Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο λες με αλλα λόγια βρε....:lol:

 

Καλό Montoya, αλλά καμία σχέση. Δλδ να πετάξω τα χρήματα μου για μια συσκευή μόνο; Μια συσκευή που δεν έχει λειτουργικό; Εντάξει τότε, έχεις δίκιο. Θα προτιμούσα να μου την έδιναν χωρίς το λειτουργικό Ίσως έτσι χαλιόμουν λιγότερο .

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω εχω απογοητευτει για κινητο με τετοια τιμη. Πέρα απο την κάμερα η οποία είναι πραγματικα ΥΠΕΡΟΧΗ !!!!!

Σε όλα τα άλλα χωλαίνει. Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά πήρα κινητό με win. Αλλα έχει θεματα το κινητό ή τα windows...δεν ξερω ποιο απο τα 2 φταίει. Είμαι με την .29.

Και ξεκινω.... 1) Η μπαταρία του είναι μέτρια...χώρια που όταν φτάσει στο 15% το βράδυ και το αφήσω στην αναμονή το πρωί 7 που σηκώνομαι έχει κλείσει το κινητο. Απο 15% και κατω δηλ μου την καταπίνει.

2) η Ποιότητα κατασκευης απλά μέτρια...είναι ελαφρως καλύτερο απο το lenovo k3 note που είχα των 140 ευρω.

3) Καποιες φορές πατάς την εφαρμογή και αργεί να ανοίξει ...το lenovo πιο γρηγορα τις άνοιγε.

4) Μου έχει "παγώσει 2-3 φορές" και περίμενα μερικά δευτερόλεπτα για να συνελθει (αυτό με την προηγούμενη έκδοση λογισμικού γιατι αυτην την έβαλα προσφατα οπότε δεν παρατηρησα ακομα τιποτα)

5) Στην εφαρμογή Hotmail (αλληλογραφία) που έχει, όταν ανοίγω 1 email δεν μου εμφανίζει καθόλου εικόνες (αυτό αν ξερει καποιος πως ρυθμίζεται -γιατί λογικά θα διορθωνεται αυτο πιστέυω)

6) Στην μαμα εφαρμογή browser microsoft edge, μπαίνωντας πχ στο insomnia.gr προσπαθώ να απαντησω σε μνματα και παταω στο πλαισιο για να μου εμφανίσει το πληκτρολόγιο για να γράψω και δεν κανει τιποτε...παταω ξαναπαταω τίποτα. Δεν μπορω να γράψω.

Χωρια που για 5,7" οθόνη τα γραμματα και στο net αλλα και στο περιβάλλλον του κινητού είναι μικρα.

Αυτα είναι όσα θυμαμαι...αν θυμηθω και τίποτε αλλο θα το αναφερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ πάντως δεν θα συμφωνούσα μαζί σου. Δεν λέω ότι ζορίζεται ...απλα καποιες φορές δεν αποκρίνεται σωστα.

 

Επανέρχομαι για μην δώσω την εντύπωση ότι μεροληπτώ με αυτά που έγραψα νωρίτερα.

Το 5 και 6 τα διόρθωσα. Το 5 διορθώθηκε μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής όπως είπε ένας φίλος εδώ μέσα και το 6 διορθώθηκε με το να βάλω στις ρυθμίσεις του μανισιου Microsoft edge browser την επιλογή για κινητό και όχι για υπολογιστή που είχε default. Οποτε μπορώ και γράφω πλέον στα φόρουμ.

Πάντως το θέμα του lag το έχει η .29 πχ πατώντας στο Microsoft edge για να σερφάρεις αν πατήσεις να σου ανοίξει τα παράθυρα που έχεις ανοιχτά αργεί...καμια σχέση με το android. Ενα παράδειγμα έφερα...το κάνει και σε άλλες περιπτώσεις.

