Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα εχω δει Αλεξ, αλλα ελεγα μηπως εχει καποιος νανμκυ προτεινει κατι δοκιμασμενο.

Ενα που ειχα παρει, ενω ηταν αψογο σαν εφαρμογη , αφη κλπ, δημιουργουσε ενα μικρο προβληματακι με την αποκριση της οθονης. Αν ακουμπουσα το σωμα του ταμπλετ, ολα οκ, αν οχι, η αφη δεν δουλευε σωστα.

 

Το καλό οτι αμα δεν σε αφήσει πλήρη ικανοποιημένο το επιστρέφεις πισω.

Εγω προσωπικά ειμαι κατα του γυαλιού οπουδήποτε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, το θεμα ειναι να μεινω ικανοποιημενος. Καθε φορα που παραγγελνω απο αμαζον, κανει 2 βδομαδες παραπανω απο το αρχικο πλανο για να ερθει. Δεν μπορω τα μπρος - πισω.

 

Πηρα ενα απο ebay, για να δουμε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μια SD Card για να έχω το One Drive μου στην SD και να μην μου τρώει χώρο από τον SSD. Έχετε να προτείνεται κάποια αξιόλογη που να μην τινάξει όμως την μπάνκα στον αέρα ....?

Εδω μια πολυ αξιόλογη 128αρα αν δεν εχεις παρει ηδη.

Προσφορα εως το βράδυ σήμερα.

http://www.amazon.de/dp/B00WR0HIR4/ref=pe_386171_38075861_TE_item

Στα 54 ευρω βγαίνει τελική με τα μεταφορικά standard shipping.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πρόσφατα και εγώ ευτυχής κάτοχος του μοντέλου i5 8gb 256gb. Τι να πω για το μηχάνημα, δηλώνω ενθουσιασμένος, δεν μπορώ να το αφήσω απο τα χέρια μου. Έχω μπερδευτεί όμως με την εγγύηση, ενώ ήξερα ότι είναι για έναν χρόνο εδώ διαβασα ότι εχει 2 χρονια . Το μηχάνημα το αγόρασα από you.gr που αν δεν κάνω λάθος είναι της info quest. Στην σελίδα του το you.gr αναφέρει εγγύηση 1 έτος. Την αγορα την έκανα 01/03/16, εκανα registration το surface στην σελίδα της Microsoft με τον σειριακό του και μου βγάζει ότι έχω εγγύηση μέχρι 18/04/17. Ξέρει κανεις τι ισχύει τελικά, έχω αγχωθει γιατί ένας χρόνος λιγότερη εγγύηση είναι υπόθεση. Επίσης ξέρετε εάν μπορούμε να αγοράσουμε επεκταση εγγυσης που να καλύπτει και πτώσεις; Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω, κάνω στο μηχάνημα;

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την οποια βοήθεια.

Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω όσα surface αγόρασα(Pro 2/3/4 και το μικρό surface 3) όλα είχαν 2 ετη εγγύηση οταν ηταν να το κάνω registration.

Η μόνη εξαίρεση ενα uk version Pro 3 που μου έβγαλε 1 ετος.

Οι αγορές έγιναν απο ms store και amazon μονο.

 

Επέκταση εγγύηση δεν νομίζω να γίνεται στα surface και το ms complete οπου για 2 ετη εχεις απόλυτη εξασφάλιση οτι και να πάθει το surface θα στο αντικαταστήσουν με καινούργιο γίνεται κατα την αγορά του προϊόντος αν δεν κάνω λάθος.

 

Οχι μετέπειτα.

 

Μίλησε με ms να δεις αν μπορείς να αποκτήσεις το ms complete μήπως και δεν ισχύει αυτος η περιορισμός.

 

Να εδω μπορείς να δεις αφου εχεις βάλει στο καλάθι το surface μετα σου δίνεται η επιλογη να προσθέσεις το ms complete.

http://s10.postimg.org/cfdjuskjt/image.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, μήπως ξέρεις σε πιο τηλεφωνο μπορώ να πάρω;

http://www.microsoftstore.com/store/mseea/el_GR/DisplayHelpContactUsPage/

Κάλεσε το πρώτο στα αριστερά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπάχαλο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άλλοι έχουν ενα χρόνο και άλλοι 2, μήπως από το you.gr που το αγόρασα έχουν αμερικανικό μοντελο; Μιλησα μαζί τους και μου είπαν ότι εχει ενα χρόνο αλλα εάν παρουσιάσει κάτι στους 6 μήνες, τότε θα έχω κάλυψη για 2 χρονια. Η Microsoft εδώ δεν μπορεί να λανει κάτι και μου είπαν εάν θέλω να μιλήσω με εξωτερικο εάν και πιστεύουν ότι και εκεί θα με παραπέμψουν στο κατάστημα αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

Μπάχαλο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άλλοι έχουν ενα χρόνο και άλλοι 2, μήπως από το you.gr που το αγόρασα έχουν αμερικανικό μοντελο; Μιλησα μαζί τους και μου είπαν ότι εχει ενα χρόνο αλλα εάν παρουσιάσει κάτι στους 6 μήνες, τότε θα έχω κάλυψη για 2 χρονια. Η Microsoft εδώ δεν μπορεί να λανει κάτι και μου είπαν εάν θέλω να μιλήσω με εξωτερικο εάν και πιστεύουν ότι και εκεί θα με παραπέμψουν στο κατάστημα αγοράς.

