Jump to content

Meizu Pro 5


antdel_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι προς το παρον μονο ενας το εχει....εδω μεσα και σπανια γραφει, οποτε για rom δυσκολο το βλεπω να την εχει αλλαξει κιολας.

Εδω του εχουμε ζητησει να ανεβασει κανα 2-3 φωτο και....εσυ τις ειδες?

 

 

Ps Παιδες πως απο το Alliexpres? Απο οσο ξερω μεχρι προσφατα δεν περναει καμια καρτα....

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητω καν, η οθονη του g4 δεν είναι απλα μια κλαση, αλλα δυο ανωτερη από του mx5. Θες σε αναλυση, σε αποδοση χρωματων (κορεσμος, που είναι σαν amoled), αψογη αποδοση του λευκου (καλα τα ρυθμιστικα για τη θερμοκρασια του mx5, αλλα όταν το πας για "παγωμενα" αλλοιώνεις τα χρωματα και λευκο πραγματικο δεν βλεπεις), θες την αναλυση (ναι, δυστυχως, η FHD στις 5,5 ιντσες δεν εχει την ευκρινεια της 2Κ), θες φωτεινοτητα (σχεδόν διπλασια)...

Με αλλα λογια, ξεκάθαρα ανωτερη η οθονη του G4...

Η οθονη του MX5 είναι amoled επιπεδου galaxy s5, δηλαδή 2 γενιες πισω...

 

A και 2 κλάσεις !!! Ρε @vagelis χωρίς διάθεση παρεξήγησης, το LG g4 το έχεις και το συγκρίνεις δίπλα δίπλα ή απλά το είχες και ετσι θυμασαι ? Γιατί όσα λες εγώ δεν τα βλέπω. Εκτός και αν το g4 (του κουμπάρου μου είναι) που βλέπω , είναι προβληματικό (που δεν το νομίζω) Μόνο το κόκκινο είναι καλύτερο. Όλα τα αλλα που αναφέρεις κλίνουν προς το mx5. Εδώ και ο κουμπάρος μου σκέφτεται να δώσει το g4 γιατί απογοητεύτηκε απο την οθόνη του βλέποντας σε συγκριση το mx5 . Και το πήρε πριν 1 εβδομάδα γιατί διαβαζε τα καλύτερα για την οθόνη του g4.

Πρόσεξε !!! Θα βάλω φώτο με την συγκριση !!! :lol::lol: Το κλείνω εδω το θέμα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

A και 2 κλάσεις !!! Ρε @vagelis χωρίς διάθεση παρεξήγησης, το LG g4 το έχεις και το συγκρίνεις δίπλα δίπλα ή απλά το είχες και ετσι θυμασαι ? Γιατί όσα λες εγώ δεν τα βλέπω. Εκτός και αν το g4 (του κουμπάρου μου είναι) που βλέπω , είναι προβληματικό (που δεν το νομίζω) Μόνο το κόκκινο είναι καλύτερο. Όλα τα αλλα που αναφέρεις κλίνουν προς το mx5. Εδώ και ο κουμπάρος μου σκέφτεται να δώσει το g4 γιατί απογοητεύτηκε απο την οθόνη του βλέποντας σε συγκριση το mx5 . Και το πήρε πριν 1 εβδομάδα γιατί διαβαζε τα καλύτερα για την οθόνη του g4.

Πρόσεξε !!! Θα βάλω φώτο με την συγκριση !!! :lol::lol: Το κλείνω εδω το θέμα.

 

Κοιταξε, μετα απο γυρω στις 1100 συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου (δυστυχως, οχι, δεν κανω συλλογη, μονο 5 εχω καταφερει να κρατησω απο αυτες), μπορω να κρινω στο λεπτο την οθονη ενος κινητου. Και σε αυτο, ειμαι κατηγορηματικος. Η οθονη του G4 ειναι σαφως ανωτερη απο αυτη του MX5. Δεν τιθεται θεμα, η οθονη του meizu ειναι καλη, αλλα δυστυχως παλιας γενιας απο καθε αποψη (χωρις αυτο να σημαινει οτι υπαρχει θεμα, απλα δεν ειναι top notch).

Μαλιστα, παρηγγειλα σημερα το Meizu Pro 5 και μια βασικη "αγωνια" που εχω ειναι πως θα ειναι η FHD οθονη του σε σχεση με το θηριο note 5 μου...

