mi3 220€ από έξω και Ελλάδα το είχα δει 480€!!!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τι λεω εγω στο εξωτερικο, μαζεουν τα επιδιορθωμενα ή αυτα που ειναι απο τα δευτερης διαλογης και τα πουλανε τζαμπα....τα αγοραζουν σκρουτζομαγαζα και αντιστοιχα του στο εξωτερικο και τα αγοραζουμε εμεις...και ετσι διαβαζεις ποστς για ιδια κινητα με διαφορετικα προβληματα και τρελενεσαι....δεν λεω οτι εχω δικιο απολυτα αλλα δεν ειναι και τελειως λαθος.οποιο ποστ διαβαζω τα ιδια πραγματα...πειραματα ρομ, αποστολες, προβληματα, τελος παντων ειμαι οφ τοπικ οποτε σορρυ.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω να πω ότι το κινητουλι αυτό που δεν είναι σούπερ ντουπερ ούτε ουαου λειτουργεί υποδειγματικά,γρηγορα,χωρις θέματα γενικά,με καλή καμερα με πολύ καλή μάλιστα πιστότητα χρωμάτων ,ποιοτική,μεταλλο σχεδόν εξ ολοκλήρου,πολυ καλό ηχείο και δυνατό,και με αυτονομία ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ και φόρτιση σε 90 λεπτά περίπου χάρη στον ταχυφορτιστη,με 2 θέσεις σιμ όχι υβριδικό όπως οι περισσότεροι ανταγωνιστές και κάρτα μνήμης.Εκανε εξαιρετική δουλειά ή λενοβο κρίμα να μην την γνωρίζει ο κόσμος,αν διαφημίζουν το συγκεκριμένο κινητό;Πιστεύω θα έπαιρνε τη θέση που του ανήκει στην αγορά.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:?

Καθόλου κακό αλλά ούτε μέτριο αλλά καλύτερο.Συσκευη που αξίζει τα λεφτά της.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εικονα εχω και εγω με αυτα που διαβαζω...ακομα ψανχω μαγαζι να το πιασω στα χερια μου...αλλα τι του λειπει κατα τι γνωμη σου και ειναι πανω του μετριου;ποιοτητα κατασκευης; Ή κλασσικα αγχος για τη μαρκα;και οτι αυτο σημαινει.....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει ήδη ανέβει η τελευταία έκδοση http://www.needrom.com/download/lenovo-p1a42/#comment-291508 για να περαστεί με QFIL
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εικονα εχω και εγω με αυτα που διαβαζω...ακομα ψανχω μαγαζι να το πιασω στα χερια μου...αλλα τι του λειπει κατα τι γνωμη σου και ειναι πανω του μετριου;ποιοτητα κατασκευης; Ή κλασσικα αγχος για τη μαρκα;και οτι αυτο σημαινει.....

Η μάρκα είναι πολύ καλή, έχουν περάσει πολλά lenovo από τα χέρια μου, αξιόπιστα όλα. Εκεί που πάσχουν (τα κινέζικης εισαγωγής) συνήθως είναι στο software, θέλουν πειραματισμούς και την κατάλληλη rom για να δουλέψουν σωστά. Το συγκεκριμένο κινητό έχει αχίλλειο πτέρνα: οι επιδόσεις του επεξεργαστή είναι χαμηλές ενώ και η έκδοση 2/16gb είναι πλέον για τις μέρες μας ξεπερασμένη σε χωριτικότητα. Φυσικά μιλάμε για την αγορά από ελλάδα που η τιμή είναι πάνω από 200 ευρώ περίπου (όπου υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές με υψηλότερες επιδόσεις). Αγορά από Κίνα στα 120-130 ευρώ είναι συμφέρουσα γι αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω να πω ότι το κινητουλι αυτό που δεν είναι σούπερ ντουπερ ούτε ουαου λειτουργεί υποδειγματικά,γρηγορα,χωρις θέματα γενικά,με καλή καμερα με πολύ καλή μάλιστα πιστότητα χρωμάτων ,ποιοτική,μεταλλο σχεδόν εξ ολοκλήρου,πολυ καλό ηχείο και δυνατό,και με αυτονομία ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ και φόρτιση σε 90 λεπτά περίπου χάρη στον ταχυφορτιστη,με 2 θέσεις σιμ όχι υβριδικό όπως οι περισσότεροι ανταγωνιστές και κάρτα μνήμης.Εκανε εξαιρετική δουλειά ή λενοβο κρίμα να μην την γνωρίζει ο κόσμος,αν διαφημίζουν το συγκεκριμένο κινητό;Πιστεύω θα έπαιρνε τη θέση που του ανήκει στην αγορά.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:?

Καθόλου κακό αλλά ούτε μέτριο αλλά καλύτερο.Συσκευη που αξίζει τα λεφτά της.

