Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι το μοναδικό θέμα που έβγαλε ή συσκευή. Έχουν προτείνει μία λύση που απενεργοποιεί το 3ο μικρόφωνο νομίζω αλλά θέλει ρουτ

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι να κανω να το στειλω πισω για επισκευή,αλλαγη?ποιος είναι ο τροπος που το απενεργοποιεί?το εχω ρουταρει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα image θα βγουν 6 Δεκεμβρη όμως,διαθεσιμα για χειροκίνητη αναβάθμιση;

Λοιπόν Γιαννακο θα κατεβάσεις το wug tool..

Θα επιλέξεις τη συσκευή που έχεις και θα πατήσεις flash stock + unroot.

Στη συνέχεια θα σε ρωτήσει αν θες να βαλεις τη τελευταία ρομ ,λες οχι και δίνεις με αναζήτηση το img που έχεις κατεβάσει.Θα σου πει κατι για md5,skip και σε 5 είσαι έτοιμος.

Μετα επιλεγεις root k recovery και καθαρισες!

Νικο , ετσι το εκανα δυο φορες χτες , εγιναν όλα όπως τα ειπες αλλα το κινητο κολλησε μετα στο GOOGLE και δεν μπουταρε , :worry:

 

ενώ όταν βαζω την 6 είναι ολα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Νικο , ετσι το εκανα δυο φορες χτες , εγιναν όλα όπως τα ειπες αλλα το κινητο κολλησε μετα στο GOOGLE και δεν μπουταρε , :worry:

 

ενώ όταν βαζω την 6 είναι ολα μια χαρα

 

Του έκανες και ένα reboot εσύ να δεις αν συνεχίζει να κολλάει. Στο tool αν και δεν γνωρίζω σου λέει ότι πήγαν όλα καλά? Το tool περνάει και bootloader και λοιπά?(φαντάζομαι πως το κάνουν).

Χειροκίνητα δοκίμασες εσύ με εντολές adb/fastboot μέσω cmd? (προϋποθέτει να έχεις SDK tools). Μοιάζει κάπως έτσι:

 

fastboot flash bootloader C:\angler\images\bootloader-angler-angler-xx.xx.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio C:\angler\images\radio-angler-angler-xx.xx.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot C:\angler\images\boot.img
fastboot erase cache
fastboot flash cache C:\angler\images\cache.img
fastboot flash recovery C:\angler\images\recovery.img
fastboot flash system C:\angler\images\system.img
fastboot flash vendor C:\angler\images\vendor.img

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι το tool δεν κάνει καλά την δουλειά του. Αλλά εγώ πάντα προτιμώ τον χειροκίνητο τρόπο για να ξέρω και βήμα βήμα ακριβώς τι κάνω.

 

τι να κανω να το στειλω πισω για επισκευή,αλλαγη?ποιος είναι ο τροπος που το απενεργοποιεί?το εχω ρουταρει

 

Αλλάζεις ένα value στο build.prop από true σε false. Κάνε μία αναζήτηση στο google πως απενεργοποιείς το noise cancellation mic και θα σου βγάλει άπειρες σελίδες που λένε ποια γραμμή αλλάζεις.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Του έκανες και ένα reboot εσύ να δεις αν συνεχίζει να κολλάει. Στο tool αν και δεν γνωρίζω σου λέει ότι πήγαν όλα καλά? Το tool περνάει και bootloader και λοιπά?(φαντάζομαι πως το κάνουν).

Χειροκίνητα δοκίμασες εσύ με εντολές adb/fastboot μέσω cmd? (προϋποθέτει να έχεις SDK tools). Μοιάζει κάπως έτσι:

 

fastboot flash bootloader C:\angler\images\bootloader-angler-angler-xx.xx.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio C:\angler\images\radio-angler-angler-xx.xx.img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot C:\angler\images\boot.img
fastboot erase cache
fastboot flash cache C:\angler\images\cache.img
fastboot flash recovery C:\angler\images\recovery.img
fastboot flash system C:\angler\images\system.img
fastboot flash vendor C:\angler\images\vendor.img

 

 

 

Αλλάζεις ένα value στο build.prop από true σε false. Κάνε μία αναζήτηση στο google πως απενεργοποιείς το noise cancellation mic και θα σου βγάλει άπειρες σελίδες που λένε ποια γραμμή αλλάζεις.

 

ελεγε μετα τα 20 λεπτα αν δεν ανοιξει να κανεις τα wipes κλπ

τα εκανα αλλα δεν ανοιγε παλι, και ετσι περασα παλι την 6

Link to comment
Share on other sites

ελεγε μετα τα 20 λεπτα αν δεν ανοιξει να κανεις τα wipes κλπ

τα εκανα αλλα δεν ανοιγε παλι, και ετσι περασα παλι την 6

 

Δοκίμασε αν θες να το κάνεις χειροκίνητα. Ο πλήρης οδηγός είναι εδώ και είναι η παράγραφος 10.

