Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.modaco.com/forums/topic/377276-port-rom-unofficialrc2cm121-for-vodafone-smart-ultra/Εχθες την έβαλε δεν έχει προλάβει να δει και πολλα και δεν νομίζω να ασχοληθει πολυ γιατι του εκανε δωρο ο αδερφός του το Samsung Galaxy S7 Enge είναι τυχερουλης...

Την αλλαξε τελειως στο Modaco την ρομ? Παταω rc1 και με βγαζει στην rc2.Την εχουμε κατσε να δω πως να στην στειλω τωρα...

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.modaco.com/forums/topic/377276-port-rom-unofficialrc2cm121-for-vodafone-smart-ultra/Εχθες την έβαλε δεν έχει προλάβει να δει και πολλα και δεν νομίζω να ασχοληθει πολυ γιατι του εκανε δωρο ο αδερφός του το Samsung Galaxy S7 Enge είναι τυχερουλης...

Την αλλαξε τελειως στο Modaco την ρομ? Παταω rc1 και με βγαζει στην rc2.Την εχουμε κατσε να δω πως να στην στειλω τωρα...

 

Θελω αν εχετε την 1η την cm12.1 RC1 και οχι την τελευταια! Αυτη που μου λες ειναι η RC2! Εγω χρειαζομαι την πρωτη RC1.:)

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!9VpwWLIb!wVegixN_A63qWxmiFD9ccbyTGzGjZnrVdUfOebGGln0 Για δες τα κατάφερα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω αν εχετε την 1η την cm12.1 RC1 και οχι την τελευταια! Αυτη που μου λες ειναι η RC2! Εγω χρειαζομαι την πρωτη RC1.:)
/

 

Καλημερα φιλε Memostrikas την cm 12.1 RC1 την εχω και στο pc αλλα κα στο κινητο περασμενη αλλα κοιταω να δω πως να στην στειλω απο εδω. βλεπω στους ΜODACO οτι ειναι η ιδια ρομ στο νημα αλλα αλλαξε τα νουμερα μαλλον.Προσπαθουσα μεσω MEGA να δω πως να σου στειλω τον φακελο zip....

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!9VpwWLIb!wVegixN_A63qWxmiFD9ccbyTGzGjZnrVdUfOebGGln0 Για δες τα κατάφερα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

/

 

Καλημερα φιλε Memostrikas την cm 12.1 RC1 την εχω και στο pc αλλα κα στο κινητο περασμενη αλλα κοιταω να δω πως να στην στειλω απο εδω. βλεπω στους ΜODACO οτι ειναι η ιδια ρομ στο νημα αλλα αλλαξε τα νουμερα μαλλον.Προσπαθουσα μεσω MEGA να δω πως να σου στειλω τον φακελο zip....

Καλησπέρα:) Τα καταφερες τέλεια! Είσαι καταπληκτική! Σε υπέρ ευχαριστώ! Με καμία απο τις 2 rc2 - mokee δεν είχαν φώς τα κουμπιά όταν ξεκλείδωνε η συσκευή! Τώρα θα μείνω με αυτήν να ηρεμησω λιγάκι, και με την 1η ευκαιρία (€€€€€) θα πάω για μια μάρκα συγκεκριμένη!:)

Link to comment
Share on other sites

Ποια μάρκα αν επιτρέπεται Memostrikas?Και εγω μια απο τα ιδια σκεφτομαι γιατί βλεπω το Samsung Galaxy s7 enge του συζύγου και εχω τρελαθεί. Αλλα ειναι πολλα τα λεφτά....εννοείται ουτε ο ίδιος θα τα έδινε αλλα του χαμογέλασε η τύχη. Εκτός αν φανω τυχερη και μου κάνει δώρο το Zuk 1 που είναι θηρίο παρότι τετραπύρηνο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξυ πηγα να βγάλω την sd card απο το vdf και εβαλα στραβά το σιδερακι στο card slot και μου λύγισε λίγο το αλλαξα φυσικά απο το αλλo vdf και δεν ξερω αν υπαρχει ανταλλακτικό. Αντι να μου στραβωσει το ίδιο.....αστα παω να σκασω

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ποια μάρκα αν επιτρέπεται Memostrikas?Και εγω μια απο τα ιδια σκεφτομαι γιατί βλεπω το Samsung Galaxy s7 enge του συζύγου και εχω τρελαθεί. Αλλα ειναι πολλα τα λεφτά....εννοείται ουτε ο ίδιος θα τα έδινε αλλα του χαμογέλασε η τύχη. Εκτός αν φανω τυχερη και μου κάνει δώρο το Zuk 1 που είναι θηρίο παρότι τετραπύρηνο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξυ πηγα να βγάλω την sd card απο το vdf και εβαλα στραβά το σιδερακι στο card slot και μου λύγισε λίγο το αλλαξα φυσικά απο το αλλo vdf και δεν ξερω αν υπαρχει ανταλλακτικό. Αντι να μου στραβωσει το ίδιο.....αστα παω να σκασω

 

Ευχαριστήθηκα πάρα πολύ ένα lenovo που είχα , και θα κοιτάξω πάλι για lenovo! Αν και τετραπύρηνο ήταν πάρα πολύ γρήγορο και αξιόπιστο! Ολά δούλευαν αψογοτατα!

