Jump to content

Doogee HOMTOM HT6


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά μου φαίνεται.

Το ηχείο πως το έφτιαξες και τι εννοείς ηχείο την ανοιχτή ακρόαση η την normal συνομιλία?

Η πατέντα που λες ακούγετε ενδιαφέρον γενικότερα, έχεις link?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hχειο ναι την ανοιχτή ακρόαση,ήχοι κλήσης,μουσική και το έχω ακόμη χαλασμένο.Οι Προς το παρόν λειτουργώ με ημίμετρα.Οταν είμαι σε κλειστό χώρο έχω ένα μικρό bt ηχείο και εκτός σπιτιού όταν το έχω στη τσέπη ειδοποιούμαι μέσω του smartwatch μου

Για την πατέντα με την sim/sd δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6522215#post6522215 και το διάβασα στο http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=680514&st=900#entry45136292 αλλά άμα ψάξεις υπάρχουν και άλλα λινκ που δείχνουν τον τρόπο.Εγώ κατάφερα να το κάνω με vodafone και cosmote sim ενω μια f2g την κατέστρεψα..

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχω βρει στο aliexpress αλλά ένας φίλος που έχει τη συσκευή εδώ στο φόρουμ με ενημέρωσε ότι το πρόβλημα δεν είναι το ηχείο αλλά η καλωδιοταινία που ενώνει το ηχείο με την πλακέτα που είναι πολύ κοντή.
Link to comment
Share on other sites

Στο τσακ ειμαι να πάρω 5 (όλοι ψήνονται) αλλά κολλάω στο πρόβλημα που είπες.

Οπότε είναι θέμα καλωδιοταινιας.

Να φανταστώ υπάρχει στο Ali και το σχετικό Βίντεο στο YouTube?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν στο 4pda.ru καποιες οδηγιες για την αλλαγη του ακουστικου και γενικα εκει το εχουν αποσυναρμολογησει πληρως το κινητο.

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχω βρει στο aliexpress αλλά ένας φίλος που έχει τη συσκευή εδώ στο φόρουμ με ενημέρωσε ότι το πρόβλημα δεν είναι το ηχείο αλλά η καλωδιοταινία που ενώνει το ηχείο με την πλακέτα που είναι πολύ κοντή.

Εγώ το ανοιξα και το μόνο που είδα είναι δύο καλωδιακια τα οποία δούλευαν κανονικά αφού εβγαζαν ρευμα. Το πρόβλημα δεν είναι ούτε το ηχείο αλλα η πλακέτα που στέλνει τον ήχο στο ηχειο, αφου κατα διαστηματα δουλευει για λιγο. Πράγμα που δεν αλλαζει. Ήμουν έτοιμος να το ξαναπαρω αλλά το μετανιωσα και δεν το προτείνω άσε που έχουν ρίξει την τιμή του γιατί μάλλον θέλουν να το ξεπουλησουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το ποσοστό της μπαταρίας, πως εμφανίζεται στο notification bar δίπλα στο εικονίδιο της μπαταρίας;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις στις ρυθμισεις της μπαταριας και επιλεγεις εμφανιση ποσοστου μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις στις ρυθμισεις της μπαταριας και επιλεγεις εμφανιση ποσοστου μπαταριας

Το θέμα είναι ότι δεν το έχει αυτό.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν το έχει αυτό.:wacko:

 

Βαλε ενα προγραμματακι απο playstore και εισαι κομπλε :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λογισμικου έχεις

Χθες το παρέλαβα για τον αδελφό μου και του το έδωσα. Δεν το έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή.

 

Βαλε ενα προγραμματακι απο playstore και εισαι κομπλε :)

Ναι, αυτό θα κάνει στην τελική. Απλά είπα μήπως εμφανίζεται με άλλο τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει στο playstore η εφαρμογή battery percent enabler απλά μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει η επιλογή στο κινητό του αδερφού σου γιατί υπήρχε σε όλες τις ρομ μέχρι την R15 που γνωρίζω ότι ειναι η τελευταία.Εκτός και αν έχει κάποια νεώτερη απο την οποία την αφαίρεσαν
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει στο playstore η εφαρμογή battery percent enabler απλά μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει η επιλογή στο κινητό του αδερφού σου γιατί υπήρχε σε όλες τις ρομ μέχρι την R15 που γνωρίζω ότι ειναι η τελευταία.Εκτός και αν έχει κάποια νεώτερη απο την οποία την αφαίρεσαν