 

Συμφωνω απόλυτα. Το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά και μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Για τα λεφτά του ( με όριο όμως κάτω από 180 ευρώ είναι vmf) είναι τρομερή συσκευή. Στην ελληνική αγορά θεωρώ ότι είναι υπερκοστολογημενο. Ο κωτσοβολος για παράδειγμα το χει 350 ευρώ τη στιγμή που εγώ το πήρα απι εδώ 185 και άλλα παιδιά από κινα ακόμα πιο φτηνά. Οπότε παιδιά κάντε έρευνα αγοράς πριν το πάρετε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μάρκα είναι πολύ καλή, έχουν περάσει πολλά lenovo από τα χέρια μου, αξιόπιστα όλα. Εκεί που πάσχουν (τα κινέζικης εισαγωγής) συνήθως είναι στο software, θέλουν πειραματισμούς και την κατάλληλη rom για να δουλέψουν σωστά. Το συγκεκριμένο κινητό έχει αχίλλειο πτέρνα: οι επιδόσεις του επεξεργαστή είναι χαμηλές ενώ και η έκδοση 2/16gb είναι πλέον για τις μέρες μας ξεπερασμένη σε χωριτικότητα. Φυσικά μιλάμε για την αγορά από ελλάδα που η τιμή είναι πάνω από 200 ευρώ περίπου (όπου υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές με υψηλότερες επιδόσεις). Αγορά από Κίνα στα 120-130 ευρώ είναι συμφέρουσα γι αυτά που προσφέρει.

 

Για μένα δεν έχει δα και τόσο χάλια επιδόσεις όπως λες. Από τη στιγμή που όλα δουλεύουν σωστά και δεν έχει θέματα , δεν μπορώ να βρω κάτι αρνητικό. Τα 2 giga ram είναι μία χαρά γιατί δουλεύουν σωστά και διαχειρίζονται άψογα τη μνήμη. Τι να το κάνω ναχω Samsung για παράδειγμα με 3 giga ram και να μου αφήνει ελεύθερη ούτε τη μισή? Όσο για τον αποθηκευτικό χώρο του βάζεις μια sd οσης χωρητικότητας θες και είσαι σούπερ.

 

Υ.γ. εγώ προσωπικά θεωρώ ότι είναι όλα θέμα marketing. Είχα και κινητά και με 3 ram και σας πληροφορω ότι διαφορά δεν είδα συγκριτικά με το vibe p1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ έχει ήδη ανέβει η τελευταία έκδοση http://www.needrom.com/download/lenovo-p1a42/#comment-291508 για να περαστεί με QFIL

 

Έχει έρθει σε κανένα μέσω ότα?

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Την στιγμή που η τιμή στο e shop δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο δεν βιαζομαι, τα 2 gb ραμ είναι το ελάχιστο αποδεκτό για μένα απλά με δελεάσαν τα 32 ρομ που κακά τα ψέματα άμα το φορτώνεις το κινητό τα 16 είναι οριακα τωρα εχω με 8 ρομ και εχω φρακάρει. Με λίγα λόγια ήθελα ενα τετοιο κινητό αλλα με 32 ρομ και 2 ραμ και την μπαταρία που προσφέρει, αλλα η τιμή σε σχέσεις με το 16 ρομ εχει μεγάλη διαφορά τιμής , μπορώ να περιμένω ή αν έχετε κάτι υπόψη μπορείτε να προτείνεται κάποιο ....
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εικονα εχω και εγω με αυτα που διαβαζω...ακομα ψανχω μαγαζι να το πιασω στα χερια μου...αλλα τι του λειπει κατα τι γνωμη σου και ειναι πανω του μετριου;ποιοτητα κατασκευης; Ή κλασσικα αγχος για τη μαρκα;και οτι αυτο σημαινει.....

 

Εφοσον λεω οτι ειναι ανω του μετρίου σημαινει οτι ειναι πολυ καλο και οχι αριστο λογω καποιων παραμετρων πχ η σελφι καμερα δεν ειναι τοσο καλη (αν και μενα ποσως με νοιαζει)και οτι δεν εχει δυνατοτητα να αλλαζει πολλα χρωματα το λεντακι αναλογως ειδοποιησης η επαφης οπως το μαματο τζι2 πχ(αλλα και αυτο δευτερευον).Κατα τα αλλα ο επεξεργαστης του μια χαρα τα παει ανταποκρινεται αψογα (παιχνιδια δε παιζω ειμαι γερος ανθρωπος) ειδοποιησεις σε φεϊς μπουκ βαιμπερ μειλ κλπ δε χανει κανει και για επαγγελματικο κινητο ,οσο για την τιμη του ελλαδα τσιμπημενη οπως ολα αλλωστε σε αυτη τη χωρα με τους ζαμπλουτους κατοικους,Ομως ακομα και ετσι το θεωρω καλυτερο και απο την σειρα j της samsung πχ .Ειναι ενα πληρεστατο κινητο εργαλειο κυριως που δε θα απογοητευσει και θα ξεχασετε τα power bank.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

οκ, σας ευχαρσιτω όλους...για τις απαντησεις, ξέρεται που μπορω να πάω να το δω απο κοντα και να το πιασω στα χέρια μου;ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

οκ, σας ευχαρσιτω όλους...για τις απαντησεις, ξέρεται που μπορω να πάω να το δω απο κοντα και να το πιασω στα χέρια μου;ευχαριστω

 

