Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω χρησιμοποιω καλωδιο anker (το ειχα παρει μαζι με το powerbank) ειναι mfi οποτε δεν θα εχεις προβλημα...ειναι αρκετα αξιοπιστη εταιρεια σε οτι προτιμησεις. τα χρησιμοποιω με το φορτιστη του Iphone ( δεν εχω ξεχωριστο adaptorα).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Αγορασα σχετικα προσφατα απο καλο φιλο το iphone 6s.Εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απλα παρατηρησα με ανοιχτα δεδομενα ειδικα 4G η μπαταρια με μιση ωρα καποιο παιχνιδι και κανα 15λεπτο σερφαρισμα πεφτει και 20% περιπου ειναι φυσιολογικο συμβαινει σε ολους τους κατοχους η μηπως θελει αλλαγη η μπαταρια?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Αγορασα σχετικα προσφατα απο καλο φιλο το iphone 6s.Εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απλα παρατηρησα με ανοιχτα δεδομενα ειδικα 4G η μπαταρια με μιση ωρα καποιο παιχνιδι και κανα 15λεπτο σερφαρισμα πεφτει και 20% περιπου ειναι φυσιολογικο συμβαινει σε ολους τους κατοχους η μηπως θελει αλλαγη η μπαταρια?Ευχαριστω

Το 4G φταίει για την κατανάλωση. Αν το γυρίσεις σε 3G θα δεις μικρότερη κατανάλωση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Αγορασα σχετικα προσφατα απο καλο φιλο το iphone 6s.Εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απλα παρατηρησα με ανοιχτα δεδομενα ειδικα 4G η μπαταρια με μιση ωρα καποιο παιχνιδι και κανα 15λεπτο σερφαρισμα πεφτει και 20% περιπου ειναι φυσιολογικο συμβαινει σε ολους τους κατοχους η μηπως θελει αλλαγη η μπαταρια?Ευχαριστω

 

Το 4g ρουφάει περισσότερη μπαταρια και δεδομένα επίσης

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ. Είναι αρκετές οι ταχύτητες του 3G για περιήγηση από το κινητό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το 4g ρουφάει περισσότερη μπαταρια και δεδομένα επίσης

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ. Είναι αρκετές οι ταχύτητες του 3G για περιήγηση από το κινητό

 

Καταλαβα.Δηλαδη με 3g πανω κατω ποσο διαρκει η μπαταρια?Επισης ισχυει αυτο με το wifi πως δεν πιανει δικτυα κατω απο 30% εμβελεια διοτι θεωρουνταια αδυναμα?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.Δηλαδη με 3g πανω κατω ποσο διαρκει η μπαταρια?Επισης ισχυει αυτο με το wifi πως δεν πιανει δικτυα κατω απο 30% εμβελεια διοτι θεωρουνταια αδυναμα?

 

Εγώ έβγαζα 6 ώρες περίπου χρήση

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό με το 30%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το wifi το λεω γιατι το ειχα διπλα με ενα zte blade s6 flex και μπηκα στο wifi του θειου μ απο πανω με το ζτε εμπαινε κανονικα αλλα οχι με μεγαλη ταχυτητα ενω με το iphone δυσκολευοταν να το βρει. Επρεπε να ειμαι κατω ακριβως στο σημειο που εχει ο θειος μ το ρουτερ για να το βρει και να συνδεθει αλλιως μια με χαλια εντελως ταχυτητα μια δεν το εβρισκε.Η μπαταρια του δεν με ενθουσιασε παντως την περιμενα καλυτερη διοτι εχει μικρη οθονη και περιμενα να κανει καλυτερη διαχειριση + η hd αναλυση.Τ θετικο ειναι πως φορτζει γρηγορα απο 20-80% μεσα σε μια ωρα περιπου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το wifi το λεω γιατι το ειχα διπλα με ενα zte blade s6 flex και μπηκα στο wifi του θειου μ απο πανω με το ζτε εμπαινε κανονικα αλλα οχι με μεγαλη ταχυτητα ενω με το iphone δυσκολευοταν να το βρει. Επρεπε να ειμαι κατω ακριβως στο σημειο που εχει ο θειος μ το ρουτερ για να το βρει και να συνδεθει αλλιως μια με χαλια εντελως ταχυτητα μια δεν το εβρισκε.Η μπαταρια του δεν με ενθουσιασε παντως την περιμενα καλυτερη διοτι εχει μικρη οθονη και περιμενα να κανει καλυτερη διαχειριση + η hd αναλυση.Τ θετικο ειναι πως φορτζει γρηγορα απο 20-80% μεσα σε μια ωρα περιπου.

