Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα, σας έχει σβήσει ποτέ το κινητό λόγω υπερθέρμανσης;

Εμένα ναι μια φορά στο παραλία από δική μου υπαιτιοτητα καθώς το έβλεπε ο ήλιος και χτες έσβησε και στο συνάδελφο που κάθεται δίπλα μου για τον ίδιο λόγο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ναι μια φορά στο παραλία από δική μου υπαιτιοτητα καθώς το έβλεπε ο ήλιος και χτες έσβησε και στο συνάδελφο που κάθεται δίπλα μου για τον ίδιο λόγο

Εγώ το είχα δώσει στην κόρη μου η οποία έκανε facebook live κανά μισάωρο με 4G+ και μου το έφερε λεγοντάς μου '' μπαμπά το κινητό έβγαλε μήνυμα ότι θα κλείσει λόγω υπερθέρμανσης'' ...

Η συσκευή έκαιγε κυριολεκτικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,λογικό το βρίσκω για προστασία της συσκευής,αν ήταν κάνα κουλό δεν θα έβγαζε κάποιο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,λογικό το βρίσκω για προστασία της συσκευής,αν ήταν κάνα κουλό δεν θα έβγαζε κάποιο μήνυμα.

Εγώ δεν ξέρω αν έβγαλε μήνυμα γιατί το βρήκα κολλημένο στο logo της LG... Στην αρχή λέω όχι ρε φίλε bootloop... Έδωσα το g4 για να γλύτωσω από το άγχος και την έπαθα στο v10...??? Αλλά μέτα από λίγη ώρα κάτω από το Air condition συνελθε.. Αλλά μέχρι να ανοίξει κομπλέ περιττό να σου πω τι έπαθα.. Βέβαια ήταν καθαρά δική μου βλακεια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται η φράση, "λιωστο δεν παθαίνει τίποτα" βρήκε την έννοια της... :D :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται η φράση, "λιωστο δεν παθαίνει τίποτα" βρήκε την έννοια της... :D :D

 

κυριολεκτικά και ήταν με τον καύσωνα που είχε 40άρια.. Βέβαια εκ τότε και μετά την τρομάρα που πήρα προσέχω για να έχω... :worry::worry::worry::cry::cry::cry::cry:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο νήμα και καλώς σας βρήκα.

 

Κάτοχος και γω από προχτές του V10. Πρώην κάτοχος G4, ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος, (κανένα πρόβλημα με bootloops κλπ), το μόνο ίσως που μου έλειπε, ήταν λίγο παραπάνω μέγεθος για τα γούστα μου. Και το κάλυψα με το καλύτερο τρόπο....

Δεν λέω κάτι φυσικά καινούριο για τους κατόχους, αλλά για όποιον μπαίνει εδώ μέσα για να ενημερωθεί εν όψιν αγοράς, θα πω ότι δε νομίζω, ανεξαρτήτως χρημάτων, να υπάρχει πιο πλήρες κινητό. (Πόσο μάλλον στα χρήματα που μπορεί να το βρει κανείς σήμερα). Το κομμάτι της εμφάνισης είναι βέβαια υποκειμενικό αλλά..... αντκειμενικά είναι πανέμορφο. Του έβαλα μια θήκη σιλικόνης, ίσως την πιο ποιοτική που έχω δει και δείχνει να το προστατεύει πολύ καλά. Την πήρα από κατάστημα της Πανεπιστημίου στα 8€ και όντας διαφανής δεν κρύβει τίποτα από την αισθητική του v10.

Και επειδή ίσως είναι θέμα..... συννενόησης των εταιρειών να μην βγάλει κάποια το απόλυτο, βάλανε εδώ μικρότερη μπαταρία από αυτή που του αρμόζει. Το μοναδικό του "ψεγάδι".

Κυκλοφορούν στο ebay κλπ μπαταρίες πχ σαν κι αυτήν:

http://www.ebay.com/itm/Mbuynow-3500mAh-Extended-Replacement-Battery-for-LG-V10-BL-45B1F-/302006242694?hash=item4650f98d86:g:xgsAAOSwvg9XfL~j που είναι ακριβώς στο ίδιο μέγεθος. Εχει αγοράσει κανείς κάτι ανάλογο για εντυπώσεις?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή ίσως είναι θέμα..... συννενόησης των εταιρειών να μην βγάλει κάποια το απόλυτο, βάλανε εδώ μικρότερη μπαταρία από αυτή που του αρμόζει. Το μοναδικό του "ψεγάδι".

