Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (18 Φεβ. 2004 , 19:06)

 

To 7250i δεν έχει ηχογράφηση βρε christ αλλά και τα μοντέλα που έχουν(8310) δεν υπάρχει η δυνατότητα. Στο 6230 πάντως πρέπει να γίνεται αφού υποστηρίζει όπως και το 3300 δυνατότητα ηχογράφησης μουσικής.

 

To 8310, αν δεν θυμάμαι λάθος, δεν έχει δυνατότητα voice recording....(μπορεί να θυμάμαι και λάθος, πάντως...)

Γιά το 6230 δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο (πέρα από το voice regording των τριών λεπτών), που θα καθιστούσε το τηλέφωνο και ραδιομαγνητόφωνο..... :p (καλό φυσικά θα ήταν να συμβεί και αυτό κάποια στιγμή!)

 

Φίλε pan82, πες μου αν είναι εφικτή η μη εμφάνιση του λογότυπου του δικτύου, με κάποιο τρόπο sto 7250i, όπως στα siemens.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (18 Φεβ. 2004 , 20:34)

 

To 8310, αν δεν θυμάμαι λάθος, δεν έχει δυνατότητα voice recording....(μπορεί να θυμάμαι και λάθος, πάντως...)

 

 

Οντως λάθος θυμάσαι...Ειχε ηχογράφηση για συνολο 3 λεπτά... :worry:

 

;) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (18 Φεβ. 2004 , 20:34)

 

To 8310, αν δεν θυμάμαι λάθος, δεν έχει δυνατότητα voice recording....(μπορεί να θυμάμαι και λάθος, πάντως...)

Γιά το 6230 δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο (πέρα από το voice regording των τριών λεπτών), που θα καθιστούσε το τηλέφωνο και ραδιομαγνητόφωνο..... :p (καλό φυσικά θα ήταν να συμβεί και αυτό κάποια στιγμή!)

 

Φίλε pan82, πες μου αν είναι εφικτή η μη εμφάνιση του λογότυπου του δικτύου, με κάποιο τρόπο sto 7250i, όπως στα siemens.... :whistle:

 

 

Όντως είχε το 8310 ηχογράφηση όπως είπε και ο O Tifosi. Φυσικά και γίνεται στα νεώτερα μοντέλα γίνεται τόσο με αποστολή sms από άλλο κινητό ή καλύτερα από το internet (από το logolove για παράδειγμα) αλλά νομίζω ότι γίνεται και μέσω του mobile media broswer αρκεί να έχει περαστεί ένα διάφανο λογότυπο στην έκθεση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (18 Φεβ. 2004 , 15:55)

 

Noμίζω πως 6510, 6310 και 6310i δεν είχαν voice recording...Οπότε, πρέπει να είσαι τώρα και ευτυχισμένος....

 

 

ε;!! :blink: .. σου εξήγησα ότι αυτά τα τηλέφωνα ΕΧΟΥΝ voice recording (όπως και το 8310) ..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (19 Φεβ. 2004 , 01:14)

 

Όντως είχε το 8310 ηχογράφηση όπως είπε και ο O Tifosi. Φυσικά και γίνεται στα νεώτερα μοντέλα γίνεται τόσο με αποστολή sms από άλλο κινητό ή καλύτερα από το internet (από το logolove για παράδειγμα) αλλά νομίζω ότι γίνεται και μέσω του mobile media broswer αρκεί να έχει περαστεί ένα διάφανο λογότυπο στην έκθεση

 

Kαλά, θα μου τα ξαναπείς αναλυτικότερα όταν με το καλό το έχουμε στα χεράκια μας, αν και σ΄αυτό το τηλέφωνο η ΝΟΚΙΑ δεν βάλει τελικά σκίαση στο λογότυπο ( :mad: ), όπως όλες πλέον οι εταιρείες.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (19 Φεβ. 2004 , 11:10)

 

Kαλά, θα μου τα ξαναπείς αναλυτικότερα όταν με το καλό το έχουμε στα χεράκια μας, αν και σ΄αυτό το τηλέφωνο η ΝΟΚΙΑ δεν βάλει τελικά σκίαση στο λογότυπο ( :mad: ), όπως όλες πλέον οι εταιρείες.... :rolleyes:

 

 

Το χεις αποφασίσει Christ;; Εγώ πάλι με τόσα καλούδια που βλέπω από τις άλλες εταιρείες το χω ξεγράψει τελείως και ειδικά λόγω οθόνης. Βασικά αν δεν είχε το mp3 και το ράδιο δε θα άξιζε καθόλου αλλά ελπίζω στη cebit να δούμε αυτά τα χαρακτηριστικά και σε άλλες εταιρείες. Βασικά το cx65 είναι καλύτερο αν εξαιρέσεις αυτά τα δύο χαρακτηριστικά και με πολύ πιο βαρβάτη οθόνη και με επιπλέον μνήμη 7ΜΒ (αυτό αν τελικά δε μπορείς να αποθηκεύσεις στη mmc φωτογραφίες, video κλπ)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (20 Φεβ. 2004 , 14:29)

