Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά το ράδιο ακούγεται ψιλο-χαμηλά...και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι πλην κάποιας καινούριας έκδοσης firmware, είδομεν!

Στο mp3 player πάντως ακούγεται "τζάμι"..! :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που μπορεί να το βρεί κάποιος πλέον (τελική) και απο που μετά τη επανακυκλοφορία του και τη "πτώση" τιμής του???
:X
Link to comment
Share on other sites

Περίπου στα 340-350 ευρώ...

 

edit:

 

Γερμανός -> 359 ευρώ

Πλαίσιο -> 353 ευρώ

Telefoncity.gr -> 340 ευρώ

Vodafone -> VLive 359 ευρώ

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tι μαγκιά αυτό το φορμά .3gp ρε παιδιά, χτες μετέτρεψα ένα βίντεο 65mb σε μόλις 4mb...!!

Εμεινα με το στόμα ανοικτό.Περίμενα κανα 10αρι mbs...και η ποιότητα τηρουμένων των αναλογιών πολύ καλή.Aνετη παρακολούθηση μέσα από την "χιλιο-κακολογούμενη" από μη Νοκιάδες, οθόνη! :p

 

Εχω ένα πρόβλημα που έχει θιχτεί εδώ μέσα, έβαλα κάποια mp3 στην mmc αλλά όταν πάω να τα παίξω από την αναπαραγωγή μουσικής μου βγάζει μήνυμα ότι δεν διατίθενται αρχεία μουσικής :blink:

Αναγκάζομαι κ τα τρέχω από το route της mmc...και είναι μ@λακία..

Οι φάκελοι στα οποία είναι τοποθετημένα είναι με greeklish γραμμένοι...τι φταίει?

 

thnx in advance

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (25 Σεπ. 2004 , 12:00)

 

Εχω ένα πρόβλημα που έχει θιχτεί εδώ μέσα, έβαλα κάποια mp3 στην mmc αλλά όταν πάω να τα παίξω από την αναπαραγωγή μουσικής μου βγάζει μήνυμα ότι δεν διατίθενται αρχεία μουσικής :blink:

Αναγκάζομαι κ τα τρέχω από το route της mmc...και είναι μ@λακία..

Οι φάκελοι στα οποία είναι τοποθετημένα είναι με greeklish γραμμένοι...τι φταίει?

 

 

Χρειάζεται να φτιάξεις μία playlist από το Nokia Audio Manager και να την περάσεις στο κινητό. Αλλιώς δε βλέπει τα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (25 Σεπ. 2004 , 12:00)

 

Tι μαγκιά αυτό το φορμά .3gp ρε παιδιά, χτες μετέτρεψα ένα βίντεο 65mb σε μόλις 4mb...!!

Εμεινα με το στόμα ανοικτό.Περίμενα κανα 10αρι mbs...και η ποιότητα τηρουμένων των αναλογιών πολύ καλή.Aνετη παρακολούθηση μέσα από την "χιλιο-κακολογούμενη" από μη Νοκιάδες, οθόνη! :p

 

Εχω ένα πρόβλημα που έχει θιχτεί εδώ μέσα, έβαλα κάποια mp3 στην mmc αλλά όταν πάω να τα παίξω από την αναπαραγωγή μουσικής μου βγάζει μήνυμα ότι δεν διατίθενται αρχεία μουσικής :blink:

Αναγκάζομαι κ τα τρέχω από το route της mmc...και είναι μ@λακία..

Οι φάκελοι στα οποία είναι τοποθετημένα είναι με greeklish γραμμένοι...τι φταίει?

 

thnx in advance

 

Φιλε elteo μηπως η mmc 256 που πηρες;Δοκιμασες με αλλη καρτα;Εμενα δεν μου το κανει :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys (25 Σεπ. 2004 , 13:14)

 

Φιλε elteo μηπως η mmc 256 που πηρες;Δοκιμασες με αλλη καρτα;Εμενα δεν μου το κανει :rolleyes:

 

elteo και μενα μου λεει ο,τι ακριβως κι εσενα.