Γενικότερα το προτείνω. Καλύτερα έτσι να ξέρεις και τι κάνεις παρά οποιοδήποτε tool που δεν ξέρεις που μπορεί να σκάλωσε εαν σκάλωσε. Τα wipes εγώ θα τα έκανα πριν πάντως. Ειδικά όταν μιλάμε για αλλάγη έκδοσης.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες να το κάνεις χειροκίνητα. Ο πλήρης οδηγός είναι εδώ και είναι η παράγραφος 10.

Γενικότερα το προτείνω. Καλύτερα έτσι να ξέρεις και τι κάνεις παρά οποιοδήποτε tool που δεν ξέρεις που μπορεί να σκάλωσε εαν σκάλωσε. Τα wipes εγώ θα τα έκανα πριν πάντως. Ειδικά όταν μιλάμε για αλλάγη έκδοσης.

 

θα το δοκιμάσω και ετσι το απόγευμα μολις παω σπιτι , και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να σβησεις το img που εχεις και να το ξανακατεβασεις..

 

περασε και το check που εκανε με το umd πως λεγεται παντως, το κατεβασα ξανα και θα δοκιμασω παλι μολις παω σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει τα παντα μεσα,bootloader vendor,modem κλπ κλπ..

 

H μπαταρια εξακολουθεί να είναι όπως στην αρχη?

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια εξακολουθεί να είναι όπως στην αρχη?

Χτεσινα stats..

Εκει που έχει κενό εκανα κατι φλασαρισματα..

Οι 2 ωρες κλασσικα παλι 4G

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/75189e23e0a08220dcc636cb1c47d030.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/e028930c3d990ead9998892d015841f1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χτεσινα stats..

Εκει που έχει κενό εκανα κατι φλασαρισματα..

Οι 2 ωρες κλασσικα παλι 4G

 

 

αψογος!! ζηλευω !

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Χτεσινα stats..

Εκει που έχει κενό εκανα κατι φλασαρισματα..

Οι 2 ωρες κλασσικα παλι 4G

 

Έχεις κανέναν οδηγό με αυτά ακριβώς που flashaρες ;

 

Εβαλες και άλλον kernel? From ή μόνο root?

 

Αν είναι μόνο rooted μπορεί να παίρνει τις ενημερώσεις του beta?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

πάιδες ΕΛΕΟΣ με τα quotes των φώτο!!!!!

γράψτε αυτό που θέλετε χωρίς να κάνετε quote τις φωτογραφίες...στην τελική απευθυνθείτε στον συμφορουμίτη με το nickname του!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανέναν οδηγό με αυτά ακριβώς που flashaρες ;

 

Εβαλες και άλλον kernel? From ή μόνο root?

 

Αν είναι μόνο rooted μπορεί να παίρνει τις ενημερώσεις του beta?

Εχω γράψει παραπάνω πως περασα τη τελευταία ρομ.

Είναι ρουταρισμενο και εχω αφαιρέσει τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ.

ΟΤΑ αναβαθμίσεις με root & twrp δεν μπορεις να περασεις,τις περνας χειροκίνητα.

Σήμερα δοκιμαζω elemental x kernel και προς το παρον είμαι με 43% μπαταρία και 2ω και 40 οθονη.

Ιδια χρηση με χτες αλλα μιαμιση ωρα 4G αντι 2 χτες.

Επισης σήμερα παιζω με ολους τους επεξεργαστές στα 700mhz minimum συχνότητα και το τηλέφωνο ειναι αρκετα πιο σβελτο.

Αα και πάντα εχω ενα mi band 2 συνδεδεμενο με bluetooth ολη μέρα!

 

Οι υπόλοιποι με στοκ dp2 δεν τα πάτε καλά με τη μπαταρία; Μου φαίνεται απίθανο.

 

Edit: Με elemental X μου φαίνεται καλύτερη η μπαταρία και ταχυτερο το τηλέφωνο..

Το βαζω για φόρτιση με 4ω και 20 λεπτα οθονη και 17% υπόλοιπο! Πολλα πειράματα ενδιαμεσα και ψηλα χρονισμενο επεξεργαστή (2054mhz η μια τετράδα-1708mhz η αλλη) και min 700 ολοι.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες να το κάνεις χειροκίνητα. Ο πλήρης οδηγός είναι εδώ και είναι η παράγραφος 10.

Γενικότερα το προτείνω. Καλύτερα έτσι να ξέρεις και τι κάνεις παρά οποιοδήποτε tool που δεν ξέρεις που μπορεί να σκάλωσε εαν σκάλωσε. Τα wipes εγώ θα τα έκανα πριν πάντως. Ειδικά όταν μιλάμε για αλλάγη έκδοσης.

