Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη μπαταρία επάνω, όχι στη συσκευή.

Πάντως και τις τρεις που πήρα, καμία δεν το είχε.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα στο fixmobile. Θέλει εγγραφή εκεί κι εγώ δεν θυμάμαι να έχω κάνει εγγραφή κάπου για να αγοράσω μπαταρία.

Για την μπαταρία σου είπα όχι για την συσκευή. Δεν χρειάζεται εγγραφή εγώ έτσι την παρήγγειλα. Και πήρα και μια δεύτερη πριν λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία σου είπα όχι για την συσκευή. Δεν χρειάζεται εγγραφή εγώ έτσι την παρήγγειλα. Και πήρα και μια δεύτερη πριν λίγο καιρό.

Δεν ξέρω. Εγώ έβαλα εσκεμμένα το Lumia που είχα πριν για να δω αν θα μου βγάλει τη μπαταρία του, αλλά δεν έκανε τίποτα. Έμεινε στο search... :(

Υπέθεσα θα θέλει εγγραφή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εάν θυμάμαι σωστά-επειδή έχω κ το. 950xl-πρέπει να το είχα δοκιμάσει αυτο με το φλας κ δούλευε σωστά με την παλιά μπαταρία!!!.

Το fix Mobile δεν έχει γνήσιες μπαταριες αλλά οεμ καλής ποιότητας όπως μου ειπαν!! Θα το δοκιμάσω αύριο με την παλιά κ εάν δεν το κάνει θα επικοινωνήσω με το κατάστημα!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εάν θυμάμαι σωστά-επειδή έχω κ το. 950xl-πρέπει να το είχα δοκιμάσει αυτο με το φλας κ δούλευε σωστά με την παλιά μπαταρία!!!.

Το fix Mobile δεν έχει γνήσιες μπαταριες αλλά οεμ καλής ποιότητας όπως μου ειπαν!! Θα το δοκιμάσω αύριο με την παλιά κ εάν δεν το κάνει θα επικοινωνήσω με το κατάστημα!!!

Ε τότε καλά με είπαν στο πρώην Nokia Care κατάστημα. Δεν υπάρχουν γνήσιες μπαταρίες. Δεν τους συμφέρει άλλωστε. Οι συσκευές είναι λίγες. Δεν είχαν λόγο να με πουν ψέματα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε καλά με είπαν στο πρώην Nokia Care κατάστημα. Δεν υπάρχουν γνήσιες μπαταρίες. Δεν τους συμφέρει άλλωστε. Οι συσκευές είναι λίγες. Δεν είχαν λόγο να με πουν ψέματα!

Evris ζητείται λογική... Κανείς δεν ξέρει (ούτε το Nokia Care) αν το στοκ (παγκόσμια) μπαταριών για τα 950/950 xl έχει εξαντληθεί. Μπορεί ναι, μπορεί όχι. Σαφώς το πιθανότερο είναι να έχει εξαντληθεί, αλλά δεν μπορούμε να βάλουμε το χέρι μας στη φωτιά ούτε για το πρώτο, ούτε για το δεύτερο.

Από 'κει και πέρα.. Αυτό που μπορούμε να πούμε με σιγουριά (και πάλι όχι 100%) είναι τι διαπιστώνουμε οι ίδιοι... Οπότε ξαναβάζω την κασέτα...

Εγώ αυτό που μπορώ να κάνω είναι γράψω τι βλέπω με τα δικά μου μάτια.

Αν συγκρίνω τις δύο μπαταρίες, δηλαδή την αυθεντική και αυτήν που αγόρασα από το fixmobile (οπτικά) δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά. Είναι άψογη κατασκευαστικά. Το ίδιο και στο ζήτημα απόδοσης, θερμοκρασίας κ.τ.λ. Οπότε... Τι να με ενδιαφέρει αν είναι γνήσια "Nike", αφού συμπεριφέρεται ως "Nike" και με κόστος το 1/5 της γνήσιας;

Να το θέσω και διαφορετικά.. Αν ήξερα ότι μπαταρία κόστους 30/40/50 ευρώ από το Nokia Care είναι με σιγουριά γνήσια, πάλι την μπαταρία των 11 ευρώ θα ξανά-αγόραζα από το εν λόγω κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει δουλειά η μπαταρία των 11€ σαφώς κι εγώ από κει θα έπαιρνα μπαταρία!

