Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (14 Απρ. 2004 , 15:54)

 

Θα ήθελα επίσης εντυπώσεις από άτομα που είχαν το SL45(i) και το αγοράσανε :D

 

 

Θα σε ξενερώσουν: Η έλλειψη hotswapping. Το χειρότερο/πιο δύσχρηστο μενού. Η έλλειψη πλαινών πλήκτρων-και αυτά που υπάρχουν μόνο αυξομείωση έντασης κάνουν, η ελαφρά χειρότερη ποιότητα στα ΜΡ3 (αξεπέραστο SL... :( ), ή έλλειψη συντομεύσεων στα πλήκτρα, το χειρότερο πολυπλήκτρο που δεν επιβεβαιώνει πατώντας δεξιά ούτε πάει ένα βήμα πίσω πατώντας αριστερά, η χειρότερη ποιότητα Νόκια, η απουσία αξιοπρεπούς File Manager. Αυτά προς το παρόν... :p

 

Θα σε φτιάξουν: Όλα τα υπόλοιπα. Και έχει πολλά για να σε φτιάξουν...

 

Άποψή μου: Πάρτο. Αξίζει. Εναλλακτικά περίμενε μέχρι τα χριστούγεννα για το S65. :)

Link to comment
Share on other sites

το σ65? μάλλον σου είπανε λάθος Αλέξη... δεν έχει καν Mp3...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

keno logotipo pos tha steilo sto kinito??? Palia se ena 6610 eixa steilei meso tou mobiMB...Tora to dokimasa sto 6230 alla den sindeetai...As mou proteinei kapoios enallaktika mia lisi...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος N!K0S (14 Απρ. 2004 , 17:55)

 

paidia 8elw na rwthsw aytous poy to phran ti problhmta eixan ws twra. to problhma twn omadwn telika mporei na ly8ei?

 

 

Nai lynetai me epanafora ergostasiakwn ry8misewn, kanena allo problhma. Neoterh ekdosh de gnwrizw pote 8a bgei alla thn kaneis dwrean.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkp (15 Απρ. 2004 , 01:36)

 

keno logotipo pos tha steilo sto kinito??? Palia se ena 6610 eixa steilei meso tou mobiMB...Tora to dokimasa sto 6230 alla den sindeetai...As mou proteinei kapoios enallaktika mia lisi...

 

 

egw exw ena 8310 kai esteila me to logomanager

Link to comment
Share on other sites

οι φωτό είναι πραγματικά πολύ καλές αν σκεφτούμε ότι υπάρχει και ήλιος και σκιά και αντανάκλαση. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (15 Απρ. 2004 , 00:26)

 

Θα σε ξενερώσουν: Η έλλειψη hotswapping. Το χειρότερο/πιο δύσχρηστο μενού. Η έλλειψη πλαινών πλήκτρων-και αυτά που υπάρχουν μόνο αυξομείωση έντασης κάνουν, η ελαφρά χειρότερη ποιότητα στα ΜΡ3 (αξεπέραστο SL... :( ), ή έλλειψη συντομεύσεων στα πλήκτρα, το χειρότερο πολυπλήκτρο που δεν επιβεβαιώνει πατώντας δεξιά ούτε πάει ένα βήμα πίσω πατώντας αριστερά, η χειρότερη ποιότητα Νόκια, η απουσία αξιοπρεπούς File Manager. Αυτά προς το παρόν... :p

 

Θα σε φτιάξουν: Όλα τα υπόλοιπα. Και έχει πολλά για να σε φτιάξουν...

 

Άποψή μου: Πάρτο. Αξίζει. Εναλλακτικά περίμενε μέχρι τα χριστούγεννα για το S65. :)

 

 

Hotswapping, ναι αυτό το σκέφτομαι να σου πω, για αυτό ρώτησα αν είναι γρήγορο το καλώδιο για να μη βάζω-βγάζω την MMC κάθε φορά (reader έχω).

 

Χειρότερο/πιο δύσχρηστο μενού? Εγώ περιμένω το αντίθετο! Στο SL45 έχω βάλει ένα graphical γιατί το άλλο με χαλάει πολύ :p

 

Τα πλαινά πλήκτρα τα χρησιμοποιώ μόνο για αυξομείωση έντασης! :p

 

Αν είναι "ελαφρά" δε με χαλάει ;) Αυτό που λες με τις συντομεύσεις θα είναι λίγο σπαστικό :) και αυτό με το μενού ελπίζω να φτιάξει με κανά firmware update.

 

Αλήθεια voice commands έχει?

 

Άμα είναι να περιμένω μέχρι τα Xmas...ήδη έχει αρχίσει και μου την ψιλοσπάει το SL45 με κάτι ψιλο-βλακείες του στυλ, αργεί στο inbox γιατί πρέπει να πάρει τα ονόματα από την MMC, αργό response, περιορισμένες λειτουργίες, ψιλο-κολληματάκια με τον τηλ. κατάλογο.

 

Βέβαια δε μπορώ να δικαιολογήσω στον εαυτό μου τα 400 ευρώ για κινητό (και θα είναι η πρώτη φορά που με βλέπω να τα δίνω!!!)

 

Υπάρχει στον ορίζοντα τπτ παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει αγοράσει κανένας ποτέ από eBay?εχω βρει το 6230 σε πολύ καλή τιμή, 330 ευρώ καινούριο+ 15 έξοδα αποστολής, αλλά μου είπαν πως για να πληρώσω πρέπει να το κάνω με έμβασμα,που κοστίζει στην εθνική τράπεζα γύρω στα 20 ευρώ.ξέρει κανείς μήπως οικονομικότερους τρόπους?Θα επιθυμούσα κάθε συμβουλή,ευχαριστώ.

