Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως. Ή ίσως είναι το fix και απλώς δεν το έχει βγάλει ακόμα επίσημα στα factory images!

Σε απόδοση το βλέπω να πατάει καλυτερα....από μπαταρία βλεπουμε

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε απόδοση το βλέπω να πατάει καλυτερα....από μπαταρία βλεπουμε

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Γενικότερα πολλές αναφορές! Θα δούμε. Το θέμα είναι να υπήρχε κάπου και ένα αναλυτικό changelog να ξέρουμε τι φέρνει κάθε μία.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Γενικότερα πολλές αναφορές! Θα δούμε. Το θέμα είναι να υπήρχε κάπου και ένα αναλυτικό changelog να ξέρουμε τι φέρνει κάθε μία.

Από ότι διάβασα και για 5Χ έρχονται και beta. Ίσως είναι αυτό.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

@Nikchris θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις ειρωνικά και άσκοπα ποστ! Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σημερα αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένος. Περίμενα οτι δεν θα ειχα πρόβλημα με την μεγάλη οθόνη αλλα δυστυχως εχω. Δυσκολεύομαι να το χρησιμοποίησε σε πολλες εφαρμογές. Ειναι οτι εχω συνηθίσει και απο το iPhone 6. Επειδη πλέον η συσκευασία εχει ανοιχτεί τι μπορω να κανω; Πχ να το δώσω στα καταστήματα που αγοράζουν κινητά;
Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λίγο χρόνο. Μη κάνεις βιαστικές κινήσεις. Θα το συνηθίσεις και μετά δεν θα θέλεις μικρή οθόνη. Και εγώ πέρασα αυτό το στάδιο.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λίγο χρόνο. Μη κάνεις βιαστικές κινήσεις. Θα το συνηθίσεις και μετά δεν θα θέλεις μικρή οθόνη. Και εγώ πέρασα αυτό το στάδιο.

Αυτό ακριβώς

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σημερα αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένος. Περίμενα οτι δεν θα ειχα πρόβλημα με την μεγάλη οθόνη αλλα δυστυχως εχω. Δυσκολεύομαι να το χρησιμοποίησε σε πολλες εφαρμογές. Ειναι οτι εχω συνηθίσει και απο το iPhone 6. Επειδη πλέον η συσκευασία εχει ανοιχτεί τι μπορω να κανω; Πχ να το δώσω στα καταστήματα που αγοράζουν κινητά;

Καλά λέει, δώσε χρόνο. Αν παρόλα αυτά το δώσεις και είναι ασημί, ειδοποίησε.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σημερα αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένος. Περίμενα οτι δεν θα ειχα πρόβλημα με την μεγάλη οθόνη αλλα δυστυχως εχω. Δυσκολεύομαι να το χρησιμοποίησε σε πολλες εφαρμογές. Ειναι οτι εχω συνηθίσει και απο το iPhone 6. Επειδη πλέον η συσκευασία εχει ανοιχτεί τι μπορω να κανω; Πχ να το δώσω στα καταστήματα που αγοράζουν κινητά;

 

Βάλτο αν είναι και το δώσεις σε αγγελία,σε αυτά τα μαγαζιά θα στο πάρουν κοψοχρονια..;)

Link to comment
Share on other sites

Ρολάρει καλύτερα και είναι σταθερότερη από άποψη μπαταρίας η NRD90T σε σχέση με τις προηγούμενες ή μου φαίνεται ;;;;;; ΟΕΟ;;;;;!!!!! :) :) :) :). Παρακολουθώ το θέμα drain και θα ενημερώσω...
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγουν τα πιξελ,θα σταματησουν τα νεξους να περνουν ενημερωσεις;να παρω το 6ρ η να περιμενω τα πιξελ 4 Οκτωμβριου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

καλησεπρα στην ομαδα...σκεφτομαι να αγορασω το κινητο μαζι με ασφαλεια...αποτι διαβασα ολοι εχετε να πειτε τα καλυτερα...οτι παει σφαιρα οτι η καμερα τα σπαει κτλ..αυτο το noise cancellation που λετε σε καποια μνμ τι ειναι;;εχει διορθωθει;;να προχωρησω αφοβα;;
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγουν τα πιξελ,θα σταματησουν τα νεξους να περνουν ενημερωσεις;να παρω το 6ρ η να περιμενω τα πιξελ 4 Οκτωμβριου;

Για τουλάχιστον 2 χρόνια θα παίρνει upate

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγουν τα πιξελ,θα σταματησουν τα νεξους να περνουν ενημερωσεις;να παρω το 6ρ η να περιμενω τα πιξελ 4 Οκτωμβριου;

Όπως έχει πει η Google θα υποστηρίζει με ενημερώσεις σίγουρα κάθε συσκευή της για 2 χρόνια τουλάχιστον. Αυτό δεν σημαίνει ότι το Σεπτέμβρη του 2017 θα σταματήσεις να παίρνεις updates.