 

Μπορεί να έχει πιο δυνατή κεραία η άλλη συσκευή που είχες δίπλα.

Η μπαταρια αν σκεφτείς ότι είναι 1800mah νομίζω αποδίδει καλά. Βέβαια θα μπορούσε και καλύτερα

24ωρο το βγάζεις άνετα πιστεύω. Λίγες συσκευές βγάζουν 48 ώρες σήμερα.

Επίσης έχει κάποια πράγματα στις ρυθμίσεις που ίσως δεν τα χρειάζεσαι αλλα τα έχεις αφήσει εν άγνοια σου ανοιχτά. Τρώνε αρκετή μπαταρια.

Πχ ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο. Υπηρεσίες τοποθεσίας συστήματος, εφαρμογών, διαφημίσεων κοινοποίηση τοποθεσίας και λοιπά.

Παρακολούθηση της άθλησης

Handoff

Siri

Γνωστοποιήσεις εφαρμογών που δεν χρειάζεσαι

4g σαν ρύθμιση και μόνο χωρίς να ανοίξεις τα δεδομένα

 

Ίσως και αλλα. Εγώ πολλά από αυτά τα έχω κλειστά δεν τα χρειάζομαι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πιο δυνατή κεραία η άλλη συσκευή που είχες δίπλα.

Η μπαταρια αν σκεφτείς ότι είναι 1800mah νομίζω αποδίδει καλά. Βέβαια θα μπορούσε και καλύτερα

24ωρο το βγάζεις άνετα πιστεύω. Λίγες συσκευές βγάζουν 48 ώρες σήμερα.

Επίσης έχει κάποια πράγματα στις ρυθμίσεις που ίσως δεν τα χρειάζεσαι αλλα τα έχεις αφήσει εν άγνοια σου ανοιχτά. Τρώνε αρκετή μπαταρια.

Πχ ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο. Υπηρεσίες τοποθεσίας συστήματος, εφαρμογών, διαφημίσεων κοινοποίηση τοποθεσίας και λοιπά.

Παρακολούθηση της άθλησης

Handoff

Siri

Γνωστοποιήσεις εφαρμογών που δεν χρειάζεσαι

4g σαν ρύθμιση και μόνο χωρίς να ανοίξεις τα δεδομένα

 

Ίσως και αλλα. Εγώ πολλά από αυτά τα έχω κλειστά δεν τα χρειάζομαι.

Ενταξει θα κοιταξω να τα απενεργοποιησω μπας και δω καλυτερη αυτονομια .Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μία ερώτηση θέλω να σας κάνω

 

Έκανα μία αγορά μέσω App Store Στην οποία καταλάθος το οριο αγοράς απο την τράπεζα το είχα ορίσει μικρότερο από αυτό που ηθέλα να αγοράσω η αγορά έγινε αν μέρη και τι εννοώ η Εφαρμογή κατέβηκε στο κινητό μου αλλά στην τράπεζα δεν χρεωθηκε το ποσό. Τώρα δεν μπορεί να κάνει καμιά αγορά αν και το όρισα το όριο στην τράπεζα πλέον πολύ πάνω απο αυτο που ήθελα να αγοράσω . Το θέμα είναι ότι πλέον δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα και μου λέει ότι έχω λάθος κωδικό βασικά μου λέει ότι μία προηγούμενη συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε με επιτυχία και να ενημερώσω την κάρτα μου αλλά ότι και αν κανω Όποια κάρτα για να βάλω μου βγάζει το ίδιο πράγμα ακόμη και μία πιστωτική Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω και που πρέπει να απευθυνθώ

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε κάνει αναβάθμιση σε 10.1 ;; πρέπει να την κάνω η να παραμείνω όπως είμαι ;;

 

Έχει αρκετές διορθώσεις.

Βέβαια από εχθές που την έβαλα σαν να παρατηρώ μια λίγο αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας.

