Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν μιλάμε για burn in πρόβλημα για βαθμό λέμε;

 

Το παρακάτω πώς σας φαίνεται;

 

6d33470732a5158c95cea341f7f235dc.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα! Το ίδιο πρόβλημα έχει και το δικό μου.... Εχω χασει την απόδειξη γιατί το πήρα μεταχειρισμένο.... Μπορώ με το imei της συσκευής να δω κάπου αν είμαι ακόμα εντός εγγύησης; επισης μου έχει σβήσει 2 φορές στο 30%...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by zirk
Link to comment
Share on other sites

@cb600f

Αν είσαι μέχρι ένα χρόνο ναι δωρεάν.Αν είσαι πάνω από χρόνο 12 ευρώ.Υπαρχει ένα θέμα όμως,στη Μιχαλακοπούλου δεν έχουν απόθεμα

 

LOL

 

Μόνο σε μένα έχουν απόθεμα??? Που ήθελα και αντικατάσταση? :lol::lol:

 

Εμένα δυστυχώς δεν είχε burn-in καθόλου. Ούτε η navbar ούτε η status bar. Μου βγήκε καλή παρτίδα φαίνεται. Στην φωτό πιο πριν, στον υπολογιστή δεν το βλέπω, αν την ανοίξω στο κινητό φαίνεται πεντακάθαρα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα έχουν απόθεμα??? Που ήθελα και αντικατάσταση? :lol::lol:

 

Εμένα δυστυχώς δεν είχε burn-in καθόλου. Ούτε η navbar ούτε η status bar. Μου βγήκε καλή παρτίδα φαίνεται. Στην φωτό πιο πριν, στον υπολογιστή δεν το βλέπω, αν την ανοίξω στο κινητό φαίνεται πεντακάθαρα.

Πριν καμιά εβδομάδα είχαν.Την Παρασκευή που ρώτησα δεν είχαν.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να θέλεις να χαλάσει το τηλέφωνο σου (lol) και αυτό να μην χαλάει, ενώ αποδεδειγμένα χαλάνε όλα και συνήθως τα κάνουν αντικατάσταση με καινούργιο (lol)

 

Δεν νομίζω να υπάρχει παρόμοιο ιστορικό

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Το ίδιο πρόβλημα έχει και το δικό μου.... Εχω χασει την απόδειξη γιατί το πήρα μεταχειρισμένο.... Μπορώ με το imei της συσκευής να δω κάπου αν είμαι ακόμα εντός εγγύησης; επισης μου έχει σβήσει 2 φορές στο 30%...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δεν μου ζήτησαν απόδειξη μόνο IMEI

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ζήτησαν απόδειξη μόνο IMEI

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ. Θα παρω από τον καινούργιο χρονο να δω τι θα μου πει εδω στην Κύπρο το service...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο έχει γίνει root το καλύπτει η εγγύηση ή πρέπει να έρθει στην εργοστασιακή κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο έχει γίνει root το καλύπτει η εγγύηση ή πρέπει να έρθει στην εργοστασιακή κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλό είναι πριν το πας στο service να το έχεις στην εργοστασιακή κατάσταση (unroot+locked bootloader).

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο έχει γίνει root το καλύπτει η εγγύηση ή πρέπει να έρθει στην εργοστασιακή κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα το τηλέφωνο είναι rooted, η εγγύηση δεν υπάρχει, άμα το τηλέφωνο δεν ανοίγει καν ούτε bootloader δεν μπαίνει και να μην αναγνωρίζει το σύστημα τους, πρέπει να είσαι πολύ κ....ρδος για να στο κάνουν εντός. Έτυχε 2 φορές να στείλω Procordia το 5Χ και να ήταν rooted και να μην άνοιγε καν. (Τα είχαν φτιάξει εντός εγγύησης για κάποιο λόγο) . Καλύτερα να είναι όπως το αγόρασες με κλειδωμένο bootloader αν και με ξεκλειδωτο δεν νομίζω να υπάρχει θέμα περί εγγύησης, αρκεί να μην έγινε root.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλα!

 

 

Το πρόβλημα που δεν ανάβει η οθόνη μάλλον σχετίζεται με την χρήση ΒΤ ακουστικού.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτό είπαν και μετά από 10 περίπου εργάσιμες μου πρότειναν αντικατάσταση με το p 10 plus...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καλή εμπειρία από το service της Μιχαλακοπούλου εως τώρα!

