Jump to content

Samsung Galaxy S5 Neo


spiros1314
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι κι εγω ρε παλικαρια :) ......

Χθες πηγα να τραβηξω φωτογραφια, και ενω η εφαρμογη ανοιγει για κανα δευτερολεπτο,

μετα βγαζει ενδειξη "καμερα διακοπηκε" και την πεταει εξω......

Το τηλ. το εχω κατι μηνες, και δεν αντιμετωπισα ποτε τετοιο θεμα......

Εχει αντιμετωπισει κανενας παραπλησιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η microsd φταίει. Βγάλτη κάνε επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε χωρίς αυτήν. Αν είναι οκ η καμερα πας και αγοράζεις μια καινούρια ή φορμάρεις αυτή μπας και στρώσει. (Που δεν το νομίζω )
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου :) ......

Οντως την εβγαλα, τραβηξα καποιες φωτο και δεν υπηρξε προβλημα.

Την ξαναεβαλα, τραβηξα φωτο και οντως εστρωσε.....

Τωρα δεν ξερω για ποσο....... αλλα δουλευει!!!

Σημ.: Την καρτα (KINGSTON SDC10G2/32GB) την ειχα εξ αρχης που ειχα το τηλ. και δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eγώ έχω μια 32άρα της ADATA class 10 και είναι μια χαρά.

Πάντως να μην την διαβάζει περίεργο (όποια κι αν είναι) Να σου κάνει προβλήματα ναι, αλλά να μην την βλέπει καθόλου? :blink:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δεν την εβλεπε το κινητο το εχω απ το Δεκεμβριο με καρτα μνημης κ δεν το θυμομουν καν επειδη δεν την ειχε διαβασει η συσκευη. Οταν το εκανε μετα απο 2 μερες μου εβγαζε οτι υπαρχει προβλημα κ πρεπει να γινει μορφοποιηση.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπεσα κατά λάθος σε αυτή την συσκευή που ομολογώ αγνοούσα την ύπαρξη της.

Σχεδιαστικά δεν μου άρεσε ποτέ το s5 που γενικώς μου έβγαζε μια φτήνια ειδικά η πίσω πλευρά του.

Αυτό όμως που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση είναι η ύπαρξη Ραδιοφώνου.

Σημειωτέον ότι το παλιό s5 δεν έχει και ενώ κάποιες φορές χρησιμοποιείται ως επιχείρημα ότι το ράδιο είναι παρωχημένο χαρακτηριστικό αρα καλώς δεν μπαίνει στο neo υπάρχει ( και μετά ξανα αφαιρείται στο s6)

Αθάνατη Samsung μιλάμε δεν υπάρχεις.

Πάντως εάν έβγαινε με 3 gb ram θα ήταν πολυ καλή περίπτωση ειδικά τώρα που βρίσκεται σε τιμή κοντά στα 250€.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε ΟΤΑ η αναβάθμιση του κινητού μου Samsung Galaxy S5 neo σε android 6.0.1

Ποιο μοντέλο έχεις?

Στο επίσημο site της Samsung δεν υπάρχει update σε 6.0.1 μόνο 5.1.1 υπάρχει ....

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G903F/

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το S5 Plus η το S5 LTE-A θα εχει ο φιλος. Σε αυτα τα 2 μαζι με το απλο S5 εχει ξεκινησει να δινει marshmallow.

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο έχεις?

Στο επίσημο site της Samsung δεν υπάρχει update σε 6.0.1 μόνο 5.1.1 υπάρχει ....

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G903F/

 

Έχω το SM-G903F και έκδοση Android 6.0.1 G903FXXU1BPD3

CSC Country/PL

με πάροχο Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Έχω το SM-G903F και έκδοση Android 6.0.1 G903FXXU1BPD3

CSC Country/PL

με πάροχο Cosmote

 

το SM-G903F είναι το neo!!!

Το τελευταίο update Greece cosmote που υπάρχει στο site της Samsung είναι 5.1.1

δεν έχει δώσει ακόμα update 6.0.1 .... άντε τώρα να βγάλεις άκρη ....

κάνε μας ενα screenshot και ανέβασε το!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Τοτε όντως το S5 neo είναι. Εμένα πάντως που είναι Γερμανικό δεν έχει έρθει κάτι ακόμη.

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το SM-G903F είναι το neo!!!

Το τελευταίο update Greece cosmote που υπάρχει στο site της Samsung είναι 5.1.1

δεν έχει δώσει ακόμα update 6.0.1 .... άντε τώρα να βγάλεις άκρη ....

κάνε μας ενα screenshot και ανέβασε το!!

 

 

 

http://imageshack.com/a/img924/3508/GQjFMp.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το SM-G903F είναι το neo!!!

Το τελευταίο update Greece cosmote που υπάρχει στο site της Samsung είναι 5.1.1

δεν έχει δώσει ακόμα update 6.0.1 .... άντε τώρα να βγάλεις άκρη ....

κάνε μας ενα screenshot και ανέβασε το!!

Ανέβασα στο παραπάνω λινκ να δεις screenshot, η αναβάθμιση έγινε από samsung ίσως τυχερός τι να πώ, το τηλέφωνο δεν είναι cosmote είναι αγορασμένο΄από eshop κατασκευή VIETNAM ΓΙΑ ΧΩΡΑ CSC POLAND/PL.

