Jump to content

Doogee HOMTOM HT6


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν ενάμιση μήνα που εχω το κινητό έχω κάνει κοντά στα 600χλμ και συμπεριφέρθηκε παντού άψογα με igo primo που χρησιμοποιώ ως βασικό πρόγραμμα πλοήγησης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα την R15

Εφτιαξε το touch & double tap! και αλλο σχεδον τελειο!

Αλλα εφαγα το ενα αυτακι στο sim tray.......

Εχετε Kaποια λυση για αυτο;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα κοστίσει...

http://www.chinistore.com/en/tablet-pc-case/828-sim-card-tray-homtom-ht6.html

Τι επιπτώσεις έχει; Δεν μπορείς να βάλεις κάποια από τις 2 κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά και εγώ τα ίδια με το αυτάκι στο sim tray.Ειχα ψάξει παντού να βρω και τελικά με εξυπηρέτησε το vickmall.Μου ζήτησε 7$ για την αποστολή.Απο banggood μου είχαν πει να τους στείλω πίσω το κινητό.

Καμμιά επίπτωση δεν έχει πέραν του ότι αφήνει τρύπες δεξια-αριστερα.Στο ρωσικο φόρουμ είδα μια πατέντα που έκανε κάποιος http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=680514&view=findpost&p=46935317

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά και εγώ τα ίδια με το αυτάκι στο sim tray.Ειχα ψάξει παντού να βρω και τελικά με εξυπηρέτησε το vickmall.Μου ζήτησε 7$ για την αποστολή.Απο banggood μου είχαν πει να τους στείλω πίσω το κινητό.

Καμμιά επίπτωση δεν έχει πέραν του ότι αφήνει τρύπες δεξια-αριστερα.Στο ρωσικο φόρουμ είδα μια πατέντα που έκανε κάποιος http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=680514&view=findpost&p=46935317

 

δε μιλω σοβιετικα

εχεις μεταφραση?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παντως δοκιμασα και το GPS

Εως τωρα ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ

αυτό το tray να μην ηταν τοσο ευαισθητο...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου σταμάτησε να δουλεύει το ακουστικό. Λειτουργεί μόνο με ανοιχτή ακρόαση και με συνδεδεμένο handsfree.

Πάρα πολύ ωραία... :(

 

edit: Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Ακούστε τι bug έχει. Έκανα factory reset μπας και υπήρχει μια μικρή πιθανότητα να είναι software πρόβλημα. Στην πρώτη εκκίνηση μετά από αυτό σε βγάζει σε έναν οδηγό του Android που έχει σκοπό να το ρυθμίσει και να βάλεις το λογαριασμό google που έχεις. Παρά του ότι σε ρωτάει από πια κάρτα θα χρησιμοποιήσει δεδομένα, και έχω εισάγει 2 sim με ~8GB η κάθε μία, στο επόμενο βήμα σε βάζει να επιλέξεις δίκτυο wi-fi. Υπάρχει επιλογή παράλειψη αλλά είναι αχνή και δεν μπορείς να την επιλέξεις... Με λίγα λόγια είναι άχρηστο σε εκείνη τη φάση αν είσαι κάπου που δεν έχεις κάποιο δίκτυο wi-fi να συνδεθείς. Ευτυχώς που είχε ένα τηλέφωνο ένας συνάδελφος και έβαλα την μία κάρτα μου μέσα και έκανα hotspot και κατάφερα και το ξεκίνησα...

