Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok, αφού το λένε μέλη που εμπιστεύομαι από αυριο ξεκινάω ψάξιμο! Thanks παιδιά!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με το επερχόμενο update σε 7 σκέφτομαι να το κάνω επαναφορά-διαγραφή όλων και αφού γίνει όπως ήταν όταν το έβγαλα από το κουτί του μετά να περάσω το 7 με OTA. Εσείς πως θα το κάνετε;

 

Αν θέλεις να κάνεις επαναφορά πάντα πρώτο το update και μετά η επαναφορά, τώρα όπως είπε και ο Θάνος αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό θέμα μην το κάνεις αν κάτσει καλά το update

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος από όλα τα καλούδια δεν θα χαρούμε το seamless update και dayDream λόγω συμβατότητας σε όλα τα άλλα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε η αναβάθμιση πάντως. Μόλις 49mb

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

49mb επειδή ήσουν σε Ν preview... Οι υπόλοιποι αναμονή...

Edit: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν

Μπείτε στο λινκ παρακάτω και κάντε enroll στο πρόγραμμα beta. Μετά από μισό λεπτό θα έρθει αναβάθμιση. Μόλις το εκανα

 

http://www.google.com/android/beta

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

49mb επειδή ήσουν σε Ν preview... Οι υπόλοιποι αναμονή...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Σωστός!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πάντως ότι έχει ξεκινήσει... Σιγά σιγά θα έρθει σε όλους οπότε μην αγχώνεστε. Μπορεί να πάρει και εβδομάδα ή και παραπάνω το θέμα πολλές φορές!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πάντως ότι έχει ξεκινήσει... Σιγά σιγά θα έρθει σε όλους οπότε μην αγχώνεστε. Μπορεί να πάρει και εβδομάδα ή και παραπάνω το θέμα πολλές φορές!

Διάβασε το προηγούμενο ποστ μου. Κατεβάζω τώρα το update. Είμαι σε στοκ 6.0.1. Ούτε 2 λεπτά δεν πήρε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις επαναφορά πάντα πρώτο το update και μετά η επαναφορά, τώρα όπως είπε και ο Θάνος αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό θέμα μην το κάνεις αν κάτσει καλά το update

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αν δεν κάνω λάθος από όλα τα καλούδια δεν θα χαρούμε το seamless update και dayDream λόγω συμβατότητας σε όλα τα άλλα κανονικά

Δεν κατάλαβα τι νόημα έχει πρώτα το update και μετά η επαναφορά; Επίσης μόνο μέσω ΟΤΑ γίνεται η αναβάθμιση η και μέσω PC?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς δεν έχω στοκ οπότε θα βάλω όταν φτιάξουν τις custom. Το θέμα μου όμως δεν ήταν εκεί. Απλώς μη το κάνουμε το θέμα καμιά 10αρια σελίδες, "εμένα μου ήρθε", "α εμένα όχι ακόμα" και γιατί και πως και έτσι και λοιπά. Τα έχω δει αυτά από το hype που δημιουργείται σε τέτοιες περιπτώσεις. Όποιος θέλει τόσο πολύ προφανώς και κάνει enroll στο beta που θα του έρθει άμεσα. Αλλιώς κάποια στιγμή θα έρθει σε όλους.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι νόημα έχει πρώτα το update και μετά η επαναφορά; Επίσης μόνο μέσω ΟΤΑ γίνεται η αναβάθμιση η και μέσω PC?

 

Για προβλήματα που μπορεί να προκύψουν μετά την αναβάθμιση αν και πάλι δεν είναι απαραίτητο είπαμε αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα,μπορείς να κάνεις ένα wipe της cache μέσα από την recovery και είσαι έτοιμος,σίγουρα θα γίνεται από pc αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

49mb επειδή ήσουν σε Ν preview... Οι υπόλοιποι αναμονή...

Edit: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν

Μπείτε στο λινκ παρακάτω και κάντε enroll στο πρόγραμμα beta. Μετά από μισό λεπτό θα έρθει αναβάθμιση. Μόλις το εκανα

 

http://www.google.com/android/beta

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Τον τελευταίο μήνα τρέχω την πιο πρόσφατη DP εγκατεστημένη όμως από το full image. Δεν έκανα enroll τη συσκευή μου. Σήμερα ανακάλυψα πως δε την εμφανίζει πουθενά στο σύστημα. Ούτε στη beta σελίδα ούτε στο device manager. Έκανα επαναφορά των play services αλλά τα ίδια. Ξέρουμε πότε θα έχουμε τα κανονικά images;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γνωρίζω πάντως τι παίζει όταν δεν υπάρχει κάποια beta.

