Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αποδειξη αγορας απλα αναφερει την ημερομηνια αγορας. Η εγγυηση ισχυει απο την ενεργοποίηση του τηλεφωνου, φαινεται απο το imei κ υπεύθυνο για τα 2 χρόνια εγγύησης ειναι το καταστημα που στο πουλησε

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Ιδιώτης είναι γι αυτό ρώτησα.Στο 6μηνο του χάλασε και η Infoquest του έστειλε άλλο καινούριο για αντικατάσταση.Οπότε μου λέει έχει άλλο ενάμιση χρόνο εγγύηση.Εφόσον είναι όπως τα λέτε άρα να προχωρήσω άφοβα στην αγορά λόγω του ότι είχα ενδοιασμούς επειδή δεν ήξερα τι ισχύει με Apple.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιώτης είναι γι αυτό ρώτησα.Στο 6μηνο του χάλασε και η Infoquest του έστειλε άλλο καινούριο για αντικατάσταση.Οπότε μου λέει έχει άλλο ενάμιση χρόνο εγγύηση.Εφόσον είναι όπως τα λέτε άρα να προχωρήσω άφοβα στην αγορά λόγω του ότι είχα ενδοιασμούς επειδή δεν ήξερα τι ισχύει με Apple.

Για το αφοβα θα σε γελασω. Το τηλεφωνο αντικατάστασης δεν ειναι καινούργιο, είναι ανακατασκευασμενο. Με ο, τι αυτο συνεπάγεται. Βεβαια η εγγυηση ισχυει κ αν παθει κατι θα ξαναπαρεις ανακατασκευασμενο...

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν σημαινει οτι ειναι χαλασμενη συσκευη το ανακατασκευασμενο....ειναι ελεγμενο απο την apple με καινουργια υλικα... τι τιμη στο δινει αν επιτρεπεται?
Link to comment
Share on other sites

δεν σημαινει οτι ειναι χαλασμενη συσκευη το ανακατασκευασμενο....ειναι ελεγμενο απο την apple με καινουργια υλικα... τι τιμη στο δινει αν επιτρεπεται?

Κάποιος μου είπε ότι τα ανακατασκευασμένα δεν είναι με καινούρια υλικά αλλά από άλλα μεταχειρισμένα.Δεν ξερω τι ισχυει.Χθες που τον ρώτησα μου είπε 600€

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μου είπε ότι τα ανακατασκευασμένα δεν είναι με καινούρια υλικά αλλά από άλλα μεταχειρισμένα.Δεν ξερω τι ισχυει.Χθες που τον ρώτησα μου είπε 600€

600 για ανακατασκευασμενο; Καινούργιο απο Σκρουτζ δεν ειναι φτηνότερο;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

600 για ανακατασκευασμενο; Καινούργιο απο Σκρουτζ δεν ειναι φτηνότερο;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Όχι.680 κοστίζει!! To 6S 64άρι είναι

Link to comment
Share on other sites

Όχι.680 κοστίζει!! To 6S 64άρι είναι

Και το συζητας για 80ευρω; Ουτε για αστείο. Αν στο δωσει 500 κατι γινεται

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το συζητας για 80ευρω; Ουτε για αστείο. Αν στο δωσει 500 κατι γινεται

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Δεν υπάρχει άνθρωπος που να πουλάει 6s 64GB 500€ με τις ζελατίνες επάνω...έστω και ανακατασκευασμένο στους 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχουν άνθρωποι που τα αγοραζουν 600

Eιναι γνωστό ότι τα iphones κρατούν την αξία τους περισσοτερο σε σχεση με τα υπολοιπα κινητά.Το γιατί είναι άλλο θέμα.Ο νόμος της αγοράς υπερισχύει όλων των άλλων θεωριών.Και μ΄αυτόν πορεύονται αγοραστες-πωλητές!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι γνωστό ότι τα iphones κρατούν την αξία τους περισσοτερο σε σχεση με τα υπολοιπα κινητά.Το γιατί είναι άλλο θέμα.Ο νόμος της αγοράς υπερισχύει όλων των άλλων θεωριών.Και μ΄αυτόν πορεύονται αγοραστες-πωλητές!

Δεν διαφωνώ αλλα εδω μιλαμε για διαφορά 80ευρω σε τηλεφωνο των 600 κ οχι των 150. Με αυτη τη διαφορά δεν θα έμπαινα καν σε δίλημμα αναμεσα σε καινούργιο κ ανακατασκευασμενο 6μηνων

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

600€ για ανακατασκευασμενο μαλλον ψαχνει κοροιδο αυτος που το πουλαει.... 1000 φορες ζορισου λιγο παραπανω και παρτο καινουργιο.. μιλαμε για μικρη διαφορα τον 80€. ακομα και με δοσεις νατο παρεις ισως ειναι καλυτερο....

 

για ανακατασκευασμενο κατω απο 550€

Link to comment
Share on other sites

600€ για ανακατασκευασμενο μαλλον ψαχνει κοροιδο αυτος που το πουλαει.... 1000 φορες ζορισου λιγο παραπανω και παρτο καινουργιο.. μιλαμε για μικρη διαφορα τον 80€. ακομα και με δοσεις νατο παρεις ισως ειναι καλυτερο....

