Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θα το πιστέψεις αλλα η μπαταρία για 3η φορά θέλει άλλαγμα και δε πέρασαν ούτε 6 μήνες από την αλλαγή..... Έλεος δλδ...

 

Πιστευω πως ειναι ματι.......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω πως ειναι ματι.......:lol:

 

Οι οι φορτιστές μου για κάποιο λόγο τις διαλύουν... Ή απλά είναι μάπα και τις προβληματικές τελευταίες παρτίδες οι μεταπωλητές τις σπρώχνουν και μας πιάνουν κορόιδα.. Ποτέ ξανά κινητό με αποσπώμενη μπαταρία._

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Οι οι φορτιστές μου για κάποιο λόγο τις διαλύουν... Ή απλά είναι μάπα και τις προβληματικές τελευταίες παρτίδες οι μεταπωλητές τις σπρώχνουν και μας πιάνουν κορόιδα.. Ποτέ ξανά κινητό με αποσπώμενη μπαταρία._

 

Στο τελευταιο διαφωνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι οι φορτιστές μου για κάποιο λόγο τις διαλύουν... Ή απλά είναι μάπα και τις προβληματικές τελευταίες παρτίδες οι μεταπωλητές τις σπρώχνουν και μας πιάνουν κορόιδα.. Ποτέ ξανά κινητό με αποσπώμενη μπαταρία._

Το πρώτο είναι και το πιθανότερο. Στο δεύτερο διαφωνώ.

Ακόμα και στο Service να το πας για μπαταρία, πάλι ίδιες θα σε δώσουν!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα μπαταρία από ebay (3η φορά).

Επίσης περιμένω γυαλί και κόλλα για να δοκιμάσω επισκευάσω το ραγισμένο γυαλί της οθόνης.

Επίσης περιμένω αρχές γενάρη το Note 8.

Επίσης υποπτέυομαι οτι είναι ανώμαλος..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα μπαταρία από ebay (3η φορά).

Επίσης περιμένω γυαλί και κόλλα για να δοκιμάσω επισκευάσω το ραγισμένο γυαλί της οθόνης.

Επίσης περιμένω αρχές γενάρη το Note 8.

Επίσης υποπτέυομαι οτι είναι ανώμαλος..

 

Ακόμα στην υποψία είσαι??? :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στην υποψία είσαι??? :lol: :lol:

 

Μου φαίνεται θα το φτιάξω θα το σπρώξω και θα χω το 1020 για δεύτερο.. :rolleyes:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα το φτιάξω θα το σπρώξω και θα χω το 1020 για δεύτερο.. :rolleyes:

 

Αν είχες το xl θα σου το απαγόρευα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα είχα καιρό να να γράψω.Αγορασα το 950 μεταχειρισμμενο πρώην κάτοχος 925 και 930.Παρατηρω τρομερή κατανάλωση μπαταρίας.Συγχρονισμοι nfc Bluetooth παρασκήνια όλα κλειστά.Σε σερφαρισμα μου τρώει 30% σε μιση ώρα!!!Σε stand by με wifi μόνο ανοιχτό τρώει 5% την ώρα.Ειναι φυσιολογικά αυτά?Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα ότι γενικά υπάρχει θέμα με την κατανάλωση αλλα τόσο ρε παιδια??Να αναφέρω επίσης ότι έκανα clean install στην τελευταία έκδοση.Τι να πω.Εσάς ποσο καταναλωνει?

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθεί σε προηγούμενα ποστ, αρκετοί απο εμάς αγοράσαμε νέα μπαταρία. δες εδώ τι έγραψα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7382896#post7382896

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα τα προηγούμενα πόστ αλλα η φυσιολογική κατανάλωση του κινητού ποια είναι?Μήπως η κατανάλωση μου είναι φυσιολογική.Μπαταρια θα πάρω βέβαια καλου κακου.
Link to comment
Share on other sites

κ σε μένα αν κανω 30 λεπτά web surfing με το 4g θα πέσει η μπαταρία αλλα όχι 30% σε μισή ώρα, στο μισάωρο χάνει κανα 15-20%. Σε αναμονή με το wifi ανοικτό χάνω 2-3% σε μία ώρα με ενεργά όλα τα push notifications. Προχτές που το είχα παρατηρήσει απο το 100% σε 2,5 ωρες χωρις wifi με 0 χρήση η μπαταρία δεν ειχε πέσει καθόλου παντως
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ καλή χρονιά.

Η συσκευή μου εδω κ κανένα μήνα έχει πρόβλημα με την εστίαση της κάμερας

Ακούγεται ο μηχανισμός πολυ περίεργα όταν προσπαθεί να εστιάσει και στο βίντεο παρουσιάζει το αυτό το πράμα

 

Δε μπορώ να καταλάβω αν προέκυψε απο κάποια πτώση της συσκευής ή είναι Software το πρόβλημα μετά απο κάποιο update. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος?