Δυστυχώς εγώ είχα δώσει τότε από 25 ως και 40€ και μόνο μια έκανε δουλειά. Κράτησε σχετικά καλά δηλαδή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει δουλειά η μπαταρία των 11€ σαφώς κι εγώ από κει θα έπαιρνα μπαταρία!

Δυστυχώς εγώ είχα δώσει τότε από 25 ως και 40€ και μόνο μια έκανε δουλειά. Κράτησε σχετικά καλά δηλαδή.

Μα και εγώ θα δοκίμαζα 3-4 μέχρι να βρω κάποια της προκοπής, όπως και τόσοι άλλοι χρήστες εκτός από σένα. Δεν είπε κανείς ότι δεν υπήρχε πρόβλημα με τις μπαταρίες των 950, 950 XL.

 

Απλά έτυχε να μου κρατήσει αρκετά η μαμίσια και χρειάστηκε να την αλλάξω όταν ενημέρωσε ο katsiletra για το fixmobile (11 ευρώ κοστίζει του 950, του XL έχει 19 ευρώ). Εμένα τότε (στο τηλέφωνο) μου είχαν πει ότι έχουν γνήσιες. Να πω την αλήθεια δεν το πίστεψα αν και όντως μου φάνηκε γνήσια. Δεν έδωσα περισσότερη σημασία στο ζήτημα (γνήσια ή όχι), από τη στιγμή που συμπεριφέρεται ως γνήσια.

 

Μένει να μας ενημερώσει η Evelina, αν η νέα φουρνιά (στο fixmobile) είναι από τις "καλές" ή έπεσε σε ελαττωματική, εφόσον την αντικαταστήσει και δεν υφίσταται το πρόβλημα με το φλας. Προφανώς αν το πρόβλημα δεν υφίσταται και με τη μαμίσια μπαταρία πλήρως φορτισμένη.

 

Αυτά επί του θέματος και ελπίζω στο μέλλον σε τέτοιου τύπου ζητήματα να ενημερώνουν (πραγματικοί) χρήστες των συσκευών. Αν θέλουμε άλλη συσκευή ή ξεμείνουμε από μπαταρίες θα πάρουμε συσκευή android. Και μάλλον όχι των 100 ευρώ, γιατί και χωρίς φλας, το 950 -δυστυχώς- είναι ακόμη καλύτερο και μάλλον από ακριβότερες των 100 ευρώ, android συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

@faasf Σωστά. Έχεις δίκιο. Όταν είχα τη συσκευή απλά δεν έψαξα στο fixmobile.

Όσο για την κάμερα των 950, σίγουρα είναι καλύτερη από αρκετές διπλές κάμερες που έχουν τα νέα κινητά. Όχι μόνο άνω των 100€, θα τολμούσα να πω και άνω των 200-250€ σε αρκετές περιπτώσεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Δοκίμασα την παλιά μπαταρία με 45% υπόλοιπο κ δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα με το flash!!!

Την φόρτισα κ θα την δοκιμάσω μέσα στην μέρα κ άλλες φορές!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Δοκίμασα την παλιά μπαταρία με 45% υπόλοιπο κ δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα με το flash!!!

Την φόρτισα κ θα την δοκιμάσω μέσα στην μέρα κ άλλες φορές!!