7/12 έγινε αποστολή του κινητού μέσω της Huawei. Στις 12/12 το πρωί νωρίς μου ήρθε το μήνυμα για τα 12€ της μπαταρίας, πήρε και έδωσα επιβεβαίωση. Ρώτησα διαθεσιμότητα και μου είπε ότι από όσο γνωρίζει υπάρχει ανταλλακτικό αλλά θα ρωτήσει και θα με ενημερώσει. Στις 15/12 μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχει και έχει δρομολογηθεί επισκευή. Ακόμα περιμένω την επισκευή. Εκτοτε έχω κάνει 3 τηλέφωνα. Δευτέρα 18/12, Παρασκευή 22/12 και σήμερα 28/12. Στην πρώτη έλαβα ίδια απάντηση με πριν, ότι έχει μπει προς επισκευή, αλλά θα με βάλουν σε μία προτεραιότητα. Στην δεύτερη φορά το ίδιο και ότι πάλι με βάζουν σε προτεραίοτητα αλλά δεν προλαβαίνουν σίγουρα τον διανομέα άρα θα αποσταλεί την νέα εβδομάδα.

Σήμερα λοιπόν μου είπαν πάλι το ίδιο! Τους είπα ότι αυτό μου το λέτε εδω και 2 εβδομάδες σχεδόν, και μου είπαν ότι πάρτε μας αύριο το πρωί μήπως μπορέσουμε και το στείλουμε αύριο καθώς ακόμα είναι στην λίστα προς επισκευή με προτεραιότητα και υπάρχει αυξημένη κίνηση λόγω εορτών.

~15 εργάσιμες για επισκευή μπαταρίας με θεωρητικά, όπως λένε αυτοί δηλαδή, διαθέσιμο το ανταλλακτικό από την αρχή, ε δεν το λες και καλό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καλή εμπειρία από το service της Μιχαλακοπούλου εως τώρα!

7/12 έγινε αποστολή του κινητού μέσω της Huawei. Στις 12/12 το πρωί νωρίς μου ήρθε το μήνυμα για τα 12€ της μπαταρίας, πήρε και έδωσα επιβεβαίωση. Ρώτησα διαθεσιμότητα και μου είπε ότι από όσο γνωρίζει υπάρχει ανταλλακτικό αλλά θα ρωτήσει και θα με ενημερώσει. Στις 15/12 μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχει και έχει δρομολογηθεί επισκευή. Ακόμα περιμένω την επισκευή. Εκτοτε έχω κάνει 3 τηλέφωνα. Δευτέρα 18/12, Παρασκευή 22/12 και σήμερα 28/12. Στην πρώτη έλαβα ίδια απάντηση με πριν, ότι έχει μπει προς επισκευή, αλλά θα με βάλουν σε μία προτεραιότητα. Στην δεύτερη φορά το ίδιο και ότι πάλι με βάζουν σε προτεραίοτητα αλλά δεν προλαβαίνουν σίγουρα τον διανομέα άρα θα αποσταλεί την νέα εβδομάδα.

Σήμερα λοιπόν μου είπαν πάλι το ίδιο! Τους είπα ότι αυτό μου το λέτε εδω και 2 εβδομάδες σχεδόν, και μου είπαν ότι πάρτε μας αύριο το πρωί μήπως μπορέσουμε και το στείλουμε αύριο καθώς ακόμα είναι στην λίστα προς επισκευή με προτεραιότητα και υπάρχει αυξημένη κίνηση λόγω εορτών.

~15 εργάσιμες για επισκευή μπαταρίας με θεωρητικά, όπως λένε αυτοί δηλαδή, διαθέσιμο το ανταλλακτικό από την αρχή, ε δεν το λες και καλό.

 

 

 

Πες τους έχει και burn in και θέλω αλλαγή οθόνης.

 

Και ας μην βλέπεις εσυ burn in ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καλή εμπειρία από το service της Μιχαλακοπούλου εως τώρα!

