Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ελληνική φλασαρε αυτην που εχει μέσα η Modaco.Τους εγραψα και σχολιο αλλα δεν εχω μπει να δω αν μου απαντησαν. Τωρα δεν νομιζω γ να περάσει την UK η την spanish γιατι αν γίνει κατι και χρειαστεί να πάει στην Vodafone θα φανει μεσα..Σκοπός ειναι να περαστει η ελληνική ρομ...πάντως χάρηκα που Βρηκες τρόπο για το δικό σου!!!

 

Προσπαθήστε να κατεβάσετε την rom και μέσα απο το site της ZTE μήπως και υπάρχει καμία διαφορά! Πάντως στα service με υπολογιστή και κάποιο πρόγραμμα (λογικά της Qualcomm) τις περνάνε τις rom! Οπότε googlαρε να δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το site της zte δεν ανοίγει. Βγάζει error και δεν ξερω τον λόγο. Κάπως θα το βρω όμως. Μακάρι να ηταν όπως της LG...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Το site της zte δεν ανοίγει. Βγάζει error και δεν ξερω τον λόγο. Κάπως θα το βρω όμως. Μακάρι να ηταν όπως της LG...

 

Διάβασα όλο το νήμα στο modaco forum για τις stock rom! Από ότι κατάλαβα η zte έχει αλλάξει την recovery μαζί με τα update των rom κάποιων χωρών και οι recovery που υπάρχουν τώρα δεν είναι συμβατες με τις υπάρχουσες rom! Επίσης η recovery που έχει για την ελληνική rom, είναι της τούρκικης rom και αναβαθμισμένη..., οπότε και σου βγάζει (και σε πολλούς) το error! Η λύση (αποψη μου) είναι να το πας στην arvato που είναι το service, και η να σου αλλάξουν πλακέτα, η να σου δώσουν καινούργιο που πιστεύω θα είναι το πιθανότερο, λόγω και του γεγονότος του συμφορουμιτη που το πήγε εκεί (με το touch...)!

Κάτι άλλο δεν μου έρχεται στο μυαλό για να σας βοηθήσω, απλά και μόνο να δοκιμαζες άλλες stock rom μήπως και γίνει! Δοκίμασε την τούρκικη rom αν μπαίνει μιας και η recovery που έχει για Ελλάδα είναι δικιά της!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε memostrikas.Το κινητο αν πηγαινε στην arvato αποκλειεται να εδιναν καινουργιο γιατι πλεον η εγγυηση απο την στιγμη που ρουταριστηκε δεν ισχυει ασε που εχει αλλαχτει ολη η ρομ αλλα και να γινοταν unroot θα επρεπε να διαγραφουν απο τα logs τα παντα οι συσκευες κρατουν ημερολογιο το γνωριζεις αυτο.Περαν τουτου μιλαμε οτι πειραματιστηκαμε απλα μονο και μονο για να δουμε κατα ποσο μπορουμε να επαναφερουμε πισω την μαμα ρομ σε περιπτωση που θελησω να αλλαξω ρομ γιατι οσον αφορα την cm ο αντρας μου δεν ειχε και δεν εχει σκοπο να την αλλαξει.Και τοτε που ειχε ειχε βαλει την ρομ την εβαλε γιατι πηγε να κανει καθαρισμο τα cache,dalvik κ.τ.λ και κατα λαθος εσβησε την ρομ γιατι στην μαμα ρομ τις θεσεις cache...κ.α της βγαζει αλλιως ετσι βρεθηκε με την cm αλλα δεν το μετανιωσε,επειδη δεν υπηρχε προθεση δεν ειχε κανει και backup την μαμα ρομ.Ο συμφορουμιτης Sonatas που πηρε αλλη συσκευη απο το service ειχε προβλημα με το touch της συσκευης τα δικα μας ειναι πληρως λειτουργικα και ελπιζω να παραμεινουν!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε memostrikas.Το κινητο αν πηγαινε στην arvato αποκλειεται να εδιναν καινουργιο γιατι πλεον η εγγυηση απο την στιγμη που ρουταριστηκε δεν ισχυει ασε που εχει αλλαχτει ολη η ρομ αλλα και να γινοταν unroot θα επρεπε να διαγραφουν απο τα logs τα παντα οι συσκευες κρατουν ημερολογιο το γνωριζεις αυτο.Περαν τουτου μιλαμε οτι πειραματιστηκαμε απλα μονο και μονο για να δουμε κατα ποσο μπορουμε να επαναφερουμε πισω την μαμα ρομ σε περιπτωση που θελησω να αλλαξω ρομ γιατι οσον αφορα την cm ο αντρας μου δεν ειχε και δεν εχει σκοπο να την αλλαξει.Και τοτε που ειχε ειχε βαλει την ρομ την εβαλε γιατι πηγε να κανει καθαρισμο τα cache,dalvik κ.τ.λ και κατα λαθος εσβησε την ρομ γιατι στην μαμα ρομ τις θεσεις cache...κ.α της βγαζει αλλιως ετσι βρεθηκε με την cm αλλα δεν το μετανιωσε,επειδη δεν υπηρχε προθεση δεν ειχε κανει και backup την μαμα ρομ.Ο συμφορουμιτης Sonatas που πηρε αλλη συσκευη απο το service ειχε προβλημα με το touch της συσκευης τα δικα μας ειναι πληρως λειτουργικα και ελπιζω να παραμεινουν!!!