 

Η παλιά κάθεται καλά μέσα στην συσκευή; Δηλαδή δεν παίζει; Δοκίμασέ το και με την καινούργια και αν παίζει είναι για πέταμα. Γιατί έτσι δεν παρέχει σωστά ρεύμα στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά επί του θέματος και ελπίζω στο μέλλον σε τέτοιου τύπου ζητήματα να ενημερώνουν (πραγματικοί) χρήστες των συσκευών. Αν θέλουμε άλλη συσκευή ή ξεμείνουμε από μπαταρίες θα πάρουμε συσκευή android. Και μάλλον όχι των 100 ευρώ, γιατί και χωρίς φλας, το 950 -δυστυχώς- είναι ακόμη καλύτερο και μάλλον από ακριβότερες των 100 ευρώ, android συσκευές.

 

Λοιπον αγαπητε faasf εχουμε τα εξης δεδομενα μεχρι στιγμης...

O katsiletra σαν χρηστης 950 εγραψε τα εξης σαν απαντηση στην evelina...

1)Μπαταρίες γνησιες αν θες έχει το fixmobile και

2) Το θέμα με το φλάς δεν έχει σχέση με την μπαταρία πάντως

Και στα Δυο λαθος... σωστα???...

Και οχι μονο αυτο...Αλλα στην απαντηση μου, πως θεωρω πως ειναι προβλημα της νεας μπαταριας με χαρακτήρισε τρολ και πως παραπληροφορω...

Και εγω σαν μη χρηστης του 950 (δεν το χα ποτε αλλα το εχω δουλεψει πολλες φορες)

Επεσα μεσα και στα 2.

Αρα μηπως πρεπει να αναθεωρησεις την τελευταια φραση σου <<ελπίζω στο μέλλον σε τέτοιου τύπου ζητήματα να ενημερώνουν (πραγματικοί) χρήστες των συσκευών>>:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους :)

Δοκίμασα την παλιά μπαταρία με 45% υπόλοιπο κ δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα με το flash!!!

Την φόρτισα κ θα την δοκιμάσω μέσα στην μέρα κ άλλες φορές!!

 

Μιλα με το καταστημα καλυτερα...Και εξηγησε τους τι συμβαινει...Και δειξτους το αν δεν πειθονται για το θεμα...Η να σου δωσουν αλλη μπαταρια ή να σου δωσουν τα λεφτα σου πισω...Ομορφα και ωραια..Θεωρω πως θα ειναι συνεργασιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Η παλιά κάθεται καλά μέσα στην συσκευή; Δηλαδή δεν παίζει; Δοκίμασέ το και με την καινούργια και αν παίζει είναι για πέταμα. Γιατί έτσι δεν παρέχει σωστά ρεύμα στην συσκευή.

 

Η παλιά κάθεται σωστά όπως το βλέπω!

Κ βγαίνει κ εύκολα!! Η καινούργια δε σφηνωνει στο τηλεφωνο κ δεν βγαίνει εύκολα :blink:

Εννοώ δεν έχει μπόσικα, το αντίθετο θα έλεγα!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Αρα μηπως πρεπει να αναθεωρησεις την τελευταια φραση σου <<ελπίζω στο μέλλον σε τέτοιου τύπου ζητήματα να ενημερώνουν (πραγματικοί) χρήστες των συσκευών>>:)

Όχι.

 

O katsiletra, εγώ, ο Evris κ.τ.λ. έχουμε δει/συγκρίνει τις μπαταρίες (και οτιδήποτε άλλο αφορούν τις συγκεκριμένες συσκευές) οι ίδιοι και έχουμε καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα τα οποία τα αναφέρουμε προσπαθώντας να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον. Πρόκειται για ιδίες διαπιστώσεις όμως. Όπως έγραψα και μένα μου φάνηκαν γνήσιες (και με είχαν ενημερώσει τηλ/κως ότι είναι γνήσιες). Αναφέρομαι στην προηγούμενη παρτίδα καθώς είχα αγοράσει την τελευταία. Είναι δυνατόν της Evelinas να είναι μην είναι γνήσια; E προφανώς και είναι. Η δική μου είναι δυνατόν να μην είναι γνήσια και να με ξεγελάνε τα μάτια μου; Προφανώς και είναι. Δεν έχω εξειδικευτεί στις μπαταρίες. Άλλωστε εξ' αρχής δεν είχα ελπίδα ότι είναι γνήσιες. Τι μπορώ όμως να κάνω σε αυτό από τη στιγμή που η μπαταρία μου (και του katsiletra) είναι άψογη.

