Jump to content

Vodafone Smart Ultra 6 (ZTE S6 lux)


lorentzos323
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακαρι ,αλλα χλωμο το κοβω,γιατι θα βγει και το 7 ultra τωρα τον Ιουνιο απο οτι διαβασα σε ενα λινκ...αλλα να ειναι καλα η Cyanogen λογικα αφου εβγαλαν CM12 θα βγαλουν και CM13 αρκει να μπορεσουμε να ρουταρουμε τις συσκευες μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απογοητευση σκετη 5 φορες η μια μετα την αλλη ρουταριστηκε μπηκα κανονικα στον flashify για να φλασαρω την ρομ και δεν ξερω τι γινεται η αν κανω κατι λαθος ενω την φλασαρω μετα μου δειχνει unroot και μου ζηταει superuser...angry: Αφου αναγκαστηκα να κανω εκκαθαριση στο flashify γιατι δεχοταν μεχρι 3 φορες να φλασαρει την ρομ...Να σε ρωτησω κατι την recovery την ειχες μετονομασει οπως γραφει στους xda? η την περασες οπως ηταν μεσα στην sd?

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 642
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:dance::dance::dance::dance::up::up::up: Αντε επιτελους και επισημα και το δικο μου μετα απο παρααααα πολλες προσπαθειες ειναι root!!! Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ,αλλα χλωμο το κοβω,γιατι θα βγει και το 7 ultra τωρα τον Ιουνιο απο οτι διαβασα σε ενα λινκ...αλλα να ειναι καλα η Cyanogen λογικα αφου εβγαλαν CM12 θα βγαλουν και CM13 αρκει να μπορεσουμε να ρουταρουμε τις συσκευες μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απογοητευση σκετη 5 φορες η μια μετα την αλλη ρουταριστηκε μπηκα κανονικα στον flashify για να φλασαρω την ρομ και δεν ξερω τι γινεται η αν κανω κατι λαθος ενω την φλασαρω μετα μου δειχνει unroot και μου ζηταει superuser...angry: Αφου αναγκαστηκα να κανω εκκαθαριση στο flashify γιατι δεχοταν μεχρι 3 φορες να φλασαρει την ρομ...Να σε ρωτησω κατι την recovery την ειχες μετονομασει οπως γραφει στους xda? η την περασες οπως ηταν μεσα στην sd?

 

:dance::dance::dance::dance::up::up::up: Αντε επιτελους και επισημα και το δικο μου μετα απο παρααααα πολλες προσπαθειες ειναι root!!!

1ον Με το flashify δεν φλασαρουμε rom! Μόνο την recovery

2ον την recovery την πετάς χύμα μεσα στην εσωτερική μνήμη , και απλα την ψάχνεις με το flashify και την φλασαρεις χωρίς μετονομασία η κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

1ον Με το flashify δεν φλασαρουμε rom! Μόνο την recovery

2ον την recovery την πετάς χύμα μεσα στην εσωτερική μνήμη , και απλα την ψάχνεις με το flashify και την φλασαρεις χωρίς μετονομασία η κάτι άλλο!

Δικιο έχεις recovery ηθελα να γραψω,λογω κεκτημενης ταχύτητας εγραψα rom για την περίπτωση οσον αφορά το ρουτ τέλος πάντων. Να φανταστεις την recovery δεν την περασα με το flashify γιατί σε περιόριζει ( μέχρι 3 φλασαρισματα την ημέρα ) και την περασα με το Rashr πανευκολα. Το ρουταρε και ο σύζυγος τελικά (με το genius root) μετα απο πολλές προσπάθειες και οταν έμπαινε στον flashify του κολαγε η εφαρμογή και έχανε το ρουτ....βοήθησε πολύ το genius root πολύ οσον αφορά το ρουταρισμα μαζί με το king root πάντως. Τέλος καλο ολα καλά. Να σε ρωτησω η CM 12.1 εχει κάποιο θεμα με το radio η κάτι άλλο? Μας φάνηκε ενδιαφέρον το βίντεο σου !