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε, μετα απο γυρω στις 1100 συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου (δυστυχως, οχι, δεν κανω συλλογη, μονο 5 εχω καταφερει να κρατησω απο αυτες), μπορω να κρινω στο λεπτο την οθονη ενος κινητου. Και σε αυτο, ειμαι κατηγορηματικος. Η οθονη του G4 ειναι σαφως ανωτερη απο αυτη του MX5. Δεν τιθεται θεμα, η οθονη του meizu ειναι καλη, αλλα δυστυχως παλιας γενιας απο καθε αποψη (χωρις αυτο να σημαινει οτι υπαρχει θεμα, απλα δεν ειναι top notch).

Μαλιστα, παρηγγειλα σημερα το Meizu Pro 5 και μια βασικη "αγωνια" που εχω ειναι πως θα ειναι η FHD οθονη του σε σχεση με το θηριο note 5 μου...

Για να δουμε...

 

Δεν αμφισβήτησα ότι πέρασαν πολλά κινητά απο τα χέρια σου. Απλά ε΄γω τα συκρίνω δίπλα δίπλα, και αν δεν εχεις κατι μαζί καμιά φορά ξεγελιέσαι. Τεσπα.

Αυτό μάλιστα. Εδώ θέλω να μου απαντήσεις. Γιατί σκέφτομαι και εγω το pro 5. Δες το με το note 5 αν και δεν νομίζω να το ξεπερνάει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβήτησα ότι πέρασαν πολλά κινητά απο τα χέρια σου. Απλά ε΄γω τα συκρίνω δίπλα δίπλα, και αν δεν εχεις κατι μαζί καμιά φορά ξεγελιέσαι. Τεσπα.

Αυτό μάλιστα. Εδώ θέλω να μου απαντήσεις. Γιατί σκέφτομαι και εγω το pro 5. Δες το με το note 5 αν και δεν νομίζω να το ξεπερνάει.

 

Ναι βρε συ, κι εγω για να καταλαβεις οτι εχω δει αρκετες συσκευες και μπορω να κρινω με σχετικη ευκολια την ποιοτητα μιας οθονης ανεφερα το νουμερο.

Για να δουμε , τι θα δουμε με το προ 5...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοιτούσα αυτό εδώ https://www.fastcardtech.com/goods.php?id=15278

Τι διαφορά έχει το "Original box package" με το "White box package" και γιατί το πρώτο (το original) το χρεώνουν 56€;;; :confused:

Είναι αξιόπιστο; Γιατί βάζοντας και το κουπόνι, βγαίνει τελική τιμή 365€. Too good to be true.

Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παραγγείλει από εκεί και ενώ στην αρχή με διαβεβαίωσαν ότι θα έρθει με το original κουτί, μετά από μια μέρα μου έστειλαν μήνυμα ότι το κινητό θα έρθει στο γνωστό λευκό αφρολέξ αλλά θα είναι ολοκαίνουργιο, αν έχεις δει και το toc2.com έτσι στέλνει αν θες!

 

Φυσικά το ακύρωσα και το παράγγειλα από Ιταλία

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Και για ποιο λόγο το κάνουν αυτό;

Αν τα κινητά είναι καινούρια (όπως υποτίθεται ότι είναι), ποιο το κέρδος του να τα βγάζουν από τα κουτιά τους και να τα στέλνουν σε φελιζολ λες και είναι ψάρια;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και για ποιο λόγο το κάνουν αυτό;

Αν τα κινητά είναι καινούρια (όπως υποτίθεται ότι είναι), ποιο το κέρδος του να τα βγάζουν από τα κουτιά τους και να τα στέλνουν σε φελιζολ λες και είναι ψάρια;:wacko:

Έχω την εντυπωση ότι το κάνουν ώστε να μπορούν να τα περνάνε ως gift και να μην έχουμε και θέμα με τελωνεία...αν δεν κάνω λάθος

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε συ, κι εγω για να καταλαβεις οτι εχω δει αρκετες συσκευες και μπορω να κρινω με σχετικη ευκολια την ποιοτητα μιας οθονης ανεφερα το νουμερο.

Για να δουμε , τι θα δουμε με το προ 5...

 

μπραβο αυτο περιμενω να δω πριν κανω την παραγγελια...

να μου πεις πως συμπεριφερεται σε σχεση με τα Note5

 