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι sw bug ή κάηκε το ηχείο; Στο ρώσικο φόρουμ πάντως ένας έγραψε οδηγίες και για αλλαγή του ακουστικού..Από ότι φαίνεται η homtom σε ποιοτικό έλεγχο πάει να μοιάσει στην ... umi καθώς και ένας στο fb που είδε ότι έγραφα στον τοίχο τους και είμαι έλληνας μου έστειλε μήνυμα αν ξέρω τι παίζει με ένα homtom ht7 που μετά απο λίγες ημέρες δε του λειτουργεί το ακουστικό..
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο μάλλον. Ότι και να δοκίμασα, μέχρι και reset δεν είχε αποτέλεσμα. Αν δε σου κάνει κόπο, δώσε κάποιο link από το Ρωσικό forum εκεί που λέει για την αλλαγή του ακουστικού.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Δοκίμασα να ανοίξω το καπάκι. Έβγαλα ένα μικρό σημείο και μου δίνει την εντύπωση πως δεν θα ξαναμπεί όπως ήταν. Κάτι που γράφει και ο Ρώσος. Οπότε θα περιμένω να δω τι θα μου πουν οι κινέζοι τη δευτέρα που θα ανοίξουν και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Δοκίμασα να ανοίξω το καπάκι. Έβγαλα ένα μικρό σημείο και μου δίνει την εντύπωση πως δεν θα ξαναμπεί όπως ήταν. Κάτι που γράφει και ο Ρώσος. Οπότε θα περιμένω να δω τι θα μου πουν οι κινέζοι τη δευτέρα που θα ανοίξουν και βλέπουμε...

Ε ναι,μην το ανοιξεις και σου πουν μετα οτι εσυ το σκαλισες,και για αυτο χαλασε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ. Μετά από 2 factory reset, ένα από τις ρυθμίσεις και ένα από recovery, πάω να πάρω τηλέφωνο και δουλεύει κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ. Μετά από 2 factory reset, ένα από τις ρυθμίσεις και ένα από recovery, πάω να πάρω τηλέφωνο και δουλεύει κανονικά....

 

.......recovery.........μαλιστα,τωρα το εκανες σωστα,τωρα πηρε το 0 του.

Το εσωσες..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο κουφό. Αυτό που έγραψα ότι συμβαίνει το πρωί, που δεν μπορούσε να προχωρήσει αν δεν συνδεθεί σε Wi-Fi μετά από επαναφορά, εμφανίστηκε μόνο όταν έχω κάνει wipe data/factory reset μέσω recovery. Αν κάνω επαναφορά μέσω των ρυθμίσεων λειτουργεί κανονικά το πλήκτρο "παράβλεψη" στην οθόνη επιλογής ασύρματου δικτύου...

 

Το ερώτημα είναι τι προκάλεσε το πρόβλημα αρχικά. Το μόνο ασυνήθιστο που μπορώ να σκεφτώ είναι το εξής. Είχα διαβάσει στις οδηγίες ότι μπορείς να αλλάξεις κάρτα SIM χωρίς να το σβήσεις. Ενώ το είχα σε flight mode, έβγαλα το tray και αντικατέστησα τη 2η κάρτα με μια άλλη. Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να δημιούργησε κάποιο κόλλημα που προκάλεσε τη σιγή του ακουστικού...

 

Χάζευα λίγο στο Ρωσικό Φόρουμ και είδα να προτείνουν τη φόρτιση με κανονικό φορτιστή 1-2 Α για αποφυγή της έξτρα θερμότητας και την προστασία της μπαταρίας. Λέω να το δοκιμάσω να δω πόση ώρα θα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Χάζευα λίγο στο Ρωσικό Φόρουμ και είδα να προτείνουν τη φόρτιση με κανονικό φορτιστή 1-2 Α για αποφυγή της έξτρα θερμότητας και την προστασία της μπαταρίας. Λέω να το δοκιμάσω να δω πόση ώρα θα πάρει.

Προσωπικά έτσι φορτίζω συνήθως.Eχω έναν φορτιστή απο note 3 5.3v 2Α και φορτίζει σε περίπου 4.30-5 ωρες απο το 10% χωρις να ζεσταίνεται υπερβολικά.Το βάζω κάθε 2η μέρα στη μπρίζα πριν κοιμηθώ και το πρωι ειναι πληρως φορτισμένο χωρίς να ζεσταινεται,αν και προσωπικά δεν είδα να ζεσταίνεται υπερβολικά και με τον γνήσιο φορτιστή.