Για τις επαφές που ρωτάει ο φίλος υπάρχουν 2 τρόποι

Η μπαίνεις από το εικονίδιο επαφές στην αρχική οθόνη και πατάς το + για να προσθέσεις επαφή ή πατάς το εικονίδιο του τηλ και πληκτρολογείς το νουμερο που θες να αποθηκεύσεις και μετά την δισκέτα αριστερά σαν save στο pc.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για κάντε έναν έλεγχο για ενημέρωση γιατί γραφουν στο wpcentral ότι βγήκε αναβάθμιση αλλα όχι για όλους

http://www.windowscentral.com/reports-new-lumia-950-firmware-going-out-germany

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το dual sim είναι πιο φθηνό απο το απλό (σκρουτζ)?

Επίσης, μέχρι ποτε ισχύει η προσφορά για το dock?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που βρισκονται οι επαφες ρε παιδια...πως μπορω να προσθεσω μια καινουρια επαφη?

 

Ρε Παοκ μας δουλεύεις; :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί το dual sim είναι πιο φθηνό απο το απλό (σκρουτζ)?

Επίσης, μέχρι ποτε ισχύει η προσφορά για το dock?

 

Το απλό έχει 4G που πιάνει 300mbps. Το dual 150.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το dual sim είναι πιο φθηνό απο το απλό (σκρουτζ)?

 

Εγώ πιστεύω απλώς πως το έχουν λιγότερα καταστήματα και θα πέσει η τιμή όταν θα φέρουν φτηνότερα κομμάτια και τα υπόλοιπα, όπως πρέπει να έγινε με το Dual που έπεσε απότομα, ενώ είχε ξεκινήσει, αν δεν κάνω λάθος πιο ακριβό από το απλό.

Σε πολύ γνωστό ελληνικό e-shop βλέπω ότι ακόμη έχουν το Dual πιο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα πως είναι πέταμα η συσκευή, τα χρήματα μου είπα πως δεν είναι πέταμα. Τέλος πάντως τα συζητήσαμε πολλάκις αυτά και καταλήξαμε πως θα ήταν όλα καλά αν δεν έκανε την βλακεία η Microsoft να δώσει ένα τηλέφωνο πολύ ποιοτικό με ενα λειτουργικό που χωλαίνει. Όπως είπα και εγώ θα ήθελα πολύ να το πάρω.

 

 

 

Που χωλαίνει ρε μεγάλε το λειτουργικό κι εσύ πώς το ξέρεις; Γιατί στο δικό μου 950XL πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Που χωλαίνει ρε μεγάλε το λειτουργικό κι εσύ πώς το ξέρεις; Γιατί στο δικό μου 950XL πετάει.

 

Τι να πω ρε παλικάρι, είσαι φαίνεται απο τους τυχερούς. Οι υπόλοιποι που έχουν παράπονα εδώ μέσα μάλλον είναι απο άλλο επεισόδιο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παλικάρι, είσαι φαίνεται απο τους τυχερούς. Οι υπόλοιποι που έχουν παράπονα εδώ μέσα μάλλον είναι απο άλλο επεισόδιο.

 

Αν παραπονιέται κανείς είναι γιατί απλά είναι ένα νέο λέιτουργικό που παίρνει όμως συνεχώς updates. Μπορείς να μου πεις στο Samsung S5 της γυναίκας μου αν έχω ελπίδα να διορθωθούν ποτέ τα bugs?

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παλικάρι, είσαι φαίνεται απο τους τυχερούς. Οι υπόλοιποι που έχουν παράπονα εδώ μέσα μάλλον είναι απο άλλο επεισόδιο.

 

Εξαίρεση δεν είμαι, είμαι όμως πραγματικός χρήστης και βγάζω συμπεράσματα από αυτό που βλέπω, όχι από αυτά που διαβάζω ότι μου είπε κάποιος που του είπε κάποιος που ξέρει έναν χρήστη.

 

Τόσο το κινητό όσο και το λειτουργικό είναι εξαιρετικά, και το τελευταίο βελτιώνεται συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρα τα 3gb μνήμης το κινητό με την .29 λαγκαρει λίγο.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εξαίρεση δεν είμαι, είμαι όμως πραγματικός χρήστης και βγάζω συμπεράσματα από αυτό που βλέπω, όχι από αυτά που διαβάζω ότι μου είπε κάποιος που του είπε κάποιος που ξέρει έναν χρήστη.

 

Τόσο το κινητό όσο και το λειτουργικό είναι εξαιρετικά, και το τελευταίο βελτιώνεται συνεχώς.

