Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη χρονιά

Μια φίλη της ειπανε το one plus two. αξιζει?

 

Τι προτεινεται για νεο απο ελλαδα

σε ανδροιδ αλλα και Windows phone 400-500ευρω

 

καλες γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά

Μια φίλη της ειπανε το one plus two. αξιζει?

 

Τι προτεινεται για νεο απο ελλαδα

σε ανδροιδ αλλα και Windows phone 400-500ευρω

 

καλες γιορτες.

 

S6 και G4 βλέπει και διαλέγει. Αυτή τη στιγμή 400-500 ευρώ δεν δίνονται για κανένα λόγο για wp, ούτε υπάρχει και κάποια πρόταση ουσιαστικά σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο ειναι 5,5 ιντσες και τα αλλα δυο 5.Aν πας στις 5,5 το xiaomi εχει καλυτερη υποστηριξη.Αν πας

στις 5 τοτε θα πρεπει να δεις αν σου αρεσουν τα χρωματα του j5.Πολλοι τα βρισκουν πολυ κορεσμενα.

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ηθελα να δω και τα windows πως ειναι γιατι εχω ακουσει καλουτσικα πραγματα απλα τωρα που το ψαχνω περισσοτερο οντως δεν εχουν αρκετες (γνωστες) εφαρμογες και επισης με το 1gb που εχει το 640 , θα "σηκωνει" τα windows 10?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν θα σηκώνει τα windows 10? ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ. Έχω περασμένη την preview έκδοση των 10 στο 640 εδώ και 20 ημέρες και το κινητό ρολάρει καλύτερα απ' ότι με τα 8.1 που φοράει από το εργοστάσιο. Όσο για τις εφαρμογές το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι με τις εφαρμογές της Google, οι οποίες απουσιάζουν για διάφορους λόγους. Από εκεί και μετά εάν δεν υπάρχει κάποια επίσημη εφαρμογή τότε υπάρχουν εναλλακτικές από third party developers (όπως για το instagram), αν και λόγω win10 είναι πολύ πιθανό να καλυφθούν τα όποια κενά μιας και οι εφαρμογές είναι πλέον universal (δηλαδή η ίδια εφαρμογή τρέχει και σε desktop και σε tablet και σε κινητό).

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγορασω ένα κινητό mls για να κάνω δώρο Τώρα τις γιορτες! Μιας και ο χρήστης δεν είναι απαιτητικός (θα είναι και το πρώτο του smartphone) Θέλω λοιπόν να μου προτείνετε το πιο φθηνό (άρα κάποιο παλιότερο μοντέλο) ! Το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να έχει καλη φωνητική κληση! Να λέει δηλαδή το όνομα του καλουντος και να καλεί.

Και από οθόνη αν είναι δυνατόν να είναι πάνω των 3 ιντσων. Αυτά από απαιτήσεις! Δεν μας ενδιαφέρει ούτε η μνήμη του κινητού Γιατί δεν θα κατεβάζει εφαρμογές. Μόνο 10-15 επαφές στον τηλεφωνικό καταλόγο θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Έπειτα από 2 χρόνια με το Lumia 820 και μιας και χάλασε είμαι σε δίλλημα ανάμεσα στο Lumia 640 XL και στο Xperia M4.Θέλω καλή κάμερα σε οθόνη δεν έχω θέμα από 5 ίντσες και πάνω και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη απόδοση.Για το M4 είδα πως υπερθερμαινεται εύκολα και πως η κάμερα δεν είναι πολύ καλή.Το 640 XL από την άλλη έχει πολύ καλή κάμερα αλλά το λειτουργικό δεν θα με αφήνει να τρέχω emulators κτλ.(όπως ppsspp).Έχετε να προτείνετε κάποιο από αυτά τα 2 η κάποιο άλλο που να είναι καλύτερο σε αυτή την τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Έπειτα από 2 χρόνια με το Lumia 820 και μιας και χάλασε είμαι σε δίλλημα ανάμεσα στο Lumia 640 XL και στο Xperia M4.Θέλω καλή κάμερα σε οθόνη δεν έχω θέμα από 5 ίντσες και πάνω και να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη απόδοση.Για το M4 είδα πως υπερθερμαινεται εύκολα και πως η κάμερα δεν είναι πολύ καλή.Το 640 XL από την άλλη έχει πολύ καλή κάμερα αλλά το λειτουργικό δεν θα με αφήνει να τρέχω emulators κτλ.(όπως ppsspp).Έχετε να προτείνετε κάποιο από αυτά τα 2 η κάποιο άλλο που να είναι καλύτερο σε αυτή την τιμή;