 

για ανακατασκευασμενο κατω απο 550€

 

Οντως 80€ είναι μικρή διαφορα.Καλύτερα καινούριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,σκέφτομαι για αγορά του συγκεκριμένου κινητού.Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά ή να περιμένω να βγει το 7? Δεν είχα ξανά στην κατοχή μου μηλόφωνο....αλλά σκέφτομαι να το κάνω το βήμα αυτή τη φορά!:D

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Για ελάχιστους μήνες θα περίμενα το 7 ΕΚΤΟΣ και αν πρέπει να πάρεις άμεσα κινητό .

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνώστης να μου πει ποιο είναι το βασικό μειονέκτημα ενός ανακατασκευασμένου.Διοτι από εξωτερική εμφάνιση όσα είδα είναι άριστα.Στο εσωτερικό δεν ξέρω τι γίνεται.Μεταχειρισμενα υλικά βάζουν?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνώστης να μου πει ποιο είναι το βασικό μειονέκτημα ενός ανακατασκευασμένου.Διοτι από εξωτερική εμφάνιση όσα είδα είναι άριστα.Στο εσωτερικό δεν ξέρω τι γίνεται.Μεταχειρισμενα υλικά βάζουν?

 

Αλλάζουν οποία κομμάτια έχουν θέμα.

Μπαταρία πάντα βάζουν καινούργια.

Δεν έχουν κανενα μειονέκτημα. Έχουν περάσει όλα τα τεστ πριν ξανά βγουν στην αγορά

Δεν ειναι όμως σαν καινούργιο. Ζελατίνα που λέμε. Αυτό ειναι το μειονέκτημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν οποία κομμάτια έχουν θέμα.

Μπαταρία πάντα βάζουν καινούργια.

Δεν έχουν κανενα μειονέκτημα. Έχουν περάσει όλα τα τεστ πριν ξανά βγουν στην αγορά

Δεν ειναι όμως σαν καινούργιο. Ζελατίνα που λέμε. Αυτό ειναι το μειονέκτημα

 

Τα κομματια που αλλάζουν(εκτός μπαταρίας) επίσης καινούρια είναι ή από άλλα "παροπλισμένα?"

Link to comment
Share on other sites

Τα κομματια που αλλάζουν(εκτός μπαταρίας) επίσης καινούρια είναι ή από άλλα "παροπλισμένα?"

Δεν υπάρχουν παροπλισμένα στα ηλεκτρονικά αυτά Στο μετασκευασμένο έχεις και το πλεονέκτημα του ποιοτικού ελέγχου, να το πάρεις άφοβα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν παροπλισμένα στα ηλεκτρονικά αυτά Στο μετασκευασμένο έχεις και το πλεονέκτημα του ποιοτικού ελέγχου, να το πάρεις άφοβα

 

Βρήκα καλές ευκαιρίες και λόγω άγνοιας δεν αγόρασα.Ευχαριστώ για την ενημέρωση! :)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα καλές ευκαιρίες και λόγω άγνοιας δεν αγόρασα.Ευχαριστώ για την ενημέρωση! :)

 

Ότι βάζουν που θέλει αλλαγή είναι καινούργιο. Πχ οθόνη .

Μπορεί να πάρεις μια συσκευή που έχει μεταχειρισμενη μητρική, ακουστικό, ηχείο, καινούργια μπαταρία καινούργια κάμερα. Ότι χρειάζεται για να περάσει όλους τους ελέγχους.

Δεν έχει πρόβλημα ή συσκευή αυτη .

Απλά δεν είναι καινούργια .Μια μίξη ανταλλακτικών καινούργιων και μεταχειρισμένων που περνάνε τον έλεγχο και βγαίνουν στην αγορά.

Για να τον περνάνε όμως κάτι σημαίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι βάζουν που θέλει αλλαγή είναι καινούργιο. Πχ οθόνη .

Μπορεί να πάρεις μια συσκευή που έχει μεταχειρισμενη μητρική, ακουστικό, ηχείο, καινούργια μπαταρία καινούργια κάμερα. Ότι χρειάζεται για να περάσει όλους τους ελέγχους.

Δεν έχει πρόβλημα ή συσκευή αυτη .

Απλά δεν είναι καινούργια .Μια μίξη ανταλλακτικών καινούργιων και μεταχειρισμένων που περνάνε τον έλεγχο και βγαίνουν στην αγορά.

Για να τον περνάνε όμως κάτι σημαίνει

 

Ωπα!!!Μίξη καινούργιων και μεταχειρισμένων?Αρα πόσο κάτω (-10% -20%)από την τιμή ενός καινούριου, θεωρείται "καλή τιμή" για ένα ανακατασκευασμένο σφραγισμένο ?Μιλάω για 6s.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Ωπα!!!Μίξη καινούργιων και μεταχειρισμένων?Αρα πόσο κάτω (-10% -20%)από την τιμή ενός καινούριου, θεωρείται "καλή τιμή" για ένα ανακατασκευασμένο σφραγισμένο ?Μιλάω για 6s.

 

Τι να σου πω εγώ δεν αγοράζω τέτοια συσκευή. Ειναι στην κρίση σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγώ δεν αγοράζω τέτοια συσκευή. Ειναι στην κρίση σου

 

Αφού όπως έγραψες περνάει όλους τους ελέγχους γιατί δεν αγοράζεις τέτοια συσκευή? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...