 

Το χεις αποφασίσει Christ;; Εγώ πάλι με τόσα καλούδια που βλέπω από τις άλλες εταιρείες το χω ξεγράψει τελείως και ειδικά λόγω οθόνης. Βασικά αν δεν είχε το mp3 και το ράδιο δε θα άξιζε καθόλου αλλά ελπίζω στη cebit να δούμε αυτά τα χαρακτηριστικά και σε άλλες εταιρείες. Βασικά το cx65 είναι καλύτερο αν εξαιρέσεις αυτά τα δύο χαρακτηριστικά και με πολύ πιο βαρβάτη οθόνη και με επιπλέον μνήμη 7ΜΒ (αυτό αν τελικά δε μπορείς να αποθηκεύσεις στη mmc φωτογραφίες, video κλπ)

 

Εχω βαρεθεί να περιμένω το καλύτερο που ξεπέφτει συνεχώς από νεώτερες επιλογές....Αυτή η τακτική δεν οδηγεί πουθενά.... :( Είναι μηδενιστική....Συμβιβάζομαι με τα αρνητικά (ελάχιστα πλέον) του 6230 και χτυπάω το καλοκαίρι ή λίγο μετά, την επιλογή 262Κ, 1,3 ΜΡ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens SX1: SIE-SX1/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από eXecrable

ektos apo ekeino to filandiko site pou eixe dothei, kykloforise kai pouthena allou???

Erxetai h na perimenoume akomi kanena mina?

Neotera???

 

Oxi mono to filandiko to exei kai mono gia pre-order to exei!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

pistevete oti ontos tha kanei 415 eyrw opos leei kai to site apo thn filandia?emena giati mou fenete ligo?ektos an sthn filandia einai fthnotera ta nokia giati einai h xora pou kataskevazete :eek:
Link to comment
Share on other sites

To έχουμε ξαναπεί και συνέχεια ανακυκλώνουμε....Δεν πρόκειται να έχει όταν με το καλό κυκλοφορήσει περισσότερα απο την σημερινή τιμή του 6220, του οποίου η τιμή θα μειωθεί αρκετά λίγο πριν κυκλοφορήσει ο εξαίσιος διάδοχος.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πιστεύω πως είναι το ideal κινητό για εμένα... Είχα 7210 και το παράπονο μου ήταν οτι δεν είχε πολύ μνήμη 725KB και οτι δεν είχε ηχογράφηση. Και φυσικά η κάμερα. Τώρα που μου έκλεψαν το 7210 σκεφτομαι να πάρω ή αυτό, ή το 6600 που μου φαίνεται λίγο μεγάλο αλλά μπορώ να το βρω φτηνά. Πιο να επιλέξω?

 

Ας κάνουμε μιαν σύγκριση:

 

features______ 6600_______ 6230

MP3/ΑAC_______X__________ ν

Stereo Radio____X__________ ν

Pop Port________X__________ ν

Image Editor____X__________ ν

smilies_________Χ__________ ν

Ηλ.Πορτοφόλι___ν__________ ν

TFT / 65k______ ν__________ ν

ΒΤ / ΙΡ________ν/ν_________ν/ν

MMC__________ ν__________ ν

Triband________ ν__________ ν

128Χ128_______ Χ__________ ν

176Χ208_______ ν__________ X

Symbian_______ ν___________X

 

 

συμπληρώστε...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ (22 Φεβ. 2004 , 13:51)

 

Ρε παιδιά, πιστεύω πως είναι το ideal κινητό για εμένα... Είχα 7210 και το παράπονο μου ήταν οτι δεν είχε πολύ μνήμη 725KB και οτι δεν είχε ηχογράφηση. Και φυσικά η κάμερα. Τώρα που μου έκλεψαν το 7210 σκεφτομαι να πάρω ή αυτό, ή το 6600 που μου φαίνεται λίγο μεγάλο αλλά μπορώ να το βρω φτηνά. Πιο να επιλέξω?

Φίλε μου, αν σε ενδιαφέρει το κινητό γιά να εκμεταλλεύεσαι τα πολυπίκοιλα προγράμματα που υπάρχουν τότε αγόρασε το 6600....Γιά κάθε άλλο λόγο, γιά περισσότερη πληρότητα με καλύτερα χαρακτηριστικά στη λειτουργία του, σε πρακτικότερο μέγεθος και βάρος, δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή καλύτερη επιλογή από το 6230.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ (22 Φεβ. 2004 , 13:51)

 

Ρε παιδιά, πιστεύω πως είναι το ideal κινητό για εμένα... Είχα 7210 και το παράπονο μου ήταν οτι δεν είχε πολύ μνήμη 725KB και οτι δεν είχε ηχογράφηση. Και φυσικά η κάμερα. Τώρα που μου έκλεψαν το 7210 σκεφτομαι να πάρω ή αυτό, ή το 6600 που μου φαίνεται λίγο μεγάλο αλλά μπορώ να το βρω φτηνά. Πιο να επιλέξω?