Προβλήματα όχι όμως προς το παρών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα χειρότερη διαχείρηση μπαταρίας από τη 10.0.3;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

10.0.3 ποτέ βγήκε;

10.0.2 είχε πολύ καλή διαχείριση πάντως δεν ξέρω για σένα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο 10.0.2!Εμενα μου φαίνεται λίγο ότι ναναι η διαχείρηση αλλά μπορεί να φταίει το στήσιμο του κινητού μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται οι ενημερώσεις να έχουν επίπτωση (θετική η αρνητική) στη μπαταρία τη στιγμή που στις πληροφορίες τους δεν αναφέρουν τίποτα για αυτό το σκοπό.. Μήπως τελικά είναι ψυχολογικό το θέμα και βλέπουμε σώνει και καλά θετικά η αρνητικά αντίκτυπα ενώ στη ουσία δεν υπάρχει καμία μεταβολή; Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει σε καμία να καμία ενημέρωση κάτι διαφορετικό στην κατανάλωση

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο 10.0.2!Εμενα μου φαίνεται λίγο ότι ναναι η διαχείρηση αλλά μπορεί να φταίει το στήσιμο του κινητού μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε σχέση με iOS 9 ήμουν σχεδόν 2 ώρες χρήση παραπάνω με iOS 10

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Αγορασα σχετικα προσφατα απο καλο φιλο το iphone 6s.Εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος απλα παρατηρησα με ανοιχτα δεδομενα ειδικα 4G η μπαταρια με μιση ωρα καποιο παιχνιδι και κανα 15λεπτο σερφαρισμα πεφτει και 20% περιπου ειναι φυσιολογικο συμβαινει σε ολους τους κατοχους η μηπως θελει αλλαγη η μπαταρια?Ευχαριστω

 

 

 

Ειναι το μεγάλο μείον του iOS για μένα! Δε γίνεται σε ένα κλειστό(;) λειτουργικό να εχει τέτοια διαφορά απόδοσης 3G-4G στη μπαταρία, ενώ οι Σχιστομάτηδες να έχουν καταφέρει είτε το έχεις σε 3G ή σε 4G η διάρκεια μπαταρίας να μην εχει πάνω απο 10% διαφορά..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μεγάλο μείον του iOS για μένα! Δε γίνεται σε ένα κλειστό(;) λειτουργικό να εχει τέτοια διαφορά απόδοσης 3G-4G στη μπαταρία, ενώ οι Σχιστομάτηδες να έχουν καταφέρει είτε το έχεις σε 3G ή σε 4G η διάρκεια μπαταρίας να μην εχει πάνω απο 10% διαφορά..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Νομίζω παίζει ρόλο το chip και όχι το λογισμικό

Έχουν και μεγάλες μπαταρίες όμως εκείνοι οι Κινέζοι.

Δεν νομίζω να χρειάζεται σε τηλέφωνο να έχεις πχ όπως προχθές που έκανα τεστ στο 4g και μου έδειξε 100 ταχύτητα.

Και με 15-20 κάνω την δουλειά μου άψογα.

Σελίδες περιήγηση μηνύματα και κανα viber σιγά τι ταχύτητα θέλουν;

 

Εδω το wifi στην Ελλάδα σε μέσο όρο δεν έχει περάσει τα 15mb και θελουμε 4g να πιάνουμε 90 και 100; Για ποιον λόγο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι το chip παίζει ρόλο, άρα ακόμα πιο εύκολη η λύση για την Apple. Τα mbps δε παίζουν τόσο ρόλο, μέχρι να διευρυνθεί το 4G+, είτε το χες σε 4G η 3G δεν έβλεπες διαφορά, τώρα όμως που παίζει μπάλα παντού 4G+ Αθήνα μέσω cosmote, βλέπεις αρκετή διαφορά στο ping, που αν το συνηθίσεις, δε ξαναγυρνας σε 3g

 

Sent from my Samsung SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το chip παίζει ρόλο, άρα ακόμα πιο εύκολη η λύση για την Apple. Τα mbps δε παίζουν τόσο ρόλο, μέχρι να διευρυνθεί το 4G+, είτε το χες σε 4G η 3G δεν έβλεπες διαφορά, τώρα όμως που παίζει μπάλα παντού 4G+ Αθήνα μέσω cosmote, βλέπεις αρκετή διαφορά στο ping, που αν το συνηθίσεις, δε ξαναγυρνας σε 3g

 

Sent from my Samsung SM-G930F using Tapatalk

 

Δεν γνωρίζω για Αθήνα είμαι επαρχία Πτολεμαιδα συγκεκριμένα.