(ελπίζω να μην είμαι σε πολύ λάθος forum, πιο σχετικό δεν βρήκα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cue (15 Απρ. 2004 , 12:58)

 

Αλήθεια voice commands έχει?

 

 

δουλεύουν άριστα!

 

συντομεύσεις έχει για speed dial και στο κουμπί μετάβαση για εφαρμογές ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει ξανα στο παραλθον αν και με ποιο τροπο μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το 6310i που ειχα στο 6230 που αγορασα αλλα δεν παρακολουθησα το thread για αρκετο χρονικο διαστημα και δε ξερω αν απαντησε καποιος στο ερωτημα αυτο.Αω εχει καποιος την καλοσυνη μπορει να μου απαντησει;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DlMlTRlS (15 Απρ. 2004 , 14:06)

 

μήπως έχει αγοράσει κανένας ποτέ από eBay?εχω βρει το 6230 σε πολύ καλή τιμή, 330 ευρώ καινούριο+ 15 έξοδα αποστολής, αλλά μου είπαν πως για να πληρώσω πρέπει να το κάνω με έμβασμα,που κοστίζει στην εθνική τράπεζα γύρω στα 20 ευρώ.ξέρει κανείς μήπως οικονομικότερους τρόπους?Θα επιθυμούσα κάθε συμβουλή,ευχαριστώ.

(ελπίζω να μην είμαι σε πολύ λάθος forum, πιο σχετικό δεν βρήκα)

 

 

File mou giati den to perneis apo to plaisio pou to exei 410euro. Toulaxiston 8a 3ereis oti einai kainourio 8a exeis egyhsh kai to vasikotero oute me trapezes 8a mple3eis. :wacko:

Etsi ki alliws 330+15+20=365euro 8a to plhrwseis an to pareis apo to eBay me 50 parapanw to phres apo edw ki exeis to kefali sou hsyxo.

:cool:

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theris1 (15 Απρ. 2004 , 15:27)

 

File mou giati den to perneis apo to plaisio pou to exei 410euro. Toulaxiston 8a 3ereis oti einai kainourio 8a exeis egyhsh kai to vasikotero oute me trapezes 8a mple3eis. :wacko:

Etsi ki alliws 330+15+20=365euro 8a to plhrwseis an to pareis apo to eBay me 50 parapanw to phres apo edw ki exeis to kefali sou hsyxo.

:cool:

 

 

403 sto plaisio, apo kei to phra

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος scott (15 Απρ. 2004 , 15:24)

 

Ειχα ρωτησει ξανα στο παραλθον αν και με ποιο τροπο μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το 6310i που ειχα στο 6230 που αγορασα αλλα δεν παρακολουθησα το thread για αρκετο χρονικο διαστημα και δε ξερω αν απαντησε καποιος στο ερωτημα αυτο.Αω εχει καποιος την καλοσυνη μπορει να μου απαντησει;

 

 

έχει πρόγραμμα μέσα για μεταφορά στοιχείων από ένα νόκια στο 6230. ακόμα μπορείς και με τον συγχρονισμό με το outlook (πιο καλό).

 

συγχρονίζεις το 6310 πρώτα και μετά το 6230 :)

(στο πρώτο να βάλεις στις επιλογές του συγχρονισμού να μεταφέρει όλες τις επαφές από το κινητό στο πισί και στη δεύτερη το ανάποδο)

 

@ 395 ευρώ στο club nokia.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Efiga gia plaisio :)

http://eppforum.cretaforce.net/images/avatars/13.jpg

"We are made of emotions, we are all looking for emotions, it's only a question of finding a way to experience them..."

Ayrton Senna ::: Always in our hearts...

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο να σου είναι και περιμένουμε εντπώσεις. άδιασέ του πρώτα την μπαταρία και μετά φόρτιση για 12 ώρες κλειστό. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Dil re Alexkass ama den to fortiseis 12 wres kleisto ti prokeitai na patheis...??

Egw padws den to afisa toses wres - anypomonousa na to anoiksw... :D

Link to comment
Share on other sites

βρε συ :)

 

άνοιξε το και παίξει μέχρι να τελειώσει η εργοστασιακή μπαταρία. και μετά κλειστό για 12 ώρες για να στρώσεις την μπαταρία. αυτό είναι νόμος.

 

αν δεν το κάμεις (όπως είχα κάμει στο 6600) μετά η μπαταρία είναι σαν χαλασμένο 50άρι παπί... :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Paidia molis phra kai egw to kainourio mou 6230! Poli kalo! mou ekopse vevaia to aima giati den anoige(to anava,ginotan asprh h o8onh kai meta apo 2-3 sec esvine monh ths) alla eutuxws to phga sto plaisio kai mou edwsan allo!!! molis mphka spiti kai thrw th sumvoulh tou Alexkass. Anoixto mexri na svisei kai meta 12 wres fortish! Kalwdio ti mou proteinete na parw? to official ths nokia?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

βασικά πάρε αυθεντικό (σαν αυτό που έχει 7600). αλλά θα σου συνιστούσα να πάρεις και ένα ΒΤ usb (45 euros)για εύκολη και γρήγορη μεταφορά δεδομένων. θα σου χρειαστεί και στο μέλλον.

 

τα Mp3 πάντως μέσω καλωδίου ή με card reader.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...