Αν τώρα κάνει κάποιος opt-out από το beta programm σημαίνει και data wipe αυτόματα αν δεν κάνω μεγάλο λάθος. Αυτό ίσως ισχύει και αργότερα, οποίος το κάνει ενώ έχει βγει σε όλους η 7αρα.

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει εδώ και κανα 3ωρο.

Αν την θέλετε άμεσα γραφτειτε στο beta programm και θα σας έρθει η κανονική σε δευτερόλεπτα.

Μέχρι στιγμής όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα κι εγώ την εγγραφή για enroll στη beta έκδοση, ήρθε η αναβάθμιση κανονικά μέσα σε δευτερόλεπτα, την κατέβασε και την εγκατέστησε, ωστόσο, μετά το restart της συσκευής είμαι και πάλι στη MM... Περίεργο, έτσι;

Μόλις προχώρησα εκ νέου σε απεγγραφή και enroll για δεύτερη φορά, την κατεβάζει... για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα ή αναβάθμιση ,από beta , πριν κάνα δίωρο . Την έβαλα , χωρίς κάποια εμφανή διαφορά και χωρίς προβλήματα μέχρι τώρα .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει ένα ελαφρύ lag το κινητό. Που σίγουρα δεν είχε πριν... Μήπως ήρθε ή ωρα για reset ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει ένα ελαφρύ lag το κινητό. Που σίγουρα δεν είχε πριν... Μήπως ήρθε ή ωρα για reset ;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Άσε την να δουλέψει 1-2 μέρες και το βλέπεις αν συνεχίζει.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα σήμερα το πρωί δεν έπιανε ίντερνετ όταν ανοιξα τα δεδομένα . Χρειάστηκε restart.

Ελπίζω σε τυχαίο γεγονός .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και εγώ αυτό και στην M. Δεν έκανα restart απλά το γύριζα σε 4G. Επίσης, η cosmote σε H και H+ σέρνεται κυριολεκτικά, ή καμιά φορά δεν έχει καθόλου σημα. Στο 4G όλα καλά αλλά μου καταπίνει τα δεδομένα.

(Πλέον υπάρχει data saver)

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια επανεκκίνηση πάντα βοηθάει ακόμη καλύτερα μετά από update για τυχόν μικροπροβληματα που προκύπτουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω πάθει και εγώ αυτό και στην M. Δεν έκανα restart απλά το γύριζα σε 4G. Επίσης, η cosmote σε H και H+ σέρνεται κυριολεκτικά, ή καμιά φορά δεν έχει καθόλου σημα. Στο 4G όλα καλά αλλά μου καταπίνει τα δεδομένα.

(Πλέον υπάρχει data saver)

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Αυτό με τα δεδομένα έχω πάθει πλάκα και εγώ λες και βλέπεις βίντεο είναι η κατεβάζεις

Link to comment
Share on other sites

49mb επειδή ήσουν σε Ν preview... Οι υπόλοιποι αναμονή...

Edit: Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν

Μπείτε στο λινκ παρακάτω και κάντε enroll στο πρόγραμμα beta. Μετά από μισό λεπτό θα έρθει αναβάθμιση. Μόλις το εκανα

 

http://www.google.com/android/beta

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δεν αφήνει να κανεις enroll

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει έρθει. Έχω δοκιμάσει και force update αλλά τίποτα. Θα περιμένω τις τελικές εκδόσεις και θα κάνω format. Τόσα χρόνια με nexus και πότε δεν έχω πάρεI ota. Πάντα κάτι συμβαίνει.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Για το Pixel C είναι ήδη online το πλήρες image οπότε να υποθέσω ότι μέχρι αύριο θα είναι και του 6P. Οπότε όποιος θέλει το βάζει. Ούτε ΟΤΑ ούτε τίποτα. Λογικά θα ανέβει και το ΟΤΑ file.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει να κανεις enroll

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις πάτησα το κουμπί το δέκτηκε, ήδη κατεβάζει την Ν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...