Και Θεσσαλονίκη που έχω πάει δεν βλέπω καμια διαφορά με το 4g πάντως.

Μόνο μπαταρια καίει τίποτα άλλο.

Η Apple δεν παράγει hardware γιατί λες ότι είναι πιο εύκολη λύση;

Πολλά μπορεί να είναι και επιλέγουν το συγκεκριμένο. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τις συμφωνίες τους, το σκεπτικό τους, την υποστήριξη σε drivers από τον κατασκευαστή η και αλλα πολλά που δεν μπορώ να σκεφτώ.

 

Το 5s καίει με ανοιχτά τα δεδομένα. Από το 6 και μετα βλέπω καλύτερη απόδοση του 3G με ανοιχτά δεδομένα. Προς το καλύτερο. Κάτι είναι και αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα.Δεν έχω εγκαταστήσει ποτε την εφαρμογή facebook και messenger.Από εποχή iphone 5 έμπαινα απο τον safari και διάβαζα και έστελνα μηνύματα.Από χθες το βράδυ που αναβαθμίστηκα σε 10.1 δεν μπορώ να στείλω μηνύματα και με προωθεί στον messenger.Τις συγκεκριμένες εφαρμογές δεν θέλω να τις βάλω γιατί επιρρεάζουν την μπαταρία(όπως έχω διαβάσει πολλές φορές) και ίσως και την γενική λειτουργία του κινητού(το επιβραδύνουν κάπως).Υπάρχει κάποια λύση?Το κάνει και σε εσάς ή συμβαίνει μόνο σε μένα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κανεις αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας με 10.1;

Είμαι σίγουρος ότι έχει διαφορά προς το χειρότερο.

Αύριο θα φόρτιση 100% να μηδενίσουν οι μετρητές και θα κάνω τα τεστ μου.

Με 10.0.2 έβγαζε πάνω από 6 ώρες χρήση. Και το καταλάβαινες, η μπαταρια δεν έπεφτε.

 

Τώρα βλέπω ότι τα ποσοστά πέφτουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με tempered glass κι εγώ είχα προβλήματα παλαιότερα. Τα πέταξα και ησύχασα πάντως.

Κάτι τέτοια δεν τα μπορώ να έχει κολλήματα.

Άλλη αίσθηση η οθόνη σκέτη

 

Έτσι είναι αλλά στη στραβή σε σώζει από 250€

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρεί κανεις αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας με 10.1;

Είμαι σίγουρος ότι έχει διαφορά προς το χειρότερο.

Αύριο θα φόρτιση 100% να μηδενίσουν οι μετρητές και θα κάνω τα τεστ μου.

Με 10.0.2 έβγαζε πάνω από 6 ώρες χρήση. Και το καταλάβαινες, η μπαταρια δεν έπεφτε.

 

Τώρα βλέπω ότι τα ποσοστά πέφτουν

 

Προσωπικά δεν έχω δει καμία διαφορά με ίδια χρήση καθημερινά !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα.Δεν έχω εγκαταστήσει ποτε την εφαρμογή facebook και messenger.Από εποχή iphone 5 έμπαινα απο τον safari και διάβαζα και έστελνα μηνύματα.Από χθες το βράδυ που αναβαθμίστηκα σε 10.1 δεν μπορώ να στείλω μηνύματα και με προωθεί στον messenger.Τις συγκεκριμένες εφαρμογές δεν θέλω να τις βάλω γιατί επιρρεάζουν την μπαταρία(όπως έχω διαβάσει πολλές φορές) και ίσως και την γενική λειτουργία του κινητού(το επιβραδύνουν κάπως).Υπάρχει κάποια λύση?Το κάνει και σε εσάς ή συμβαίνει μόνο σε μένα?

Ευχαριστώ.

 

Συμπτωματικά σου εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση. Σε android ισχύει από την άνοιξη. Μέχρι προχθές μπορούσα κανονικά από τον browser. Τώρα δεν συμβαίνει πια και έχω μείνει σε 10.0.2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...