Jump to content

LG Watch Urbane 2nd Edition


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.lgnewsroom.com/wp-content/uploads/2015/10/LG-Watch-Urbane-2nd-Edition-01-1024x769.jpg

 

Key Specifications:

Chipset: 1.2GHz Qualcomm® SnapdragonTM 400
Operating System: Android WearTM (Cell-connected Version)
Display: 1.38-inch P-OLED Display (480 x 480 / 348ppi)
Size: 44.5 x 14.2mm
Memory: 4GB eMMC / [b]768MB LPDDR3[/b]
Battery: 570mAh
Network*: Bluetooth 4.1 / Wi-Fi / [b]LTE / 3G[/b]
Sensors: Accelerometer / Gyro / Compass / Barometer / [b]PPG / GPS[/b]
Color*: Space Black / Opal Blue / Luxe White / Signature Brown
Other: Dust and Water Resistance (IP67)

 

video

https://youtu.be/FdRymDRtPJA

 

νομίζω από σήμερα μπορούμε να μιλάμε επίσημα για τη δεύτερη γενιά android wear συσκευών.

Ελπίζω μόνο να το δούμε με κανονική θύρα για sim card και όχι e-SIM όπως το Gear S2 ή τέλος πάντων να αρχίσουν και οι δικοί μας πάροχοι να χρησιμοποιούν e-SIM.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάμε στον ένα χρόνο από τη δημοσίευσή του παραπάνω μηνύματος. Η συγκεκριμένη συσκευή αποσύρθηκε ένα μήνα από την κυκλοφορία της για άγνωστο λόγο (Hardware) και επανακυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό. Για την e-sim έχει κανείς ρωτήσει κάποιον ελληνικό πάροχο;
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

...Για την e-sim έχει κανείς ρωτήσει κάποιον ελληνικό πάροχο;

 

Ρώτησα και απαντάω μόνος μου, παραθέτοντας απάντηση από τον ένα από τους 3 μεγάλους παρόχους της χώρας μας. Οι υπόλοιποι 2 απλά με αγνόησαν...

 

Αγαπητέ κύριε,

Σχετικά με το e-mail που μας αποστείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως προς το παρόν δεν έχουμε και δεν προβλέπεται η διάθεση e-sim συσκευών από το δίκτυο μας.

Στη διάθεσή σας.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Zacharoula Foutsitzi

VODAFONE WEB CARE

Email: ccsupport.gr@vodafone.com

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και απαντάω μόνος μου, παραθέτοντας απάντηση από τον ένα από τους 3 μεγάλους παρόχους της χώρας μας. Οι υπόλοιποι 2 απλά με αγνόησαν...

 

Αγαπητέ κύριε,

Σχετικά με το e-mail που μας αποστείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως προς το παρόν δεν έχουμε και δεν προβλέπεται η διάθεση e-sim συσκευών από το δίκτυο μας.

Στη διάθεσή σας.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Zacharoula Foutsitzi

VODAFONE WEB CARE

Email: ccsupport.gr@vodafone.com

 

για την Cosmote έχω κάποιες πληροφορίες ότι θα εισάγουν τις e-SIM το 2017, αλλά δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες.

Πάντως η συγκεκριμένη συσκευή δεν φοράει e-SIM αλλά Nano SIM και θεωρητικά θα μπορούσε να δουλέψει και στη χώρα μας. e-SIM μόνο στα Gear S2 και S3 προς το παρόν.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθείς τώρα με αυτή τη συσκευή. "Κάηκε" από το προβληματικό λανσάρισμα και την κυκλοφορία σε περιορισμένες αγορές. Αν θέλεις αναγκαστικά android wear με 3G/LTE, θα πρέπει να περιμένεις τα φημολογούμενα Google Watches. Αν ισχύουν οι φήμες λογικά ή μία από τις δύο συσκευές θα έχει αυτό το χαρακτηριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth ακουστικό μιλάς και σε ακούνε κανονικά;
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω σημερα μια παραγγελια γιατο συγκεκριμενο μιας και το Gear S3 θα κυκλοφορησει με e-SIM οποτε και το ενδιαφερον για Ελλαδα δε υφιστατε παρα μονο αν περασουν 2-3 χρονια....

Εχω βεβαια το Gear S αλλα το ψιλοβαρεθηκα και ειπα να παω σε κατι αλλο....