Όταν θα βρεθούμε, θα δω λεπτομέρειες και θα ανεβάσω ένα Screenshot

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βρεθούμε, θα δω λεπτομέρειες και θα ανεβάσω ένα Screenshot

Τωρα που το σκεφτομαι, υπαρχει η περιπτωση το ποσοστο να γραφεται μεσα στο εικονιδιο της μπσταριας και να φαινεται οταν κατεβει το ποσοστο της. Για τσεκαρε το

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το σκεφτομαι, υπαρχει η περιπτωση το ποσοστο να γραφεται μεσα στο εικονιδιο της μπσταριας και να φαινεται οταν κατεβει το ποσοστο της. Για τσεκαρε το

Όχι γιατί όταν το άνοιξα πρώτη φορά, ήταν στη μέση περίπου η μπαταρία και όταν το έβαλα στο φορτιστή είχε πάει κάπου στο 20%. Θα το είχα δει αν το είχε μέσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει μέσα αλλά δίπλα

Κι εμένα σε όλες τις συσκευές που είχα, αλλά και στο f5 που έχω τώρα, δίπλα δεξιά από το εικονίδιο της μπαταρίας είναι το ποσοστό %

 

edit: Θέλω να πω ένα συγνώμη για τα δυο τρία μηνύματα που έστειλα εδώ. Έκανα λάθος. Η συσκευή του αδελφού μου είναι homtom ht7 pro.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση (αν και ξέρω την απάντηση).

Υπάρχει τρόπος να μην ακούγεται ήχος κατά την εκκίνηση τις συσκευής; δεν είναι rout.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτες τις εφαρμογες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antweb.silentboot

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smojon.startupsound

Δε θελουν root

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση (αν και ξέρω την απάντηση).

Υπάρχει τρόπος να μην ακούγεται ήχος κατά την εκκίνηση τις συσκευής; δεν είναι rout.

Όπως τα λες. Με root μπαίνεις με τον es file manager στο συγκεκριμένο path όπου βρίσκεται ο εν λόγω ήχος, και ή τον σβήνεις και βάζεις άλλον, ή τον ίδιο τον χαμηλωνεις αν είναι δυνατός και σου σπάει τα νεύρα. Χωρίς root δυστυχώς όχι. Εκτός κι αν παίζει κάτι που δεν ξέρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σάς ευχαριστώ και τούς δύο για τις απαντήσεις.

Προς ενημέρωση δυστυχώς οι εφαρμογές που έδωσε ο bbbb δεν δούλεψαν.

Η πρώτη μετά το άνοιγμα της συσκευής την κρατούσε στο αθόρυβο και η δεύτερη απλά δεν τον έκοβε τον ήχο.

Και πάλι σάς ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να σάς ευχαριστώ και τούς δύο για τις απαντήσεις.

Προς ενημέρωση δυστυχώς οι εφαρμογές που έδωσε ο bbbb δεν δούλεψαν.

Η πρώτη μετά το άνοιγμα της συσκευής την κρατούσε στο αθόρυβο και η δεύτερη απλά δεν τον έκοβε τον ήχο.

Και πάλι σάς ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε κι αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.advancedprocessmanager

Όταν το ανοίξεις πατα τις τρεις τελείες και κάνε επιλογή το αθόρυβη εκκίνηση. Λογικά αυτό πρέπει να είναι. Εμένα δεν έχει ήχο το doogee οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κι αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.advancedprocessmanager

Όταν το ανοίξεις πατα τις τρεις τελείες και κάνε επιλογή το αθόρυβη εκκίνηση. Λογικά αυτό πρέπει να είναι. Εμένα δεν έχει ήχο το doogee οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω.

 

Σε εμενα ενα παλιο Thl 4000 που μου ειχε σπασει τα νευρα καθε πρωι αφου το εχω στην αυτοματη ενεργοποιηση, τωρα το δοκιμασα και δουλεψε!:)

Νασε καλα φιλε!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...