Νομιζω πως πρεπει να βρουμε εσπευσμενα ΛΥΣΗ!!!!!

θυμησου πως εχω κ εγω (οχι νοκια mmc)μηπως το κανει επιτηδες η νοκια?

εντωμεταξυ εγω τα εχω ολα γραμμενα σε αγγλικους χαρακτηρες,ουτε καν γκριγκλις....

κατι παιζει με τις mmc σιγουρα!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Oταν λέω greeklish εννοώ με αγγλικούς χαρακτήρες...

Δεν νομίζω να φταίει η mmc διότι τα ακούω κανονικά μέσα από το μενού της.Θα δοκιμάσω να φτιάξω playlist μέσω Nokia Audio Manager...μάλλον αυτό πρέπει να φταίει γιατί τα πέρασα σαν φακέλους με το card reader με copy-paste.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καοπιοσ να μου δωσει ενα link για να κατεβασω το oxygen. (full version)

pros dimitrisgr

ειχα βρει στην σελ 158 κατι link απο ενα αραβικο site για το oxygen,αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να βαλλω για password για να κανω extract. μπορεισ να μου πεισ ποιοσ ειναι ο password η να μου πεισ που ακριβωσ ειναι?

Greek products everyware http://www.trophea.gr

Buy a villa in Greece http://luxuryvillaingreece.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (25 Σεπ. 2004 , 12:00)

 

Tι μαγκιά αυτό το φορμά .3gp ρε παιδιά, χτες μετέτρεψα ένα βίντεο 65mb σε μόλις 4mb...!!

Εμεινα με το στόμα ανοικτό.Περίμενα κανα 10αρι mbs...και η ποιότητα τηρουμένων των αναλογιών πολύ καλή.Aνετη παρακολούθηση μέσα από την "χιλιο-κακολογούμενη" από μη Νοκιάδες, οθόνη! :p

 

Εχω ένα πρόβλημα που έχει θιχτεί εδώ μέσα, έβαλα κάποια mp3 στην mmc αλλά όταν πάω να τα παίξω από την αναπαραγωγή μουσικής μου βγάζει μήνυμα ότι δεν διατίθενται αρχεία μουσικής :blink:

Αναγκάζομαι κ τα τρέχω από το route της mmc...και είναι μ@λακία..

Οι φάκελοι στα οποία είναι τοποθετημένα είναι με greeklish γραμμένοι...τι φταίει?

 

thnx in advance

 

δεν φταιει η mmc.οταν τα τραγουδια τα εχεις αποθηκευμενα μεσα σε φακελο(στην mmc) τοτε πρεπει να φτιαξεις playlist απο το νοκια audio manager. για να το κανεις αυτο ΠΡΕΠΕΙ ο φακελος που τα εχεις τοποθετησει να εχει ονομαστει με αγγλικους χαρακτηρες. αν δεν θες να φτιαξεις playlist(πχ γιατι αλλαζεις συχνα τραγουδια) το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τα αποθηκευσεις στην mmc ΑΛΛΑ ΟΧΙ σε καποιον φακελο(αυτο εχω κανει εγω). τοτε στην αναπαραγωγη μουσικης θα στα βλεπει μια χαρα ολα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

παιδες, σημερα πηγα και μου αλλαξαν κανονικα την mmc(με μια καινουρια). ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, κάποιος στο παρελθον, είχε γράψει πως είχε αγοράσει την MMC TAKEMS 256 απο Cosmodata. Είναι καλή υτή ρε παιδιά ή να πάρω μια Sandisc 256; Ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (25 Σεπ. 2004 , 15:15)

 

παιδες, σημερα πηγα και μου αλλαξαν κανονικα την mmc(με μια καινουρια). ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

μα σου'χα πει οτι θελει θρασσος κ θα στην αλλαξουν.