Για να δουμ τι θα μας πει το LG....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω σημερα μια παραγγελια γιατο συγκεκριμενο μιας και το Gear S3 θα κυκλοφορησει με e-SIM οποτε και το ενδιαφερον για Ελλαδα δε υφιστατε παρα μονο αν περασουν 2-3 χρονια...

 

Λες να πάρει τόσο πολύ η e-sim; Δεν το πιστεύω, δεν θα πιέσουν και οι κατασκευαστές γι αυτό; (Πέρα από την Sam, η Apple δεν έχει βάλει παρόμοια τεχνολογία σε κάτι ipad;)

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Λες να πάρει τόσο πολύ η e-sim; Δεν το πιστεύω, δεν θα πιέσουν και οι κατασκευαστές γι αυτό; (Πέρα από την Sam, η Apple δεν έχει βάλει παρόμοια τεχνολογία σε κάτι ipad;)

 

Εχει βαλει αλλα δεν υπαρχει αγορα στην Ελλαδα και εκτος αυτο παμε συνηθως 2 χρονια πισω απο τους υπολοιπους (και αν οχι 2, 1 χρονο σιγουρα απο τους υπολοιπους στην Ευρωπη) οποτε αν εκει δεν γινει κατι μην ελπιζεις συντομα για εδω.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλαδα ξεχαστε την e-sim...

Στα του LG urbane 2nd gen, εχοντας περασει από όλα τα gear της αγορας (s, s2, neo, gear2), moto 360, lg g watch και δε συμμαζευεται, μπορω να πω αβίαστα πως δεν υπαρχει ανταγωνισμος για το LG.

Καταπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, η καλυτερη οθονη σε smartwatch και φυσικα η μοναδικη λειτουργια της καρτας σιμ (για τη δικη μου χρηση, το 70% της αξιας ενός smartwatch, καθως υποκαθιστα το βασικο κινητο σε γυμναστηριο, τρεξιμο, καποιες εξοδους κλπ). Μετα το gear s, για μενα, μονοσημαντη η επιλογή...

20160929_132001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλαδα ξεχαστε την e-sim...

Στα του LG urbane 2nd gen, εχοντας περασει από όλα τα gear της αγορας (s, s2, neo, gear2), moto 360, lg g watch και δε συμμαζευεται, μπορω να πω αβίαστα πως δεν υπαρχει ανταγωνισμος για το LG.

Καταπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, η καλυτερη οθονη σε smartwatch και φυσικα η μοναδικη λειτουργια της καρτας σιμ (για τη δικη μου χρηση, το 70% της αξιας ενός smartwatch, καθως υποκαθιστα το βασικο κινητο σε γυμναστηριο, τρεξιμο, καποιες εξοδους κλπ). Μετα το gear s, για μενα, μονοσημαντη η επιλογή...

20160929_132001.jpg

 

Βαγγελη καλησπερα.

Φανταζομαι δουλευει σωστα το ρολοι σαν τηλεφωνο στα δικτυα της Ελλαδας;

Δεν εχεις καποιο προβλημα στις κλησεις η στα δεδομενα;

Θελω να το χρησιμοποιησω σαν δευτερη γραμμη ανεξαρτητη απο την γραμμη του τηλεφωνου.

Θα το συνδεσω σαφως με το κινητο αλλα θελω η sim του ρολογιου να μου δινει τις κλησεις ειτε ειναι συνδεδεμενο με το τηλεφωνο ειτε οχι. Γινετε αυτο ετσι;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη καλησπερα.

Φανταζομαι δουλευει σωστα το ρολοι σαν τηλεφωνο στα δικτυα της Ελλαδας;

Δεν εχεις καποιο προβλημα στις κλησεις η στα δεδομενα;

Θελω να το χρησιμοποιησω σαν δευτερη γραμμη ανεξαρτητη απο την γραμμη του τηλεφωνου.

Θα το συνδεσω σαφως με το κινητο αλλα θελω η sim του ρολογιου να μου δινει τις κλησεις ειτε ειναι συνδεδεμενο με το τηλεφωνο ειτε οχι. Γινετε αυτο ετσι;

 

Καλησπέρα Γιώργο. Τώρα είδα το μήνυμα σου. Ναι σε όλα όσα ρωτάς ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα διεπιστωσα όλα Βαγγέλη..... το έχω στα χέρια μου 3 μέρες τώρα.....

Ευχαριστώ πάντως.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τα διεπιστωσα όλα Βαγγέλη..... το έχω στα χέρια μου 3 μέρες τώρα.....

Ευχαριστώ πάντως.....

 

Πώς σου φαίνεται; πες εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται; πες εντυπώσεις...

