Jump to content

LG Watch Urbane 2nd Edition


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαγγελη εχεις καταφερει να παιξει το Google Fit με το Android Wear 2.0?

και αν ναι για δωσε τα φωτα σου......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη εχεις καταφερει να παιξει το Google Fit με το Android Wear 2.0?

και αν ναι για δωσε τα φωτα σου......

 

Επιβεβαιώνω ότι το Fit παίζει με side loading στο AW 2.0 dp 3.

Επίσης παίζουν τα watchmaker, google messenger, google maps (δυστυχώς δεν κάνει πλοήγησης), wear GPS, Browser, Ghostracer, PCRadio 2016.

 

Μιλάω πάντα για standalone χρήση, χωρίς το ρολόι να συνδέεται με κάποιο τηλέφωνο.

 

Αυτό που ψάχνω είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για location sharing και κάποιο για GPS navigation που να παίζουν. Υπάρχει καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι το Fit παίζει με side loading στο AW 2.0 dp 3.

Επίσης παίζουν τα watchmaker, google messenger, google maps (δυστυχώς δεν κάνει πλοήγησης), wear GPS, Browser, Ghostracer, PCRadio 2016.

 

Μιλάω πάντα για standalone χρήση, χωρίς το ρολόι να συνδέεται με κάποιο τηλέφωνο.

 

Αυτό που ψάχνω είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για location sharing και κάποιο για GPS navigation που να παίζουν. Υπάρχει καμιά ιδέα;

 

Και πως καταφερες και το εκανες να παιξει.

Για δωσε λιγο αν σου ειναι ευκολο τα φωτα σου με πιο αναλυτικες πληροφοριες σε παρακαλω.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ smartwatch και μάλλον έχω καταλήξει εδώ. Μία ερώτηση μόνο, θέλω πχ να πάω για τρέξιμο και δεν θέλω να κουβαλάω το κινητό μαζί μου. Δουλεύει σαν τηλέφωνο κανονικά έτσι; Και αν θέλω μιλάω με BT;

 

Και επιπλέον εφαρμογές τύπου fb messenger, viber και sms λαμβάνει και στέλνει κανονικά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και πως καταφερες και το εκανες να παιξει.

Για δωσε λιγο αν σου ειναι ευκολο τα φωτα σου με πιο αναλυτικες πληροφοριες σε παρακαλω.

 

Ευχαριστω.

 

Έκανα sideload μέσω ADB το τελευταίο google Fit wearable apk. Το μυστικό είναι να εντοπίσεις μέσα στο android apk το wearable apk. Εν ολίγοις αποσυμπιέζεις το android apk (το apk format είναι απλώς ένα container) στο δίσκο σου και βρίσκεις το wearable apk.

 

Αυτό είναι συνήθως στο folder /res/raw ή στο /assets με προφανές όνομα.

 

Αυτό το wearable apk είναι που ανεβάζεις στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδώ και δύο μέρες κυκλοφορεί το Android Wear 2.0 dev preview 4. ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ του ρολογιού. Δυστυχώς και χωρίς να υποτιμώ το Gear S3 Frontier (που σχεδιαστικά το γουστάρω πολύ) το LG είναι μονόδρομος αν θες κάτι πραγματικά standalone.
Link to comment
Share on other sites

δουλεύουν όλα ?αξίζει τον κόπο να το βάλω ?τώρα μπορείς να συνδέσεις Bluetooth headset στο τηλέφωνο μαζί με το ρολόι και το ρολόι να σου δείχνει ποιος σε καλεί? σε ευχαριστώ για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν ξέρω είναι τι παίζει με τη μπαταρία. Θα χρειαστεί χρόνος. Κατά τα άλλα είναι σταθερό, το playstore παίζει σωστά στο ρολόι, επανέφεραν το back με swipe που για κάποιο ηλίθιο λόγο το είχαν κόψει στη dp3.

 

Θα έλεγα να το βάλεις, ναι.

 

Αυτό που λες με το bt μου παίζει από τη dp3. Στην dp4 δεν έχω τρόπο να το δοκιμάσω αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα σε Asus zenwatch 3 κ στο LG.