Αντε με γειααααααα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος apricot (25 Σεπ. 2004 , 16:43)

 

Αν θυμάμαι καλά, κάποιος στο παρελθον, είχε γράψει πως είχε αγοράσει την MMC TAKEMS 256 απο Cosmodata. Είναι καλή υτή ρε παιδιά ή να πάρω μια Sandisc 256; Ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

 

Δεν το γνωρίζω αλλά μπορώ να σου συστήσω την PQI 256mb που αγόρασα πρόσφατα από το play247.gr στα 59 ευρώ τελική με δωρεάν αποστολή (κούριερ).

Ιts your choice :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (25 Σεπ. 2004 , 15:12)

 

δεν φταιει η mmc.οταν τα τραγουδια τα εχεις αποθηκευμενα μεσα σε φακελο(στην mmc) τοτε πρεπει να φτιαξεις playlist απο το νοκια audio manager. για να το κανεις αυτο ΠΡΕΠΕΙ ο φακελος που τα εχεις τοποθετησει να εχει ονομαστει με αγγλικους χαρακτηρες. αν δεν θες να φτιαξεις playlist(πχ γιατι αλλαζεις συχνα τραγουδια) το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τα αποθηκευσεις στην mmc ΑΛΛΑ ΟΧΙ σε καποιον φακελο(αυτο εχω κανει εγω). τοτε στην αναπαραγωγη μουσικης θα στα βλεπει μια χαρα ολα :)

 

 

Πάνο χρησιμοποιώ card reader, πώς να χρησιμοποιήσω το Νόκια PC Suite..?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (25 Σεπ. 2004 , 16:56)

 

μα σου'χα πει οτι θελει θρασσος κ θα στην αλλαξουν.

Αντε με γειααααααα

 

thanks!!! παντως ο υπαλληλος ηταν φιλικοτατος. μια στιγμη πηγε να μου την κανει(ηθελε να μου δωσει το τηλ της νοκια γιατι ελεγε, αφου το κινητο διαβαζει την καρτα δεν εχει η καρτα κανενα προβλημα) του απαντησα πως την καρτα δεν την αγορασα στην νοκια αλλα εδω, του απεδειξα και οτι ειχε προβλημα και μου την αντικατεστησε χωρις 2η σκεψη ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (25 Σεπ. 2004 , 17:30)

 

Πάνο χρησιμοποιώ card reader, πώς να χρησιμοποιήσω το Νόκια PC Suite..?

 

φιλε μου, το nokia pc suite υποστηριζει χρηση υπερυθρων και καλωδιου. το card reader ειναι αποκλειστικα για την καρτα mmc(ή αλλων ειδων καρτες). το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αποθηκευσεις τα τραγουδια σου, οχι σε καποιον φακελο της mmc. δλδ, τα mp3+aac πρεπει να φαινονται οτι ειναι στην mmc, μην τα βαλεις σε φακελο. πχ: πας(στο κινητο) εκθεση-> mmc-> και εκει:

my pictures

my videos

lorna- papi chulo

eminem- lose youself

scorpions- wind of change κλπ, κλπ, κλπ

αν ειναι ετσι φτιαγμενα στην αναπαραγωγη μουσικης τα αρχεια lorna- papi chulo, eminem- lose youself, scorpions- wind of change θα παιζουν. :)

αλλιως μονη λυση ειναι να πας σε καποιον φιλο σου που εχει υπερυθρες και να φτιαξεις playlist.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Mα έχω υπέρυθρες αφού έχω laptop.Το θέμα είναι ότι βαριέμαι να τις χρησιμοποιώ γιατί είναι αργες...για αυτό πήρα κ το card reader!

 

p.s. Tο ξέρω ότι δουλεύει το suite με υπέρυθρες και καλώδιο...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (25 Σεπ. 2004 , 19:17)

 

Mα έχω υπέρυθρες αφού έχω laptop.Το θέμα είναι ότι βαριέμαι να τις χρησιμοποιώ γιατί είναι αργες...για αυτό πήρα κ το card reader!

 

p.s. Tο ξέρω ότι δουλεύει το suite με υπέρυθρες και καλώδιο...

