Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παίδες...

ξέρει κανείς αν πλέον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα της συσκευής? Εγώ είχα μείνει στη φάση της έλλειψης... Τώρα κυκλοφορεί ξανά απ'ότι βλέπω... αλλά παντού? Όσοι το αγόρασαν τελευταία (είδα 2-3 άτομα στις τελευταίες 10 σελίδες) από ποια αλυσίδα το πήραν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος A-Ge0 ( 3 Οκτ. 2004 , 12:12)

 

kapou ypirxe mia lista me tis mmc pou dexotan to 6230 alla se pia selida ginete xamos?

ginete kapios na tin ksanagrapsei i na anaferei tin selida?

 

εχει και εδω μια λιστα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 3 Οκτ. 2004 , 12:20)

 

Γεια σας παίδες...

ξέρει κανείς αν πλέον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα της συσκευής? Εγώ είχα μείνει στη φάση της έλλειψης... Τώρα κυκλοφορεί ξανά απ'ότι βλέπω... αλλά παντού? Όσοι το αγόρασαν τελευταία (είδα 2-3 άτομα στις τελευταίες 10 σελίδες) από ποια αλυσίδα το πήραν?

 

 

csk εγώ το πήρα από εδώ.

H τιμή είναι τελική και στέλνεται δωρεάν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

H τιμη του αναμενεται να πεσει αρκετα.Ηδη πωλειται αρκετα φθηνοτερα οπως βλεπω σε διαφορα προσπεκτους.Μολις βγει κανονικα και το 6260 θα πεσει κ αλλο.
Link to comment
Share on other sites

agaphte file tous drivers kapou tous eixa petyxei alla den xerw na sou pw pou tha tous breis. Pantws sigoura einai thema drivers gia to MA.

 

to oti sto anefera simainei pws gnorizw to provlima xwris na xerw oli tin diadikasia gia na bgaleis akri.

 

ayta !

 

kapou yparxoun diafora link gia tous drivers.

Link to comment
Share on other sites

Hi everybody...

Katevasa tin souita 6.4 kai einai apolita simvati me to 6230..

Apolita statheri se oti prolava na tin dokimaso kai den exei kanena provlima kai me tin mmc..

Otan vgei kai game installer gia afti tin ekdosi den nomizo na xriazome allo prog (oxygen,mobimb)

Sto kinito mou exo to firmware 4.28

 

Aytaaa....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος subneo ( 3 Οκτ. 2004 , 15:18)

 

Hi everybody...

Katevasa tin souita 6.4 kai einai apolita simvati me to 6230..

Apolita statheri se oti prolava na tin dokimaso kai den exei kanena provlima kai me tin mmc..

Otan vgei kai game installer gia afti tin ekdosi den nomizo na xriazome allo prog (oxygen,mobimb)

Sto kinito mou exo to firmware 4.28

 

Aytaaa....

 

Μπραβο φιλε subneo!!!

Καλα κανεις κ μας ενημερωνεις για να ξερουμε τι μας γινεται!

Ωραια λοιπον...θα δοκιμασω κι εγω κ θα επιβεβαιωσω!!!

Ειχα κατι "τσεκαρισμενα" προβλήματακια με το pc suite που αμα εχουν λυθει με τη νεα εκδοση θα τα πω σ'ολους!

Σπευδω λοιπον για τη δοκιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το nokia pc suite 6.4.8 είναι απολύτως συμβατό με το mobileaction usb καλώδιο σε περιβάλλον winxp sp2 en. O τρόπος εγκατάστασης είναι απλός, αφού γίνουν ότι απεγκαταστάσεις έχουν γίνει σχετικά με drivers για το 6230 από nokia / mobileaction κάνεις ένα restart, εγκαθιστάς το pc suite 6.4.8 και με το πέρας της εγκατάστασης τοποθετείς και το καλώδιο σε μια ελεύθερη θύρα usb και βαριέσαι να πατάς οκ/next. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω που στο καλό μπορώ να κάνω browse και να διορθώσω ότι έχω περάσει σε τηλέφωνα και ονόματα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adis ( 3 Οκτ. 2004 , 19:48)

 

HI! agorasa kai ego to 6230 prin apo liges meres alla variemai akomh kai tis adigies na diavaso. mporeite na mou peite ti leitourgies exei h ti efarmoges mporei na parei (pou na aksizoun omos) kai pou tha tis vro?