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχεις recovery ηθελα να γραψω,λογω κεκτημενης ταχύτητας εγραψα rom για την περίπτωση οσον αφορά το ρουτ τέλος πάντων. Να φανταστεις την recovery δεν την περασα με το flashify γιατί σε περιόριζει ( μέχρι 3 φλασαρισματα την ημέρα ) και την περασα με το Rashr πανευκολα. Το ρουταρε και ο σύζυγος τελικά (με το genius root) μετα απο πολλές προσπάθειες και οταν έμπαινε στον flashify του κολαγε η εφαρμογή και έχανε το ρουτ....βοήθησε πολύ το genius root πολύ οσον αφορά το ρουταρισμα μαζί με το king root πάντως. Τέλος καλο ολα καλά. Να σε ρωτησω η CM 12.1 εχει κάποιο θεμα με το radio η κάτι άλλο? Μας φάνηκε ενδιαφέρον το βίντεο σου !

Δουλευουν οοοολα άψογα εκτός απο το NFC.

Link to comment
Share on other sites

:up: Root At Last, μετά από πολλές ημέρες καί προσπάθειες καί αφού χρειάστηκε νά δοκιμασω σχεδόν όλες τίς one click εφαρμογές γιά android αλλά καί τίς p.c versions μέ αποτέλεσμα μία νά είμαι root καί μετά από 1 λεπτό όχι (χωρίς reboot) μέ τά νεύρα μού μού νά έχουν γίνει σερπατίνες...,ΤΕΛΙΚΑ μέ τό RASHR καί όχι μέ τό flasify τό οποίο γιά κάποιο λόγο κολλαγε καί μού έβγαζε ότι η εφαρμογή σταμάτησε, μπόρεσα νά κάνω flashing την recovery καί στήν συνέχεια τόν SU!!! Τό διά ταύτα τής όλης υπόθεσης είναι ότι μόνο εύκολο δεν είναι νά γίνει τό root στό vdf smart ultra 6 καί πέραν τής υπομονής πρέπει νά έχεις καί γερά νεύρα...:p, πλέον αυτή η υπεροχή συσκευή μπορεί χωρίς περιορισμούς νά δείξει τίς δυνατότητες τής ακόμη πιό πολύ και χαλάλι όλος αυτός ο κόπος μπροστά στά οφέλη τού root!!! Τό μόνο πού μένει πιά είναι καί η cyanogenmod νά βγάλει κάποια official cm.13 για τά smart ultra 6 γιά νά είμαστε ο.κ απ'ολες τίς απόψεις!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχεις recovery ηθελα να γραψω,λογω κεκτημενης ταχύτητας εγραψα rom για την περίπτωση οσον αφορά το ρουτ τέλος πάντων. Να φανταστεις την recovery δεν την περασα με το flashify γιατί σε περιόριζει ( μέχρι 3 φλασαρισματα την ημέρα ) και την περασα με το Rashr πανευκολα. Το ρουταρε και ο σύζυγος τελικά (με το genius root) μετα απο πολλές προσπάθειες και οταν έμπαινε στον flashify του κολαγε η εφαρμογή και έχανε το ρουτ....βοήθησε πολύ το genius root πολύ οσον αφορά το ρουταρισμα μαζί με το king root πάντως. Τέλος καλο ολα καλά. Να σε ρωτησω η CM 12.1 εχει κάποιο θεμα με το radio η κάτι άλλο? Μας φάνηκε ενδιαφέρον το βίντεο σου !