 

Αν δε θες να με ακούσεις σ' αυτό που σου έγραψα περί πραγματικών χρηστών είναι δικαίωμά σου. Για να το καταλάβεις καλύτερα (ίσως)..., αν και σου έχω ξαναγράψει αντίστοιχο παράδειγμα και δε φαίνεται να το λαμβάνεις υπόψιν σου. Και 'γω έχω διαβάσει διάφορους χρήστες να συζητάνε για τα Note 3,..8,9,10 αλλά μου φαίνεται "χαζό" -ως ανούσιο-, (άλλοι χρησιμοποιούν τη λέξη trol) να έχω γνώμη για συσκευές από τη στιγμή που δεν είμαι και δεν ήμουν ποτέ χρήστης αυτών των συσκευών. Αν το έκανα ποτέ (που δεν υπάρχει μία περίπτωση στο εκατομμύριο), θα χρησιμοποιούσα παν-σίγουρα- το ρήμα νομίζω ή κάτι παρόμοιο

 

Και οχι μονο αυτο...Αλλα στην απαντηση μου, πως θεωρω πως ειναι προβλημα της νεας μπαταριας με χαρακτήρισε τρολ και πως παραπληροφορω…

Δε σε χαρακτήρισε τρολ για τη μπαταρία. Αλλά για αυτό:

Είναι ένα παλιό και εντελώς παρατημένο τηλ. Που ακόμα και ένα Android εκεί γύρω στο κατοστάρικο το ξεφτιλίζει σχεδόν στα πάντα..

Φιλική συμβουλή λοιπόν.. Μην ασχολείσαι με δαύτο..

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί χαρακτηρίζεσαι ως τρολ, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Και κατά τη δική μου γνώμη μου είναι "χαζομάρες" (ανούσια) τα παραπάνω που γράφεις στο νήμα συγκεκριμένων συσκευών. Πόσο μάλλον όταν κάποιος δεν είναι χρήστης αυτών των συσκευών. Και δεν έχει να κάνει με το αν ισχύουν ή δεν ισχύουν. Θέλω να ελπίζω πως καταλαβαίνεις γιατί έλαβες τον χαρακτηρισμό trol.

 

Άλλο ένα παράδειγμα αν δεν είμαι σαφής... Σκέψου κάποιος χρήστης οικονομικών συσκευών Xiaomi να αναφέρει ότι οι νυχτερινές λήψεις της συσκευής του δεν είναι πολύ καλές, ρωτώντας τι μπορεί να γίνει προς βελτίωση αυτών, και να "πηγαίνει" ο Montoya στο αντίστοιχο νήμα συμβουλεύοντας τον/τους χρήστη/ες να αγοράσουν το Note10 αφού "ξεφτιλίζει" τα Xiaomi. Τι πιστεύεις αγαπητέ Πάνο.. Δε θα χαρακτηριστεί ως trol από τους χρήστες του συγκεκριμένου νήματος;

 

Όλα τα παραπάνω πολύ φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι κατάλαβα, φταιει η μπαταρία!! Θα επικοινωνήσω αύριο με το κατάστημα να δούμε τι θα γίνει!!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

O katsiletra, εγώ, ο Evris κ.τ.λ. έχουμε δει/συγκρίνει τις μπαταρίες (και οτιδήποτε άλλο αφορούν τις συγκεκριμένες συσκευές) οι ίδιοι και έχουμε καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα τα οποία τα αναφέρουμε προσπαθώντας να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον. Πρόκειται για ιδίες διαπιστώσεις όμως. Όπως έγραψα και μένα μου φάνηκαν γνήσιες (και με είχαν ενημερώσει τηλ/κως ότι είναι γνήσιες). Αναφέρομαι στην προηγούμενη παρτίδα καθώς είχα αγοράσει την τελευταία. Είναι δυνατόν της Evelinas να είναι μην είναι γνήσια; E προφανώς και είναι. Η δική μου είναι δυνατόν να μην είναι γνήσια και να με ξεγελάνε τα μάτια μου; Προφανώς και είναι. Δεν έχω εξειδικευτεί στις μπαταρίες. Άλλωστε εξ' αρχής δεν είχα ελπίδα ότι είναι γνήσιες. Τι μπορώ όμως να κάνω σε αυτό από τη στιγμή που η μπαταρία μου (και του katsiletra) είναι άψογη.

