Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται,στο site της Nokia υπάρχει νέα έκδοση του οδηγού για το καλώδιο DKU-2, έκδοση 1.30.1 μαζί με τη Data Suite 6.1. Για τον οδηγό δεν υπάρχει πληροφορία για το τί νέο υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέλω να προσθέσω ότι το 6.1 είναι σαφώς πιο γρήγορο, αξιόπιστο και εύκολο στη σύνδεση και χρήση από το 5.8

 

το συνιστώ ανεπιφύλακτα, δουλεύει και σωστά με καλώδιο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω πως μόλις πέρασα στην ΜΜC 128, 22 τραγούδια τα οποία έπιασαν σύμφωνα με το πρόγραμμα της νοκια 43,7 ΜΒ με ελευθερο χώρο 81,3........, ενώ σύμφωνα με το τηλέφωνο έπιασαν 49,8 με ελεύθερο 79,4 ΜΒ....Στην πρώτη περίπτωση η ΜΜC 128 αναγνωρίζεται με συνολική χωρητικότητα 125ΜΒ ενώ σύμφωνα με το τηλέφωνο η συνολική χωρητικότητα της ΜΜC είναι 122,1 ΜΒ....

 

Γιατί αυτή η διαφορά αναμεσα στις δύο μετρήσεις και φυσικά γιατί η χωρητικότητα της ΜΜC είναι μικρότερη από την αναγραφόμενη;;;; :blink:

 

Επίσης να πω πως για την μεταφορά ενός τραγουδιού από το pc μέσω bt στο τηλέφωνο, όπως το "Κοσμοθεωρία" της Ε. Κοκκίνου χρειάστηκε χρόνος 1,10 min....

Link to comment
Share on other sites

βρε συ χρήστο.

 

όταν παίρνεις ένα 80άρι σκληρό δίσκο δεν είναι 70+ GB? ποτέ δεν είναι 80. έτσι και εδώ.

 

και το πισί αλλιώς βλέπει την κάρτα και αλλιώς το κινητό.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας αναφέρω κάτι το οποίο μου έκανε πολύ εντύπωση και παράλληλα με εξόργισε :angry: .

Το απόγευμα πήρα σε αρκετά Club Nokia για να μάθω αν έχουν το τηλέφωνο κι έτσι πήρα και σ'αυτό της Γ' Σεπτεμβρίου. Με μαγάλη χαρά άκουσα ότι εκεί υπάρχει συσκευή. Στην ερώτησή μου όμως για την τιμή της, μου είπαν 470€!!! :wacko:

Όταν τους είπα για ποιο λόγο πουλάνε σχεδόν 80€ παραπάνω από τα άλλα καταστήματα, μου απάντησαν με το εκπληκτικό: "Ναι, όμως εμείς το έχουμε, ενώ οι άλλοι όχι..." :cool:

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Πληροφοριακά, από το Πλαίσιο μου είπαν ότι αύριο θα προμηθευτούν όλα τα καταστήματα της εταιρίας και από το Σάββατο θα πουλάνε κανονικά.

Άντε να δούμε κι εμείς 6230 μέρα...

Link to comment
Share on other sites

μην πάτε στα Club Nokia αλλά στα καταστήματα Alpha Copy. εκεί δεν αλλάζουν τις τιμές.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβληματάκι :

 

Ένώ έχω απενεργοποιήσει την προστασία οθόνης, έχω απενεργοποίησει το κλείδωμα πληκτρολογίου, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... η ώρα μετά από κάποια λεπτά εμφανίζεται ώς screensaver στην οθόνη του κινητού (ενοώ με μεγάλα γράμματα...) χωρίς να υπάρχει κάποια σχετική εντολή ενεργοποιημένη...!!! Πώς γίνεται αυτό? Είναι bug?? Έχετε τίποτα υπόψην σας??

(Θυμίζω ότι έχω v3.15)

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

α ναι? δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί αυτό?? επειδή προσωπικά με ενοχλεί...
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια please πειτε μου.Αυριο θα μου το στειλουν απο την Αθηνα στην Κορινθο(στο Κιατο συγκεκριμενα,οπου μενω) με το κουριερ των ΕΛΤΑ(ναι εχουν!!).Ποτε θα το λαβω!!????Σκαω απο την αγωνια!!Αν φυγει απο 'κει κατα τις 11-12 το μεσημερι,δεν θα το εχω αυριο??Απο Δευτερα??? :cry:
Link to comment
Share on other sites

Αν μαθετε ποτε θα εχουν σιγουρα τα Πλασιο το 6230 πειτε το ε?!?!

Πηγα πριν 3 μερες μου ειπαν τελος βδομαδας, παω σημερα και μολις μπηκα μεσα εδιναν ενα τελευταιο 6230 ρωταω ποτε θα ξαναφερουν και δεν ηξεραν! μηπως με κοροιδευουν?

http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Alexkass μήπως έχεις καμιά απάντηση σε αυτό που ρώτησα πιό πάνω? Γίνεται να απενεργοποίσω το ενοχλητικό time-screensaver?
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

asxeto ala i k**o voda giati de to exei?????

 

Piga na to parw giati exw 150euro epidotisi ..... kai oi asxetoi den ikseran oti exei vgei kinito 6230 kai mu legan gia 6220!!!!!!

 

AIIIDEEE!!!!!!

Master Chief: GET ME A WEAPON!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος biller (29 Απρ. 2004 , 22:53)

 

Φίλε Alexkass μήπως έχεις καμιά απάντηση σε αυτό που ρώτησα πιό πάνω? Γίνεται να απενεργοποίσω το ενοχλητικό time-screensaver?

 

den ginete na bgalis to roloi file mou ola ta exroma kinita tis nokia to exoun .aplos se merika mporis na to kanis na bgeni apo merika deyterolepta mexri mia wra.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την ενημέρωση...

Στο 6230 γίνεται αυτό??? Και αν ναί πώς??

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος biller (29 Απρ. 2004 , 22:53)

 

Φίλε Alexkass μήπως έχεις καμιά απάντηση σε αυτό που ρώτησα πιό πάνω? Γίνεται να απενεργοποίσω το ενοχλητικό time-screensaver?

 

Φίλε Βασίλη, μην το ψάχνεις περισσότερο....Σε κανένα τηλέφωνο δεν απενεργοποιείται τελείως το screen saver (s.c.), ενώ όσα μιλάνε για κατάργηση, εννοουν μόνο τις εικόνες s.c.

 

Φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σε ενοχλεί το συγκεκριμένο, αφού είναι ο μόνος τρόπος εφόσον κλείσει ο φωτισμός να έχεις τις πληροφορίες που χρειάζεσαι και μάλιστα με πολύ εύκολα ορατό τρόπο.... :whistle:

 

Υ.Γ. : Σόρυ δεν είδα πως απαντήθηκε....

Link to comment
Share on other sites

το screensaver με το ρολοι βγαινει για εξοικονομιση μπαταριας, συνεπως δεν βγαινει αφου ειναι για το καλο σου ;p

δεν μπορω να καταλαβω τι σε εχει πιασει, δεν νομιζω πως ειναι και τοοοσο ενοχλητικο πια :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα τα κινητά που σέβονται τη μπαταρία τους βγάζουν το ρολόι. από το 6100 μέχρι το π900.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...