Για πες μου το κωδικό που σου γράφει να δουμε αν αμερικανικό ειναι η οχι.

Στο κουτί απ εξω εκει που ειναι το serial number.

 

Αυτος εδω ειναι ο ευρωπαίος κωδικός για το 8/256

CR3-00003

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου το κωδικό που σου γράφει να δουμε αν αμερικανικό ειναι η οχι.

Στο κουτί απ εξω εκει που ειναι το serial number.

 

Αυτος εδω ειναι ο ευρωπαίος κωδικός για το 8/256

CR3-00003

 

Εμένα δεν έχει αυτόν δυστυχώς. CR3-00004

Μίλησα μέσω chat και με το Αμερικάνικο store και με παρέμπεψαν εκεί που το αγόρασα. Μου την έχει δώσει ρε ****το, ελπίζω να μην μου βγάλει κανένα πρόβλημα, με την μέχρι τώρα εμπειρία, βγάζουν προβλήματα στην πορεία; Τώρα το βλέπω άψογο.

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει αυτόν δυστυχώς. CR3-00004

Μίλησα μέσω chat και με το Αμερικάνικο store και με παρέμπεψαν εκεί που το αγόρασα. Μου την έχει δώσει ρε ****το, ελπίζω να μην μου βγάλει κανένα πρόβλημα, με την μέχρι τώρα εμπειρία, βγάζουν προβλήματα στην πορεία; Τώρα το βλέπω άψογο.

Δεν μου εχει βγάλει προβλήματα στην πορεία εφόσον αψογο απο την αρχή ειναι.

Παντως ο κωδικός αντιστοιχεί σε ιταλική version.

Και Πορτογαλία-Πολωνια εξισου οπως βλέπω με μια αναζήτησή στο Google.

Τωρα γιατι δεν εχει 2 ετη οπως αυτα απο Γερμανια,Γαλλία η Ολλανδία που εχω παρει εγω,άγνωστο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει βγάλει προβλήματα στην πορεία εφόσον αψογο απο την αρχή ειναι.

Παντως ο κωδικός αντιστοιχεί σε ιταλική version.

Και Πορτογαλία-Πολωνια εξισου οπως βλέπω με μια αναζήτησή στο Google.

Τωρα γιατι δεν εχει 2 ετη οπως αυτα απο Γερμανια,Γαλλία η Ολλανδία που εχω παρει εγω,άγνωστο.

Ok, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Να μην αγχώνομαι λές ε; Ναι είναι άψογο ένα ελαφρύ bleeding στο κάτω μέρος της οθόνης που φαίνεται όταν πρωτομπουτάρει μόνο. Εσύ έχεις πάρει και total protection plan;

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Να μην αγχώνομαι λές ε; Ναι είναι άψογο ένα ελαφρύ bleeding στο κάτω μέρος της οθόνης που φαίνεται όταν πρωτομπουτάρει μόνο. Εσύ έχεις πάρει και total protection plan;

Οχι το bleeding οταν ειναι σε ελαφρύ βαθμο μην σε προβληματίζει.

Το 80% των σύσκευων το εχουν.

Εγω δεν είχα παρει το protection plan ουδέποτε.

 

Να μην αγχώνεσαι θα ελεγα.

 

Απλά και εμένα μου κανει εντύπωση γιατι σε κάποιους κωδικούς μοντέλων έχουν απο 2 και αλλα απο 1.

 

Λογο δόσεων επέλεξες το you για αγορά η υπαρχει αλλος λόγος;

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι το bleeding οταν ειναι σε ελαφρύ βαθμο μην σε προβληματίζει.

Το 80% των σύσκευων το εχουν.

Εγω δεν είχα παρει το protection plan ουδέποτε.

 

Να μην αγχώνεσαι θα ελεγα.

 

Απλά και εμένα μου κανει εντύπωση γιατι σε κάποιους κωδικούς μοντέλων έχουν απο 2 και αλλα απο 1.

