Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας φίλος μου το πρότεινε αλλά δεν συγκινήθηκα.

Για την οθόνη που λέτε και μένα ήταν αψεγάδιαστη και μόνο η μπαταρία ήταν off.

Και μετά την 8.1 και ένα κοινό swipeστην οθόνη τέλος.

Δεν ξέρω αν είχα αλλάξει την μπαταρία νωρίτερα τι επιπτώσεις θα. είχε (αν είχε) το θέμα της 8.1 και των swipe, ή ήταν τυχαίο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήρθε το update και οι απαράδεκτοι δεν διόρθωσαν το πρόβλημα που δεν ανάβει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις όταν έχεις συνδεμένο BT ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

Απο τη Μιχαλακοπούλου ,παιρνω κι εγώ απάντηση οτι δεν έχουν μητρική και μου δινουν αντικατάσταση mate 9. Λογικα θα πρεπει να τους πιεσω για mate 10;;
Link to comment
Share on other sites

Απο τη Μιχαλακοπούλου ,παιρνω κι εγώ απάντηση οτι δεν έχουν μητρική και μου δινουν αντικατάσταση mate 9. Λογικα θα πρεπει να τους πιεσω για mate 10;;

μετά από πόσο καιρό σου απάντησαν ότι δεν έχουν ανταλλακτικα?

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στις 28/12 και με πηραν σημερα. Εντωμεταξυ ,ειμαι στη δουλειά και δεν μπορουσα ευκολα να μιλήσω με παιρνουν ξαφνικα και μου λενε για το mate 9 ,τους ειπα θα περασω απο το κατάστημα και αυτοί κατάλαβαν οτι αποδεχομαι την προταση. Ξαναπαιρνω να τους πω οτι σε αλλους πελατες εχετε κανει αντικατάσταση με 10plus και απαντανε οτι δεν εχουν πλεον stock ,και επισης εφοσον αποδεχθηκα την προταση αντικατάστασης δεν αλλαζει κατι πλεον ,εχει κλεισει η καρτελα!
Link to comment
Share on other sites

Απο τη Μιχαλακοπούλου ,παιρνω κι εγώ απάντηση οτι δεν έχουν μητρική και μου δινουν αντικατάσταση mate 9. Λογικα θα πρεπει να τους πιεσω για mate 10;;
Mate10 δύσκολα για p10 pro νομίζω ότι είναι πιο εφικτό αλλά από ότι γνωρίζω δεν υπάρχει διασημότητα....

 

Όπως σε ρωτάει κ ο φίλος παραπάνω σε πόσες μέρες σου απάντησαν για έλλειψη ανταλλακτικού; Γιατί σε γνωστό που χρειάζεται οθόνη τον διαβεβαιωνουν ότι θα παραλάβουν σύντομα.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στις 28/12 και με πηραν σημερα. Εντωμεταξυ ,ειμαι στη δουλειά και δεν μπορουσα ευκολα να μιλήσω με παιρνουν ξαφνικα και μου λενε για το mate 9 ,τους ειπα θα περασω απο το κατάστημα και αυτοί κατάλαβαν οτι αποδεχομαι την προταση. Ξαναπαιρνω να τους πω οτι σε αλλους πελατες εχετε κανει αντικατάσταση με 10plus και απαντανε οτι δεν εχουν πλεον stock ,και επισης εφοσον αποδεχθηκα την προταση αντικατάστασης δεν αλλαζει κατι πλεον ,εχει κλεισει η καρτελα!
Αντίστοιχα είναι. Οπότε... Και σε φίλο για μπαταρία του κάνουν αντικατάσταση.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω πληρώσει και την ασφάλεια που κάνει το public και μου είπαν ότι ειναι στο service που ειναι στον κηφισό και περιμένουν ανταλλακτικα στις 19/1 το άσχημο ειναι ότι δεν μπορώ να μιλήσω εγώ με το service γιατί μιλάνε "λένε" μόνο μεσώ του public
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Μου ξανατηλεφωνησαν και είπαν οτι αν θελω μπορω τελικά να περιμένω για ανταλλακτικο μητρικης ,αλλα δεν γνωρίζουν ποτε ακριβως θα τους ερθουν τα ανταλλακτικά.
Link to comment
Share on other sites

