Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα και τα 2 μου τα δειχνει οτι δεν ειναι συμβατα με την συσκευή.Το τρελο ομως ειναι οτι το fb δεν το ειχα ενημερωσει και παροτι μου γράφει οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατη εγω μπαινω κανονικα. Απο το δευτερο κινητο.ομως samsung galaxy s3 και το ταμπετ μου lg g pad v500 δεν εχω κανενα προβλημα.Τι ηθελαν και τις πειραξαν τις εφαρμογές?μια χαρα δουλευαν.

Apk πως τις εκανες απο τις παλιες συσκευές?

 

Τοτε για κάποιο λόγο τα έκαναν μη συμβατα με αυτη την συσκευή, θα το φτιάξουν λογικά

 

Με αυτο

https:// play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup

Edited by ZeroX
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mήπως αντιμετωπίζεις πρόβλημα και με την εφαρμογή του fb πέρα απο το messenger? Γιατί φίλος που έχει το κινητό απο χθες δεν του ανοίγει το fb.Του έκανα και factory reset αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε
Ευτυχως το facebook δεν το ενημερωσα και παροτι μου βγαζει πλεον οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου με την εκδοση μπορω να μπω.Στο messenger παλι οχι.Βγαζει και του φιλου σου οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη του με τις εφαρμογες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τοτε για κάποιο λόγο τα έκαναν μη συμβατα με αυτη την συσκευή, θα το φτιάξουν λογικά

 

Με αυτο

https:// play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup

Δεν ανοιγει το παραπανω λινκ .Αν μπορουσες να το αντιγραψεις σωστα μηπως μπορεσω και εγω να το κανω...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως το facebook δεν το ενημερωσα και παροτι μου βγαζει πλεον οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου με την εκδοση μπορω να μπω.Στο messenger παλι οχι.Βγαζει και του φιλου σου οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη του με τις εφαρμογες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ανοιγει το παραπανω λινκ .Αν μπορουσες να το αντιγραψεις σωστα μηπως μπορεσω και εγω να το κανω...

 

Τωρα?

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup

 

 

 

App Backup Restore Transfer

λέγεται η εφαρμογή αν δεν το ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Τωρα?

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup

 

 

 

App Backup Restore Transfer

λέγεται η εφαρμογή αν δεν το ανοίγει

Κανει παρομοια δουλεια με το Titanioum Backup δηλαδη.Δυστυχως παροτι εχω τετοια εφαρμογη δεν κοιταξα να κανω ενα backup στις εφαρμογες γιατι υπεθεσα οτι θα μπω απλα με τον λογαριασμο μου.Μονο που με το Titanioum πρεπει να εισαι ρουτ...Σε ευχαριστω πολυ παντως τουλαχιστον εκανα backup το f.b αν ηξερα οτι θα συμβει τετοιο πραγμα θα εκανα και στο messenger

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Tα έβγαλε εντελώς γιατί του κολλούσαν τη συσκευή και προς το παρόν βολεύτηκε με το swipe for facebook.Προσωπικά σε άλλη συσκευή δεν έχω θέμα αλλά εδώ και καιρό αντί του fb messenger χρησιμοποιώ το disa και είμαι ικανοποιημένος Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

και στο δικό μου κινητό από προχτές μετά την αναβάθμιση fb και messenger δεν ανοιγαν.το fb δεν μπορώ να το εντοπισω στο play store και το messenger λέει δεν είναι συμβατο.περιεργο πράγμα πάντως.εβαλα apk από προηγούμενες εκδόσεις και δουλεύουν.βεβαια όταν πατάω για αναβάθμιση ούτε λόγος.
Link to comment
Share on other sites

και στο δικό μου κινητό από προχτές μετά την αναβάθμιση fb και messenger δεν ανοιγαν.το fb δεν μπορώ να το εντοπισω στο play store και το messenger λέει δεν είναι συμβατο.περιεργο πράγμα πάντως.εβαλα apk από προηγούμενες εκδόσεις και δουλεύουν.βεβαια όταν πατάω για αναβάθμιση ούτε λόγος.

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.

Κρίμα που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Ελπίζω να διορθωθεί το ζήτημα από την Facebook με κάποιο update.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εμενα δεν μου βγαζει κανενα απο τα 2 πλεον στο play store..Ευτυχώς που το fb δεν το ειχα ενημερώσει και το εκανα back up με το Titanium, αν το ήξερα θα εκανα και το messenger.Εχω κατεβασει το messenger lite αλλα δεν είναι το ιδιο. Ειναι τρελο πάντως να μην λειτουργουν οι εφαρμογές στα vdf. Στο galaxy s3 που εχω και στο lg gpad ταμπλετ μου που ειναι πιο παλιες αλλα επωνημες συσκευες δουλευουν και οι 2 μια χαρα.Θα στειλω μνμ στην vdf να ρωτησω...Λιγο χλωμο παντως το βλεπω για να τις ξαναδούμε στο play store τις εφαρμογές αν ηταν θα περιμεναμε απλα για ενημερωσεις και οχι να μην φαίνονται καν στις συσκευές.
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευή της συζύγου το Facebook είχε ξηλωθει γιατί έτρωγε την μπαταρία και έμπαινε από τον Chrome. Με την τελευταία αναβάθμιση κόλλαγε και το messenger. Έγινε εγκατάσταση apk της 20 Ιουλίου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τις τελευταίες 5 ημέρες μετά την ενημέρωση που έγινε στις εφαρμογες messenger και facebook δεν γίνεται να τις χρησιμοποιήσουμε όσοι έχουμε αυτό το μοντέλο κινητού (vodafone smart ultra 6)..Στην αρχή, όπως και άλλοι έχετε αναφέρει, εμφανίζει μια άσπρη οθόνη (και κάποιες φορες μαζί με το εικονίδιο της αντίστοιχης εφαρμογής) και μετά βγάζει το γνωστό μήνυμα:η εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί. Όπως όλοι μας, έτσι και εγώ, απεκατέστησα και ξαναεγκατεστησα τις εφαρμογές πανω απο 3 φορες αλλά ξανά μου εμφάνιζε το ίδιο μήνυμα.. Έκανα εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και δεδομένων αλλά δεν δούλεψε και ουτε άλλαξε κάτι.. Μετα απο λιγες μέρες και ενω είχα δει άπειρα παράπονα απο χρήστες στο play store οτι δεν λειτουργουν ουτε σε εκείνους οι συγκεκριμένες εφαρμογές μου εμφανίζει οτι και τα δυο δεν είναι συμβατά με τημ συσκευη μου..Ακόμη, και στο m.facebook αν θέλεις να μπεις (που αποτελεί μια προσωρινή λύση) δεν μπορείς να δεις τα μηνύματα γιατί χρειαζεται messenger...Επισης, αποκλειω το ενδεχομενο να ειναι προβλημα συσκευής γιατί προσωπικά την δική μου συσκευή δεν την έχω πανω απο 5 μηνες και πρόσφατα την πήγα σε σερβισ...

