Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλές οι βραδυνες του 6p ναι, ίσως κορυφαίες, αλλά σε κάποια άλλα είναι σχεδόν τελευταίο.

 

Αργεί πολύ να βγάλει φωτό με hdr+, σταματάει μετά από 2-3, ενώ το κινητό λαγκαρει εμφανώς μέχρι να επεξεργαστεί τις φωτό.

 

Ένα άλλο είναι ότι το app του είναι πάναπλο, έχει τα απολύτως βασικά και τίποτα από εξτρα. Το βίντεο του είναι μέτριο και τα πανορανατα του πολλές φορές δεν έχουν σωστή ένωση.

 

Είναι ένας τομέας που νομίζω ότι τα πίξελ θα έχουν τρομερή βελτίωση, μαζί με την πιο γρήγορη NAND και την premium κατασκευή, πράγματα που δεν είχαν τα Nexus μέχρι σήμερα.

 

Νομιζω οτι για πρωτη φορα θα συμφωνησω μαζι.....:p μην το χαλασεις στη συνεχεια ομως....:rolleyes:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που την δοκίμασα είδα χειρότερη ποιότητα στις φωτογραφίες.Είχαν αυξημένο θόρυβο.

Εγώ δεν είδα διάφορα νομίζω μου φάνηκε λίγο πιο γρήγορη αλλά γενικά έχει αρκετό lag για καθημερινή χρήση τουλ για μενα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν γιατί και εγώ τώρα τελευταία το είδα πλέον με την 7 δουλεύει κανονικά το now on tap άπλα βάζοντας τα αγγλικά σαν δεύτερη γλώσσα
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το γνωρίζουν γιατί και εγώ τώρα τελευταία το είδα πλέον με την 7 δουλεύει κανονικά το now on tap άπλα βάζοντας τα αγγλικά σαν δεύτερη γλώσσα

Το οποίο είναι; :)

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο είναι; :)

Now on tap. Σίγουρα μπορείς να γουγλάρεις να δεις πως λειτουργεί ακριβώς.

 

Πρακτικά είναι σαν να τραβάει screenshot και να ψάχνει εκείνη την στιγμή τι βλέπει. Εμένα πάντα λειτουργούσε διότι πολύ απλά δεν χρησιμοποιώ ποτέ ελληνικά σαν γλώσσα τηλεφώνου.

 

Βέβαιο τώρα έχω βάλει την assistant να την τρολάρω :p :p

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ποια είναι η πρώτη είδηση, όταν κάνεις now on tap, στο παρόν θέμα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/58da471e0ea0b16cf86ff60b8a372b6f.jpg

 

Χαχαχχαχα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ποια είναι η πρώτη είδηση, όταν κάνεις now on tap, στο παρόν θέμα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/58da471e0ea0b16cf86ff60b8a372b6f.jpg

 

Χαχαχχαχα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Κλασική γουγλε :rolleyes:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζουμε αν και πότε θα πάρει το 6Ρ την 7.1 αναβάθμιση?

 

Μάλλον Δεκέμβριο με Ιανουάριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να πάρω το κινητό για την κοπέλα μου. Στα 350 που έχει τώρα αξίζει full νομίζω.

 

Τι προβλήματα έχει βγάλει;

Είδα στις τελευταίες σελίδες πρόβλημα με την οθόνη που ξεκόλλησε από την θέση της σε μια γωνία. Τι έχει γίνει με αυτό; Το έχετε και άλλοι;

 

Με το service τι γίνεται; Είδα ότι το έχει η Arvato?

Βελτιώθηκαν αυτοί καθόλου ή ακόμα είναι για τα πανηγύρια όπως παλιά;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να πάρω το κινητό για την κοπέλα μου. Στα 350 που έχει τώρα αξίζει full νομίζω.

 

Τι προβλήματα έχει βγάλει;

Είδα στις τελευταίες σελίδες πρόβλημα με την οθόνη που ξεκόλλησε από την θέση της σε μια γωνία. Τι έχει γίνει με αυτό; Το έχετε και άλλοι;

 

Με το service τι γίνεται; Είδα ότι το έχει η Arvato?