Μου ξανατηλεφωνησαν και είπαν οτι αν θελω μπορω τελικά να περιμένω για ανταλλακτικο μητρικης ,αλλα δεν γνωρίζουν ποτε ακριβως θα τους ερθουν τα ανταλλακτικά.
Μπαρούφες σου είπαν ότι έκλεισε η καρτέλα .Παρασκευή τους είχα πει ότι δέχομαι την αντικατάσταση με p10 plus και Δευτέρα τους πήρα ότι άλλαξα γνώμη και δεν θέλω.Δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ότι λενε μπαρουφες είναι το μονο σιγουρο, αφου οσες φορές μίλησα ,η τηλεφωνητρια προσπαθουσε με τσιριδες να υποστηρίξει οτι δεχθηκα την αντικατάσταση. Και εννοείται πως δεν είχε ιδεα απο συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Με 8.1 (καθαρή εγκατάσταση φυσικά) είναι υπαρκτό σε μένα το swipe bug που έχουν αναφέρει πολλοί χρήστες. Ελπίζω τον Φλεβάρη να το φτιάξουν. Στην lockscreen δεν είναι τόσο ενοχλητικό ίσως λόγω δαχτυλικού αλλά στο να απαντήσεις κλήση είναι εκνευριστικό πολλές φορές αφού θέλει δύναμη. Ελπίζω να διορθωθεί. Δεν έχω δει και τι παίζει σε custom roms και αν αυτοί το έχουν λύσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να κάνεις πιο "αργό" και με περισσότερη δύναμη το swipe.

Π.χ στην κλήση πρέπει να κάνεις swipe up για να απαντήσεις. Το ίδιο και στην οθόνη όταν θες να ξεκλειδώσεις.

 

Εκεί θα παρατηρήσεις ότι σίγουρα την πρώτη φορά θα το χάσεις το swipe καθώς θα το κάνεις με την συνιθισμένη ταχύτητα και δύναμη που ασκείς πάνω στην οθόνη. Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις 3-4 swipe με αυξανόμενη δύναμη για να πιάσει

 

Διάβασε και εδώ αν καταλαβαίνεις. Ίσως να υπάρχει και κάποιο βίντεο στο youtube.

https://www.gsmarena.com/users_with_android_81powered_pixels_and_nexuses_are_reporting_swipe_issues-news-29015.php

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα, δεν εχω παρατηρησει τιποτα η αληθεια ειναι, ολα ειναι κανονικα. Με Nitrogen unofficial ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω τι θα κάνει η google καθώς έλεγα να παραμείνω με στοκ αλλά αν το κρατήσει πολύ τότε θα πάω και εγώ σε custom. Αν και βαριέμαι ξεκλειδώματα και λοιπά αλλά τι να κάνεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 - 2 φορες παντως εχασα την κληση. Δεν κατάφερα ποτέ να απαντησω....

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω τι θα κάνει η google καθώς έλεγα να παραμείνω με στοκ αλλά αν το κρατήσει πολύ τότε θα πάω και εγώ σε custom. Αν και βαριέμαι ξεκλειδώματα και λοιπά αλλά τι να κάνεις.
Πήγαινε σε ABC και μην κοιτάς πίσω. Ο ezio είναι τέρας.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι δεν ασχολείται καν με τα προβλήματα του δικού μας κινητού ή Google στα update που κάνει. Δηλαδή ένα μήνα γνώριζε ότι εάν έχεις συνδεμένο ακουστικό bt δεν ανάβει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις και δεν πρόλαβε να το διορθώσει; Μάλλον η τακτική της Samsung με τα update είναι πιο σοφή.
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι δεν ασχολείται καν με τα προβλήματα του δικού μας κινητού ή Google στα update που κάνει. Δηλαδή ένα μήνα γνώριζε ότι εάν έχεις συνδεμένο ακουστικό bt δεν ανάβει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις και δεν πρόλαβε να το διορθώσει; Μάλλον η τακτική της Samsung με τα update είναι πιο σοφή.
Σε όλα υπάρχει το bug με τις κλήσεις μέσω bt, όχι μόνο στο δικό μας. Επίσης σε όλα υπάρχει και το Swype bug, οπότε πρέπει να κάνουμε υπομονή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα υπάρχει το bug με τις κλήσεις μέσω bt, όχι μόνο στο δικό μας. Επίσης σε όλα υπάρχει και το Swype bug, οπότε πρέπει να κάνουμε υπομονή.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς. Θα το λύσει λογικά και το ένα και το άλλο αφού δεν είναι θέμα συνεργασίας soft-hard του 6P. Και pixel έχουν θέμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Θα το λύσει λογικά και το ένα και το άλλο αφού δεν είναι θέμα συνεργασίας soft-hard του 6P. Και pixel έχουν θέμα.

Μακάρι αλλά βγήκε ήδη το update και δεν το έλυσαν ενώ ήταν γνωστό το πρόβλημα. Χρειάζονται 2 μήνες για κάτι τόσο απλό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...