Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DlMlTRlS (28 Μάι. 2004 , 18:27)

 

συγνώμη φίλε μου,αλλά τόσο πολύ μυστικοπαθής?!τι κουβαλάς στο κινητό,κρατικά μυστικά?!

:p :D :)

 

 

Εχω φωτογραφισει τις καινουριες εγκαταστασεις της NASA στην Ελλαδα και δεν πρεπει να τις δει κανεις γιατι μετα πολυ απλα θα πρεπει να τον σκοτωσω... :wacko: :p

 

Εεεεε, πιστευω καταλαβαινουμε ολοι γιατι πρεπει να εχουμε και τους -"προσωπικους"- μας φακελους....... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, θυμάστε που πριν καμιά σαρανταριά σελίδες είχα στείλει e-mail sthn Vodafone UK Για να με ενημερώσει όταν το 6230 θα είναι διαθέσιμο; Λοιπόν πήρα σήμερα την απάντηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dear alex *********,

Vodafone are happy to announce the arrival of the Nokia 6230, and offer you the opportunity to be among the first to own one. :wacko: :whistle:

 

For more information or to buy this phone online click the links below.

 

Pay monthly: FREE - £100

Link to comment
Share on other sites

re pedia akoma de pira to 6230 to skeftome akoma, basika me problimatisane oi filoi mou alla kai o enas filos mou pou to exei, pou tou kanei restart otan pataei to aristero polipliktro pou paei stis sintomeyseis . kanei restart stin mapa, episeis sta MP3 otan akouei leei kanei restart!!! ti einai afta!? oute to SX1 me tin proti ekdwsi den eixe tosa sobara problimata. aftos exei tin 3.14 FW

 

esas ilikrina ti problimata sas parousiazei

sas parakalw peite mou afoba oti sas parousiase to kinito (kai me pia ekdwsi) den 8elw na figo apo to idiotropo symbian me ta kolimatakia tou kai na paw se 40ari pou na kola perisotero! enas logos pou dinw to SX1 einai kai aftos, kserw oti ta 40aria einai sta8era kai grigora

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ COSMOTE MMS ΘΈΛΕΤΕ? ΤΙΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΙΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΩ pOST
http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ RESET ΟΤΑΝ ΠΑΤΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΑΦΟΥ ΠΑΤΗΣΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ "ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΝΗΜΗΣ". ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ RESET ΕΥΤΥΧΩΣ!!
http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Trobocop®

Παιδιά, θυμάστε που πριν καμιά σαρανταριά σελίδες είχα στείλει e-mail sthn Vodafone UK Για να με ενημερώσει όταν το 6230 θα είναι διαθέσιμο; Λοιπόν πήρα σήμερα την απάντηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dear alex *********,

Vodafone are happy to announce the arrival of the Nokia 6230, and offer you the opportunity to be among the first to own one. :wacko: :whistle:

 

For more information or to buy this phone online click the links below.

 

Pay monthly: FREE - £100

 

Μπράβο τους εκεί στην βόντα μετά από 1 σχεδόν μήνα κυκλοφορίας του 6230 θυμήθηκαν να το φέρουν. Ή μπορεί τώρα να θυμήθηκαν να απαντήσουν το μήνυμα. :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από sadiagraxa

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t630user (28 Μάι. 2004 , 18:26)

 

Κάνε το αλλο. Στις ρυθμήσεις του τηλεφώνου κάτω απο το αυτόματο κλίδωμα το πληκτρολογίου έχει μια επιλογή για κλίδωμα του πληκτρολογίου με τον κωδικό ασφαλείας.Με αυτόν τον τροπο δεν μπορει ο αλλος να ξεκλειδωσει το πληκτρολόγιο!!!

 

 

Το σκεφτηκα κι αυτο αλλα οταν σου ζητανε να δουν το καινουριο σου κινητο τι τους λες; !!! :p

Κατι αλλο πρεπει να γινει με αυτη την υποθεση... Στο 3650 που ειχα υπηρχε ενα προγραμμα, το Photosafe, που "εκρυβε" τις φωτογραφιες που δεν ηθελες οι αλλοι να δουν...