7/12 έγινε αποστολή του κινητού μέσω της Huawei. Στις 12/12 το πρωί νωρίς μου ήρθε το μήνυμα για τα 12€ της μπαταρίας, πήρε και έδωσα επιβεβαίωση. Ρώτησα διαθεσιμότητα και μου είπε ότι από όσο γνωρίζει υπάρχει ανταλλακτικό αλλά θα ρωτήσει και θα με ενημερώσει. Στις 15/12 μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχει και έχει δρομολογηθεί επισκευή. Ακόμα περιμένω την επισκευή. Εκτοτε έχω κάνει 3 τηλέφωνα. Δευτέρα 18/12, Παρασκευή 22/12 και σήμερα 28/12. Στην πρώτη έλαβα ίδια απάντηση με πριν, ότι έχει μπει προς επισκευή, αλλά θα με βάλουν σε μία προτεραιότητα. Στην δεύτερη φορά το ίδιο και ότι πάλι με βάζουν σε προτεραίοτητα αλλά δεν προλαβαίνουν σίγουρα τον διανομέα άρα θα αποσταλεί την νέα εβδομάδα.

Σήμερα λοιπόν μου είπαν πάλι το ίδιο! Τους είπα ότι αυτό μου το λέτε εδω και 2 εβδομάδες σχεδόν, και μου είπαν ότι πάρτε μας αύριο το πρωί μήπως μπορέσουμε και το στείλουμε αύριο καθώς ακόμα είναι στην λίστα προς επισκευή με προτεραιότητα και υπάρχει αυξημένη κίνηση λόγω εορτών.

~15 εργάσιμες για επισκευή μπαταρίας με θεωρητικά, όπως λένε αυτοί δηλαδή, διαθέσιμο το ανταλλακτικό από την αρχή, ε δεν το λες και καλό.

Φίλος πήρε σήμερα και του είπαν δεν έχει μπαταρία και δεν βγάζει άλλες η Huawei. Έχεις ελπίδα για αλλαγή!

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πήρε σήμερα και του είπαν δεν έχει μπαταρία και δεν βγάζει άλλες η Huawei. Έχεις ελπίδα για αλλαγή!

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Λογικά πήρα την τελευταία!!! Σήμερα το πρωί το έστειλαν

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πήρα την τελευταία!!! Σήμερα το πρωί το έστειλαν

Γκανταμιτ δεσονοφαμπιτσες

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Είχα κλείσει ραντεβού για μπαταρία στις 16/11 αλλά με τις πλημμύρες στην Μάνδρα τι κινητά και ιστορίες. Τέλος πάντων ένα μήνα μετά το εργαλείο μπήκε με φορείο στο σερβις και σήμερα παρέλαβα το P10 Plus. Θα μου λείψει και αναρωτιέμαι τι μπορούσε να γίνει αλλά το γεγονός είναι ότι κατέληξα με ένα πολύ καλό τηλέφωνο και 2 χρόνια εγγύηση.

Δεν μου άρεσε που δεν υπήρξαν ανταλλακτικά, (short life - high current) αλλά παραπάνω από άψογη η κάλυψη της εταιρείας και του σερβις. 1000 μπράβο και ένα ευχαριστώ από εμένα.

 

Να δω τώρα πως θα συνηθίσω μόνο, τόσα χρόνια Nexus...

 

Καλή χρονιά να έχουμε.

Edited by Gkarkamel
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είχα κλείσει ραντεβού για μπαταρία στις 16/11 αλλά με τις πλημμύρες στην Μάνδρα τι κινητά και ιστορίες. Τέλος πάντων ένα μήνα μετά το εργαλείο μπήκε με φορείο στο σερβις και σήμερα παρέλαβα το P10 Plus. Θα μου λείψει και αναρωτιέμαι τι μπορούσε να γίνει αλλά το γεγονός είναι ότι κατέληξα με ένα πολύ καλό τηλέφωνο και 2 χρόνια εγγύηση.

Δεν μου άρεσε που δεν υπήρξαν ανταλλακτικά, (short life - high current) αλλά παραπάνω από άψογη η κάλυψη της εταιρείας και του σερβις. 1000 μπράβο και ένα ευχαριστώ από εμένα.

 

Να δω τώρα πως θα συνηθίσω μόνο, τόσα χρόνια Nexus...

 

Καλή χρονιά να έχουμε.

Πουλα το και πάρε ότι πιο κοντινό αυτή τη στιγμή. Oneplus 5T.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πουλα το και πάρε ότι πιο κοντινό αυτή τη στιγμή. Oneplus 5T.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Μπορείς να πας και στο pixel 1 xl. Το amazon.es το δίνει 490.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!

 

Το δοκίμασα και εγώ είναι άψογο και πολύ πολύ γρήγορο σε σχέση με το lens blur.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά δουλεύει αν και κρίμα που στην κύρια κάμερα δεν λειτουργεί. Στην μπροστινή όλα οκ!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...