Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω καποια πραγματακια σε εσας που το εχετε?

 

1.nfc εχει? (καποια ερωτηματα ειναι και επιβεβαιωσης...)

2.ραδιοφωνο εχει? εχει και λειτουργια εγγραφης?

3.υπαρχει η δυνατοτητα ηχογραφησης κλησεων?

4.εχει otg?

 

χμ.. γενικοτερη εμπειρια χρησης και μπαταριας???

 

ευχαριστω παιδια εκ των προτερων.

 

Ναι σε όλα!

Εμπειρία χρήσης και μπαταρία άψογη:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια να ρωτησω κατι,ετσι οπως το στελνει το vickmal (με την 6)μπορουμε να ρουταρουμε απευθειας? με τον τροπο που εχει ο φιλος στο ποστ 275 η πρεπει να περαστει η P1a42_S288_160721_ROW_RAW_QFIL.rar?

 

Περίμενε μπας και μπει κάνα παιδί που το χει κάνει και σου απαντήσει. Λογικά το γνωρίζει ο broco_21 που έφτιαξε τον οδηγό.

 

Στην P1a42_S288_160721_ROW_RAW_QFIL που περιέγραψα παραπάνω, το .xml αρχείο ξεκλειδώνει(Αντικαθιστά) το Bootloader(Κάτι σαν το BIOS του H/Y) και αντικαθιστά το Stock Recovery με το TWRP Recovery που χρειάζεται για την εγκατάσταση του SuperSU. Το TWRP Recovery, λογικά πρέπει να είναι το ίδιο, αλλά για το Bootloader δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω. Δεν ξέρω αν μπορεί να "παίξει" σε άλλη έκδοση ή σε άλλη ROM. Εγώ το έκανα όπως περιέγαψα παραπάνω και λειτουργεί τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Στην P1a42_S288_160721_ROW_RAW_QFIL που περιέγραψα παραπάνω, το .xml αρχείο ξεκλειδώνει(Αντικαθιστά) το Bootloader(Κάτι σαν το BIOS του H/Y) και αντικαθιστά το Stock Recovery με το TWRP Recovery που χρειάζεται για την εγκατάσταση του SuperSU. Το TWRP Recovery, λογικά πρέπει να είναι το ίδιο, αλλά για το Bootloader δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω. Δεν ξέρω αν μπορεί να "παίξει" σε άλλη έκδοση ή σε άλλη ROM. Εγώ το έκανα όπως περιέγαψα παραπάνω και λειτουργεί τέλεια.
Σε ευχαριστω πολυ,οποτε μη ρισκαρω, να φλασαρω πρωτα τη ρομ που λες και μετα ροοτ Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο προγραμματακι που να μικραίνει τα εικονίδια χωρις να είναι ρουτ το κινητό κάτι σαν το display scaling της Samsung.??
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο προγραμματακι που να μικραίνει τα εικονίδια χωρις να είναι ρουτ το κινητό κάτι σαν το display scaling της Samsung.??

Εγώ θα σου πρότεινα να αλλάξεις lancher, βάλε nova, έχει και την δυνατότητα που θες

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall που μπήκα σήμερα αναφέρει ότι έρχεται με την International ROM,Android 6.0,Newser S288 ROM(From 2016-09-12) . Είναι αυτή για την οποία μιλάτε παραπάνω;

Αυτή παίρνει ενημερώσεις; ή ότι ενημέρωση έρχεται απλά δεν την κάνουμε; Προκειται να το παραγγείλω για έναν φίλο και επειδή δεν ξέρει πολλά πολλά, μην κάνει καμια πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall που μπήκα σήμερα αναφέρει ότι έρχεται με την International ROM,Android 6.0,Newser S288 ROM(From 2016-09-12) . Είναι αυτή για την οποία μιλάτε παραπάνω;

Αυτή παίρνει ενημερώσεις; ή ότι ενημέρωση έρχεται απλά δεν την κάνουμε; Προκειται να το παραγγείλω για έναν φίλο και επειδή δεν ξέρει πολλά πολλά, μην κάνει καμια πατάτα.

Εγώ θα σου πρότεινα να ρωτήσεις την Selina στο vickmall αν παίρνει update.

Εμένα μου ήρθε με την 6αρα από το ίδιο μαγαζί αλλά δεν έκανε αναβάθμιση...μίλησα με Selina και μου είπε ότι το ψάχνουν να το διορθώσουν... Μπας και το φτιάξανε.