Κυκλοφορούν στο ebay κλπ μπαταρίες πχ σαν κι αυτήν:

http://www.ebay.com/itm/Mbuynow-3500mAh-Extended-Replacement-Battery-for-LG-V10-BL-45B1F-/302006242694?hash=item4650f98d86:g:xgsAAOSwvg9XfL~j που είναι ακριβώς στο ίδιο μέγεθος. Εχει αγοράσει κανείς κάτι ανάλογο για εντυπώσεις?

 

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα συνεννόησης των εταιριών, Π.χ το note ii στην εποχή του είχε ολο το πακέτο, ανικανοτητα της lg θα ελεγα να πετύχει καλύτερο αποτελεσμα.

Για τη μπαταρία που ρώτας, συνήθως αυτές οι oem δηλώνουν ψεύτικη χωρητικότητα και είναι στην καλύτερη τα ιδια με μαμα. Καλύτερα πάρε το original kit με τη 2η μπαταρία & τον εξωτερικό φορτιστή.

Btw Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα συνεννόησης των εταιριών, Π.χ το note ii στην εποχή του είχε ολο το πακέτο, ανικανοτητα της lg θα ελεγα να πετύχει καλύτερο αποτελεσμα.

Για τη μπαταρία που ρώτας, συνήθως αυτές οι oem δηλώνουν ψεύτικη χωρητικότητα και είναι στην καλύτερη τα ιδια με μαμα. Καλύτερα πάρε το original kit με τη 2η μπαταρία & τον εξωτερικό φορτιστή.

Btw Καλορίζικο!

 

Ευχαριστώ.

Για την χωρητικότητα των OEM κάτι τέτοιο φοβάμαι/φαντάζομαι και γω.

Οσον αφορά την ανικανότητα, πιθανόν να είναι έτσι, και είναι πολύ εκνευριστικό όταν το xiaomi έχει στις ίδιες πάνω κάτω διαστάσεις μπαταρίας 1000mAh παραπάνω.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, γεια σας, δουλεύουν αυτά απρόσκοπτα ή έχουν προβλήματα;

Για ποια λες?

Εdit: Ημουν με tapatalk & δεν φαινόταν ο τίτλος.

Προσωπικά δεν γνωρίζω. :)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Για την χωρητικότητα των OEM κάτι τέτοιο φοβάμαι/φαντάζομαι και γω.

Οσον αφορά την ανικανότητα, πιθανόν να είναι έτσι, και είναι πολύ εκνευριστικό όταν το xiaomi έχει στις ίδιες πάνω κάτω διαστάσεις μπαταρίας 1000mAh παραπάνω.

Στο νοτε 3 που είχα (4000mHa μπαταρία) με την ίδια χρήση είχα περίπου 10-15% μπαταρία παραπάνω το βραδυ που γυρνουσα σπίτι.... Αμελητέα διαφορά (για μένα πάντα) με την ίδια χρήση και τις ίδιες ΑΚΡΙΒΩΣ εφαρμογές και χρήση καθημερινά!!

Αξίζει και με το παραπάνω το V10 (και τα 100+ ευρώ όμως παραπάνω ;) )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στο νοτε 3 που είχα (4000mHa μπαταρία) με την ίδια χρήση είχα περίπου 10-15% μπαταρία παραπάνω το βραδυ που γυρνουσα σπίτι.... Αμελητέα διαφορά (για μένα πάντα) με την ίδια χρήση και τις ίδιες ΑΚΡΙΒΩΣ εφαρμογές και χρήση καθημερινά!!

Αξίζει και με το παραπάνω το V10 (και τα 100+ ευρώ όμως παραπάνω ;) )

 

Εχει φυσικά να κάνει με λιγότερο ενεργοβόρους επεξεργαστές, καλύτερα γραμμένο λειτουργικό κλπ. Αλλά οταν και στο note 3, του 2013 ειχαν βάλει μπαταρία 4000mHa , δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζεται και δεν κανουν το αυτονόητο....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές κινεζικές που αναγράφουν ψεύδη χαρακτηριστικά. Εγώ μόνο 4 μάρκες εμπιστεύομαι στις μπαταρίες γιατί τις έχω δοκιμάσει : Zerolemon, Anker, Hyperion, Mugen.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Εχει φυσικά να κάνει με λιγότερο ενεργοβόρους επεξεργαστές, καλύτερα γραμμένο λειτουργικό κλπ. Αλλά οταν και στο note 3, του 2013 ειχαν βάλει μπαταρία 4000mHa , δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζεται και δεν κανουν το αυτονόητο....