Βελτιώθηκαν αυτοί καθόλου ή ακόμα είναι για τα πανηγύρια όπως παλιά;

Παρ' το με κλειστά μάτια. Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Απροβλημάτιστο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να πάρω το κινητό για την κοπέλα μου. Στα 350 που έχει τώρα αξίζει full νομίζω.

 

Τι προβλήματα έχει βγάλει;

Είδα στις τελευταίες σελίδες πρόβλημα με την οθόνη που ξεκόλλησε από την θέση της σε μια γωνία. Τι έχει γίνει με αυτό; Το έχετε και άλλοι;

 

Με το service τι γίνεται; Είδα ότι το έχει η Arvato?

Βελτιώθηκαν αυτοί καθόλου ή ακόμα είναι για τα πανηγύρια όπως παλιά;

 

Lg g5 με 20€ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Lg g5 με 20€ παραπάνω.

Ξέχασες να του πεις ότι με τα προβλήματα που βγάζουν τα LG, θα του χρειαστεί σίγουρα το service

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, .... ;

 

Δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή στα λεφτά αυτά . + -

Ευτυχής κάτοχος εδώ και 1 μήνα . :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να πάρω το κινητό για την κοπέλα μου. Στα 350 που έχει τώρα αξίζει full νομίζω.

 

Τι προβλήματα έχει βγάλει;

Είδα στις τελευταίες σελίδες πρόβλημα με την οθόνη που ξεκόλλησε από την θέση της σε μια γωνία. Τι έχει γίνει με αυτό; Το έχετε και άλλοι;

 

Με το service τι γίνεται; Είδα ότι το έχει η Arvato?

Βελτιώθηκαν αυτοί καθόλου ή ακόμα είναι για τα πανηγύρια όπως παλιά;

Καλημέρα και απο μένα. Ωραίο, μεγάλη οθόνη,πολυ καλή φωτογραφική, ταχύτατο κτλ . Με μία λεξη όλα τα λεφτά. Αλλά τώρα να της κανεις δώρο κινητό 350 ευρώ δε νομιζω οτι θα ναι ότι πιο όμορφο. Και πριν της το αγορασεις τελικά δε λίγο πόσο προσέχει τα κινητά της .

Γιατί κακά τα ψέμματα αλλά.δε είναι τηλέφωνο για πολλές τούμπες. Ειναι ωραίο και κρίμα να κρύβεται σε θήκη. Εχει κ μεγάλη ή οθόνη οπότε δε συγχωρεί πολλά αμαρτήματα- πεσιματα.

Οπότε θα σου έλεγα να κοιταξεις για ένα τηλέφωνο μέτριο σε ταχύτητα κτλ αλλά να βγάζει ωραίες φωτογραφίες και να έχει ωραίο γυναικείο σχεδιασμό.

Ή κανένα κοσμηματακι ακόμα καλύτερα ;)

Καλημέρα και πάλι.

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα. Ωραίο, μεγάλη οθόνη,πολυ καλή φωτογραφική, ταχύτατο κτλ . Με μία λεξη όλα τα λεφτά. Αλλά τώρα να της κανεις δώρο κινητό 350 ευρώ δε νομιζω οτι θα ναι ότι πιο όμορφο. Και πριν της το αγορασεις τελικά δε λίγο πόσο προσέχει τα κινητά της .

Γιατί κακά τα ψέμματα αλλά.δε είναι τηλέφωνο για πολλές τούμπες. Ειναι ωραίο και κρίμα να κρύβεται σε θήκη. Εχει κ μεγάλη ή οθόνη οπότε δε συγχωρεί πολλά αμαρτήματα- πεσιματα.

Οπότε θα σου έλεγα να κοιταξεις για ένα τηλέφωνο μέτριο σε ταχύτητα κτλ αλλά να βγάζει ωραίες φωτογραφίες και να έχει ωραίο γυναικείο σχεδιασμό.

Ή κανένα κοσμηματακι ακόμα καλύτερα ;)

Καλημέρα και πάλι.

