Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια η μεταβαση απο s6 edge plus σε nexus 6p λεει;; ποιες η δαιφορες;;

Τις ανάγκες σου μόνο εσύ τις ξέρεις φίλε δεν μπορεί κανένας να σου πει αν λέει ή όχι αν δεν το ξέρεις εσύ

Έβαλα το vendor.img και μέχρι στιγμής δουλεύει η φωτογραφική

Μια χαρά εγώ πάντα μαζί με την ρομ παντα φλασαρω και vendor και έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εγώ πάντα μαζί με την ρομ παντα φλασαρω και vendor και έχω το κεφάλι μου ήσυχο

 

Είχα ενάμιση χρόνο να πιάσω Nexus στα χέρια μου. Έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα. Βέβαια δε θα μείνω για πολύ σε stock. Απλά είμαι σε φάση που χαίρομαι το τηλέφωνό μου ακόμη και δε θέλω να του αλλάξω τα φώτα.

 

Γενικά πάντως πολύ ευχαριστημένος. Τηλεφωνάρα. Μακάρι να ήταν άλλες οι εποχές και να αγόραζα μεγαλύτερο μοντέλο. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

ψάχνομαι για αγορά νέου κινητού και η αλήθεια είναι οτι το 6p (ως κάτοχος και άλλης nexus συσευής) είναι απο τα λίγα που μου έχουν τραβήξει το ενδιαφέρον. Το θέμα είναι οτι διαβάζω για το πρόβλημα του bending. Τελικά όντως λυγίζει τόσο εύκολα; Έχει συμβεί σε κάποιον μέχρι τώρα;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

χα...! Δωράκι έσκασε μόλις τώρα...:) :up: και πάμε για unlock-root και στήσιμο..:)

Καλοριζικο το τηλέφωνο καλά φλασαρισματα

Καλησπέρα παίδες,

ψάχνομαι για αγορά νέου κινητού και η αλήθεια είναι οτι το 6p (ως κάτοχος και άλλης nexus συσευής) είναι απο τα λίγα που μου έχουν τραβήξει το ενδιαφέρον. Το θέμα είναι οτι διαβάζω για το πρόβλημα του bending. Τελικά όντως λυγίζει τόσο εύκολα; Έχει συμβεί σε κάποιον μέχρι τώρα;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Δεν μου έτυχε εμένα ούτε γνωρίζω κάποιον που έχει την συσκευή να του έχει συμβεί ούτε εδώ στην Ελλάδα ούτε στα ξένα φόρουμ που ασχολούνται με την συσκευή μας, αν αυτός είναι ο μοναδικός σου ενδοιασμος προχωρά άφοβα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το τηλέφωνο καλά φλασαρισματα

 

Δεν μου έτυχε εμένα ούτε γνωρίζω κάποιον που έχει την συσκευή να του έχει συμβεί ούτε εδώ στην Ελλάδα ούτε στα ξένα φόρουμ που ασχολούνται με την συσκευή μας, αν αυτός είναι ο μοναδικός σου ενδοιασμος προχωρά άφοβα

 

Ενθαρρυντικό που το ακουώ αυτό απο κατόχους της συσκευής. Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, το έχετε καιρο το τηλέφωνο και σε αυτό το διάστημα έχετε κανένα παράπονο; Αλήθεια απο άποψη μπαταρίας πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

unlock--> done

root--> done

setup--> ongoing :)

Το τηλέφωνο είναι σφαίρα σε όλα και εκπληκτικό σε αίσθηση...:)

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160119/06ca3374e2d3d72c9897bb0a75632ae8.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160119/40426b945796b6bedf25e93aabfa1fff.jpg

 

Cataclysm και elementalx, χωρίς data ανοιχτά μόνο με WiFi όλη μέρα, το βράδυ 8ωρο σε airplane mode και χρήση social media, YouTube λίγο και κανένα 10λεπτο κλήσεις. Φωτεινότητα στη μέση το έχω στο αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικό που το ακουώ αυτό απο κατόχους της συσκευής. Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, το έχετε καιρο το τηλέφωνο και σε αυτό το διάστημα έχετε κανένα παράπονο; Αλήθεια απο άποψη μπαταρίας πως πάει;

Κανένα απολύτως η αλήθεια είναι. Απλά γλιστράει λίγο λόγω υλικών.