Ποιο βίντεο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο βίντεο;;;

 

Το παρακολουθείς το θέμα ? Ανέβασα βίντεο μερικά ποστ πισω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Memostrikas αφου χρησιμοποιεις και εσυ τον Nova θα μπορουσες να κανεις αντιγραφα ασφαλειας με το Titanioum Back up η με καποια αλλη εφαρμογη και στην κανουργια ρομ που φλασαρες θα ειχες ακριβως τις εφαρμογες που χρησιμοποιουσες με την μαμα ρομ για να μην τα φτιαχνεις απο την αρχη.Στο λεω επειδη ελεγες καπου στο βιντεο σου οτι ακομα δεν εχεις τελειωσει.Εμεις επειδη εχουμε φλασαρει τα προηγουμενα κινητο μας με cm 11,12,13 αλλα και τα Tablet μας κανουμε παντα αντιγραφα ωστε να μην κατεβαζουμε απο την αρχη ολες αυτες τις εφαρμογες.Εκτος αν ειχες κανει οποτε γραψε λαθος.Παντως μας τρωει και εμας τωρα το χερι μας να την περασουμε γιατι μας αρεσει να φλασαρουμε γενικως νεες ρομ ασε που εχουμε αγορασμενα και θεματα cm 12,13 απο το play store και θα πηγαιναν τελεια στις συσκευες μας...Αν τα φλασαρουμε και μπορεσουμε θα ανεβασουμε και εμεις βιντεακι οπως εσυ...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση!!! Αν φλασαρω την cm 12.1 και δεν μου κανει και θελω να ξαναπερασω την μαμα ρομ πως την περναω το ιδιο οπως την cm?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση!!! Αν φλασαρω την cm 12.1 και δεν μου κανει και θελω να ξαναπερασω την μαμα ρομ πως την περναω το ιδιο οπως την cm?

 

Οχι δεν φλασαρετε με αυτην την recovery! Θα πρέπει πρώτα να φλασαρεις την μαμά recovery και μετά μέσα απο εκεί την rom! Αλλά δεν αξίζει να το κάνεις διότι ακόμα και με root η stock rom είναι χάλια σε σύγκριση με την cm12.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να δω τίποτα! Τι έχεις ανεβάσει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημρερα φιλε Memostrikas φλασαρε ο συζυγος την cm 12.1 και ειναι απολυτα ικανοποιημενος αφου βεβαιωθηκε και απο εσενα οτι δεν ειχε θεματα η ρομ.Ειναι οντως πιο ελαφρια,γρηγορη...Εγω ακομη το σκεφτομαι για αυτο ρωτησα πως μπορουμε να γυρισουμε στην μαμα ρομ σε περιπτωση που μου δημιουργησει το οτιδηποτε.Προς το παρον ξεφορτωθηκα στις αχρειαστες εφαρμογες με το ρουταρισμα. Στο απο κατω σχολιο μου προσπαθησα να ανεβασω μια φωτο με την cm.12.1 αλλα με αποτυχια.Δεν εχω καταφερει ακομη να ανεβασω φωτο-βιντεο στο φορουμ παροτι ειχα δοκιμασει και μεσω flickr,Mega,Dropbox,καθε βοηθεια δεκτη.

Να σε ρωτησω εσυ εχεις βρεις πως ανοιγει με διπλο ταπ-ταπ η συσκευη μας με την cm?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημρερα φιλε Memostrikas φλασαρε ο συζυγος την cm 12.1 και ειναι απολυτα ικανοποιημενος αφου βεβαιωθηκε και απο εσενα οτι δεν ειχε θεματα η ρομ.Ειναι οντως πιο ελαφρια,γρηγορη...Εγω ακομη το σκεφτομαι για αυτο ρωτησα πως μπορουμε να γυρισουμε στην μαμα ρομ σε περιπτωση που μου δημιουργησει το οτιδηποτε.Προς το παρον ξεφορτωθηκα στις αχρειαστες εφαρμογες με το ρουταρισμα. Στο απο κατω σχολιο μου προσπαθησα να ανεβασω μια φωτο με την cm.12.1 αλλα με αποτυχια.Δεν εχω καταφερει ακομη να ανεβασω φωτο-βιντεο στο φορουμ παροτι ειχα δοκιμασει και μεσω flickr,Mega,Dropbox,καθε βοηθεια δεκτη.