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

 

Αυτό περιμένω να μην της αρέσει για να το πάρω εγώ μετά :p:p:D:D

 

όσο για τη θήκη που λες πάντα τις συσκευές τις έχουμε σε θήκες και προτιμάμε τις διάφανες για να μην κρύβει το κινητό

 

Για το φίλο που είπε lg. Ναι καλά τα lg είχα 2 κινητά αλλά οι roms τους δε μαρέσουν όπως δε μαρέσει γενικά καμιά ρομ εταιρείας.

Προτιμώ pure android και updates

 

Σοβαρά δεν έχει βγάλει πρόβλημα;

Ο φίλος που είχε το θέμα με την ανασηκωμένη οθόνη στην γωνία τι έκανε;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιμένω να μην της αρέσει για να το πάρω εγώ μετά :p:p:D:D

 

όσο για τη θήκη που λες πάντα τις συσκευές τις έχουμε σε θήκες και προτιμάμε τις διάφανες για να μην κρύβει το κινητό

 

Για το φίλο που είπε lg. Ναι καλά τα lg είχα 2 κινητά αλλά οι roms τους δε μαρέσουν όπως δε μαρέσει γενικά καμιά ρομ εταιρείας.

Προτιμώ pure android και updates

 

Σοβαρά δεν έχει βγάλει πρόβλημα;

Ο φίλος που είχε το θέμα με την ανασηκωμένη οθόνη στην γωνία τι έκανε;

 

Φιλε προβληματα καλυτερα να το googl-αρεις διοτι υπαρχουν και βιντεακι (νομιζω)..εγω προσωπικα ειχα θεμα με το μικροφωνο που ειναι ενα πολυσυζητημενο θεμα..με ροοτ και μια μικρη μοντα εστρωσε.. Εγω μονο αυτο εχω σαν προβλημα..

Τελευταια εχω ενα θεμα οταν παω απο wifi σε 4g και αντιστροφα που δεν κανει συνδεση και πρεπει να το επανεκκινησω το κινητο, αλλα αυτο το παρατηρω 2 στις 10 φορες.. Δεν νομιζω να ειναι θεμα της συσκευης..

Αυτα εχω παρατηρησει εγω, αλλα δεν νομιζω να ειναι για μια κοπελα (εκτος αν το εχει επιλεξει η ιδια γνωριζοντας τι παιρνει).

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι software θέματα αυτά που λες; Δεν έχουν λυθει με την τελευταία έκδοση android?

 

θα φανεί αν το θέλει τελικά.

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι software θέματα αυτά που λες; Δεν έχουν λυθει με την τελευταία έκδοση android?

 

θα φανεί αν το θέλει τελικά.

Όχι δεν έχει βγάλει τίποτε για αυτό το θεμα..

Σου είπα λύνεται σχετικά ευκολα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

7.1.1 για όσους είναι beta κυκλοφόρησε. App shortcuts και επιλογή restart όταν πατάς το κουμπί για να κλείσει το κινητό είδα μόνο μέχρι τώρα. Moves ενεργοποιήθηκε αλλά χωρίς την επιλογή για το fingerprint scanner...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7.1.1 για όσους είναι beta κυκλοφόρησε. App shortcuts και επιλογή restart όταν πατάς το κουμπί για να κλείσει το κινητό είδα μόνο μέχρι τώρα. Moves ενεργοποιήθηκε αλλά χωρίς την επιλογή για το fingerprint scanner...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ωραίος.. Αν μπορείς δώσε μας και την εμπειρία σου για την μπαταρία σχετικά με το drain..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικά σχόλια ως τώρα εμφανής βελτίωση ταχυτας και smooth!καλή δουλειά. Αλλάξανε και κερνελ. Από μπαταρία θα δουμε

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ.. Αυτό με το app shortcut δουλεύει μόνο σε pixel launcher;

Επίσης παρατήρησα ότι ανέβηκε η κατεχόμενη μνήμη του κινητού κατά 3 GB περίπου!!!

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ.. Αυτό με το app shortcut δουλεύει μόνο σε pixel launcher;

Επίσης παρατήρησα ότι ανέβηκε η κατεχόμενη μνήμη του κινητού κατά 3 GB περίπου!!!

 

Από ότι λέει και με google now launcher

 

http://www.androidpolice.com/2016/10/19/android-7-1-feature-spotlight-app-shortcuts-are-supported-in-the-google-now-launcher/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...