 

Αν δε θες να με ακούσεις σ' αυτό που σου έγραψα περί πραγματικών χρηστών είναι δικαίωμά σου. Για να το καταλάβεις καλύτερα (ίσως)..., αν και σου έχω ξαναγράψει αντίστοιχο παράδειγμα και δε φαίνεται να το λαμβάνεις υπόψιν σου. Και 'γω έχω διαβάσει διάφορους χρήστες να συζητάνε για τα Note 3,..8,9,10 αλλά μου φαίνεται "χαζό" -ως ανούσιο-, (άλλοι χρησιμοποιούν τη λέξη trol) να έχω γνώμη για συσκευές από τη στιγμή που δεν είμαι και δεν ήμουν ποτέ χρήστης αυτών των συσκευών. Αν το έκανα ποτέ (που δεν υπάρχει μία περίπτωση στο εκατομμύριο), θα χρησιμοποιούσα παν-σίγουρα- το ρήμα νομίζω ή κάτι παρόμοιο

 

 

Δε σε χαρακτήρισε τρολ για τη μπαταρία. Αλλά για αυτό:

 

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί χαρακτηρίζεσαι ως τρολ, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Και κατά τη δική μου γνώμη μου είναι "χαζομάρες" (ανούσια) τα παραπάνω που γράφεις στο νήμα συγκεκριμένων συσκευών. Πόσο μάλλον όταν κάποιος δεν είναι χρήστης αυτών των συσκευών. Και δεν έχει να κάνει με το αν ισχύουν ή δεν ισχύουν. Θέλω να ελπίζω πως καταλαβαίνεις γιατί έλαβες τον χαρακτηρισμό trol.

 

Άλλο ένα παράδειγμα αν δεν είμαι σαφής... Σκέψου κάποιος χρήστης οικονομικών συσκευών Xiaomi να αναφέρει ότι οι νυχτερινές λήψεις της συσκευής του δεν είναι πολύ καλές, ρωτώντας τι μπορεί να γίνει προς βελτίωση αυτών, και να "πηγαίνει" ο Montoya στο αντίστοιχο νήμα συμβουλεύοντας τον/τους χρήστη/ες να αγοράσουν το Note10 αφού "ξεφτιλίζει" τα Xiaomi. Τι πιστεύεις αγαπητέ Πάνο.. Δε θα χαρακτηριστεί ως trol από τους χρήστες του συγκεκριμένου νήματος;

 

Όλα τα παραπάνω πολύ φιλικά.

 

Κοίτα.. Επειδή σε πολλά σημεία διαφωνούμε και σε πολλά σημεία χρησιμοποιείς παραδείγματα που δεν έχουν σχέση με την κουβέντα μας.

 

Θα εστιασω μόνο στο εξής.. Που και σε αυτό εμενω από την αρχή.. Άσχετα αν πάει αλλού ή κουβέντα..

Το ότι ο katsiletra απάντησε λανθασμένα στο ότι Αποκλείεται να φταίει η μπαταρία για το φλας, και απάντησε και με απόλυτη σιγουριά κιόλας!!

Απο την πλευρά μου εγώ το ανέφερα από την αρχή ότι φταίει η νέα μπαταρία και έπεσα μέσα.. Προτείνοντας και λύση του προβληματος στην κοπελα...