Αλλιώς ακόλουθα τον οδηγό που υπάρχει εδώ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μίλησα μαζί της και μου είπε πως επειδή είναι νέα rom δεν γνωρίζει αν παίρνει ota update.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να αλλάξεις lancher, βάλε nova, έχει και την δυνατότητα που θες

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρω αλλά ο nova στην πληρωμένη έκδοση έχει την δυνατότητα αλλαγής σμίκρυνσης-μεγενθυνσης εικονιδίων. Εγώ θέλω κάτι free σαν το display scaling.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, αυτο το κινητο ειναι αυτο που περιγράφετε και συζητατε παραπανω? http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Smartphone-Vibe-P1-5-5-IPSFHD-5000mah-OctaCore-4G-LTE-DualSIM-Graphite-Grey-BackCover-Screenfilm-USB-OTG-adapter.1264807.html

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, αυτο το κινητο ειναι αυτο που περιγράφετε και συζητατε παραπανω? http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Smartphone-Vibe-P1-5-5-IPSFHD-5000mah-OctaCore-4G-LTE-DualSIM-Graphite-Grey-BackCover-Screenfilm-USB-OTG-adapter.1264807.html

 

Nαι αυτό γιατί θα παραγγείλεις;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήρα σήμερα το τηλέφωνο, πρώτες εντυπώσεις καλές.

 

Ερώτηση:

Το ανταπτοράκι που έχει μέσα στη συσκευασία είναι μόνο για να φορτίζεις άλλα κινητά ή είναι γενικό ανταπτοράκι από μικρό usb σε κανονικό

(μπορείς π.χ. να το χρησιμοποιήσεις για να συνδέσεις στικάκι);

 

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτό γιατί θα παραγγείλεις;

προτινεις να προχωρησω σε αγορα;γενικα ψαχνω καλη μπαταρια , δικαρτο , σχετικη αξιοπιστια... και να μη χρειαζεται να κανω μαγικα για να παιξει, οπως το παρω ετσι θελω να το δουλευω...καμμια επεμβαση...τι λες; τι λετε γενικα;αξιζει το κοπο;μονο απο ελληνικη αγορα θελω να αγορασω. Ευχαριστω πολυ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

προτινεις να προχωρησω σε αγορα;γενικα ψαχνω καλη μπαταρια , δικαρτο , σχετικη αξιοπιστια... και να μη χρειαζεται να κανω μαγικα για να παιξει, οπως το παρω ετσι θελω να το δουλευω...καμμια επεμβαση...τι λες; τι λετε γενικα;αξιζει το κοπο;μονο απο ελληνικη αγορα θελω να αγορασω. Ευχαριστω πολυ

 

Εγώ αυτό έκανα ακριβώς και έχω σωθεί από ελλαδα και γω εννοείται όλες οι λειτουργίες ρολοϊ και τώρα που γράφω είναι σε αναμονή με τηλέφωνα και μνμ κλπ 68 ώρες και 3 ώρες οθόνη και έχω 21℅ ακόμα το δουλεύω μονοκαρτο όμως αλλά με 4g μόνιμα όχι wifi.

Aυτα όσο αφορά την μπαταρία.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήρα σήμερα το τηλέφωνο, πρώτες εντυπώσεις καλές.

 

Ερώτηση:

Το ανταπτοράκι που έχει μέσα στη συσκευασία είναι μόνο για να φορτίζεις άλλα κινητά ή είναι γενικό ανταπτοράκι από μικρό usb σε κανονικό

(μπορείς π.χ. να το χρησιμοποιήσεις για να συνδέσεις στικάκι);

 

Thanks !

 

OTG adapter το περιγράφει οπότε ναι

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό έκανα ακριβώς και έχω σωθεί από ελλαδα και γω εννοείται όλες οι λειτουργίες ρολοϊ και τώρα που γράφω είναι σε αναμονή με τηλέφωνα και μνμ κλπ 68 ώρες και 3 ώρες οθόνη και έχω 21℅ ακόμα το δουλεύω μονοκαρτο όμως αλλά με 4g μόνιμα όχι wifi.

Aυτα όσο αφορά την μπαταρία.

