Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει branded nexus από όσο γνωρίζω, αρα ΌΧΙ.

Αλλά και να υπήρχε μιλάμε για NEXUS. Με μια κίνηση γίνεσαι στοκ Google και τελείωσε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει branded nexus από όσο γνωρίζω, αρα ΌΧΙ.

Αλλά και να υπήρχε μιλάμε για NEXUS. Με μια κίνηση γίνεσαι στοκ Google και τελείωσε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

οκ ευχαριστώ νομίζω η τιμή του είναι πολύ καλή και δεν βλέπω να κατεβαίνει πολύ περισσότερο στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις μήπως αν έχει το λογότυπο της vodafone στην συσκευή η κατά την εκκίνηση?αυτό θα με ξενέρωνε

 

Οχι, δεν υπαρχει τιποτα περι vodafone στην συσκευη. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από σήμερα και εγώ στο club :) μετά από ατελείωτο ψάξιμο,βίντεο και διάβασμα νομίζω το 6p ήταν μονόδρομος,αφήνοντας πίσω μετά από 4 χρονιά το galaxy s3 με cyanogenmod 13 τώρα τελευταία
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ νομίζω η τιμή του είναι πολύ καλή και δεν βλέπω να κατεβαίνει πολύ περισσότερο στο μέλλον

 

500€ καλη τιμη;

 

Ναι, επειδη ειναι 'Nexus' :lol:

Link to comment
Share on other sites

500€ καλη τιμη;

 

Ναι, επειδη ειναι 'Nexus' :lol:

 

Το βρήκες εσύ ότι είναι nexus για αυτό και θεωρείται καλή τιμή,να στο δώσουμε τζάμπα αν είναι

Link to comment
Share on other sites

500€ καλη τιμη;

 

Ναι, επειδη ειναι 'Nexus' :lol:

 

επειδή "έχει ξεχειλώσει" τελευταία το συγκεκριμένο υφάκι "είστε όλοι !@#$, εγώ τα ξέρω όλα, ειρωνεύομαι, χλευάζω κτλ κτλ", σε ενημερώνω ότι δε θέλουμε τέτοια ποστ εδώ , αλλά και σε όλο το υπόλοιπο φόρουμ. Αν έχεις κάτι εποικοδομητικό και χρήσιμο να προσφέρεις γράψτο, αλλιώς μην μπεις στον κόπο! Ευχαριστώ και συνεχίζουμε.

 

υ.γ: Ξέρεις για τι ακριβώς μιλάω. ΜΗΝ απαντήσεις/ σχολιάσεις, τα οφφτόπικ θα φεύγουν άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

επειδή "έχει ξεχειλώσει" τελευταία το συγκεκριμένο υφάκι "είστε όλοι !@#$, εγώ τα ξέρω όλα, ειρωνεύομαι, χλευάζω κτλ κτλ", σε ενημερώνω ότι δε θέλουμε τέτοια ποστ εδώ , αλλά και σε όλο το υπόλοιπο φόρουμ. Αν έχεις κάτι εποικοδομητικό και χρήσιμο να προσφέρεις γράψτο, αλλιώς μην μπεις στον κόπο! Ευχαριστώ και συνεχίζουμε.

 

υ.γ: Ξέρεις για τι ακριβώς μιλάω. ΜΗΝ απαντήσεις/ σχολιάσεις, τα οφφτόπικ θα φεύγουν άμεσα!

 

Nαι, δεν τα αξιζει τα λεφτα του το 6p.

 

Καλος φακος με αθλιο app, μετριο software για high end τηλεφωνο, παναργη εσωτερικη μνημη, τεραστια bezels, SD810 και γενικα για 500€ το τηλεφωνο δεν αξιζει.

 

Επρεπε ηδη να εχει πεσει στα 350 για να θεωρειται καλο.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, δεν τα αξιζει τα λεφτα του το 6p.

 

Καλος φακος με αθλιο app, μετριο software για high end τηλεφωνο, παναργη εσωτερικη μνημη, τεραστια bezels, SD810 και γενικα για 500€ το τηλεφωνο δεν αξιζει.

 

Επρεπε ηδη να εχει πεσει στα 350 για να θεωρειται καλο.