Μακαρι να βγει κατι παρομοιο και για τα 40αρια... :confused:

 

Μπα, δεν νομίζω να βγει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για τα series 40. Είναι ένα λειτουργικό σύστημα που πέρα αοπό τις εφαρμογές java που μπορείς να εγκαταστήσεις δεν μπορείς να βάλεις άλλες symbian εφαρμογές. Δυστυχώς, αυτό είναι πραγματικά αρνητικό για μία τόση πετυχημένη πλατφόρμα. @eirini_any Θα σου ήταν εύκολο να μην γράφεις με καφαλαία γράματα. Εκτός του γεγονότος ότι φαίνονται άσχημα, οι άλλοι νομίζουν ότι φωνάζεις. Ευχαριστώ! :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ine malloon thavma pu me tin 3.14 mu exei kollisi mia fora mono? otan estelna .3gp sto 6230, akuga mp3 ke fortone tin http://www.in.gr :lol:

 

pros to paron inee apo ta pio stathera kinita pu ixa/w. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

@ GANA

Για να συνδεθείς μεσω Bluetooth πρέπεινα κάνεις τα παρακάτω βήματα:

Ενεργοποίησε και απο το κινητό και απο το PC το Bluetooth.Στο PC δίπλα απο το ρολόι έχει ένα εικονίδιο(το μπλέ δοντάκι) κάνε δεξί κλικ και μετά Guick Connect->Bluetooth Serial Port->Other divice.Θα σου βγάλει ένα παράθυρο που θα ψάχνει για συσκευή.Εκεί θα βρεί και το 6230.Μετα πάτα οκ.(Αν σου ζητήσει κανέναν κωδικό ΡΙΜ βάλε ενα τετραψήφιο οτι θεσ εσύ αλλα πρόσεχε να είναι και στο κινητό αλλα και στο PC ο ίδιος)Αν δεν σου πει πια Serial port χρησιμοποιεί πάνε στο My Bluetooth Places και δεξί κλικ στο ΝΟΚΙΑ 6230 NOKIA PC SUITE(Αν έχει επιλεγεί το Secure connection βγάλτο).Επειτα άνοιξε το Connection manager(διπλα απο το ρολόι)και πάτα το κουμπάκι με το Bluetooth.Θα σου βγάλει ένα παράθυρο για να επιλέξεις serial port, βάζεις αυτήν που είδες ποιο πριν και είσαι ΟΚ.

Ελπίζω να βοήθησα

LIFE IS SHORT... RIDE HARD
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από eirini_any

συγγνωμη

 

Δεν στο είπα για να σε μαλώσω και να σε στεναχωρίσω και να μου ζητήσεις συγνώμη. Απλά, δεν φαίνετε ωραίο να γράφεις κεφαλαία. Μην μου στεναχωριέσε!!! :* :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t630user (29 Μάι. 2004 , 06:49)

 

@ GANA

Για να συνδεθείς μεσω Bluetooth πρέπεινα κάνεις τα παρακάτω βήματα:

Ενεργοποίησε και απο το κινητό και απο το PC το Bluetooth.Στο PC δίπλα απο το ρολόι έχει ένα εικονίδιο(το μπλέ δοντάκι) κάνε δεξί κλικ και μετά Guick Connect->Bluetooth Serial Port->Other divice.Θα σου βγάλει ένα παράθυρο που θα ψάχνει για συσκευή.Εκεί θα βρεί και το 6230.Μετα πάτα οκ.(Αν σου ζητήσει κανέναν κωδικό ΡΙΜ βάλε ενα τετραψήφιο οτι θεσ εσύ αλλα πρόσεχε να είναι και στο κινητό αλλα και στο PC ο ίδιος)Αν δεν σου πει πια Serial port χρησιμοποιεί πάνε στο My Bluetooth Places και δεξί κλικ στο ΝΟΚΙΑ 6230 NOKIA PC SUITE(Αν έχει επιλεγεί το Secure connection βγάλτο).Επειτα άνοιξε το Connection manager(διπλα απο το ρολόι)και πάτα το κουμπάκι με το Bluetooth.Θα σου βγάλει ένα παράθυρο για να επιλέξεις serial port, βάζεις αυτήν που είδες ποιο πριν και είσαι ΟΚ.