Link to comment
Share on other sites

Αν με το καλο παρω το Zuk 1 και αυτό της Lenovo είναι τετραπυρηνο αλλα με snapdragon 820 νομίζω..αν και το vdf για την ωρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα πάει μια χαρά..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Αν με το καλο παρω το Zuk 1 και αυτό της Lenovo είναι τετραπυρηνο αλλα με snapdragon 820 νομίζω..αν και το vdf για την ωρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα πάει μια χαρά..

Kι εγω με την rc1 δεν ειχα κανενα θεμα, απλα ειπα να κανω την αναβαθμιση σε rc2 για ακομα καλυτερα αποτελεσματα! Αλλα σαν χαζος εσβησα την rc1 και μετα δοκιμαζα δοκιμαζα ρομ και ολες με το ιδιο θεμα...! Αλλα οπώς ετερχε απροβληματιστα το lenovo που ειχα, αυτο δεν...! Και (προσωπικη μου αποψη) τα θεωρω καλυτερα απο τα zte! Mεχρι ομως να βρεθει $$$$ θα μεινω ως εχω!

Link to comment
Share on other sites

Πεπι καλησπέρα! Ρώτα τν σύζυγο σου οταν έβαλε την cm παρατήρησε να έχει χαμηλότερη ενταση ο ήχος κλήσης ? Γιατί σαν να μου ακούγεται χαμηλότερα στο δικό μου!
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο! Βρηκα την λύση! Ενεργοποίησα την εφαρμογή Dolby Atmos και όλα οκ!:)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε memostrikas όπως πιθανώς νά σού είπε καί η Pepi όσον αφορά τήν cm12,1 Resurrection 1 εμένα όχι μόνο δέν μού παρουσίασε καποιο προβλημα αλλά αντιθέτως δούλευε ρολόι, τό μόνο πού μέ χάλασε όπως επίσης πιθανώς νά ξέρεις ήταν τό double tap γιά τήν αφύπνιση τής συσκευής αλλά κατά τ'αλλά ήταν τόσο καλή καί μέ περισσότερες δυνατότητες ώστε νά μέ κάνει νά μήν θέλω σέ καμία περίπτωση νά γυρίσω στήν stock rom!!! Τώρα γιά όσο πρόλαβα νά δουλεψω τήν Resurrection 2 πέραν τού ότι όταν έκανα επαναφορά τών εφαρμογών πού είχα καί μού έκανε 3-4 φορές reboot κάποιο άλλο θέμα δέν είχα, βέβαια δέν βγαίνουν ασφαλή συμπεράσματα μιάς καί μιλάμε γιά μία ημέρα δοκιμής!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε memostrikas όπως πιθανώς νά σού είπε καί η Pepi όσον αφορά τήν cm12,1 Resurrection 1 εμένα όχι μόνο δέν μού παρουσίασε καποιο προβλημα αλλά αντιθέτως μού δούλεψε ρολόι, τό μόνο πού μέ χάλασε όπως επίσης πιθανώς νά ξέρεις ήταν τό double tap γιά τήν αφύπνιση τής συσκευής αλλά κατά τ'αλλά ήταν τόσο καλή καί μέ περισσότερες δυνατότητες ώστε νά μέ κάνει νά μήν θέλω σέ καμία περίπτωση νά γυρίσω στήν stock rom!!! Τώρα γιά όσο πρόλαβα νά δουλεψω τήν Resurrection 2 πέραν τού ότι όταν έκανα επαναφορά τών εφαρμογών πού είχα μού έκανε 3-4 φορές reboot κάποιο άλλο θέμα δέν είχα, βέβαια δέν βγαίνουν ασφαλή συμπεράσματα μιάς καί μιλάμε γιά μία ημέρα δοκιμής!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ανακαλυψα τι εφταιγε στο προβλημα μου! Οταν εχω μια οποιαδηποτε ειδοποιηση και αναβοσβηνει το led και παω να το ξεκλειδωσω, τοτε και μονο τοτε δεν αναβουν τα 3 πληκτρα εως οτου ανοιξω την ειδοποιηση και την δω. Και μετα αναβουν τα led κανονικα!