 

εγω φιλε μου εχω το κινητο 1,5 μηνα και δεν εχω βρει ακομα καποια αξιολογη εφαρμογη.(εννοειται ομως οτι δεν το αγορασα γι'αυτον τον λογο) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 ( 3 Οκτ. 2004 , 14:35)

 

H τιμη του αναμενεται να πεσει αρκετα.Ηδη πωλειται αρκετα φθηνοτερα οπως βλεπω σε διαφορα προσπεκτους.Μολις βγει κανονικα και το 6260 θα πεσει κ αλλο.

 

θελω μια χαρη φιλε bomber21

θα ηθελα να μου πεις με λεπτομερεια,με ποιο τροπο εβαλες συνημμενη

φωτογραφια (εν παραδειγματι εσυ αυτη της Σακα).

Προσπαθω να το κανω αλλα δεν εχω δει "φως" ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πει πως θα παραθεσω τα συμπερασματα του ΤΕΣΤ που εκανα με το pc suite 6.4.

Το προβλημα που'χα με το nokia content copier δεν λυθηκε. :mad:

Διοτι οταν παιρνω backup τα μηνυματα sms απο το κινητο,το κανει μια χαρα!

Οταν επειτα του ζηταω επαναφορα των μηνυματων sms στο κινητο, ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ-ΠΑΝΤΟΤΕ!!!(MONO ΣTO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ nokia content copier ΟΜΩΣ :blink: )

 

(ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΣΩ ΥΠΕΡΥΘΡΩΝ ΤΟΥ ΛΑΠΤΟΠ)

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ Κ ΜΕ ΒLUEΤOOTH. - ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ!!! :cry:

 

ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΙΠΩΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ PLAY LIST ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ 256 ΜΜC.

OΝΤΩΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ PLAY LIST ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ PC SUITE,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ "ΧΥΜΑ" ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ MM Card ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ(ακομη και αν τον εχεις ονομασει με λατινικους χαρακτηρες).

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ(ακομα κι αν το εχεις σε φακελο με ελληνικους χαρκτηρες) - ΠΕΡΙΕΡΓΟ Ε???

ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ.....Η MMC ΦΤΑΙΕΙ Ή ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ? :confused: (υπ'οψιν πως με την παλια mmc 32mb,η λιστα δουλευε μια χαρα-αρκει να ηταν οι φακελοι γραμμενοι με λατινικους χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adis ( 3 Οκτ. 2004 , 19:48)

 

HI! agorasa kai ego to 6230 prin apo liges meres alla variemai akomh kai tis adigies na diavaso. mporeite na mou peite ti leitourgies exei h ti efarmoges mporei na parei (pou na aksizoun omos) kai pou tha tis vro?

 

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ......

ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ...

ΤΣΑΜΠΑ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ.... :D

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ... :rolleyes: ΑΠΛΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΓΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ 6230.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.

ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ.....

Υ.Γ. ΚΑΛΩΣΗΛΘΕΣ ΣΤΗΝ "ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ" :)

ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!

ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΕΝΑ ΜΡ3 ΟΓΚΟΥ 3,2ΜΒ , ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΣΤΟ 6230....

ΠΗΓΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΦΕ Κ ΓΥΡΙΣΑ.

Ε... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ, ΕΙΧΕ ΣΤΑΛΕΙ Κ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.

ΠΑΙΔΙΑ, ΕΚΑΝΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4μισι ΛΕΠΤΑ!!!

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : CARD READER ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!!!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cronos_58 ( 4 Οκτ. 2004 , 08:56)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω με ποιό καλώδιο συνδέεται το 6230. Με το DKU-2 ή με το DKU-5 και ποιά η διαφορά των δύο καλωδίων.

 

 

 

Me dku-2

 

H monh diafora mou xerw egw einai oti to dku-5 einai serial enw to dku 2 einai usb.

 

Endexomenws na exoun kai allh diafora an mas pei kapoios pou xerei kati perissotero.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mspant ( 3 Οκτ. 2004 , 21:36)

 

Τελικά το nokia pc suite 6.4.8 είναι απολύτως συμβατό με το mobileaction usb καλώδιο σε περιβάλλον winxp sp2 en. O τρόπος εγκατάστασης είναι απλός, αφού γίνουν ότι απεγκαταστάσεις έχουν γίνει σχετικά με drivers για το 6230 από nokia / mobileaction κάνεις ένα restart, εγκαθιστάς το pc suite 6.4.8 και με το πέρας της εγκατάστασης τοποθετείς και το καλώδιο σε μια ελεύθερη θύρα usb και βαριέσαι να πατάς οκ/next. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω που στο καλό μπορώ να κάνω browse και να διορθώσω ότι έχω περάσει σε τηλέφωνα και ονόματα.