Κι εγώ έτσι την πάτησα απο καθαρισμό της cache και τελικα για να έχω κινητό έβαλα την cm.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις δοκιμασει να παιξει pokemon go; το σηκωνει καλα ή τρωει κοληματα;

 

Εγω προσωπικα δεν το εχω κατεβασει το συγκεκριμενο παιχνιδι γιατι θεωρω κοροιδια το να χαλαω mb ενω χρησιμοποιω wi-fi αλλα μπορεις να διαβασεις το παρακατω λινκ οσον αφορα ποιες συσκευες σηκωνουν το παιχνιδι http://tech.in.gr/consult/article/?aid=1500090866

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται η μπαταρία να δείχνει ποσοστό ; αντί το κουτάκι που αδειάζει ;

δεν υπάρχει ρυθμιση.δεσ το ποστ #436 που έχω κάνει λίγο πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ρύθμιση, και εγω ετσι νομιζα παλιότερα αλλα τελικά εμενα φαίνεται απο εφαρμογή..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστω.Τελευταια εχω παραγγειλει απο ebay τρεις διαδοχικες φορες τζαμακι προστασιας της οθονης απο αξιοπιστους πωλητες και ολα ηταν ενα κλικ μικροτερα αλλα σε σημειο που δεν τα βαζεις στην οθονη γιατι θα φαινεται ασχημο.Ειναι δυνατον και τα τρια να ειναι μικροτερα κατι παιζει μου φαινεται οτι στελνουν απο το zte το αντιστοιχο.:)Απο που να παρω τζαμακι που να ειναι στα μετρα του κινητου???????????:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστω.Τελευταια εχω παραγγειλει απο ebay τρεις διαδοχικες φορες τζαμακι προστασιας της οθονης απο αξιοπιστους πωλητες και ολα ηταν ενα κλικ μικροτερα αλλα σε σημειο που δεν τα βαζεις στην οθονη γιατι θα φαινεται ασχημο.Ειναι δυνατον και τα τρια να ειναι μικροτερα κατι παιζει μου φαινεται οτι στελνουν απο το zte το αντιστοιχο.:)Απο που να παρω τζαμακι που να ειναι στα μετρα του κινητου???????????:rolleyes:

Φίλε μου καλημέρα! Εγώ πήρα απο ενα κατάστημα στο Μαρούσι και ταίριαζε ακριβώς! Το θέμα που είχα (και γενικα υπάρχει με αυτές...) ήταν ότι δεν είχα καθολου καλό touch & scroll, και δεν το πίστευα (που μου το έλεγαν) έως ότου το διαπίστωσα στο κινητό μου!:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα! Εγώ πήρα απο ενα κατάστημα στο Μαρούσι και ταίριαζε ακριβώς! Το θέμα που είχα (και γενικα υπάρχει με αυτές...) ήταν ότι δεν είχα καθολου καλό touch & scroll, και δεν το πίστευα (που μου το έλεγαν) έως ότου το διαπίστωσα στο κινητό μου!:)

 

Σιγουρα δεν ειναι οπως η οθονη αλλα παιζει πολυ ρολο η ποιοτητα του προιοντος.Παντως απο ebay δεν ξαναπαιρνω.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι οπως η οθονη αλλα παιζει πολυ ρολο η ποιοτητα του προιοντος.Παντως απο ebay δεν ξαναπαιρνω.

Εχω δει και αγγίξει αρκετές! Καμία μα καμία δεν είχε καλό touch & scroll! Και το ότι λενε στα μαγαζιά ότι λόγω τζαμιού είναι καλύτερα είναι βλακείες!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα σχολια σας για την οθονη τζαμακι προστασιας ..Εγω βρισκω σε κατάστημα που πουλαει αξεσουαρ κινητών-ταμπλετ στον Πειραια.Εδω σε εμας τουλάχιστον ειναι το μονο που εχει για Vodafone Smart Ultra 6.Απο ebay δεν τα εμπιστευομαι!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα σχολια σας για την οθονη τζαμακι προστασιας ..Εγω βρισκω σε κατάστημα που πουλαει αξεσουαρ κινητών-ταμπλετ στον Πειραια.Εδω σε εμας τουλάχιστον ειναι το μονο που εχει για Vodafone Smart Ultra 6.Απο ebay δεν τα εμπιστευομαι!