αμ μπραβισιμο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στην κατοχή μου το κινητό πάνω από μήνα μπορώ να πω με σιγουριά ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ .για τον φίλο παραπάνω που εμμέσως πλην σαφώς μου την λέει για τις φωτογραφίες να του πω ότι δεν έχω καθόλου σχεδόν χρόνο μιας και στην εταιρεία που εργάζομαι σαν νομικός σύμβουλος πριν τις 10 το βράδυ δεν με βλέπει το σπίτι.. Στο θέμα της οθόνης για το οποίο έγινε μνεία να σημειώσω ότι πρόκειται για μια από τις καλύτερες οθόνες αλλά όχι την καλύτερη. Το g4 το έχω δίπλα μου και το έχω ξαναγράψει. Πολύ καλύτερο το meizu σε οθόνη αλλά και σαν κινητό ..και επειδή έτυχε να γυρίσω από Ντουμπάι χθες να πω στον φίλο Δημήτρη ότι είδα από κοντά το Note 5 σε μαγαζί με προϊόντα τεχνολογίας. Η οθόνη του είναι ο, τι καλύτερο μπορείς να βρεις σε κινητό την δεδομένη στιγμή. Ούτε το meizu ούτε κανένα δεν το φτάνει.μολαταυτα η οθόνη του Pro συγκαταλέγεται στις καλύτερες με εξαιρετική γωνία θέασης, έντονα χρώματα χωρίς αλλοίωση του πραγματικού, τρομερή φωτεινότητα και κρυστάλλινη απεικόνιση. Σε όσους το παραλάβουν καλορίζικο! Edited by giannhsdimitriou
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στην κατοχή μου το κινητό πάνω από μήνα μπορώ να πω με σιγουριά ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ .για τον φίλο παραπάνω που εμμέσως πλην σαφώς μου την λέει για τις φωτογραφίες να του πω ότι δεν έχω καθόλου σχεδόν χρόνο μιας και στην εταιρεία που εργάζομαι σαν νομικός σύμβουλος πριν τις 10 το βράδυ δεν με βλέπει το σπίτι.. Στο θέμα της οθόνης για το οποίο έγινε μνεία να σημειώσω ότι πρόκειται για μια από τις καλύτερες οθόνες αλλά όχι την καλύτερη. Το g4 το έχω δίπλα μου και το έχω ξαναγράψει. Πολύ καλύτερο το meizu σε οθόνη αλλά και σαν κινητό ..και επειδή έτυχε να γυρίσω από Ντουμπάι χθες να πω στον φίλο Δημήτρη ότι είδα από κοντά το Note 5 σε μαγαζί με προϊόντα τεχνολογίας. Η οθόνη του είναι ο, τι καλύτερο μπορείς να βρεις σε κινητό την δεδομένη στιγμή. Ούτε το meizu ούτε κανένα δεν το φτάνει.μολαταυτα η οθόνη του Pro συγκαταλέγεται στις καλύτερες με εξαιρετική γωνία θέασης, έντονα χρώματα χωρίς αλλοίωση του πραγματικού, τρομερή φωτεινότητα και κρυστάλλινη απεικόνιση. Σε όσους το παραλάβουν καλορίζικο!

 

ευχαριστω για την απαντηση σου Γιαννη!

ναι πιστευω και εγω το Pro5 να ειναι μαζι με το ΝΟΤΕ5 τα καλυτερα android σημερα.

ακουγεται τραβηγμενο αλλα ισχυει.

και μην ξεχνατε ειχα S6 Edge+ και Μ9 για αρκετο καιρο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου Γιαννη!

ναι πιστευω και εγω το Pro5 να ειναι μαζι με το ΝΟΤΕ5 τα καλυτερα android σημερα.

ακουγεται τραβηγμενο αλλα ισχυει.

και μην ξεχνατε ειχα S6 Edge+ και Μ9 για αρκετο καιρο.

 

Ετσι είναι Δημητρη, αν και νομιζω αντικειμενικα είναι ένα κλικ κατωτερο από το νοτε το μειζου από αυτά που εχω δει σε βιντεο (υστερει ελαχιστα σε οθονη, καμερα), αλλα από την άλλη είναι και σημαντικα φθηνοτερο. Αλλα αν εισαι ηδη κατοχος νοτε, βλεπω δυσκολο να το αλλαζεις για το προ 5. Για να δουμε όμως...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι Δημητρη, αν και νομιζω αντικειμενικα είναι ένα κλικ κατωτερο από το νοτε το μειζου από αυτά που εχω δει σε βιντεο (υστερει ελαχιστα σε οθονη, καμερα), αλλα από την άλλη είναι και σημαντικα φθηνοτερο. Αλλα αν εισαι ηδη κατοχος νοτε, βλεπω δυσκολο να το αλλαζεις για το προ 5. Για να δουμε όμως...

 

δεν ειπα οτι ειναι καλυτερο απο το ΝΟΤΕ5.Δεν γινεται αυτο.

ειπα οτι μαζι με αυτο ειναι το καλυτερο android και προφανως ειναι στα 300Ε κατω.

δεν ειναι λιγο.