Κωτσοβολος, public, mediamarkt.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ, σας ευχαρσιτω όλους...για τις απαντησεις, ξέρεται που μπορω να πάω να το δω απο κοντα και να το πιασω στα χέρια μου;ευχαριστω

 

Κωτσοβολος, public, mediamarkt. Εγώ το έχω σε χρυσό. Σ αυτά μάλλον θα το δεις σε μαύρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την στιγμή που η τιμή στο e shop δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο δεν βιαζομαι, τα 2 gb ραμ είναι το ελάχιστο αποδεκτό για μένα απλά με δελεάσαν τα 32 ρομ που κακά τα ψέματα άμα το φορτώνεις το κινητό τα 16 είναι οριακα τωρα εχω με 8 ρομ και εχω φρακάρει. Με λίγα λόγια ήθελα ενα τετοιο κινητό αλλα με 32 ρομ και 2 ραμ και την μπαταρία που προσφέρει, αλλα η τιμή σε σχέσεις με το 16 ρομ εχει μεγάλη διαφορά τιμής , μπορώ να περιμένω ή αν έχετε κάτι υπόψη μπορείτε να προτείνεται κάποιο ....

 

Βάζεις memory sd και καθαρισες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εφοσον λεω οτι ειναι ανω του μετρίου σημαινει οτι ειναι πολυ καλο και οχι αριστο λογω καποιων παραμετρων πχ η σελφι καμερα δεν ειναι τοσο καλη (αν και μενα ποσως με νοιαζει)και οτι δεν εχει δυνατοτητα να αλλαζει πολλα χρωματα το λεντακι αναλογως ειδοποιησης η επαφης οπως το μαματο τζι2 πχ(αλλα και αυτο δευτερευον).Κατα τα αλλα ο επεξεργαστης του μια χαρα τα παει ανταποκρινεται αψογα (παιχνιδια δε παιζω ειμαι γερος ανθρωπος) ειδοποιησεις σε φεϊς μπουκ βαιμπερ μειλ κλπ δε χανει κανει και για επαγγελματικο κινητο ,οσο για την τιμη του ελλαδα τσιμπημενη οπως ολα αλλωστε σε αυτη τη χωρα με τους ζαμπλουτους κατοικους,Ομως ακομα και ετσι το θεωρω καλυτερο και απο την σειρα j της samsung πχ .Ειναι ενα πληρεστατο κινητο εργαλειο κυριως που δε θα απογοητευσει και θα ξεχασετε τα power bank.

 

Σωστοοοος!!!! Έχω χρησιμοποιήσει την σειρά j και το j5 και το j7. Καμιά σχέση με το vibe p1! Όποιος τάχει δει και συγκρίνει θα καταλάβει. Ή Samsung απλά υπερτερεί μονο σε οθόνη λόγω amoled αλλά ποιότητα κατασκευής στη σειρά j πολύ χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Κωτσοβολος, public, mediamarkt.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κωτσοβολος, public, mediamarkt. Εγώ το έχω σε χρυσό. Σ αυτά μάλλον θα το δεις σε μαύρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάζεις memory sd και καθαρισες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστοοοος!!!! Έχω χρησιμοποιήσει την σειρά j και το j5 και το j7. Καμιά σχέση με το vibe p1! Όποιος τάχει δει και συγκρίνει θα καταλάβει. Ή Samsung απλά υπερτερεί μονο σε οθόνη λόγω amoled αλλά ποιότητα κατασκευής στη σειρά j πολύ χάλια.

 

Και ειναι 1280χ720 απλη hd η αμολεντ μονο βοηθα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Vickmal με Sg post κινουνται με ταχυτητα φωτος,παρελαβα σημερα πιο γρηγορα κι απο το φιλο ulvergr που ήταν ήδη τυχερός:παραγγελία 6/9 tracking 7/9 παραλαβή 16/9 11.00π.μ θα τρελαθουμε,πλέον από άποψη χρόνου και με τις διαφορές τιμών είναι παραλογη η αγορά από εδώ,θα δοκιμασω κι άλλη αγορά λειαν συντομως να δούμε αν ήταν συμπτώσεις,που δε νομιζω,έχουν βελτιωθεί πολύ φαίνεται οι αποστολες
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Vickmal με Sg post κινουνται με ταχυτητα φωτος,παρελαβα σημερα πιο γρηγορα κι απο το φιλο ulvergr που ήταν ήδη τυχερός:παραγγελία 6/9 tracking 7/9 παραλαβή 16/9 11.00π.μ θα τρελαθουμε,πλέον από άποψη χρόνου και με τις διαφορές τιμών είναι παραλογη η αγορά από εδώ,θα δοκιμασω κι άλλη αγορά λειαν συντομως να δούμε αν ήταν συμπτώσεις,που δε νομιζω,έχουν βελτιωθεί πολύ φαίνεται οι αποστολες

εμενα παντως το τρακινγκ που μου εστειλαν δεν προκυπτει πουθενα και στο μαιλ που τους εστειλα δεν μου απαντησαν οποτε ελπιζω καποια μερα γυρω στις 25 αφου εγινε παραγγελια στις 8-9 να μου ερθει αλλιως θα εχω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...