 

Κινητό από Κίνα το έχεις αποκλείσει? γιατί στα 200 ευρώ παίρνεις κινητά αντίστοιχα με 300-400 που θα έδινες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Κινητό από Κίνα το έχεις αποκλείσει? γιατί στα 200 ευρώ παίρνεις κινητά αντίστοιχα με 300-400 που θα έδινες εδώ

Όχι δεν τα έχω αποκλείσει απλώς θα ήθελα το κινητό να έχει υποστήριξη από την κοινότητα..δηλαδή custom roms κτλ (σε Windows phone έχω εξασφαλισμένη αναβάθμιση) τα περισσότερα κινέζικα λόγω mediatek νομίζω πως δεν έχουν την δυνατότητα για τέτοια.Αν ξέρεις κάποιο πάντως που να έχει υποστήριξη πες το μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Καμία πρόταση ρε παίδες γιατί Δευτέρα θέλω να κάνω παραγγελία;;; Γιατί το doogee f5 το σκέφτομαι επειδή έχει και την 800αρα μπάντα, αλλά για λόγους αξιοπιστίας σκέφτομαι το xiaomi note 3 και ας μη παίζει αυτή τη μπάντα. Εσείς τι λέτε αξίζει το note 3 που είναι καλύτερο και ας μην παίζει μια μπάντα που σε λίγο καιρό μπορεί να τη χρησιμοποιούν όλοι;;;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για δίκαρτο κινητό μέχρι 5 ίντσες με ταβάνι τα 140 ευρώ.

 

Με προβληματίζουν:

 

Μικρή και μη αποσπώμενη μπαταρία, έλλειψη ραδιοφώνου και notification Led.

Αναξιοπιστία της Doogee.

 

Zopo Speed 7:

 

Διάβασα οτι βγάζουν προβλήματα και οτι έχουν κακή ποιότητα κατασκευής.

 

Meizu m2:

 

Παίρνει μόνο nanosim, έχει μη αποσπώμενη μπαταρία και έχει αυτό το Flyme.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σε καλυπτε το store των wp πήγαινε σε 640 ή 640 xl.

καλύτερα να μην κάνω μετάβαση σε android δηλαδή; Δεν λειτουργεί καλά σε mid-end συσκευές ακόμα; Το 640 το σκέφτομαι μόνο για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αξίζει...δε θα έχεις φουλ 4g παντού, σε αρκετά σημεία θα έχεις, αλλά θα έχεις σίγουρα στα πιο πολλα σημεια πιο πολύ από 3G! :lol:

Μια χαρά θα είσαι, θα έχεις μια εξαιρετική συσκευη, με "λιγότερο" φουλ 4G και αυτό όχι σε όλες τις τοποθεσίες.

Μιλάνε για το απόλυτο vfm, ποιοτικό, με fingerprint sensor και μπαταρια, με την περαιτέρω βελτίωση του software, τερας, αν κ εγώ μαλλον θα προτιμησω το μικρό του αδερφακι, πιο λιτο αλλα εξισου δυνατο, το mi 4c και αυτό μόνο λόγω διαστάσεων κ βάρους...;)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να δεις samsung j5 ή αν μπορείς να ανεβεις λίγο το huawei p8 lite από Ελλάδα.

Το j5 καλή κάμερα, λειτουργικο, ταχύτητα, μπαταρία, το p8 μισή κλάση πάνω αλλά λίγο μικρότερη μπαταρία.

Από Κίνα, το απόλυτο vfm-κυριλατο-ποιοτικο- xiaomi redmi note 3 στα 32GB ή την πιο λιτή κ πιο φθηνή, αλλα εξισου καλη σε χαρακτηριστικα κ αποδοση (εκτος της μπαταριας), εκδοση το redmi note 2 prime στα 32 GB, μιας κ ζητάς υποστήριξη, custom rom κ.λ.π.

Καλή φώτιση (μέρες που ναι...:lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...