Έχει κανείς καμια ιδέα τι μπορεί να γίνει ή θα περιμένουμε ποτε και αν φιλοτιμηθούν οι προγραμματιστές να διαβασουν τα τοσα πολλά σχόλια που έχουν αφήσει οι χρήστες και να λύσουν το πρόβλημα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μαρια δεν κατεβασες το messenger lite? εμένα μου λειτουργεί μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://m.apkpure.com/lite-messenger-for-facebook/hoahong.facebook.messenger Νομιζω αυτο ειναι

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μαρια δεν κατεβασες το messenger lite? εμένα μου λειτουργεί μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://m.apkpure.com/lite-messenger-for-facebook/hoahong.facebook.messenger Νομιζω αυτο ειναι

 

Κατέβασα προσωρινά αυτή την εφαρμογή μέχρι να φτιαξει το facebook και το messenger..λειτουργεί καλά μέχρι στιγμής αλλά είναι για προσωρινή χρήση, έχει και αυτή ελαττώματα σαν εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που η Facebook αναβάθμισε και τις δύο της εφαρμογές στις 8 Αυγούστου, δεν έγινε κάτι με την περίπτωση μας. Το πρόβλημα συνεχίζει το ίδιο ακριβώς.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό και με έχει προβληματίσει πολύ! Θα πάω σήμερα σε ενα καταστημα της vodafone και θα ρωτήσω γιατί συμβαίνει αυτό.. Δεν είναι δυνατόν σε ένα τόσο καλό κινητό όπως το δικο μας, οι δύο πιο απλές και χρήσιμες εφαρμογές να μην λειτουργούν.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από την vodafone και αυτό που μου είπαν είναι να αφήσω το κινητό εκεί μισή ώρα και να πληρώσω 15€ προκειμένου να μου βάλουν μια παλιότερη έκδοση των facebook και messenger..Επίσης, είπαν πως πιστεύουν ότι ο προγραμματιστής θα ενημερώσει τις εφαρμογές και θα μπορούμε να τις έχουμε στο δικό μας κινητό σε κανένα μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς κάποια παλιότερη έκδοση που να λειτουργεί κανονικά?

εάν έννοιες fb και messenger έχω εγώ τις εκδόσεις λίγο πριν γίνουν update και δουλεύουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία εγκατάστασης παλαιοτερης έκδοσης των Facebook και Messenger στο κινητό μας;;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία εγκατάστασης παλαιοτερης έκδοσης των Facebook και Messenger στο κινητό μας;;

 

Αυτή είναι και δική μου απορία.. Εδώ μου δεν μου εμφανίζει καν την εφαρμογή του facebook στο play store:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και δική μου απορία.. Εδώ μου δεν μου εμφανίζει καν την εφαρμογή του facebook στο play store:(

 

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία εγκατάστασης παλαιοτερης έκδοσης των Facebook και Messenger στο κινητό μας;;

 

 

σας εχω στείλει pm σχετικα με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εάν έννοιες fb και messenger έχω εγώ τις εκδόσεις λίγο πριν γίνουν update και δουλεύουν μια χαρά.

Nαι αν θες,στείλε και σε εμένα ένα πμ με τις λειτουργικές εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

παραθετω τα link για τις εκδοσεις του fb(v86.0.0.13.69)

http://www.androidapksfree.com/apk/facebook-86-0-0-13-69-33840476-android-5-0-apk-download/

και messenger (v79.0.0.16.70)

http://www.androidapksfree.com/apk/facebook-messenger-79-0-0-16-70-android-5-0-apk-download/

ειναι οι εκδοσεις των εφαρμογων λιγο πριν ενημερωθουν και παρουσιασουν προβλημα στην συσκευη μας.για να τις εγκαταστησετε θα πρεπει να ενεργοποιησετε την επιλογη αγνωστες πηγες απο τις ρυθμισεις ασφαλειας τησ συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Οντως λειτουργουν κανονικά αυτές οι εκδόσεις.Κατά την πρώτη εκκίνηση του fb app αν ζητήσει αναβάθμιση,πατάμε όχι για σιγουριά..
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα και εγω μια απο τις παλιοτερες εκδόσεις του Messenger, για καλο και για κακο θα κανω και ενα backup στο titanium οπως τo fb το εχω βγάλει απο την αυτόματη ..ευτυχώς πάντως. Και πριν που κοίταξα στο google για παλιοτερες εκδόσεις αυτο το προβλημα ειναι χρόνια με τις εφαρμογές!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...