 

Κανει αυτα που λεει.

Λιγο με την διαρκεια ζωης της μπαταριας ισως θα ηθελα κατι παραπανω αλλα υποψιαζομαι ειναι καταρχας μεχρι να στρωσει και κατα δευτερον μεχρι να σταματησω να ασχολουμε συνεχεια μαζι του....

Ωραιο στο χερι βολικο.

Ενα θεματακι με τα μηνυματα που δεν σου δινει αυτα που εχεις στο τηλεφωνο λυθηκε με την εγκατασταση εξτρα εφαρμογης.

Αν η LG ειχε και ενα καλυτερο προγραμματακι για την διαχειρηση αθλητικων δραστηριοτητων θα ηταν ακομα καλυτερα. Για να το κανεις αυτο θα πρεπει να πας σε Google Fit η σε αλλο προγραμμα με πληρωμη για να εχεις καλα αποτελεσματα.

Ψαχνω τωρα να βρω ενα καλο προγραμμα υγειας που να συνεργαζετε με Android Wear και να εχει ολα η σχεδον ολα που προσφερει το Shealth της Samsung που θεωρω οτι ειναι το πιο πληρες.

Εχεις κανενα υποψιν σου;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω μερικές ερωτήσεις προς τους κατόχους και θα ήμουν υπόχρεος αν με διαφωτίζατε:

 

1) Μπορεί να παίξει εντελώς standalone; Το τηλέφωνό μου είναι iPhone και το Android Wear app είναι πολύ limited.

2) Συνδεδεμένο με το iPhone μέσω bt και με το lte στο ρολόι κλειστό, τι μπορεί να κάνει; Παίρνει κλήσεις από το iPhone; Τα notifications είναι actionable;

3) Έχει δοκιμάσει κανείς το Android Wear 2.0 Developer Preview 3; Παίζει το PlayStore στο ρολόι όταν αυτό είναι τελείως standalone; Δεν έχω Android τηλέφωνο στο σπίτι.

4) Ποια έκδοση έχετε; H W200E είναι αυτή με το LTE; Παίζει το 4G στα ελληνικά δίκτυα; Ειδικά στη Vodafone; Έχει νόημα ή αδειάζει η μπαταρία στο πεντάλεπτο;

5) Με το ρολόι ως standalone παίζουν οι εφαρμογές που χρειάζονται internet;

6) Γενικώς θα το συστήνατε;

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην κούρασα πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει βαλει αλλα δεν υπαρχει αγορα στην Ελλαδα και εκτος αυτο παμε συνηθως 2 χρονια πισω απο τους υπολοιπους (και αν οχι 2, 1 χρονο σιγουρα απο τους υπολοιπους στην Ευρωπη) οποτε αν εκει δεν γινει κατι μην ελπιζεις συντομα για εδω.....

 

Από πού το παρήγγειλες, αν επιτρέπεται; Ποιο ακριβώς μοντέλο πήρες;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανει αυτα που λεει.

Λιγο με την διαρκεια ζωης της μπαταριας ισως θα ηθελα κατι παραπανω αλλα υποψιαζομαι ειναι καταρχας μεχρι να στρωσει και κατα δευτερον μεχρι να σταματησω να ασχολουμε συνεχεια μαζι του....

Ωραιο στο χερι βολικο.

Ενα θεματακι με τα μηνυματα που δεν σου δινει αυτα που εχεις στο τηλεφωνο λυθηκε με την εγκατασταση εξτρα εφαρμογης.

Αν η LG ειχε και ενα καλυτερο προγραμματακι για την διαχειρηση αθλητικων δραστηριοτητων θα ηταν ακομα καλυτερα. Για να το κανεις αυτο θα πρεπει να πας σε Google Fit η σε αλλο προγραμμα με πληρωμη για να εχεις καλα αποτελεσματα.

Ψαχνω τωρα να βρω ενα καλο προγραμμα υγειας που να συνεργαζετε με Android Wear και να εχει ολα η σχεδον ολα που προσφερει το Shealth της Samsung που θεωρω οτι ειναι το πιο πληρες.

Εχεις κανενα υποψιν σου;

Google fit, Runkeeper. Για health app, με την πληροτητα του shealth, να σου πω την αληθεια δεν εχω εντοπισει κατι.

Επισης, εδω και λιγες μερες εριξα πανω Android Wear 2.0 beta 3 (αλλη μια θα βγει, κατα τα λεγομενα της Google και απο αρχες του χρονου θα δουμε την εκδοση για Public release).