 

Λογο δόσεων επέλεξες το you για αγορά η υπαρχει αλλος λόγος;

Ήταν καλή η τιμή για Ελλάδα μου βγήκε απ' ότι είδα όσο είχε και στο ιταλικό Microsoft store 1499€ και παράλληλα ήταν και οι δόσεις ναι.

Τώρα ετοιμάζομαι να βάλω αγγελία για πούλημα το MacBook pro μου! Το μικρό με καλύπτει απόλυτα και λόγω μεγέθους το χρησιμοποιώ πολύ πιο άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Προηγουμένως το ανοίγω και δεν δούλευε ο αισθητήρας φωτεινότητας με αποτέλεσμα όταν την είχες την φωτεινότητα στο suggested αυτή να είναι στο τέρμα. Επίσης δεν δούλευε το autorotation και ούτε γύριζε αυτόματα από tablet σε desktop mode. Έκανα κάμποσα restart αλλά τίποτα, έκανα απεγκατάσταση το skype και το snipe tool της Microsoft που είχα βάλει χθές μήπως είχε γίνει τίποτα εκεί αλλά τζίφος. Ευτυχώς έκανα restore σε ένα χθεσινό restore point και συνήλθε. Ξαναέβαλα και το skype μέχρι στιγμής όλα καλά. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό; Τα παθαίνει συχνά αυτά τα κουλά, ελπίζω πως όχι, με ψιλοάγχωσε. Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Προηγουμένως το ανοίγω και δεν δούλευε ο αισθητήρας φωτεινότητας με αποτέλεσμα όταν την είχες την φωτεινότητα στο suggested αυτή να είναι στο τέρμα. Επίσης δεν δούλευε το autorotation και ούτε γύριζε αυτόματα από tablet σε desktop mode. Έκανα κάμποσα restart αλλά τίποτα, έκανα απεγκατάσταση το skype και το snipe tool της Microsoft που είχα βάλει χθές μήπως είχε γίνει τίποτα εκεί αλλά τζίφος. Ευτυχώς έκανα restore σε ένα χθεσινό restore point και συνήλθε. Ξαναέβαλα και το skype μέχρι στιγμής όλα καλά. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό; Τα παθαίνει συχνά αυτά τα κουλά, ελπίζω πως όχι, με ψιλοάγχωσε.

Μέσα στο πρόγραμμα τέτοια θεματακια κάπου καπου:)

Άλλη στιγμή μπορεί να σου τύχει η γραφίδα να μην ανταποκριθεί η από sleep να μην ξυπνήσει με την μια,η το type cover εξίσου να μην ανταποκριθεί η αν έχεις windows hello να σου προκαλέσει πχ battery drain η να μην λειτουργήσει με την μια για εισδοχή στα windows με αναγνώριση ίριδας η πχ black screen να σου βγάλει(σπανια αλλά όχι απίθανο)

 

Αυτά τα συνηθέστερα θεματακια που αντιμετωπίζουν κάτοχοι κατά καιρούς.

 

Αιτία από την μια τα 10(που απέχουν από την απαιτούμενη ωριμότητα-λογικά με το Redstone update το καλοκαίρι θα ωριμάσουν σε πολύ καλύτερο βαθμό) από την άλλη η όχι τόσο optimized drivers.

 

Συνήθως στο 95% όλα διορθώνονται με μια επανεκκίνηση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο πρόγραμμα τέτοια θεματακια κάπου καπου:)

Άλλη στιγμή μπορεί να σου τύχει η γραφίδα να μην ανταποκριθεί η από sleep να μην ξυπνήσει με την μια,η το type cover εξίσου να μην ανταποκριθεί η αν έχεις windows hello να σου προκαλέσει πχ battery drain η να μην λειτουργήσει με την μια για εισδοχή στα windows με αναγνώριση ίριδας η πχ black screen να σου βγάλει(σπανια αλλά όχι απίθανο)

 

Αυτά τα συνηθέστερα θεματακια που αντιμετωπίζουν κάτοχοι κατά καιρούς.

 

Αιτία από την μια τα 10(που απέχουν από την απαιτούμενη ωριμότητα-λογικά με το Redstone update το καλοκαίρι θα ωριμάσουν σε πολύ καλύτερο βαθμό) από την άλλη η όχι τόσο optimized drivers.

 

Συνήθως στο 95% όλα διορθώνονται με μια επανεκκίνηση.

 

Έμενα δυστυχώς με επανεκκίνηση τίποτα, αν δεν είχα restore θα ψαχνομουνα

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος κι εγω για την αγορα του i7/16/256 απο Expansys

Πηγα και το τσεκαρα σημερα στα Public. Τα σπαει απλα.

 

Τελικα αυτο το Hello αξιζει να μπει ή θα παθει κοκομπλοκο το μηχανημα?