Ερωτηση τωρα: Γινεται να απενεργοποιησω το led να μην αναβοσβηνει οταν εχω μια ειδοποιηση, ωστε να μην εχω το θεμα με τον φωτισμο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Φιλε memostrikas επειδη δεν μπορω να δω απο του συζυγου το vdf λογω ελειψης sim η cm δεν εχει την επιλογη στις ρυθμισεις-προβολη Λυχνια ειδοποιησης παλμου? Στο μαμα ρομ απο εκει μονο απενεργοποιειται το led.

Eρωτηση- γιατι δεν του περνας παλι την μαμα ρομ ? εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα μονο με το ρουτ ειναι μια χαρα...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Φιλε memostrikas επειδη δεν μπορω να δω απο του συζυγου το vdf λογω ελειψης sim η cm δεν εχει την επιλογη στις ρυθμισεις-προβολη Λυχνια ειδοποιησης παλμου? Στο μαμα ρομ απο εκει μονο απενεργοποιειται το led.

Eρωτηση- γιατι δεν του περνας παλι την μαμα ρομ ? εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα μονο με το ρουτ ειναι μια χαρα...

 

Θέλει την μαμά recovery για να μπει η μαμά rom και δεν τν βρισκω!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να στην στειλω εγω.Εμεις παντα κραταμε back up τα αρχεια για να μην τα ψαχνουμε μετα.Παρε παραδειγμα με την cm rc1... Aλλα γιατι δεν θελεις να σου αναβοσβηνει το led? Αυτο ειναι στα συν της συσκευης.Μηπως εχεις ενεργοποιησει την προσαρμοστικη φωτεινοτητα?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να στην στειλω εγω.Εμεις παντα κραταμε back up τα αρχεια για να μην τα ψαχνουμε μετα.Παρε παραδειγμα με την cm rc1... Aλλα γιατι δεν θελεις να σου αναβοσβηνει το led? Αυτο ειναι στα συν της συσκευης.Μηπως εχεις ενεργοποιησει την προσαρμοστικη φωτεινοτητα?

 

Οταν αναβει εχω το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.modaco.com/forums/topic/375788-vodafone-smart-ultra-6-stock-roms-otas-and-recoveries/ Εδω ειναι ολες οι stock rom-recovery Και ανεβαζω απο το κινητο μου στο MEGA την recovery σε λιγο την αντιγραφω.

Αλλα γινε λιγο πιο σαφης τι εννοεις οταν αναβει εχεις προβλημα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://mega.nz/#!wcglGZyC!bUYN6rGpVu6Tu_LlT1QmKPClcCAkZVJhVzewK1QmXDA Αυτην την ειχα αποθηκευμενη στο vdf

Despina!
Link to comment
Share on other sites

http://www.modaco.com/forums/topic/375788-vodafone-smart-ultra-6-stock-roms-otas-and-recoveries/ Εδω ειναι ολες οι stock rom-recovery Και ανεβαζω απο το κινητο μου στο MEGA την recovery σε λιγο την αντιγραφω.

Αλλα γινε λιγο πιο σαφης τι εννοεις οταν αναβει εχεις προβλημα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://mega.nz/#!wcglGZyC!bUYN6rGpVu6Tu_LlT1QmKPClcCAkZVJhVzewK1QmXDA Αυτην την ειχα αποθηκευμενη στο vdf

Οταν αναβει το led απο ειδοποίηση, και μεχρι να την διαβάσω δεν ανάβουν τα 3 πληκτρα τα κατω! Δεν εχουν φωτισμο!

Μετά αναβουν κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και στην μαμα ρομ...Οταν υπααρχει ειδοποιηση αναβει μονο το home button, μετα σβηνουν και οταν ξαναπαταω το home αναβουν και τα τρια.Οποτε κανονικα σου δουλευει...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και στην μαμα ρομ...Οταν υπααρχει ειδοποιηση αναβει μονο το home button, μετα σβηνουν και οταν ξαναπαταω το home αναβουν και τα τρια.Οποτε κανονικα σου δουλευει...

 

Πάλι δεν με κατάλαβες: Ερχεται ειδοποίηση και αναβοσβήνει το home button! Μέχρι εδώ όλα οκ! Οταν όμως το ξεκλειδώσεις κανονικά πρέπει να ανάψουν και να μείνουν αναμμένα και τα 3 κουμπιά (ανάλογα τον χρόνο που τους έχεις ορίσει)! Με όλες τις rom (rc1-rc2-mokee) οταν έρχεται ειδοποίηση ανάβει το home button, αλλά οταν το ξεκλειδώσεις δεν αναβουν τα κουμπια εως ότου διαβαστεί η ειδοποίηση, και μετα κλειδώσεις και ξεκλειδώσεις το κινητό!