 

Ευτυχώς πήρα τα λεφτά μου πίσω αλλά είναι τραγικό τρία στα τρία αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

http://https://mega.nz/#!E5UmRQwL

Μπορείτε να δείτε την φωτο που ανέβασα και να την συγκρίνεται (το χρώμα) με το δικό σας κινητο? Γιατί μου φαίνεται το λευκό του κάπως κιτρινιαρικο. Βεβαία το παρατήρησα σε σχέση με της γυναίκας μου (άλλη μάρκα), αλλά μου φάνηκε χλωμό το χρώμα και γιαυτό την ανέβασα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κανονικο ειναι το χρωμα,καθολου κιτρινιαρικο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα και απο εμενα.Ηθελα να σας ρωτησω αν η εφαρμογη messenger μετα την ενημερωση σας ανοιγει κανονικα με την συσκευη μας,γιατι εμενα μετα την ενημερωση μου δειχνει μια ασπριλα και μου βγαζει συνεχως οτι δεν αποκρινεται..Του συζυγου που τωρα εχει το galaxy 7 edge ανοιγει κανονικα.Ειδα μεσα στα σχολια του play store οτι και αλλοι που εχουν κινεζικες συσκευες εχουν προβλημα με την εφαρμογη αν οχι το ιδιο παρομοιο.Παροτι εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση της εφαρμογης συνεχιζει το ιδιο και μου σπαει τα νευρα γιατι μου πεταει το (το messenger δεν αποκρινεται) συνεχως και παντου!!!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικο ειναι το χρωμα,καθολου κιτρινιαρικο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα και απο εμενα.Ηθελα να σας ρωτησω αν η εφαρμογη messenger μετα την ενημερωση σας ανοιγει κανονικα με την συσκευη μας,γιατι εμενα μετα την ενημερωση μου δειχνει μια ασπριλα και μου βγαζει συνεχως οτι δεν αποκρινεται..Του συζυγου που τωρα εχει το galaxy 7 edge ανοιγει κανονικα.Ειδα μεσα στα σχολια του play store οτι και αλλοι που εχουν κινεζικες συσκευες εχουν προβλημα με την εφαρμογη αν οχι το ιδιο παρομοιο.Παροτι εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση της εφαρμογης συνεχιζει το ιδιο και μου σπαει τα νευρα γιατι μου πεταει το (το messenger δεν αποκρινεται) συνεχως και παντου!!!

Εγώ το έχω ξηλωσει και χρησιμοποιώ το textra sms και δεν μπορώ να σε βοηθήσω!

Link to comment
Share on other sites

Mήπως αντιμετωπίζεις πρόβλημα και με την εφαρμογή του fb πέρα απο το messenger? Γιατί φίλος που έχει το κινητό απο χθες δεν του ανοίγει το fb.Του έκανα και factory reset αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

Κανονικο ειναι το χρωμα,καθολου κιτρινιαρικο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα και απο εμενα.Ηθελα να σας ρωτησω αν η εφαρμογη messenger μετα την ενημερωση σας ανοιγει κανονικα με την συσκευη μας,γιατι εμενα μετα την ενημερωση μου δειχνει μια ασπριλα και μου βγαζει συνεχως οτι δεν αποκρινεται..Του συζυγου που τωρα εχει το galaxy 7 edge ανοιγει κανονικα.Ειδα μεσα στα σχολια του play store οτι και αλλοι που εχουν κινεζικες συσκευες εχουν προβλημα με την εφαρμογη αν οχι το ιδιο παρομοιο.Παροτι εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση της εφαρμογης συνεχιζει το ιδιο και μου σπαει τα νευρα γιατι μου πεταει το (το messenger δεν αποκρινεται) συνεχως και παντου!!!

 

Και μενα δεν μου ανοίγουν Facebook και Messager, δεν τα βλέπω ουτε στο Google Play πια, ευτυχώς ειχα σε ενα κινητό παλιότερες version τα εκανα apk και τα ανοίγει κανονικά, φταίει η νεα version μάλλον:3

Link to comment
Share on other sites

Και μενα δεν μου ανοίγουν Facebook και Messager, δεν τα βλέπω ουτε στο Google Play πια, ευτυχώς ειχα σε ενα κινητό παλιότερες version τα εκανα apk και τα ανοίγει κανονικά, φταίει η νεα version μάλλον:3

Εμενα και τα 2 μου τα δειχνει οτι δεν ειναι συμβατα με την συσκευή.Το τρελο ομως ειναι οτι το fb δεν το ειχα ενημερωσει και παροτι μου γράφει οτι η εφαρμογή δεν είναι συμβατη εγω μπαινω κανονικα. Απο το δευτερο κινητο.ομως samsung galaxy s3 και το ταμπετ μου lg g pad v500 δεν εχω κανενα προβλημα.Τι ηθελαν και τις πειραξαν τις εφαρμογές?μια χαρα δουλευαν.

Apk πως τις εκανες απο τις παλιες συσκευές?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...