εκτος απο τη μπαταρια, παιρνει αυτοματα αναβαθμισεις οπως τα σαμσουνκ κτλπ? ποσο καιρο το εχεις; ποση ωρα κανει να φορτισει πληρως;

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκτος απο τη μπαταρια, παιρνει αυτοματα αναβαθμισεις οπως τα σαμσουνκ κτλπ? ποσο καιρο το εχεις; ποση ωρα κανει να φορτισει πληρως;

μπορει να επιλεξουμε απο ποια σιμ θα εχουμε 4γ-3γ? γενικα ντατα? τελικα μπορουμε να βαλουμε αποκυψη αριθμου σε μια απο τις 2 σιμ? Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ποιο από τα δύο φίλε μου;

 

Τι εννοεις ποιο από τα 2?

Εγώ για μιλάω το p1 a42 2ram 32 rom από ελλαδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκτος απο τη μπαταρια, παιρνει αυτοματα αναβαθμισεις οπως τα σαμσουνκ κτλπ? ποσο καιρο το εχεις; ποση ωρα κανει να φορτισει πληρως;

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει να επιλεξουμε απο ποια σιμ θα εχουμε 4γ-3γ? γενικα ντατα? τελικα μπορουμε να βαλουμε αποκυψη αριθμου σε μια απο τις 2 σιμ? Ευχαριστω

 

Βέβαια παίρνει αναβαθμίσεις το έχω δυο μήνες περίπου και το πήρα με 5.1.1 και πήρε ότα την 6.0.1 και μία μικρή 25 mb.

Φυσικά επιλέγει από ποια κάρτα θα έχεις δεδομένα κλήσεις ή sms με όποιο συνδιασμό θες απόκρυψη σίγουρα θα έχει αλλά δε χρησιμοποιώ γιατί δε κρυβομαι από κανέναν.χαχαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ποιο από τα 2?

Εγώ για μιλάω το p1 a42 2ram 32 rom από ελλαδα.

 

Ποιο από τα 2 που ρώτησα.

Είναι μόνο για φόρτιση ή είναι γενικό ανταπτοράκι για USB.

 

Κι εγώ για το p1 a42 2ram 32 rom από Ελλαδα λέω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμη ερώτηση. Έχει κάνει κανείς root το p1 a42 - 2ram 32rom από Ελλάδα.

Και αν ναι, πως; (δοκίμασα king και kingo root χωρίς αποτέλεσμα)

Link to comment
Share on other sites

Ποιες 2 εκδοσεις υπάρχουν στην Ελλάδα? εννοω κωδικους.... και απο που αγορασατε , πάντα για Ελλάδα μιλάω;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το P1a42 (P1 Vibe) με 32 rom και 2 ram.

Στη συσκευασία είχε ακουστικά θήκη, ζελατίνα και το ανταπτοράκι που ανέφερα πριν.

 

Αγορά από lenovo store Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι βλέπω 2 vibe... ενα P1m και ενα P1 στο ιντερνετ στην ελλαδα....και θελω να σιγουρευτω οτι το Ρ1α42 που έχεις έιναι το καλυτερο απο τα 2.....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι βλέπω 2 vibe... ενα P1m και ενα P1 στο ιντερνετ στην ελλαδα....και θελω να σιγουρευτω οτι το Ρ1α42 που έχεις έιναι το καλυτερο απο τα 2.....

 

Το p1m δεν εχει σχεση αλλο τηλεφωνο αυτο και ειναι πενταιντσο και υποδεεστερο απο το p1 5.5 ιντσες διαβασε τα χαρακτηριστικα λιγο ασχετα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο από τα 2 που ρώτησα.

Είναι μόνο για φόρτιση ή είναι γενικό ανταπτοράκι για USB.

 

Κι εγώ για το p1 a42 2ram 32 rom από Ελλαδα λέω.

 

Ευχαριστώ.

 

Για φορτιση κανει σιγουρα και για στικακι απο οτι ξερω δε το εχω δοκιμασει θα το δοκιμασω το βραδυ αν προλαβω και θα σου πω100%

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για φορτιση κανει σιγουρα και για στικακι απο οτι ξερω δε το εχω δοκιμασει θα το δοκιμασω το βραδυ αν προλαβω και θα σου πω100%

 

Έφαγα ένα φλάς και τσέκαρα πριν λίγο το manual (RTFM :) ) και λέει ότι κάνει και για φόρτιση και για σύνδεση με συσκευή αποθήκευσης (στικάκι / δίσκο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ntinos_tech: To P1a42 είναι αυτό: http://shop.lenovo.com/gr/el/smartphones/vibe/vibe-p1/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...