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Καμια σχέση δεν έχει με αυτά που ακούω εδώ. Ειδικά με την .71 έγινε άλλο κινητό. Και φυσικά είναι υποκειμενικό το τι θέλει κάποιος.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ηταν να μου έρθει εχτές το 950 από Amazon Ιταλιας αλλά δεν ερχεται λόγω της απεργίας λιμενεργατών στη Πατρα....

Απο Δευτέρα λέει! Τζάμπα πλήρωσα για Express... :(

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Ηταν να μου έρθει εχτές το 950 από Amazon Ιταλιας αλλά δεν ερχεται λόγω της απεργίας λιμενεργατών στη Πατρα....

Απο Δευτέρα λέει! Τζάμπα πλήρωσα για Express... :(

υπομονή τι άλλο να κανεις καλορίζικο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με το store; Το live tile είναι χωρίς εικονίδιο και όταν το πατάω έχει κενή οθόνη..

 

 

 

Διορθώθηκε; εγώ μια χαρά το βλέπω..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τα ίδια! Και δεν ξέρω αν το απεγκαταστήσω αν ξανάμπαίνει..

 

Το store από όσο ξέρω δεν μπορείς να το καταργήσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κινητό!

Έκανα αναβάθμιση κλπ... Για την ώρα το βλέπω κάπως να αργεί σε παιχνίδια και Εφαρμογές, αλλά κατεβαζα ένα σωρό και το έχω λιώσει οπότε θα δω πάλι από αύριο !

 

Στο Viber και στον μεσσεντζερ, γιατί ενώ διαβάζω τα μηνύματα δεν φεύγουν οι ειδοποιήσεις από πάνω?

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το κινητό!

Έκανα αναβάθμιση κλπ... Για την ώρα το βλέπω κάπως να αργεί σε παιχνίδια και Εφαρμογές, αλλά κατεβαζα ένα σωρό και το έχω λιώσει οπότε θα δω πάλι από αύριο !

 

Στο Viber και στον μεσσεντζερ, γιατί ενώ διαβάζω τα μηνύματα δεν φεύγουν οι ειδοποιήσεις από πάνω?

 

 

 

Καλοτάξιδο! Μην ανησυχείς όλα θα λυθούν έρχονται πολλές αναβαθμίσεις. :)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βρει λύση για την ενεργοποίηση του FMRadio στο Lumia 950....

 

http://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950/408689-official-fm-radio-app-lumia-950-via-restoring-backup-pinned-fm-radio-tile.html#post3389138

Παιδια το δοκιμασε κανεις να μας πει αν δουλευει;; Γιατι αν δουλευει το πηρα σημερα κιολας. Το XL ειναι too much for me.

Εμαθα επισης οτι επισημα το ραδιοφωνο στο 950 δεν θα δωθει συντομα.....αν τελικα δωθει. Το focus ειναι στο bug correction.....

Καλοτάξιδο! Μην ανησυχείς όλα θα λυθούν έρχονται πολλές αναβαθμίσεις. :)

Για τις πολλες αναβαθμισεις που ερχονται εχεις καποια εσωτερικη ενημερωση ή ειναι απλα προσωπικη πεποιθηση;:)

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δοκιμασε κανεις να μας πει αν δουλευει;; Γιατι αν δουλευει το πηρα σημερα κιολας. Το XL ειναι too much for me.

 

Για τις πολλες αναβαθμισεις που ερχονται εχεις καποια εσωτερικη ενημερωση ή ειναι απλα προσωπικη πεποιθηση;:)

 

Σιγά μη το δοκιμάσω... Πιθανόν να έρθει σαν αναβάθμιση κάοποια στιγμή αλλα δε πεθαίνω κιόλας.

Όσο για τις αναβαθμίσεις βλέπουμε τι συμβαίνει στο Insider που αναβαθμίζεται συνέχεια. Άρα ευσεβής πόθος αλλά όχι χωρίς λόγο.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναρώτησα αλλά απάντηση δεν πήρα.

Ισχύει η προσφορά της ms για το dock (με ενεργοποίηση της συσκευής με ευρωπαϊκή SIM) και αν ναι μέχρι ποτε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...