Eγώ χρησιμοποιώ πάροχο την cosmote

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ σήμερα την 6.0.1 σε κινητό πολωνικής αντιπροσωπείας ακριβώς όπως του φίλου από πάνω.

Όλα τέλεια μέχρι στιγμής, δεν μου παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα κατά την αναβάθμιση, όλες οι εφαρμογές τρέχουν σωστά και χωρίς να κάνω factory reset.

Όλες οι ρυθμίσεις που είχα κάνει στο κινητό (ακόμα και οι απενεργοποιημένες εφαρμογές) έμειναν ακριβώς όπως τις είχα και δεν άλλαξε το παραμικρό. Συγχαρητήρια στην Samsung που αν και αργά έκανε μια άψογη και άρτια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.com/a/img924/3508/GQjFMp.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέβασα στο παραπάνω λινκ να δεις screenshot, η αναβάθμιση έγινε από samsung ίσως τυχερός τι να πώ, το τηλέφωνο δεν είναι cosmote είναι αγορασμένο΄από eshop κατασκευή VIETNAM ΓΙΑ ΧΩΡΑ CSC POLAND/PL.

Eγώ χρησιμοποιώ πάροχο την cosmote

Ok σήμερα υπάρχει και στο site η αναβάθμιση σε 6 POLAND

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.com/a/img924/3508/GQjFMp.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέβασα στο παραπάνω λινκ να δεις screenshot, η αναβάθμιση έγινε από samsung ίσως τυχερός τι να πώ, το τηλέφωνο δεν είναι cosmote είναι αγορασμένο΄από eshop κατασκευή VIETNAM ΓΙΑ ΧΩΡΑ CSC POLAND/PL.

Eγώ χρησιμοποιώ πάροχο την cosmote

Πες μας εντυπώσεις, διαφορές που έχεις δει και γενικότερα πως είναι με την 6.0.1 μπαταρία, κάμερα κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προσπαθώ να δημιουργήσω φακέλους στην επιφάνεια του s5neo αλλά δεν... θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?

 

Σειρε ενα εικονιδιο και ασ'το πανω απο ενα αλλο και θα δημιουργηθει φακελος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες μας εντυπώσεις, διαφορές που έχεις δει και γενικότερα πως είναι με την 6.0.1 μπαταρία, κάμερα κ.λ.π.

 

Εμένα μου ελευθερωσε 200mb επιπλεον στην ram (απο 400 ελευθερα πηγε στα 600) και γενικα το κινητο εχει γινει πολυ smooth. Ολες οι εφαρμογες ανοιγουν και ανταποκρίνονται πιο γρηγορα, κατι που το καταλαβαινεις ακομα και στο πληκτρολογιο.

Εχω θεμα ομως με την μπαταρία. Πέφτει πιο γρηγορα και χθες το βραδυ που κοιμομουν εφαγε 15% μεσα σε 8 ωρες, το οποιο δεν ειχε ξανακανει αλλη φορα. Θα το δω λιγο ακομα πως παει και ισως το κανω ενα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Σειρε ενα εικονιδιο και ασ'το πανω απο ενα αλλο και θα δημιουργηθει φακελος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μπορώ να σειρω κανένα εικονίδιο πουθενά. .... μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σειρω κανένα εικονίδιο πουθενά. ...μήπως χρειάζεται να ενεργοποιήσω κάτι?

 

Δεν μπορείς να σείρεις εικονίδιο? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Δεν χρησιμοποιείς τον launcher της Samsung, το TouchWiz?

Link to comment
Share on other sites

Σειρε ενα εικονιδιο και ασ'το πανω απο ενα αλλο και θα δημιουργηθει φακελος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα μου ελευθερωσε 200mb επιπλεον στην ram (απο 400 ελευθερα πηγε στα 600) και γενικα το κινητο εχει γινει πολυ smooth. Ολες οι εφαρμογες ανοιγουν και ανταποκρίνονται πιο γρηγορα, κατι που το καταλαβαινεις ακομα και στο πληκτρολογιο.

Εχω θεμα ομως με την μπαταρία. Πέφτει πιο γρηγορα και χθες το βραδυ που κοιμομουν εφαγε 15% μεσα σε 8 ωρες, το οποιο δεν ειχε ξανακανει αλλη φορα. Θα το δω λιγο ακομα πως παει και ισως το κανω ενα factory reset.

Αυτό που λες με την μπαταρία μου έχει συμβεί και σε μένα μετά από τέτοιες αλλαγές, σε κινητά και σε tablet.

Λογικό είναι αλλού κερδίζεις και αλλού χάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να σείρεις εικονίδιο? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Δεν χρησιμοποιείς τον launcher της Samsung, το TouchWiz?

 

Καλημέρα! Δεν έχεις πέσει και σε πολύ σχετικό με την ορολογία! :) αυτά που μου είπες τι ακριβώς είναι? Το τηλ δεν το έχω πειράξει καθόλου και το αγόρασα πριν κάνα 3μηνο από το skroutz

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορείς να σείρεις εικονίδιο? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Δεν χρησιμοποιείς τον launcher της Samsung, το TouchWiz?

 

Αδελφέ το βρήκα! Το τηλ ήταν ρυθμισμενο στην "εύκολη λειτουργία " και όχι στην "τυπική ". Όλα οκ τώρα! Ευχαριστώ! !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...