Με ένα φορτιστή 5v 2A που έχω απο ένα τάμπλετ κάνει περίπου 6 ώρες να φορτίσει πλήρως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ. Μετά από 2 factory reset, ένα από τις ρυθμίσεις και ένα από recovery, πάω να πάρω τηλέφωνο και δουλεύει κανονικά....

Το εσωσες.......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ

Από χθες το τατς είναι νεκρό!ξαφνικά.

Ούτε ,factory reset ,μπορώ να κανω

Είμαι με R15

Ιδεες;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ

Από χθες το τατς είναι νεκρό!ξαφνικά.

Ούτε ,factory reset ,μπορώ να κανω

Είμαι με R15

Ιδεες;

Τι ακριβως εκανες?Μηπως εμεινες απο μπαταρια?Πειραξες κατι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάνε reset μέσω recovery που δεν χρειάζεται touch. Κρατάς πατημένο το power και το Vol. up μέχρι να σου ανοίξει ένα μενού που ανεβοκατεβαίνεις με κάποιο από τα volume πλήκτρα και επιλέγεις με το άλλο. Εκεί θα επιλέξεις recovery. Όταν ανοίξει το ανθρωπάκι που γράφει καμία εντολή θα πατήσεις power και στη συνέχεια vol. down και αμέσως μετά vol. up. Θέλει κάπως συγχρονισμένη κίνηση. Αν ανοίξει recovery πλοηγείσαι πάνω κάτω με τα volume και επιλέγεις με το power. Εκεί επιλέγεις wipe data/factory reset. Μετά reboot. Αν δουλεύει στη συνέχεια είναι software θέμα και θα διορθωθεί. Διαφορετικά έχεις πρόβλημα. :(

 

Μήπως σου έπεσε η συσκευή κάτω, έστω και από σχετικά μικρό ύψος;

 

edit: τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί για να αποφυγεις όλο αυτό, αν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο να βάλεις το ανταπτοράκι OTG που είχε στη συσκευασία και να συνδέσεις ένα ποντίκι. Χρησιμοποιώντας το αυτό να πας στις ρυθμίσεις=> αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά και μετά να επιλέξεις επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. Δοκίμασε και κανένα restart προηγουμένως μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε reset μέσω recovery που δεν χρειάζεται touch. Κρατάς πατημένο το power και το Vol. up μέχρι να σου ανοίξει ένα μενού που ανεβοκατεβαίνεις με κάποιο από τα volume πλήκτρα και επιλέγεις με το άλλο. Εκεί θα επιλέξεις recovery. Όταν ανοίξει το ανθρωπάκι που γράφει καμία εντολή θα πατήσεις power και στη συνέχεια vol. down και αμέσως μετά vol. up. Θέλει κάπως συγχρονισμένη κίνηση. Αν ανοίξει recovery πλοηγείσαι πάνω κάτω με τα volume και επιλέγεις με το power. Εκεί επιλέγεις wipe data/factory reset. Μετά reboot. Αν δουλεύει στη συνέχεια είναι software θέμα και θα διορθωθεί. Διαφορετικά έχεις πρόβλημα. :(

 

Μήπως σου έπεσε η συσκευή κάτω, έστω και από σχετικά μικρό ύψος;

 

edit: τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί για να αποφυγεις όλο αυτό, αν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο να βάλεις το ανταπτοράκι OTG που είχε στη συσκευασία και να συνδέσεις ένα ποντίκι. Χρησιμοποιώντας το αυτό να πας στις ρυθμίσεις=> αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά και μετά να επιλέξεις επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. Δοκίμασε και κανένα restart προηγουμένως μπας και στρώσει.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Ελπίζω να μην είναι αυτό, αλλά μου έχει χαλάσει digitizer σε τηλέφωνο από πέσιμο. Καμία ζημιά εμφανισιακά αλλά η αφή πάει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...