 

 

An pathseis sto eikonidio sthn taskbar sou bgazei ena menou , epelexe Nokia phone browser kai sto para8yro pou 8a anoixei exei My contacts.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pzapad ( 4 Οκτ. 2004 , 10:33)

 

Me dku-2

 

H monh diafora mou xerw egw einai oti to dku-5 einai serial enw to dku 2 einai usb.

 

Endexomenws na exoun kai allh diafora an mas pei kapoios pou xerei kati perissotero.

 

 

Στο site της Nokia και τα δύο καταλήγουν σε USB. Μάλιστα κατέβασα και οδηγούς χρήσης και για τα δύο, και στις δύο περιπτώσεις αναφέρεται σύνδεση με την USB θύρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cronos_58 ( 4 Οκτ. 2004 , 10:44)

 

Στο site της Nokia και τα δύο καταλήγουν σε USB. Μάλιστα κατέβασα και οδηγούς χρήσης και για τα δύο, και στις δύο περιπτώσεις αναφέρεται σύνδεση με την USB θύρα.

 

 

 

exeis dikio, akyrh h apanthsh.

 

Kapoios filos pou na xerei;;

 

Pantws xerw oti syndeetai me dku-2

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pzapad ( 4 Οκτ. 2004 , 11:02)

 

exeis dikio, akyrh h apanthsh.

 

Kapoios filos pou na xerei;;

 

Pantws xerw oti syndeetai me dku-2

 

 

Ναι αυτό λέμε και οι οδηγίες χρήσης. Αλλά όταν θα πάω να το αγοράσω θα πρέπει να είναι ξεκάθαρο ποιό από τα δύο θα πάρω. 30 ευρώ για ένα καλώδιο δεν είναι λίγα, μην παίρνουμε τζάμπα πράγματα. Άσε που μπορεί να μπλοκάρει κανά κινητό και να τρέχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cronos_58 ( 4 Οκτ. 2004 , 11:07)

 

Ναι αυτό λέμε και οι οδηγίες χρήσης. Αλλά όταν θα πάω να το αγοράσω θα πρέπει να είναι ξεκάθαρο ποιό από τα δύο θα πάρω. 30 ευρώ για ένα καλώδιο δεν είναι λίγα, μην παίρνουμε τζάμπα πράγματα. Άσε που μπορεί να μπλοκάρει κανά κινητό και να τρέχουμε.

 

 

Me dku-2 to Douleyw kai egw, kai me yperi8res, ayto sto diabebaiwnw. apla den xerw th diafora anamesa sta 2 , Mou fainotan oti to dku-5 htan serial.

 

to oti kanei to dku-2 einai 100% sigouro.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 3 Οκτ. 2004 , 13:28)

csk εγώ το πήρα από εδώ.

H τιμή είναι τελική και στέλνεται δωρεάν.

Ευχαριστώ elteo!

Από TIM center το έχει πάρει κανείς το κινητό τελευταία?? (επειδή μάλλον προς αναβάθμιση πηγαίνω...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 4 Οκτ. 2004 , 11:42)

 

Ευχαριστώ elteo!

Από TIM center το έχει πάρει κανείς το κινητό τελευταία?? (επειδή μάλλον προς αναβάθμιση πηγαίνω...)

 

 

 

Egw to phra 17 septembrioy, apo tim center, giati;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pzapad ( 4 Οκτ. 2004 , 12:09)

Egw to phra 17 septembrioy, apo tim center, giati;;

Ok! Ευχαριστώ φίλε Pzapad και για τη δική σου απάντηση. Ρωτάω επειδή το καλοκαίρι υπήρχε τρομερή έλλειψη του 6230... Μέχρι που είχε αναγκαστεί και η Nokia να ανακοινώσει ότι δεν προλαβαίνει να ανταποκριθεί στη ζήτηση. Ήθελα λοιπόν να ξέρω αν έχει ομαλοποιηθεί πλήρως η κατάσταση πλέον και είναι διαθέσιμο παντού...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...