 

δεν γνωριζα οτι εχεις laptop! τοτε γιατι δεν φτιαχνεις playlist? :confused: δοκιμασες να κανεις αυτο που εγρψα 2 μηνυματα πιο πανω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος glidas (24 Σεπ. 2004 , 01:41)

 

molis pira to 6230.Mikrofonizei ligo kai otan tou anevasw entasi

fenetai akoma perisotero.

 

To kani kai se esas paidia?

 

 

Oxi isws na fteei to akoustiko opws eixe problima paliotera enas filos . Dwrean service exeis opote den exeis na xaseis tipota.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (24 Σεπ. 2004 , 03:21)

 

σιγουρα dimitrisgr αλλα εχω αλλο πραγμα στο νου μου που θελω να το κανω.

Ας πουμε υπαρχουν ατομα που τα κινητα τους δεν παιζουν αλλο παρα μονο amr (πχ t610 sony ericsson)

ε...σ'αυτους πως να στειλεις ενα τραγουδακι με mms?

το κανεις amr και το στελνεις,για ν' ακουνε κι εκεινα τα "καημενα" λιγη μουσικουλα....χιχιχιχι :happy:

 

 

E, an einai gia ayta ta ""kahmena"" kane to alla tha proteina na agorasoun kai tpt allo ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (24 Σεπ. 2004 , 12:32)

 

dimitrisgr εχω μια απορια. εσυ εχεις αντεξει να κατσεις να τα δεις ολα αυτα???? :p :p :p

 

 

Mpaaaaaaaaa,

 

to anefera exalou oti exw dei 15 me 20 links apla ta evala ola gia tous poly apaititikous :)

 

Oute exw idea ti leitourgei kai ti oxi :) Pantws ola einai gia games :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (24 Σεπ. 2004 , 13:11)

 

μη το λες-μην το λες!!!

Επειδη ετυχε να γνωριστουμε με τον dimitrisgr ειμαι σιγουρος οτι τα εχει κοιταξει ολα.

Ξερει κι αυτος πολλα πραγματα κ του εχω απολυτη εμιστοσυνη.

Θυμαμαι στο παρελθον με ειχε βοηθησει παρα πολυ.

Του αρεσει κι αυτουνου να "προσφερει" τις γνωσεις του.

Και ειναι κ καλο παιδι ;)

 

 

(dimitrigr...μολις σκιαγραφησα το προσωπικο σου προφιλ το οποιο σου κοστισε 36€ - αν θες να σου δωσω αριθ.ταχυδρομ.θυριδας να μου τα στειλεις...χαχαχα :lol: )

 

 

S' efharistw george gia ta kala sou logia.

 

Oso xerw kai oso exw asxolithei me diafora bugs i alla applications mporo na boithaw. An kai kathe mera me ayto to kinhto mathainoume kai alla pragmata kai ayto einai oti kalytero :)

 

Diladi zografises to profil mou i kati allo ? Nomiza oti tha estelnes kati pio prosito.... :p anamenw leptomeries ;PP

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος parido (25 Σεπ. 2004 , 14:53)

 

παιδια μπορει καοπιοσ να μου δωσει ενα link για να κατεβασω το oxygen. (full version)

pros dimitrisgr

ειχα βρει στην σελ 158 κατι link απο ενα αραβικο site για το oxygen,αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να βαλλω για password για να κανω extract. μπορεισ να μου πεισ ποιοσ ειναι ο password η να μου πεισ που ακριβωσ ειναι?

 

 

To Password ayto xreiazetai gia na kaneis unzip to programma toy oxygen :) Kai meta na to kaneis egkatastash :)

 

Parakatw yparxei kai allo KLEIDI gia na spaseis to idio to programma. Parakatw enow ekei pou eblepes to palio post mou. To exw valei kai edw sigoura.

 

Den xerw an douleuei akomh to link mias kai ta links ta dinoume gia katebasma ekeini tin stigmh giati meta apo merikes meres einai kai pali anenerga gia eynohtous logous :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...