Ίσως φταίω εγώ για τη διευκρίνηση... Έγραψα ΝΟΤΕ 3 γιατι αναφέρθηκες σε Xiaomi...

Διευκρίνηση λοιπόν... Αναφέρθηκα για το Xiaomi REDMI NOTE 3 ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φταίω εγώ για τη διευκρίνηση... Έγραψα ΝΟΤΕ 3 γιατι αναφέρθηκες σε Xiaomi...

Διευκρίνηση λοιπόν... Αναφέρθηκα για το Xiaomi REDMI NOTE 3 ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον εγώ το μπέρδεψα γιατί εκεί αρχικά πήγε ο νους μου.

Η ουσία είναι μία. Υπάρχει η τεχνολογία για μια μπαταρία σε λογικές διαστάσεις να μπορεί να φέρει φορτίο 4000mHa αλλά δεν την υιοθετούν. Τι να πω, πιθανότατα να περιμένουν να δώσουν αρκετά μεγαλύτερη χωρητικότητα (πχ 3400) σαν κάτι νέο ίσως στο V20 για να πουν οτι μας ακούνε.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Mια 3400, δεν αρκεί με τίποτα σε σχέση με τώρα, μια μικρή βελτίωση θα δούμε.

Ούτε η 4άρα αρκεί, αν δεν συνδυαστεί και με πιο ενεργειακά φιλικό πάνελ.

Τον παραπάνω συνδυασμό δεν θεωρώ ότι μπορεί ή θέλει να τον δώσει η lg, γι'αυτό και είμαι απαισιόδοξος και για τα μελλοντικά lg.

Μακάρι να πέσω έξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος του V10 (πρώην κάτοχος G2 και G3).

Με προβλημάτισε λίγο χθες βράδυ, ξαφνικά δε δούλευε καλά το double tap. Έκλεινε καλά, αλλά δεν άνοιγε και ταυτόχρονα έκλεινε και η δεύτερη οθόνη...Έχει κάποιον αισθητήρα τπτ μπροστά...; Έβαλα προσωρινά μία ζελατίνη του g3 μέχρι να έρθουν οι καινούργιες και μισοκαλύπτει τις δύο μπροστινές κάμερες... Παίζει να φταίει αυτό, να παίζει κάτι με τον αισθητήρα φωτός (αν και δεν το έχω στο αυτόματο να ρυθμίζει το brightness); Επίσης, έκανα restore το backup του G3, ίσως έκανα λάθος...Κατά τα άλλα, ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσω στην καθημερινότητά μου (πρέπει να πάρω nanosim...). Δείχνει φανταστικό! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος του V10 (πρώην κάτοχος G2 και G3).

Με προβλημάτισε λίγο χθες βράδυ, ξαφνικά δε δούλευε καλά το double tap. Έκλεινε καλά, αλλά δεν άνοιγε και ταυτόχρονα έκλεινε και η δεύτερη οθόνη...Έχει κάποιον αισθητήρα τπτ μπροστά...; Έβαλα προσωρινά μία ζελατίνη του g3 μέχρι να έρθουν οι καινούργιες και μισοκαλύπτει τις δύο μπροστινές κάμερες... Παίζει να φταίει αυτό, να παίζει κάτι με τον αισθητήρα φωτός (αν και δεν το έχω στο αυτόματο να ρυθμίζει το brightness); Επίσης, έκανα restore το backup του G3, ίσως έκανα λάθος...Κατά τα άλλα, ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσω στην καθημερινότητά μου (πρέπει να πάρω nanosim...). Δείχνει φανταστικό! Ευχαριστώ!

Καλορίζικο φίλτατε!

Για μένα "κακός" ίσως πήρες τα δεδομένα από το παλιό G3....

Ίσως θα έπρεπε πρώτα να κάνεις ΟΤΑ την 6 και μετά να το στήσεις όπως θέλεις! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είχε ήδη την 6 μέσα, μεταχειρισμένο το πήρα :-)

 

καλορίζικο, έχει πάνω δεξιά απο το ακουστικό έναν αισθητήρα ο οποίος όταν είναι καλυμμένος απενεργοποιεί την second screen για λόγους εξοικονόμησης ενέργειας.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...