 

Καλεί τελικά μόνο του το LG? Κ μπορείς να έχεις τον ίδιο αριθμό?

 

Α κ το λουράκι του είναι πλαστικό ? Δερμάτινο δεν έχει η LG? Στο Asus το λουράκι του είναι πολύ καλό απ ότι είδα.

Link to comment
Share on other sites

καλεί κανονικά .επίσης μπορείς να το έχεις με δεύτερη σιμ με τον ίδιο αριθμό. έτσι το έχω εγώ. αφήνεις το κινητό σπίτι σε κατάσταση πτήσεις αλλά με ανοιχτό το wifi του και παίρνεις το ρολόι μαζί μόνο. οι ειδοποιήσεις έρχονται όλες στο ρολόι κανονικά και μην ρωτήσεις πως γίνεται. δεν έχω καταλάβει ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλή Χρονιά σε όλους. Έχω το ρολόι λίγες ημέρες τώρα (ας είναι καλά ο Αϊ Βασίλης χοχοχο) και προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Δεν μου αρέσει όμως οπτικά το λουράκι. Ελπίζω κάποια στιγμή να βγάλει το δερμάτινο σε μαύρο.

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι όμως με το bt headset που χρησιμοποιώ. Όταν καλώ από την sim του ρολογιού όλα καλά. Περνάει τον ήχο από εκεί. Όταν καλώ μέσω της sim του κινητού όμως δεν μπορώ να περάσω τον ήχο, ο οποίος πάει στο ηχείο και το μικρόφωνο του ρολογιού.

 

Δεν έχω περάσει την τελευταία beta που είδα ποιο πάνω, έχω την 1.5......

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση κάπου ή δεν το υποστηρίζει η έκδοση μου;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά φίλε. το λουράκι δεν αλλάζει. όσο για το δεύτερο είναι μια βλακεια του ρολογιού που δεν σε αφήνει να είσαι συνδεδεμένος με headset και με αυτό ταυτόχρονα. αν το κάνεις απλά δεν θα βλέπεις ποιος σε παίρνει στο τηλέφωνο. εγώ για να λύσω αυτό το θέμα έβαλα Android wear 2 στο ρολόι όπως αναφέρουν πιο πίσω τα παιδιά και το έλυσα το θέμα. ελπίζω να βοήθησα

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν προσπαθώ να τρέξω το flash-all μου βγάζει ένα μήνυμα "waiting for any device"

 

Καμιά ιδέα?

 

OK άκυρο, έτρεχα το bat όταν είχε bootάρει το ρολόι ενώ ήθελε ενώ ήταν στον bootloader.

Edited by gmorfeas
Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά λοιπόν το θέμα με το bt δεν το έλυσα. Υπάρχει περίπτωση να το έβγαλαν στην 4;

Κάνατε κάποια έξτρα ρύθμιση εσείς που το φτιάξατε;

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε από την ρύθμιση connectivity cellular advanced watch shares number with phone .. Ξετικαρετα..

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει το nexus 5x με το ρολόι. Επίσης έχω και ένα bt headset. Το συνδέω με το ρολόι και το κινητό.

 

Όταν καλώ από το ρολόι μέσω της sim του μιλάω με το bt κανονικά. Όταν καλώ από το ρολόι μέσω της sim του κινητού ο ήχος ακούγεται από το ηχείο του ρολογιού και η ομιλία γίνεται από το μικρόφωνο του ρολογιού.

 

Εγώ όμως θέλω να μιλάω από το bt headset.

 

Απλά και αυτονόητα πράγματα δηλαδή. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει γίνει τόσο πολύπλοκο.

 

Παραπάνω αναφέρθηκε πως αυτό γινόταν στην 3η beta.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει λινκ για την τρίτη έκδοση των developers να δοκιμάσω. Στην χειρότερη αν μπορεί να το ανεβάσει κάποιος σε κανένα drive θα ήμουν υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει την 4 αλλά δεν παίζει αυτό με το bt που λέω ποιο πάνω. Ήθελα να βάλω την 3 που κάποιος είπε πως έπαιζε αυτό που θέλω να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...