καλησεπρα στην ομαδα...σκεφτομαι να αγορασω το κινητο μαζι με ασφαλεια...αποτι διαβασα ολοι εχετε να πειτε τα καλυτερα...οτι παει σφαιρα οτι η καμερα τα σπαει κτλ..αυτο το noise cancellation που λετε σε καποια μνμ τι ειναι;;εχει διορθωθει;;να προχωρησω αφοβα;;

Το noise cancellation είναι κάτι που έχει τύχει σε μερικούς χρήστες και όχι σε όλους. Κυρίως σε χρήστες πρώτων παρτιδων.

Αν σου τύχει υπάρχει τρόπος με ρουτ να το φτιάξεις.

 

 

 

Υ. Γ.. Για τον χρήστη πιο πάνω που δεν του κάνει λόγω μεγάλης οθόνης.

Εγώ παλαιοτερα έλεγα ότι οι 5" είναι το μέγιστο για κινητό. Τώρα λέω ότι το 5,5 είναι το ελάχιστο.

Αν παρόλα αυτά δεν έχεις υπομονή, τότε καλύτερα να το βάλεις σε μια αγγελία. Έχει και το myphone ειδικό τμήμα με αγγελίες.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το noise cancellation είναι κάτι που έχει τύχει σε μερικούς χρήστες και όχι σε όλους. Κυρίως σε χρήστες πρώτων παρτιδων.

Αν σου τύχει υπάρχει τρόπος με ρουτ να το φτιάξεις.

 

οποτε να προχωρησω αφοβα;;σκεφτομαι σε ασημι να το παρω...χρυσο μαρεσει αλλα δε το βρισκω...

Edited by rio0013
Link to comment
Share on other sites

Το noise cancellation είναι κάτι που έχει τύχει σε μερικούς χρήστες και όχι σε όλους. Κυρίως σε χρήστες πρώτων παρτιδων.

Αν σου τύχει υπάρχει τρόπος με ρουτ να το φτιάξεις.

 

οποτε να προχωρησω αφοβα;;σκεφτομαι σε ασημι να το παρω...χρυσο μαρεσει αλλα δε το βρισκω...

 

Να σου εγγυηθώ ότι δεν θα το έχεις δεν γίνεται. Υπάρχει περίπτωση να στο παρουσιάσει. Δεν το έχουν όλοι όμως.

Σίγουρα αν κάνεις ρουτ, μπορείς να κάνεις κάποιες ενέργειες και να φτιάξει.

 

Χρυσό είναι μόνο για Αμερική. Και να το έβρισκες δλδ, δεν θα είχες εγγύηση εδώ. Θα έπρεπε να το στείλεις Αμερική.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Να σου εγγυηθώ ότι δεν θα το έχεις δεν γίνεται. Υπάρχει περίπτωση να στο παρουσιάσει. Δεν το έχουν όλοι όμως.

Σίγουρα αν κάνεις ρουτ, μπορείς να κάνεις κάποιες ενέργειες και να φτιάξει.

 

Χρυσό είναι μόνο για Αμερική. Και να το έβρισκες δλδ, δεν θα είχες εγγύηση εδώ. Θα έπρεπε να το στείλεις Αμερική.

 

απο καμερα κτλ ολα καλα;;ερχομαι απο g4 που απο καμερα δε παιζοταν..

Link to comment
Share on other sites

 

απο καμερα κτλ ολα καλα;;ερχομαι απο g4 που απο καμερα δε παιζοταν..

 

Το λιγότερα ίδια στην μέρα. Απείρως καλύτερη στις σκοτεινές και προσώπων.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

20L είναι ακόμα MM. 90U και 90T είναι N.

Μιας και πιασαμε τις εκδόσεις android να με συγχωρέσουν οι admin μιας και δεν υπάρχει sector για αυτό το θέμα στο pixel c ή android 7 που ήρθε πάει σφεντόνα λες και ήταν φτιαγμένο για αυτό ειλικρινά το split screen είναι απόλαυση...

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Και αν ενεργοποιήσεις και το swipe up(ui tuner) στο recents να μπαίνει αμέσως το split screen γίνεται πολύ εύχρηστο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την παρέα πέρασα και εγώ την τελευταία αναβάθμιση εχθες και βλέπω ότι είναι σαφώς γρηγορότερο σε ανοιγμα κλείσιμο εφαρμογών και νομίζω ότι έγινε και ελάχιστα καλύτερο σε μπαταρία πάντα με την χρήση που του κάνω εγώ βέβαια.Βλεπω πως το drain που έχει σε διαφορά με την 6 είναι όσο ανεβαίνει το ποσοστό της οθόνης τόσο ανεβαίνει και του android με την 7 πράγμα που δεν γινόταν με την 6.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...