Και εσύ από την πλευρά σου συνεχίζεις να δικαιολογείς το μέλος που έδωσε μια εντελώς άστοχη απάντηση και να εξηγείς για αυτόν σε εμένα γιατί με προσβάλει.

Για την δική του λάθος και αντίστοιχα σωστή δική μου απάντηση έχεις να πεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Για την δική του λάθος και αντίστοιχα σωστή δική μου απάντηση έχεις να πεις κάτι;

Παίρνεις άριστα για την μπαταρία και μηδέν για την απάντησή σου σχετικά με τη bulk συσκευασία.

Ως παράδειγμα για να καταλάβεις ότι δεν κάνουμε διαγωνισμό. Αν θεωρείς ότι βρίσκεσαι σε διαγωνισμό μπορείς να το κάνεις σε άλλα θέματα.

Ο καθένας γράφει την άποψή του σύμφωνα με την εμπειρία του, που μπορεί να είναι λανθασμένη ή σωστή. Αν διαφωνούμε γράφουμε τη δική μας, και ο ερωτών (αν πρόκειται για ερώτηση) κρίνει.

Σου έγραψα τη γνώμη μου σχετικά με τον τρόπο γραφής σου, επειδή έγραψες σε θέμα που παρακολουθώ. Δε θα σου έλεγε κανείς ότι τρολάρεις αν έλειπε η πρότασή σου διανθισμένη με λέξεις τύπου "ξεφτιλίζει", "δαύτο" κ.τ.λ. Σου ανέλυσα τους λόγους.

Θες να συνεχίσεις στο ίδιο μοτίβο; Εγώ δεν έχω θέμα, αλλά σου προτείνω 100% να το πάρεις αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις άριστα για την μπαταρία και μηδέν για την απάντησή σου σχετικά με τη bulk συσκευασία.

Ως παράδειγμα για να καταλάβεις ότι δεν κάνουμε διαγωνισμό. Αν θεωρείς ότι βρίσκεσαι σε διαγωνισμό μπορείς να το κάνεις σε άλλα θέματα.

Ο καθένας γράφει την άποψή του σύμφωνα με την εμπειρία του, που μπορεί να είναι λανθασμένη ή σωστή. Αν διαφωνούμε γράφουμε τη δική μας, και ο ερωτών (αν πρόκειται για ερώτηση) κρίνει.

Σου έγραψα τη γνώμη μου σχετικά με τον τρόπο γραφής σου, επειδή έγραψες σε θέμα που παρακολουθώ. Δε θα σου έλεγε κανείς ότι τρολάρεις αν έλειπε η πρότασή σου διανθισμένη με λέξεις τύπου "ξεφτιλίζει", "δαύτο" κ.τ.λ. Σου ανέλυσα τους λόγους.

Θες να συνεχίσεις στο ίδιο μοτίβο; Εγώ δεν έχω θέμα, αλλά σου προτείνω 100% να το πάρεις αλλιώς.

 

Απορώ γιατί ασχολείσαι με ένα άτομο που είναι ψυχαναγκαστικό;; Χαράς στο κουράγιο σου. Καλυτέρα λίστα αγνόησης παρά να χαλάς τον χρόνο σου να του αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Κι άμα παρεξηγειται για τις απαντήσεις μας τον γράφουμε πάλι στην λίστα αγνόησης. Το ίδιο έχουν κάνει και τα μέλη του διπλανού φόρουμ. Που άμα μπεις στα σχετικά νήματα τον κράζουν όλοι. Είναι από τους γνωστούς άγνωστους.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας γράφει την άποψή του σύμφωνα με την εμπειρία του, που μπορεί να είναι λανθασμένη ή σωστή. Αν διαφωνούμε γράφουμε τη δική μας, και ο ερωτών (αν πρόκειται για ερώτηση) κρίνει.

 

Εδώ ήθελα να καταλήξουμε... με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο... Και δεν με νοιάζει ούτε το άριστα ούτε τίποτα.. Διότι αυτο που είπες πριν πως θα ήθελες να γράφουν μόνο πραγματικοί χρήστες της κάθε συσκευής, όπως είδες δεν είναι κανόνας διότι και οι ίδιοι χρήστες λανθανουν...