Ελπίζω να βοήθησα

 

Διπλα στο ρολόι δεν μου εχει βγαλει μπλε διντακι. Μαλλον θα εχω κανει καποιο λαθος στην εγατασταση. κατεβασα τους Drivres απο το site και μαζι με το συνοδευτικο software δουλει κανονικα οχι ομως μετο pc suite. Οι οδηγοι του Gprs Modem ειναι απαραιτητο να εγατασταθουν?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από GANA

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t630user (29 Μάι. 2004 , 06:49)

 

@ GANA

Για να συνδεθείς μεσω Bluetooth πρέπεινα κάνεις τα παρακάτω βήματα:

Ενεργοποίησε και απο το κινητό και απο το PC το Bluetooth.Στο PC δίπλα απο το ρολόι έχει ένα εικονίδιο(το μπλέ δοντάκι) κάνε δεξί κλικ και μετά Guick Connect->Bluetooth Serial Port->Other divice.Θα σου βγάλει ένα παράθυρο που θα ψάχνει για συσκευή.Εκεί θα βρεί και το 6230.Μετα πάτα οκ.(Αν σου ζητήσει κανέναν κωδικό ΡΙΜ βάλε ενα τετραψήφιο οτι θεσ εσύ αλλα πρόσεχε να είναι και στο κινητό αλλα και στο PC ο ίδιος)Αν δεν σου πει πια Serial port χρησιμοποιεί πάνε στο My Bluetooth Places και δεξί κλικ στο ΝΟΚΙΑ 6230 NOKIA PC SUITE(Αν έχει επιλεγεί το Secure connection βγάλτο).Επειτα άνοιξε το Connection manager(διπλα απο το ρολόι)και πάτα το κουμπάκι με το Bluetooth.Θα σου βγάλει ένα παράθυρο για να επιλέξεις serial port, βάζεις αυτήν που είδες ποιο πριν και είσαι ΟΚ.

Ελπίζω να βοήθησα

 

Διπλα στο ρολόι δεν μου εχει βγαλει μπλε διντακι. Μαλλον θα εχω κανει καποιο λαθος στην εγατασταση. κατεβασα τους Drivres απο το site και μαζι με το συνοδευτικο software δουλει κανονικα οχι ομως μετο pc suite. Οι οδηγοι του Gprs Modem ειναι απαραιτητο να εγατασταθουν?

 

Όχι δεν είναι απαρέτητο να εγκατασταθούν εφόσον δεν θα κάνεις χρήση του modem του κινητού σου τηλεφώνου για να μπαίνεις στο internet. :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ine malloon thavma pu me tin 3.14 mu exei kollisi mia fora mono? otan estelna .3gp sto 6230, akuga mp3 ke fortone tin http://www.in.gr :lol:

 

pros to paron inee apo ta pio stathera kinita pu ixa/w. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

i 3.15 einai ontos pio sta8eri?

sas eipa kai pio panw oti enas filos mou me to 6230 kai tin 314 ka8e fora pou patouse tis sintomeyseis kolouse panta! opws kamia fora kai sta MP3!

 

einai toso sobara polla ta kollimata oso diapistosa?????????

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από MIB

i 3.15 einai ontos pio sta8eri?

sas eipa kai pio panw oti enas filos mou me to 6230 kai tin 314 ka8e fora pou patouse tis sintomeyseis kolouse panta! opws kamia fora kai sta MP3!

 

einai toso sobara polla ta kollimata oso diapistosa?????????

 

Μπροστά στα κολλήματα του SX1 δεν είναι τίποτα απολύτος!! Φίλε MIB πάρε κατευθείαν! :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

mib... oloi su leme oti afto pu les den isxii. akoma ke me tin 3.14

 

TO KINITO DEN KOLLAEI. thelei treli prospathia :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος whatsupdoc1976 (28 Μάι. 2004 , 19:54)

 

Θα ήθελα να ζητήσω τις ρυθμίσεις απο κάποιον που έχει το 6230 και χρησιμοποιεί την COSMOKARTA για το GPRS. Περιμένω την Cosmote δύο μέρες να μου τις στείλει με mail και απο ότι φαίνεται θα περιμένω πολύ... :(

 

 

Ρε παιδιά κανείς δεν ξέρει;;;

Κάποιος με 6230 αν δεν βαριέται;

Γιατί ακόμα τους περιμένω να μου στείλουν το αναθεματισμένο mail!!!

:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) :o :* :stupid: :up: :down:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Alexkass

mib... oloi su leme oti afto pu les den isxii. akoma ke me tin 3.14

 

TO KINITO DEN KOLLAEI. thelei treli prospathia :)

 

Ελπίζω φίλε MIB να σε πείσαμε ότι το 6230 δεν κολλάει με τίποτα!!! Όχι σαν το SX1 (άντε μην αρχίσω). Με την πρώτη ευκαιρία πούλα το SX1 και πάρε το 6230. Αυτό πιστεύω είναι το καλήτερο, από εκεί και πέρα κάνε ό,τι θες φίλε μου! :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος whatsupdoc1976 (29 Μάι. 2004 , 15:00)

 

Ρε παιδιά κανείς δεν ξέρει;;;

Κάποιος με 6230 αν δεν βαριέται;

Γιατί ακόμα τους περιμένω να μου στείλουν το αναθεματισμένο mail!!!

:mad: :mad: :mad:

 

 

 

ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ COSMOTE MMS EINAI:

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MYCQSMOS MMS NOKIA 7600/6230

 

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MMS που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι ϋωοτές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας.

Επιλέξτε από το μενού ΜΗΝΥΜΑΤΑ , ΡΥΟΜΙΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , ΜΗΝΥΜΑΤΑ MULTIMEDIA, και

ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ . Επιλέγετε το μενού ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΪΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ MUUTMEDIA

Εμφανίζεται μια λίστα από υπομενού που χρειάζεται να ρυθμιστούν:

• Ονομασία ρυθμίσεων /Settings Name ; Πληκτρολογείτε MMS-GPRS

• Αρχική Σελίδα/ Homepage : Πληκτρολογείτε http://195.167.65.220:8002

• Διακομκττής Μεσολάβησης / Proxies : Επιλέγετε Ενεργό/ Enable

• Κύριος Μεσολαβητής /Primary Proxy:

εμφανίζεται Θύρα/ Port : 8080 επιλέγετε ΕΠΙΛΟΓΗ και εμφανίζεται Διεύθυνση/ IP address όπου

πληκτρολογείτε 010.010.010.020

Θα εμφανιστεί 010.010,010.020:8080 και θα πατήσετε OK.

• Δευτερεύων Δία κομιστή ς / Secondary Proxy: Δεν κάνουμε καμία ρύθμιση

• Ρυθμίσεις Φορέα / Bearer Settings :

Σημείο Πρόσβασης GPRS/ access point name ; Πληκτρολογείτε mms

Τύπος Ελέγχου Στοιχείων/ Authentication Type : Επιλέγετε Κανονικός / Normal

Όνομα Χρήστη : κενό

Κωδικός : κενό

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών

 

 

 

Τους είχε γράψει μιά φίλη πρίν 1 εβδομάδα στην σελ.78... ψάξτε και λίγο ρε παιδιά... όλα στο πιάτο τα θέλετε.

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ BROWSING ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΕΚΘΕΣΗ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ MMC ΚΑΡΤΑ?ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ?ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΜΕ USB ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ PC SUITE 6.1 ΟΤΑΝ ΑΦΑΙΡΩ ΤΗΝ ΜΜC ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΟΚ.ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε και ένας φίλος μου και όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα διαπίστωσα ότι η δικιά του οθόνη είναι λίγο πιο φωτεινή.Εγώ έχω την 3.14 και αυτός την 3.15.Λέτε να παίζει ρόλο η έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

re pedia ti na sas pw. 8elw ragmatika na allakso to SX1 me to 6230 , alla mprosta sta matia mou o filos mou stin anamoni otan einai to kinito kai pataei to aristero shoftkey restart sti mapa, alla kai sta MP3 kamia fora leei kolaei, sas parakalw peite mou oti mporei na fteei to kinito tou kai oxi ola ta 6230, tromazw stin idea na parw ena kinito kai na mou bgei pio kolimeno apo to SX1,,,,,
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...