Και σκέφτηκα αν μπορούσα να απενεργοποιήσω το led κατα την ειδοποίηση, μήπως και ανάβουν

τα κουμπια κατευθείαν!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα στου συζυγου μου και οταν ανοιξα κατευθειαν την ειδοποιηση απο την οθονη κλειδωματος χωρις να το ξεκλειδωσω τα led αναψαν και τα 3.Οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο εκει σβηνουν...και φοραει την rc2 στην μαμα ρομ παλι γινεται το αντιθετο..Αυτο που ειπες να απενεργοποιησεις το led το δοκιμασες? Εγω στην θεση σου θα περναγα την μαμα ρομ
Despina!
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η συσκευη απο τo service της vodafone(arvato) με το θεμα που ειχαμε με το touch. Εγινε αντικατασταση συσκευης με καινουργια... :p παλι καλα.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η συσκευη απο τo service της vodafone(arvato) με το θεμα που ειχαμε με το touch. Εγινε αντικατασταση συσκευης με καινουργια... :p παλι καλα.

 

Αντε με το καλο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε Memostrikas μηπως δοκιμασες να περασεις την μαμα ρομ? Σε ρωταω γιατι φλασαρε ο αντρας μου μεσω twrp την stock recovery επτυχως αλλα δεν μπορει να φλασαρει την stock rom γιατι του βγαζει προβλημα πιστοποιησης υπογραφης,εκτος αυτου δεν μπορει επισης ουτε να φλασαρει ξανα την twrp οπως πρωτα που αλλαξε recovery για τον ιδιο λογο ακριβως...Το εκανε περισσοτερο για μενα σε περιπτωση που αλλαζα ρομ και ηθελα να γυρισω παλι στην μαμα,οχι γιατι εχει καποιο προβλημα με την rc2...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε Memostrikas μηπως δοκιμασες να περασεις την μαμα ρομ? Σε ρωταω γιατι φλασαρε ο αντρας μου μεσω twrp την stock recovery επτυχως αλλα δεν μπορει να φλασαρει την stock rom γιατι του βγαζει προβλημα πιστοποιησης υπογραφης,εκτος αυτου δεν μπορει επισης ουτε να φλασαρει ξανα την twrp οπως πρωτα που αλλαξε recovery για τον ιδιο λογο ακριβως...Το εκανε περισσοτερο για μενα σε περιπτωση που αλλαζα ρομ και ηθελα να γυρισω παλι στην μαμα,οχι γιατι εχει καποιο προβλημα με την rc2...

Ετσι που μου τα λες ευτυχώς που δεν την πέρασα την μαμά rom! Τελικά και με πολύ επίμονη το θέμα μου λύθηκε! Κατεβασα απο το store μια εφαρμογή (settings watch λέγεται) και άλλαξα σε μια γραμματοσειρά του συστήματος (που είναι για το led notification) την εντολή και έτσι έγινε disable το led του home button, μόνο για τις ειδοποιήσεις αλλά για όλες! Εξάλλου εγώ χρησιμοποιώ missed call/sms reminder και δεν με ενδιαφερουν ποτέ τα led notification! Και τέλος ολα αυτά με περασμένη την rc2, διότι τελικά το θέμα... το ειχαν όλες απλα στην rc2 ανακάλυψα τι το προξενούσε και νόμιζα ότι φταίει η rc2! Ολα καλά λοιπόν και μια χαρά το κινητακι μου και συνεχίζω!

Τώρα στα δικά σας: μήπως υπάρχει (δεν γνωρίζω) κάνα Qualcomm tool, και να την φλασαρει με αυτό ?

Κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι να κατεβάσετε την uk rom η την Spanish να δείτε αν φλασαρετε, και αν μπαίνει αλλά δεν έχει ελληνική γλώσσα τότε αφου rootαριστη, κατεβάζετε από το play store την εφαρμογή more locale 2 και αφού τις δώσετε δικαιώματα..., μετα βάλτε τα ελληνικά και reboot! Θα έχει ελληνικά σε οοοολα τα μενού κανονικότατα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Use stock recovery that is compatible with your stock firmware to install (stock recovery images are in TWRP flashable zips).

Μήπως λέω μήπως ο σύζυγος αφενός φλασαρε stock recovery αφετέρου όμως δεν φλασαρε αυτή που είναι για την ελληνική rom?

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική φλασαρε αυτην που εχει μέσα η Modaco.Τους εγραψα και σχολιο αλλα δεν εχω μπει να δω αν μου απαντησαν. Τωρα δεν νομιζω γ να περάσει την UK η την spanish γιατι αν γίνει κατι και χρειαστεί να πάει στην Vodafone θα φανει μεσα..Σκοπός ειναι να περαστει η ελληνική ρομ...πάντως χάρηκα που Βρηκες τρόπο για το δικό σου!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...