 

Τελικά τα κατάφερα με τον οδηγό πού μου έδωσες.χειροκινητα περαστικε μία χαρά

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Da_Rudakos που το πάλεψαμε όλη μέρα χθες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος κάτοχος κι εγω μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς βγάζουμε screenshoot; Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος κάτοχος κ γω μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς βγάζουμε screenshoot;

Volume down και power

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να δουλέψει κάνεις το Psiphon, Kayweb κλπ VPN προγράμματα για δωρεάν MB σε Android 7.0+ ;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να δουλέψει κάνεις το Psiphon, Kayweb κλπ VPN προγράμματα για δωρεάν MB σε Android 7.0+ ;;

 

Το προσπάθησα και εγώ άλλα ούτε σε έμενα δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω να βγάλω το heads up στις κλήσεις. Μου βγάζει και την μεγάλη οθόνη που φαίνεται η φωτό, αν έχεις, αυτού που σε καλεί, αλλά και η ειδοποίηση πάνω answer κλπ.

Από το μενού ρυθμίσεων δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Ξέρει κανείς;

 

 

Edit: όταν είσαι σε μία εφαρμογή, μπορεί να είναι χρήσιμο, αλλά να βλέπεις και τα δύο, είναι.... Τι να πω.

Κυρίως όταν θέλεις να τερματίσεις την κλήση, φαίνονται και τα δύο!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να μεταβώ απο iPhone 6s Plus που έχω στο Nexus 6p για να δοκιμάσω το γνήσιο android χωρίς περιττά πρόσθετα.

Έχω ακούσει ότι το Nexus 6p έχει θέμα στην διάρκεια της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση σε Nougat 7.0 αυτό όντως ισχύει; Η επόμενη αναβάθμιση πότε κυκλοφορεί ; Έχει θέμα το κινητο με υπερθέρμανση ζεσταίνεται δηλαδή εύκολα μετά απο χρήση 4G ή Gaming ;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν κυκλοφορεί εδώ στην Ελλάδα το 64ρι με μαύρο χρώμα γιατί όσο και εάν έψαξα στο Σκρουτζ σε 64gb υπαρχει μονο το silver μοντέλο.

 

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη εάν κούρασα με τις ερωτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να μεταβώ απο iPhone 6s Plus που έχω στο Nexus 6p για να δοκιμάσω το γνήσιο android χωρίς περιττά πρόσθετα.

Έχω ακούσει ότι το Nexus 6p έχει θέμα στην διάρκεια της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση σε Nougat 7.0 αυτό όντως ισχύει; Η επόμενη αναβάθμιση πότε κυκλοφορεί ; Έχει θέμα το κινητο με υπερθέρμανση ζεσταίνεται δηλαδή εύκολα μετά απο χρήση 4G ή Gaming ;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν κυκλοφορεί εδώ στην Ελλάδα το 64ρι με μαύρο χρώμα γιατί όσο και εάν έψαξα στο Σκρουτζ σε 64gb υπαρχει μονο το silver μοντέλο.

 

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη εάν κούρασα με τις ερωτήσεις μου.

 

Υπερθέρμανση δεν υπάρχει. Μη λογική τουλάχιστον. Πάρτο από EU. Η εγγύηση έτσι και αλλιώς είναι αντιπροσωπείας και όχι καταστήματος.

 

Η 7.0 έχει θέματα με την μπαταρία σε πολλούς. Η 7.1.1 DP2 όμως φαίνεται να τα έχει λύσει οπότε περιμένουμε αύριο την επίσημη για να δούμε αν θα ισχύει και εκεί.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να μεταβώ απο iPhone 6s Plus που έχω στο Nexus 6p για να δοκιμάσω το γνήσιο android χωρίς περιττά πρόσθετα.

Έχω ακούσει ότι το Nexus 6p έχει θέμα στην διάρκεια της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση σε Nougat 7.0 αυτό όντως ισχύει; Η επόμενη αναβάθμιση πότε κυκλοφορεί ; Έχει θέμα το κινητο με υπερθέρμανση ζεσταίνεται δηλαδή εύκολα μετά απο χρήση 4G ή Gaming ;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν κυκλοφορεί εδώ στην Ελλάδα το 64ρι με μαύρο χρώμα γιατί όσο και εάν έψαξα στο Σκρουτζ σε 64gb υπαρχει μονο το silver μοντέλο.

 

Σας ευχαριστώ και συγγνώμη εάν κούρασα με τις ερωτήσεις μου.

 

Η συσκευή δουλεύει απροβληματιστα δεν υπάρχει κάποιο θέμα σε οποιαδήποτε εργασία ,η μπαταρία έχει θέμα σε σχέση με την 6 όχι ότι έχει πρόβλημα γενικά ή ημέρα βγαίνει πάντως πάλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...