Σκεφτομαι να παρω το πληκτρολογιο με το fingerprint scanner γιατι πολλα προβληματα διαβαζω για το Hello.

 

Εχει διορθωθει το προβλημα σε εσας?

Edited by angel1979
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος κι εγω για την αγορα του i7/16/256 απο Expansys

Πηγα και το τσεκαρα σημερα στα Public. Τα σπαει απλα.

 

Τελικα αυτο το Hello αξιζει να μπει ή θα παθει κοκομπλοκο το μηχανημα?

Σκεφτομαι να παρω το πληκτρολογιο με το fingerprint scanner γιατι πολλα προβληματα διαβαζω για το Hello.

 

Εχει διορθωθει το προβλημα σε εσας?

Λέγεται οτι με το τελευταίο firmware update μέσα Φλεβαρη εχει στρώσει σε σημαντικό βαθμο,αλλα οχι εξαληφθει εντελως.

Παρ όλα αυτα πιστεύω το fingerprint reader στο type cover ειναι πιο αποδοτικός και πρακτικός τρόπος αντί για το Hello.

 

Εχει δουλεια αρκετή η MS και σε επίπεδο optimized drivers.

Με το RedStone 1-2 φετος το καλοκαιρι και του χρονου τα 10αρια θα ωριμάσουν σε πιο σημαντικό βαθμο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το hello παντως δεν εχω αντιμετωπισει θεμα μεχρι τωρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με το hello παντως δεν εχω αντιμετωπισει θεμα μεχρι τωρα.

 

Στο εξωτερικό ομως αρκετοί εχουν θέμα οπως διαβάζω σε φόρουμ με battery drain η black screen.

Παιζουν βασικά πάμπολοι ρολοι.

Και απο παρτίδα σε παρτίδα απο χρηση σε χρηση απο εγκαταστημένες εφαρμογες κλπ κλπ.

 

Απλά ειναι γνωστό το φαινόμενο στα surface διοτι αυτα εχουν την τεχνολογια hardware που το υποστηρίζει και εκει φαίνονται οπως και σε αλλα Windows tablet.

 

Ένας desktop/laptop χρήστης δεν πρόκειται να το αντιληφθεί καν.

 

Εχει δουλεια η MS με το Hello.

 

Το fingerprint ειναι πιο αποτελεσματικό,άμεσο,πρακτικό και πολυ λιγότερες πιθανότητες να σου κανει θέματα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δουλεύει άψογα το hello σε βαθμο που δεν το περίμενα, ξαπλωμένος βράδυ σε σκοτάδι και με αναγνωρίζει για πλάκα...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δουλεύει άψογα το hello σε βαθμο που δεν το περίμενα, ξαπλωμένος βράδυ σε σκοτάδι και με αναγνωρίζει για πλάκα...

Ναι, και στο σκοτάδι μια χαρά!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Το fingerprint ειναι πιο αποτελεσματικό,άμεσο,πρακτικό και πολυ λιγότερες πιθανότητες να σου κανει θέματα.

 

Σας ευχαριστω παιδες. Το ειδα αυτο το πληκτρολογιο με το fingerprint, αν και ακριβο αρκετα (Skroutz), νομιζω ειναι για καθαρα χρηση "Laptop" και οχι τοσο ως tablet.

Εγω στο Desktop χρησιμοποιω το SaasPass για να μπαινω, αλλα ακομα δεν ειναι συμβατο με το surface (απορω γιατι).

Το ενα πληκτρολογιο το βρησκω στα 98 ευρω περιπου και το αλλο απο Amazon DE στα 180. Δεν ξερω αν θα βολευει και στις δυο περιπτωσεις Tablet/Laptop.

To Amazon DE στελνει Ελλαδα κανονικα ε? Προτινετε απο καπου αλλου? γιατι δεν εχω αγορασει ξανα απο εκει

 

Επισης, ξερουμε αν το Microsoft Surface Dock μπορω να το εχω πανω στο Tablet αλλα να το φορτιζει οποτε θελω εγω? Για να κανω μονο χρηση των usb/DP

Γιατι αν το φορτιζει ολη την ωρα οσο ειναι συνδεδεμενο, νομιζω η μπαταρια με το καιρο θα κλαταρει.

Edited by angel1979
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα στέλνει το γερμανικο amazon.

Εναλλακτική το ms store για αγορά.

Απλά υποψη το πληκτρολόγιο θα ειναι Qwertz γερμανική διάταξη πληκτρολογίου απο γερμανικο amazon.

Αλλιως κοιτάζεις σε αγγλικό amazon για qwerty uk διάταξη πληκτρολογίου η ιρλανδικό/ αγγλικό/ιταλικό ms store εναλλακτική.

 

Τωρα για το dock δεν εχω ιδεα μιας και δεν το εχω αγοράσει εως τωρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...