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ καλή χρονιά.

Η συσκευή μου εδω κ κανένα μήνα έχει πρόβλημα με την εστίαση της κάμερας

Ακούγεται ο μηχανισμός πολυ περίεργα όταν προσπαθεί να εστιάσει και στο βίντεο παρουσιάζει το αυτό το πράμα

 

Δε μπορώ να καταλάβω αν προέκυψε απο κάποια πτώση της συσκευής ή είναι Software το πρόβλημα μετά απο κάποιο update. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος?

 

Χρόνια πολλά! Δυστυχώς φίλε μου και εγω είχα το ίδιο πρόβλημα...το πρόβλημα ειναι hardware! Άλλαξα την μοντουλα με μια απο ebay και όλα καλά. Η μοντουλα βέβαια δεν είμαι Microsoft οποτε δεν εχει την ανάλογη ποιότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

κ γω για βλαβη υλικου το κοβω. θα ηθελα να αγοράσω την original camera module και ας ειναι λιγο πιο ακριβη. εχει καποιος λινκ?

Η διαφορά στις φωτογραφίες κ το video ειναι μεγάλη?

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολα τα παιδακια...

 

1. για το θεμα με τις μπαταριες εχει η γυναικα μου 1,5 χρονο το μικρο και εγω ειχα για κανα χρονο το μεγαλο.. οι μπαταριες μας δουλευουν αψογα σε ανντιθεση με 2 φιλων που κρασαραν και οτι διαβαζω εδω.. η διαφορα με τους φιλους μου ειναι οτι στα δικα μας δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε τον φορτιστη μαμα που ειναι γρηγορος...μονο φορτιση απο λαπτοπ και ενα παλιο νοκια φορτιστη οχι ταχειας φορτισης..μηπως εχουν ευπαθεια οι μπαταριες με την ταχεια....

 

2. ΣΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ... αγορασα ενα αντροιντ για την γυναικα ωστε να της φαω το 950 και εχω το εξης θεμα... βαζω την καρτα της στο καινουργιο περναω μειλ και τα παντα και δεν εχει τις επαφες της... μηπως πρεπει να κανω κατι χειροκινητα στο 950 για να συγχρονισει τις επαφες??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολα τα παιδακια...

 

1. για το θεμα με τις μπαταριες εχει η γυναικα μου 1,5 χρονο το μικρο και εγω ειχα για κανα χρονο το μεγαλο.. οι μπαταριες μας δουλευουν αψογα σε ανντιθεση με 2 φιλων που κρασαραν και οτι διαβαζω εδω.. η διαφορα με τους φιλους μου ειναι οτι στα δικα μας δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε τον φορτιστη μαμα που ειναι γρηγορος...μονο φορτιση απο λαπτοπ και ενα παλιο νοκια φορτιστη οχι ταχειας φορτισης..μηπως εχουν ευπαθεια οι μπαταριες με την ταχεια....

 

2. ΣΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ... αγορασα ενα αντροιντ για την γυναικα ωστε να της φαω το 950 και εχω το εξης θεμα... βαζω την καρτα της στο καινουργιο περναω μειλ και τα παντα και δεν εχει τις επαφες της... μηπως πρεπει να κανω κατι χειροκινητα στο 950 για να συγχρονισει τις επαφες??

 

Κατέβασε το Outlook mail στο Android. Δώσε δικαιώματα να συγχρονίζει και είσαι έτοιμος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ να πω ότι ακόμα περιμένω τη μπαταρία...

 

Το trackink no δέιχνει ότι είναι ήδη 20+ μέρες στην Ελλάδα.

 

Ρώτησε ο πατέρας μου στο ταχυδρομείο σήμερα, στην αρχή τον κοίταζαν σαν ufo, μετά σαν χάνοι, μετά έκαναν τον κόπο να ασχοληθούν 1' και διαπίστωσαν ότι όντως είναι Ελλάδα για να του πουν ότι:

 

"Τελωνείο".

 

Να τα πω κάπου ήθελα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις 24 ώρες μετά, το πακετάκι είναι σπίτι μου, όπως μου είπαν.

Τί έψαχναν 40' χτες, δεν ήξεραν πού είναι, τί είναι, από πού και για ποιόν είναι...αυτοί το ξέρουν μόνο.

 

Ελπίζω τουλάχιστον η μπαταρία να είναι η ευχάριστη έκπληξη.

 

Έχω φτάσει στο σημείο όταν πέφτω κάτω από το 45% η συσκευή να αρχίζει να σέρνεται, στο 30% ούτε καν υπολειτουργεί και λίγα λεπτά μετά πάει απότομα στο 15% και μετά σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά και μην...