Μπαταρία: σήμερα ήμουν με 36 ώρες και 4,5 ώρες οθόνης. Οι 25 ώρες σε 3G...

Link to comment
Share on other sites

unlock--> done

root--> done

setup--> ongoing :)

Το τηλέφωνο είναι σφαίρα σε όλα και εκπληκτικό σε αίσθηση...:)

Αυτά είναι , τι μέθοδο Ρουτ ακολούθησες τελικά;

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

από τον ενθουσιασμό μου βαρέθηκα να τα κάνω manually, και τα έκανε όλα τσακ μπαμ ο wugfresh :)

και είχες δίκιο, το superSU έχει θολή την επιλογή για install into /system , οπότε λογικά παίζω με system root :)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες on screen;; Εγώ προσωπικά ουτε 4 δεν έχω δει στο Nexus 4, όσες rom και αν έχω δοκιμάσει :D

Σε μια εργάσιμη ημέρα, εύκολα πιάνεις τις 5!

Link to comment
Share on other sites

από τον ενθουσιασμό μου βαρέθηκα να τα κάνω manually, και τα έκανε όλα τσακ μπαμ ο wugfresh :)

και είχες δίκιο, το superSU έχει θολή την επιλογή για install into /system , οπότε λογικά παίζω με system root :)

Νομίζω ότι ο wug έχει διαθέσιμη πλέον την επιλογή στο kit του και για systemless

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εκπλήσσομαι πραγματικά! Οπότε γραφίτης ή αλουμίνιο; :D

Έχω το γραφίτη αλλά ίσως το αλουμίνιο να είναι ακόμα πιο ωραίο. Λόγω ποιότητας θα είναι ωραίο, αλλά δε μπορούσα να το αντιληφθώ από τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Το αλουμίνιο πιστεύω προβάλει περισσότερο το premium της συσκευής ημουν και εγώ σε δίλημμα για το χρώμα αλλά δεν μετανιωσα ούτε στιγμή που διάλεξα το aluminum
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το αλουμίνιο πιστεύω προβάλει περισσότερο το premium της συσκευής ημουν και εγώ σε δίλημμα για το χρώμα αλλά δεν μετανιωσα ούτε στιγμή που διάλεξα το aluminum

Ωραία, και εγώ για αλουμίνιο σκεφτόμουν! Οποτε ξεκινάω έρευνα αγοράς απο ελλάδα :D

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160120/77d12cb67a4ba65d2eec57e20407729e.jpg

Ήρθε σήμερα , για να δούμε γιατί έχω ακούσει καλά λόγια

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160120/77d12cb67a4ba65d2eec57e20407729e.jpg

Ήρθε σήμερα , για να δούμε γιατί έχω ακούσει καλά λόγια

Στεφανε λογικά θα στην καλύπτει απ άκρη σε ακρη η Nillkin .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε χάρη εντάξει βλακεία δικιά μου με την intelliglass αυτή είναι edge to edge
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160120/77d12cb67a4ba65d2eec57e20407729e.jpg

Ήρθε σήμερα , για να δούμε γιατί έχω ακούσει καλά λόγια

 

Γρηγορος! Απο που την πηρες ? Εγω 5 Ιανουαριου εδωσα παραγγελια στο ebay (εφευγε απο Κινα) ακομα περιμενω. Μαζι εβαλα και μια Nillkin Frosted Matte Hard Plastic θηκη, ετσι να δω τι λεει...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Από το επίσημο κατάστημα της nillkin 6 του μηνός έκανα παραγγελία σήμερα ήρθε
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...