Τίποτα άλλο από την πλευρά μ.. Καλο βράδυ και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορώ γιατί ασχολείσαι με ένα άτομο που είναι ψυχαναγκαστικό;; Χαράς στο κουράγιο σου. Καλυτέρα λίστα αγνόησης παρά να χαλάς τον χρόνο σου να του αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Κι άμα παρεξηγειται για τις απαντήσεις μας τον γράφουμε πάλι στην λίστα αγνόησης. Το ίδιο έχουν κάνει και τα μέλη του διπλανού φόρουμ. Που άμα μπεις στα σχετικά νήματα τον κράζουν όλοι. Είναι από τους γνωστούς άγνωστους.

 

Ο τρόπος γραφής σου είναι προσβλητικός και καθόλα απαράδεκτος.. διότι χαρακτηρίζεις συνεχώς, ενώ εσύ ο ιδιος έχεις δημιουργήσει θέματα στους διαχειριστές αρκετές φορές με την συμπεριφορά σου...

Έλα ο επόμενος...

Και τώρα μπορεις να με βάλεις στην λίστα αγνοησης..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ήθελα να καταλήξουμε... με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο... Και δεν με νοιάζει ούτε το άριστα ούτε τίποτα.. Διότι αυτο που είπες πριν πως θα ήθελες να γράφουν μόνο πραγματικοί χρήστες της κάθε συσκευής, όπως είδες δεν είναι κανόνας διότι και οι ίδιοι χρήστες λανθανουν...

Τίποτα άλλο από την πλευρά μ.. Καλο βράδυ και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού.

Δεν είπα ότι είναι κανόνας. 10 φορές ανέφερα ότι πραγματικοί χρήστες -εννοείται- είναι δυνατόν (αστοχία υλικού, τύχη, αρχάριοι κ.τ.λ.) να έχουν σχηματίσει λανθασμένη εντύπωση, όπως και μη-χρήστες να πετύχουν το σωστό αν το έχουν ακούσει από άλλους, μεταφέροντας -στην ουσία- την εμπειρία άλλων (αυτό καλό είναι και αυτό έκανες στην προκειμένη).

Εγώ και στο σωστό και στο λάθος, προτιμώ πραγματικούς χρήστες και τη δική τους εμπειρία, γιατί υπάρχει θέμα όταν χρήστες της συσκευής Α νομίζουν ότι έχουν την ίδια εμπειρία με τους χρήστες της συσκευής Β και παρουσιάζουν την εμπειρία της Α ως εμπειρία της Β.

 

Αν ήθελες να καταλήξουμε μόνο σ' αυτό και δε λαμβάνεις υπόψιν τα άλλα 10 που σου έγραψα τότε ο διάλογος διεξήχθη μεταξύ κωφών και έχει δίκιο ο katsiletra (από την πλευρά μου). Πιθανόν το ίδιο να ισχύει και για σένα.

χαλάς τον χρόνο σου
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι κανόνας. 10 φορές ανέφερα ότι πραγματικοί χρήστες -εννοείται- είναι δυνατόν (αστοχία υλικού, τύχη, αρχάριοι κ.τ.λ.) να έχουν σχηματίσει λανθασμένη εντύπωση, όπως και μη-χρήστες να πετύχουν το σωστό αν το έχουν ακούσει από άλλους, μεταφέροντας -στην ουσία- την εμπειρία άλλων (αυτό καλό είναι και αυτό έκανες στην προκειμένη).

Εγώ και στο σωστό και στο λάθος, προτιμώ πραγματικούς χρήστες και τη δική τους εμπειρία, γιατί υπάρχει θέμα όταν χρήστες της συσκευής Α νομίζουν ότι έχουν την ίδια εμπειρία με τους χρήστες της συσκευής Β και παρουσιάζουν την εμπειρία της Α ως εμπειρία της Β.