Να σε ρωτησω εσυ εχεις βρεις πως ανοιγει με διπλο ταπ-ταπ η συσκευη μας με την cm?

Δεν ανοίγει με διπλο ταπ ταπ! Μόνο κλείνει και μόνο αν πατάς στην μπάρα κατάστασης! Επίσης μπράβο στον σύζυγο που έκανε ενα βήμα παραπέρα!

Να σου πω κιόλας ότι φτιάχτηκε και το NFC πες του συζύγου, και αν θέλετε σας ανεβαζω το zip για να το φλασαρει!

Link to comment
Share on other sites

Παντα πρώτος παίρνει το ρίσκο και φλασαρει τις συσκευες του και μετα εγω.Οποτε θα σου ήταν υποχρεος για το zip αρχείο και σε ευχαριστεί πολύ.Αυτήν την ROM την εχεις δοκιμάσει?

την είδα πριν λίγο.http://www.modaco.com/forums/topic/377367-port-rom-unofficial-resurrection-remix-559-v2/!

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παντα πρώτος παίρνει το ρίσκο και φλασαρει τις συσκευες του και μετα εγω.Οποτε θα σου ήταν υποχρεος για το zip αρχείο και σε ευχαριστεί πολύ.Αυτήν την ROM την εχεις δοκιμάσει?

την είδα πριν λίγο.http://www.modaco.com/forums/topic/377367-port-rom-unofficial-resurrection-remix-559-v2/!

 

Ναι την έχω δοκιμάσει, αλλά είχε θέματα και την έβγαλα!

Ορίστε και το αρχείο https://mega.nz/#!g0NkkJaR!DBvmGS6ZKHuWCDUViExXP5zlKdO2bE4aInJ2lsfFt8o

Αλλά θα κάνει αφου το φλασαρει ενα wipe dalvik/cache πες του!

Link to comment
Share on other sites

Ο.κ σε ευχαριστουμε και οι δυο πολυ φιλε μας Memostrikas.Εννοειται οτι θα κανει για τυχον σφαλματα.Μακαρι να το πανε για cm 13 αφου βγηκε και το smart ultra 7 τωρα,τοτε σιγουρα θα το φλασαρω και εγω.Προς το παρον ακομα χαιρομαι την μαμα ρομ μιας και τις συσκευες τις εχουμε ενα τριμηνο μονο.!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ο.κ σε ευχαριστουμε και οι δυο πολυ φιλε μας Memostrikas.Εννοειται οτι θα κανει για τυχον σφαλματα.Μακαρι να το πανε για cm 13 αφου βγηκε και το smart ultra 7 τωρα,τοτε σιγουρα θα το φλασαρω και εγω.Προς το παρον ακομα χαιρομαι την μαμα ρομ μιας και τις συσκευες τις εχουμε ενα τριμηνο μονο.!!!

Προχωρά άφοβα και κατευθείαν στην cm rom, και τότε θα δεις τι πραγματικά αξίζει το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

album-72157669957108025

Δεν φαίνεται τίποτα! Ανεβασε την στο mega... και στείλε το link!

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!8EgjjaSb!7P7c02tClSY1_utEP5XZnF-U2wz_3h8GX1Vrk2bUEeM

Αυτην την αγορασα 6 Ευρώ και φαίνεται καλή για τα χρήματα της!!!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!8EgjjaSb!7P7c02tClSY1_utEP5XZnF-U2wz_3h8GX1Vrk2bUEeM

Αυτην την αγορασα 6 Ευρώ και φαίνεται καλή για τα χρήματα της!!!

 

Ωραία φαίνεται, απλά εμένα δεν μου αρέσουν που είναι σαν πορτοφόλι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...