Δεν θα σχολιάσω όλα όσα γράφεις παρά μόνο το άθλιο app που αναφέρεις. Απλά πήγαινε μια βόλτα στο τοπικ με τις φωτογραφίες και διάβασε λίγο πόσοι εκθειάζουν το hdr+. Τεσπα κατά την γνώμη μου είσαι άσχετος με το τηλέφωνο και κακώς εκφέρεις γνώμη και επηρεαζεις άλλους. Να αναφέρεις τα αρνητικά του τηλεφώνου δεν αντιλέγω αλλά τουλάχιστον πέσε και σε κάτι μέσα μην γράφεις μπαρούφες.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω όλα όσα γράφεις παρά μόνο το άθλιο app που αναφέρεις. Απλά πήγαινε μια βόλτα στο τοπικ με τις φωτογραφίες και διάβασε λίγο πόσοι εκθειάζουν το hdr+. Τεσπα κατά την γνώμη μου είσαι άσχετος με το τηλέφωνο και κακώς εκφέρεις γνώμη και επηρεαζεις άλλους. Να αναφέρεις τα αρνητικά του τηλεφώνου δεν αντιλέγω αλλά τουλάχιστον πέσε και σε κάτι μέσα μην γράφεις μπαρούφες.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το παιδί έπεσε σε προβληματική συσκευή, το ξέρω γιατί παραλίγο να την αγοράσω, σίγουρα υπάρχουν κάποια αρνητικά στη συσκευή αλλά με τίποτα δεν είναι η κάμερα σαν hardware,software πρώην κάτοχος(lg g4,lg v10,s6,s6 edge,s6 edge plus,note 5,s7)η κάμερα της συσκευής είναι πολύ μπροστά τις έχω όλες τις φωτογραφίες απο τα παιδιά μου στην τηλεόραση και μόνο του nexus 6p αξίζουν

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί έπεσε σε προβληματική συσκευή, το ξέρω γιατί παραλίγο να την αγοράσω, σίγουρα υπάρχουν κάποια αρνητικά στη συσκευή αλλά με τίποτα δεν είναι η κάμερα σαν hardware,software πρώην κάτοχος(lg g4,lg v10,s6,s6 edge,s6 edge plus,note 5,s7)η κάμερα της συσκευής είναι πολύ μπροστά τις έχω όλες τις φωτογραφίες απο τα παιδιά μου στην τηλεόραση και μόνο του nexus 6p αξίζουν

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προβληματική συσκευή= μη αντικειμενική άποψη. Έχω γράψει παλαιότερα νομίζω στο τοπικ του νεξους 4 ότι αυτή η συσκευή έπρεπε πλέον να πωλούνταν 400€ τα 32 και 450-480€ τα 64. Αλλά να το δικαιολογούμε γράφοντας πράγματα που όντως υφίστανται είτε αρνητικά είτε θετικά και μετά ο καθένας να έχει καθαρή και σωστή άποψη για το αν θα προχωρήσει ή όχι στην αγορά. Αυτή είναι η μεγάλη μου ένσταση, με το να πετάμε απλά κάτι και να δημιουργούνται λάθος συμπεράσματα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εγώ θα περιμένω το παιδί να διαψεύσει από μόνος του ότι ή συσκευή ήταν ελαττωματική επειδή τυγχάνει να την πήρε από εμένα και μετά θα εισελθουμε και σε λεπτομέρειες

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μην χρησιμοποιούνται προσβλητικές εκφράσεις εναντίον άλλων μελών.:!:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εγώ θα περιμένω το παιδί να διαψεύσει από μόνος του ότι ή συσκευή ήταν ελαττωματική επειδή τυγχάνει να την πήρε από εμένα και μετά θα εισελθουμε και σε λεπτομέρειες

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Φίλε μου προσπαθούσα 2 μέρες να συνενοηθω με το παληκαρι η συσκευή έιχε θέμα δεν ακουγόταν καθόλου καλά και επειδή είχα διαβάσει εδώ στο νήμα για θέματα με τα ηχεία το έψαξα και είδα ότι όντως το παιδί ήταν αυτός που είχε κάνει τα περισσότερα παράπονα για τα ηχεία της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις stand και εχει να προτεινει κατι, δεν θελω ενα που να φορτιζει οταν το βαζω πανω, ή τουλαχιστον να μπορω να το αφησω και χωρις να φορτιζει. Επισης χρειαζομαι και μεγαλο καλωδιο γιατι η πριζα ειναι μακρια.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις stand και εχει να προτεινει κατι, δεν θελω ενα που να φορτιζει οταν το βαζω πανω, ή τουλαχιστον να μπορω να το αφησω και χωρις να φορτιζει. Επισης χρειαζομαι και μεγαλο καλωδιο γιατι η πριζα ειναι μακρια.

 

Dock εννοείς φαντάζομαι. Άμα γουγλάρεις θα βρεςι διάφορα. Δεν νομίζω να βγαίνει κάτι σε ΟΕΜ άρα πας σε κάτι άλλο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις stand και εχει να προτεινει κατι, δεν θελω ενα που να φορτιζει οταν το βαζω πανω, ή τουλαχιστον να μπορω να το αφησω και χωρις να φορτιζει. Επισης χρειαζομαι και μεγαλο καλωδιο γιατι η πριζα ειναι μακρια.