 

Αν ήθελες να καταλήξουμε μόνο σ' αυτό και δε λαμβάνεις υπόψιν τα άλλα 10 που σου έγραψα τότε ο διάλογος διεξήχθη μεταξύ κωφών και έχει δίκιο ο katsiletra (από την πλευρά μου). Πιθανόν το ίδιο να ισχύει και για σένα.

 

Αν θεωρείς πως ο διάλογος διεξήχθη μεταξύ κωφών τότε όντως είσαι προκατειλημενος μαζί μου...

Διότι όταν εγώ σαν μη χρήστης του 950 συμβούλευσα ορθοτατα την κοπέλα ενώ ο katsiletra εντελώς λανθασμενα. (Και ότι αποκλείεται να φταιει η νέα μπαταρία και ταυτόχρονα να πάει να κάνει Hard reset στο άσχετο λες και είναι πανάκεια...και να σπαταλησει δηλ. αρκετό χρόνο χωρις λόγο να στήσει το κινητό από την αρχή.

Και ποια η στάση σου;;; Να δικαιολογείς συνεχώς τον εν λόγω κύριο, να εκφράζεις για αυτόν τους λόγους που με προσβάλει λες και είσαι συνήγορος του και όλα αυτά χωρίς ούτε μια φορά... Μα ούτε μια φορά όμως.. Να του πεις όμορφα και διακριτικά ε μεγάλε εδώ έκανες λάθος.. Μην δίνεις κάποιες συμβουλές αν δεν είσαι σίγουρος βρε Katsiletra.. Τσέκαρε πρώτα, διότι μπορεί να βάλεις σε μπελάδες αυτόν που ρωτά...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το κατάστημα κ μου είπαν :

Πρώτον να κάνω επαναφορά κ δεύτερον ενημέρωση του λογισμικού!!

Εαν κάνοντας αυτά τα δύο δεν στρώσει τότε να την επιστρέψω!!!

Έχουν δώσει εκατοντάδες μπαταρίες για το συγκεκριμένο κ δεν είχαν κανένα θέμα κ ότι εάν τα κάνω αυτά θα φτιάξει!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το κατάστημα κ μου είπαν :

Πρώτον να κάνω επαναφορά κ δεύτερον ενημέρωση του λογισμικού!!

Εαν κάνοντας αυτά τα δύο δεν στρώσει τότε να την επιστρέψω!!!

Έχουν δώσει εκατοντάδες μπαταρίες για το συγκεκριμένο κ δεν είχαν κανένα θέμα κ ότι εάν τα κάνω αυτά θα φτιάξει!!!

 

Απο την στιγμή που δεν στο κάνει με την παλιά και το κάνει με την νεα είναι ξεκαθαρα θέμα hardware.. Τι κάνει νιάου νιάου..Μια εντελώς τυπική απάντηση σου έδωσαν.. Στο χέρι σου είναι τι θα τους πεις και αν θα μπεις στην διαδικασία του Hard reset και να χάσεις αρκετό χρόνο..

Το καλό όμως είναι πως οι άνθρωποι δείχνουν συνεργασιμοι και σωστοι οπότε είτε νέα μπαταρία θα σου δώσουν ή θα πάρεις τα χρήματα σου πίσω..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
βαριεμαι να διαβαζω τις τελευταιες σελιδες που τσακωνεστε. αν θελετε μπαταρια, μια ειναι η λυση. polarcell λεγεται. την εβαλα και σωθηκα. και νομιζω κρατα και λιγο παραπανω. την προτειναν στο allaboutwindows και ευτυχως ρισκαρα και δικαιωθηκα. αυτα
Link to comment
Share on other sites

βαριεμαι να διαβαζω τις τελευταιες σελιδες που τσακωνεστε. αν θελετε μπαταρια, μια ειναι η λυση. polarcell λεγεται. την εβαλα και σωθηκα. και νομιζω κρατα και λιγο παραπανω. την προτειναν στο allaboutwindows και ευτυχως ρισκαρα και δικαιωθηκα. αυτα

Ωραίος! Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...