Τα βασικοτερα συν που βλεπω στη νεα εκδοση ειναι:

- Μπαταρια. Ναι, ναι, μιλαμε για αναβαθμιση της ταξεως του +50%, φοβερη διαφορα σε σχεση με την παλια. Πλεον, με GSM (καρτα σιμ ενεργη δηλαδη), Wifi, BT, GPS μονιμα ανοιχτα, βγαζω 2 μερες καθαρες (κλειστο το βραδυ)!

- Τα notifications δουλευουν υποδειγματικα. Το ρολοι, πλεον, επανασυνδεεται αμεσα και αγογγυστα

- Επιτελους, το ρολοι πλεον δουλευει εντελως αυτονομα. Πλεον προωθω στο ρολοι αυτοματα ολες τις κλησεις του s7 edge, οταν βρισκεται εκτος εμβελειας ΒΤ

- Playstore στο ιδιο το ρολοι!!! Καλο και χρησιμο feature, η εγκατασταση εφαρμογων απο το ιδιο το ρολοι

Υποψη, στη beta υπαρχουν αρκετοι περιορισμοι, με βασικοτερο οτι ακομα μεγαλη πλειοψηφια των εφαρμογων δεν ειναι συμβατες με αυτη την εκδοση...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Google fit, Runkeeper. Για health app, με την πληροτητα του shealth, να σου πω την αληθεια δεν εχω εντοπισει κατι.

Επισης, εδω και λιγες μερες εριξα πανω Android Wear 2.0 beta 3 (αλλη μια θα βγει, κατα τα λεγομενα της Google και απο αρχες του χρονου θα δουμε την εκδοση για Public release).

Τα βασικοτερα συν που βλεπω στη νεα εκδοση ειναι:

- Μπαταρια. Ναι, ναι, μιλαμε για αναβαθμιση της ταξεως του +50%, φοβερη διαφορα σε σχεση με την παλια. Πλεον, με GSM (καρτα σιμ ενεργη δηλαδη), Wifi, BT, GPS μονιμα ανοιχτα, βγαζω 2 μερες καθαρες (κλειστο το βραδυ)!

- Τα notifications δουλευουν υποδειγματικα. Το ρολοι, πλεον, επανασυνδεεται αμεσα και αγογγυστα

- Επιτελους, το ρολοι πλεον δουλευει εντελως αυτονομα. Πλεον προωθω στο ρολοι αυτοματα ολες τις κλησεις του s7 edge, οταν βρισκεται εκτος εμβελειας ΒΤ

- Playstore στο ιδιο το ρολοι!!! Καλο και χρησιμο feature, η εγκατασταση εφαρμογων απο το ιδιο το ρολοι

Υποψη, στη beta υπαρχουν αρκετοι περιορισμοι, με βασικοτερο οτι ακομα μεγαλη πλειοψηφια των εφαρμογων δεν ειναι συμβατες με αυτη την εκδοση...

 

Αυτα ειναι.

Λοιπον θελω τα φωτα σου να περασω Android Wear 2.0 beta 3.

Δωσε link να κατεβασω οτι χρειαζετε και οδηγιες προς ναυτιλομενους.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όλα, πολύ απλη διαδικασια:

https://developer.android.com/wear/preview/downloads.html

Υποψη , κατεβάζεις την preview εκδοση. Η non-preview, υπαρχει σε περιπτωση που θελεις να γυρισεις πισω ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όλα, πολύ απλη διαδικασια:

https://developer.android.com/wear/preview/downloads.html

Υποψη , κατεβάζεις την preview εκδοση. Η non-preview, υπαρχει σε περιπτωση που θελεις να γυρισεις πισω ;)

 

ΜΕ την εγγύηση τι παίζει?

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ την εγγύηση τι παίζει?

 

Απλα γυριζεις πισω στη μαμα αν τη χρειαστείς, δε νομιζω ότι υπαρχει καποιο θεμα.

Βεβαια, εσυ αποφασίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Απλα γυριζεις πισω στη μαμα αν τη χρειαστείς, δε νομιζω ότι υπαρχει καποιο θεμα.

Βεβαια, εσυ αποφασίζεις!

 

Κατεβάζω αρχεία και προχωράω.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα ετοιμοπαράδοτο πριν από 3 εβδομάδες ψάχνοντας στο σκρούτζ και το χτύπησα.

Ψάξε λίγο και κάπου θα πετύχεις είτε με παραγγελία είτε ετοιμοπαράδοτο.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...