Η μπαταρία είναι πανομοιότυπη με την αυθεντική (με εξαίρεση το ότι λείπει ένα μικρό άσπρο αυτοκολλητάκι, καθώς και ότι η γραμματοσειρά είναι λίγο πιο έντονη), χωρίς ορθογραφικά λάθη (είναι όμως κάποιες λέξεις, στα γαλλικά πάλι, κολλημένες μεταξύ τους), φτιαγμένη στο Vietnam.

 

Όμως, δεν λειτουργεί. Καθόλου.

 

Την έβαλα να φορτίσει από υπολογιστή, πάπαλα. Εκεί που κανονικά ξεκινά με μια μικρή δόνηση και στη συνέχεια ανάβει (από εντελώς κλειστό), εδώ κάνει τη δόνηση κάθε 5'' και τίποτα άλλο.

Την έβαλα στον επαγωγικό, τίποτα.

Την έβγαλα/έβαλα 3-4 φορές, πείραξα και λίγο τις επαφές μήπως δεν ακουμπούσε κάτι, τίποτα.

 

Δεν την έχω βάλει μόνο στον ταχυφορτιστή της μαμάς, αλλά ρεαλιστικά δεν έχω προσδοκίες.

Θα στείλω μια αναφορά στον πωλητή, αλλά δεν βλέπω να καταλήγω κάπου.

 

Την γκαντεμιά μου, μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά και μην...

Η μπαταρία είναι πανομοιότυπη με την αυθεντική (με εξαίρεση το ότι λείπει ένα μικρό άσπρο αυτοκολλητάκι, καθώς και ότι η γραμματοσειρά είναι λίγο πιο έντονη), χωρίς ορθογραφικά λάθη (είναι όμως κάποιες λέξεις, στα γαλλικά πάλι, κολλημένες μεταξύ τους), φτιαγμένη στο Vietnam.

 

Όμως, δεν λειτουργεί. Καθόλου.

 

Την έβαλα να φορτίσει από υπολογιστή, πάπαλα. Εκεί που κανονικά ξεκινά με μια μικρή δόνηση και στη συνέχεια ανάβει (από εντελώς κλειστό), εδώ κάνει τη δόνηση κάθε 5'' και τίποτα άλλο.

Την έβαλα στον επαγωγικό, τίποτα.

Την έβγαλα/έβαλα 3-4 φορές, πείραξα και λίγο τις επαφές μήπως δεν ακουμπούσε κάτι, τίποτα.

 

Δεν την έχω βάλει μόνο στον ταχυφορτιστή της μαμάς, αλλά ρεαλιστικά δεν έχω προσδοκίες.

Θα στείλω μια αναφορά στον πωλητή, αλλά δεν βλέπω να καταλήγω κάπου.

 

Την γκαντεμιά μου, μέσα!

Κι εμένα έτσι είναι η μπαταρία. Χωρίς το άσπρο αυτοκόλλητο. Αδειάζει λιγο πιο γρήγορα από τη μαμά μπαταρία, αλλά δεν έχει τα παραπάνω προβλήματα. Βέβαια όλα αυτά στο XL.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ καλή χρονιά.

Η συσκευή μου εδω κ κανένα μήνα έχει πρόβλημα με την εστίαση της κάμερας

Ακούγεται ο μηχανισμός πολυ περίεργα όταν προσπαθεί να εστιάσει και στο βίντεο παρουσιάζει το αυτό το πράμα

 

Δε μπορώ να καταλάβω αν προέκυψε απο κάποια πτώση της συσκευής ή είναι Software το πρόβλημα μετά απο κάποιο update. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος?

 

Καλημέρα. Είχα το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω ακριβώς πως προκλήθηκε αλλά έπαιζαν οι κόρες μου με τη κάμερα του κινητού λίγο πριν το διαπιστώσω για πρώτη φορά. Είδα φωτο και βίντεο και στενοχωρήθηκα πολύ.

Το δικό μου ήταν ακόμα σε εγγύηση οπότε το έψαξα λίγο και κατέληξα στο https://support.b2x.com/. Πάτησα chat with an expert και από εκεί όλα πήραν το δρόμο τους. Το κινητό πήγε και ήρθε (είχαν πει ότι θα έκανε 3 μέρες αλλά έκανε 7) Ουγγαρία και το πρόβλημα επιδιορθώθηκε (πάνε τώρα 6 μήνες από τότε και όλα όπως πριν). Δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα, στείλανε courier να το παραλάβει από το σπίτι μου (Μυτιλήνη) και μου το επέστρεψαν με τον ίδιο τρόπο. Ελπίζω να σε πρόλαβα πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...