 

Θα δεις και εσυ οταν το παρεις οτι μιλαμε για το καλυτερο σημα ,ηχειο και μπαταρια σε android ever.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είχες τέτοιο ενθουσιασμό και για το letv Pro το οποίο για εμένα με την μικρή μου συμβίωση μαζί του ήταν παλτό. :))

Το δικό μου σήμερα έγινε shipped από vickmall. Άντε να δούμε. Όσο για τη διαφορά μεταξύ 32 και 64 σκέφτηκα ότι εμένα η δεύτερη κάρτα δεν μου χρειάζεται άρα με sd είναι μια χαρά όπως και 4 γιγα ράμ δεν παίζουν κανένα ρόλο στην καθημερινή μου χρήση. Άσε που επειδή αλλάζω τηλέφωνα σαν τα πουκάμισα δύσκολο να δώσεις μετά το 64. Πολλά τα λεφτά Άρη.

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είχες τέτοιο ενθουσιασμό και για το letv Pro το οποίο για εμένα με την μικρή μου συμβίωση μαζί του ήταν παλτό. :))

Το δικό μου σήμερα έγινε shipped από vickmall. Άντε να δούμε. Όσο για τη διαφορά μεταξύ 32 και 64 σκέφτηκα ότι εμένα η δεύτερη κάρτα δεν μου χρειάζεται άρα με sd είναι μια χαρά όπως και 4 γιγα ράμ δεν παίζουν κανένα ρόλο στην καθημερινή μου χρήση. Άσε που επειδή αλλάζω τηλέφωνα σαν τα πουκάμισα δύσκολο να δώσεις μετά το 64. Πολλά τα λεφτά Άρη.

 

στα 290Ε τι προβλημα ειχε το Le1Pro?

 

οκ να το δεχτω...αλλα αυτο εδω ειναι αλλο φρουτο.

θα το δεις και μονος σου

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για 290 ήταν πραγματικά άψογο το letv pro, δεν το συζηταμε παιδιά. Το μειζου κι εγώ περιμένω να παίζει στην "υψηλή κατηγορία".

Περιμένουμε τα πρώτα παιδιά που θα παραλάβουν να μας πουν εντυπώσεις, πέρα από το φίλο που είναι ήδη κάτοχος και μιλάει με πολύ κολακευτικά σχόλια...

Εγώ πάντως είμαι θετικά προκατηλειμενος απέναντι στη μειζου...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα ειναι στην top κατηγορια βρε παιδια.

Εδω πλησιαζαν τα προηγουμενα meizu mx4-mx4 pro-mx5 που ηταν και αυτα για μενα πολυ δυνατα τηλεφωνα...ειχα τα 2 πρωτα και περμενω το mx5. και το pro!

Επειτα το pro τωρα ειναι ακομη πολυ ψηλοτερα σε επιπεδο κατασκευης απο τα προηγουμενα που ηταν ηδη καταπληκτικα συν την αναβαθμιζμενη sony camera imx230 συν flyme 5......

Τι να συζηταμε τωρα. Το τηλεφωνο για τα λεφτα αυτα ειδικα οσοι το πηρα.ε κοντα στα 380 δολλαρια ειναι μακραν οτι καλυτερο και vfm.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα αλλά δεν απαντησε κανεις.. Τωρα με τα capital control πως παραγγελνετε απο vickmall? Θέλει και τελωνείο απο εκει?

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτησα αλλά δεν απαντησε κανεις.. Τωρα με τα capital control πως παραγγελνετε απο vickmall? Θέλει και τελωνείο απο εκει?

Ευχαριστώ,

 

Κανονικα , με paypal, δεν εχεις κανενα προβλημα με καρτες Eurobank - Πειραιως.

Τα του τελωνειου δεν ειναι της παρουσης, απαγορευτονται οι συζητησεις απο τους κανονισμους του φορουμ. Στελνουν με SG ή NL post, για ενημερωση σου.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο LETV LE MAX και στο meizu pro 5 ποιο έχει καλύτερη κάμερα; Και στα 2 βλέπω Sony 230 αλλά στο max έχει αισθητήρα 1/2" ενώ το προ 5 1/2,4"
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο LETV LE MAX και στο meizu pro 5 ποιο έχει καλύτερη κάμερα; Και στα 2 βλέπω Sony 230 αλλά στο max έχει αισθητήρα 1/2" ενώ το προ 5 1/2,4"

 

Καλή ερώτηση. Από ότι έχω δει παίζουν σχεδόν στο ίδιο επίπεδο στην πράξη, πολυ καλές κάμερες...το letv max δεν το δοκίμασα ποτέ τελικά, γιατί θεώρησα ότι θα με κούραζε γρήγορα το μέγεθος του...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λάθος έκανα. Ίδιο αισθητήρα έχουν. Αλλά το meizu pro 5 έχει ois?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...