 

Εγώ πήρα αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σηκώνει και το Nexus 7 που έχω άνετα. Και εγώ δεν ήθελα με φόρτιση, σκέτο στάντ.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί έπεσε σε προβληματική συσκευή, το ξέρω γιατί παραλίγο να την αγοράσω, σίγουρα υπάρχουν κάποια αρνητικά στη συσκευή αλλά με τίποτα δεν είναι η κάμερα σαν hardware,software πρώην κάτοχος(lg g4,lg v10,s6,s6 edge,s6 edge plus,note 5,s7)η κάμερα της συσκευής είναι πολύ μπροστά τις έχω όλες τις φωτογραφίες απο τα παιδιά μου στην τηλεόραση και μόνο του nexus 6p αξίζουν

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανως και δεν εχει σχεση το θεμα με τις GSM κλησεις με το Google Camera app.

Προφανως και ειχα αγορασει 2 φορες Nexus 6p, και το εδωσα και τις 2 για διαφορετικους λογους.

 

Τωρα εχω Nexus 5x, με τον ιδιο φακο και app.

 

Mπορω να εκφερω αρνητικη γνωμη ή δεν επιτρεπεται στο subforum;

 

Καταρχήν εγώ θα περιμένω το παιδί να διαψεύσει από μόνος του ότι ή συσκευή ήταν ελαττωματική επειδή τυγχάνει να την πήρε από εμένα και μετά θα εισελθουμε και σε λεπτομέρειες

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

Aς μας πει ο ιδιος που με καλεσε.

Ναι, σε συγκεκριμενα σημεια, εχει χειροτερο σημα και ποιοτητα ομιλιας απο αλλες συσκευες, το καταλαβα γιατι ειχα 2 nexus 6p

Τα εδωσα και τα 2, δεν με ενοχλησαν ποτε τα παιδια.

 

Tωρα εχω 5χ, ολα καλα.

 

 

Πιο συσκεκριμενος, δεν μπορουσα να γινω, μιλησα για καλο φακο με αθλιο app.

Tην καμερα την συγκρινω ευθεως με το G4 που ειχα.

Ελαφρως υποδεεστερος φακος αλλα 100 φορες καλυτερο app και ταχυτερο focus. Kαι φυσικα, manual controls + RAW + OIS.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε Nikchris εγώ που πρωτίστως θέλω καλή κάμερα να βγάζω τα παιδιά, να μείνω με το G4 μου ?

 

100% ναι, ειδικα αν μαθεις λιγο να χειριζεσαι και το manual.

 

Ξαναλεω, οτι με το HDR+ οι φωτο του 6p ειναι ελαχιστα καλυτερες απο του G4, αλλά σαφως και δεν αξιζει η μεταβαση απο το ενα στο αλλο για την καμερα. Ειδικα με αυτη τη διαφορα τιμης.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε Nikchris εγώ που πρωτίστως θέλω καλή κάμερα να βγάζω τα παιδιά, να μείνω με το G4 μου ?

Με τίποτα φίλε η διαφορά είναι πολύ μεγάλη δεν ξέρω τι λέει ο φίλος αλλά καμιά κάμερα ειδικά για την χρήση που θέλεις δεν πλησιάζει το nexus 6p.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σηκώνει και το Nexus 7 που έχω άνετα. Και εγώ δεν ήθελα με φόρτιση, σκέτο στάντ.

 

Σκεφτομουν κατι οπως αυτο, σε περιπτωση που θελω να βαλω το τηλεφωνο να φορτιζει https://amzn.com/B016HUHMLQ ή αυτο https://amzn.com/B014INJCT4

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν κατι οπως αυτο, σε περιπτωση που θελω να βαλω το τηλεφωνο να φορτιζει https://amzn.com/B016HUHMLQ ή αυτο https://amzn.com/B014INJCT4

 

Πολύ ωραίες μου φαίνονται. Δεν βλέπω να έρχονται Ελλάδα βέβαια, αλλά φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα βρεις στα Ευρωπαικά amazon.

Πάντως όλες οι βάσεις που είδα, με usb-c και ενσωματομένη φόρτιση είχαν reviews που λέγανε για διάφορα προβλήματα.

Δυστυχώς η τεχνολογία είναι νέα ακόμα οπότε πρέπει να φάμε στην μάπα πολύ υψηλές τιμές και αμφιβόλου ποιότητας προιόντα για κάποιο καιρό.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα φίλε η διαφορά είναι πολύ μεγάλη δεν ξέρω τι λέει ο φίλος αλλά καμιά κάμερα ειδικά για την χρήση που θέλεις δεν πλησιάζει το nexus 6p.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω ότι η διαφορά δεν είναι μεγάλη υπέρ του 6p. Έχω ανεβάσει μερικές φωτογραφίες στο λογαριασμό μου στο flickr σαν συγκριτικό μεταξύ 6p και g4. https://m.flickr.com/#/photos/141366842@N06/page2

Μπορεί να δει ο φίλος αν και πιστεύω δεν αξίζει η αλλαγή

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...