 

Ας κάνουμε μιαν σύγκριση:

 

features______ 6600_______ 6230

MP3/ΑAC_______X__________ ν

Stereo Radio____X__________ ν

Pop Port________X__________ ν

Image Editor____X__________ ν

smilies_________Χ__________ ν

Ηλ.Πορτοφόλι___ν__________ ν

TFT / 65k______ ν__________ ν

ΒΤ / ΙΡ________ν/ν_________ν/ν

MMC__________ ν__________ ν

Triband________ ν__________ ν

128Χ128_______ Χ__________ ν

176Χ208_______ ν__________ X

Symbian_______ ν___________X

 

 

συμπληρώστε...

 

 

Και εγω ημουν σε διλημμα και κατεληξα σε αυτο που βλεπεις στο Avatar μου....Μου αρεσει να βαζω και να βγαζω πραγματα,εφαρμογες στο κιν μου να το κανω να βλεπω ταινιες και .avi και απο την αλλη να ειναι και παιχνιδομηχανη και να ειναι ακομη και Tv Control...

 

Πλεον μετα που αρχισα να χρησιμοποιω δεν νομιζω να ξαναγυρισω σε S40...Καλο-έμαθα... :D :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable (23 Φεβ. 2004 , 12:16)

 

Na kanw mia erwtisi: me to 6230 den mporeis na deis tainies sto format pou ypostirizei? (den to thymamai twra...)

 

Προφανώς μπορείς να δεις μικρής διάρκειας βιντεοκλιπ, τα οποία τα τραβάς εσύ ή τα κατεβάζεις από το wap....,αν εννοείς κάτι τέτοιο.....

Link to comment
Share on other sites

oxi allo ennow, metatropi mias tainias *.avi sto format pou ypostirizei to 6230 kai na tin peraseis stin mmc kai na tin deis, i ena videoclip px pou exeis sto pc sou, den mporeis?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable (23 Φεβ. 2004 , 16:32)

 

oxi allo ennow, metatropi mias tainias *.avi sto format pou ypostirizei to 6230 kai na tin peraseis stin mmc kai na tin deis, i ena videoclip px pou exeis sto pc sou, den mporeis?

 

Πολύ "προχωρημένη" ερώτηση....Μόνο όταν με το καλό το πιάσουμε στα χέρια μας, φαντάζομαι σύντομα.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (23 Φεβ. 2004 , 19:01)

 

Πολύ "προχωρημένη" ερώτηση....Μόνο όταν με το καλό το πιάσουμε στα χέρια μας, φαντάζομαι σύντομα.... :rolleyes:

 

 

Χε... Συγνώμη τότε που πήγα τόσο μπροστά... :D

Απλά το σύγκρινα με τις δυνατότητες πού έχουν τα 6600 sx1 p900, και αναρωτήθηκα αν θα μπορώ και εγώ μέσα απο το 6230 μου να κανώ κάτι ανάλογο (αν και μικρή η οθόνη του, αλλα κανένα videoclip μπορείς να το απολάυσείς στην οθονίτσα του και stereo μάλιστα, όχι 6600 :rolleyes: :rolleyes: :whistle: )

χι χι..

Μακάρι να μπορούμε δηλ να κάνουμε κάτι τέτοιο...

Ε-ε-ερχεται!!!!!!! :lol: (σύντομα!)

Link to comment
Share on other sites

Epidh kontevei o martios den yparxei kapios pou kserei kanenan apo nokia na mas pei kanena neo?epidh den perimena pote nokia kai den ksero an ta mathenete teleftea stigmh ..

 

An exete tipota alla videakia, h kala reviews na ta vazete na vlepoume giati eimai polu periergos me thn othonh pou legonte tosa.(se mia photo sygrine ena nokia 7210 kai to 6230 kai fenotan ligo megalyterh to 6230..einai ontos etsi h thelo ego na einai megalyterh? :p )

Link to comment
Share on other sites

Mallon file mou 8eleis na pisteyeis oti einai pio megalh h o8onh.Ki egw to idio 8elw alla den ginete tipota :D

Ti na kanoume Nokia einai ayth.

 

-27.3 mm x 27.3 mm display

-Active TFT color display

-Supports up to 65,536 colors within 128 x 128 pixels

-5 lines for text in basic mode with 16-pixel font

 

apo to epishmo site ths Nokia. :(

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

to 2trimini tha iparxun kinitares se autin tin timi pu tha kanoun ola auta pu kanei to 6230 ke tha xun ke 1.3 mp camera !!!opote tha patosei!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (26 Φεβ. 2004 , 12:43)

 

Μία μεγάλη απογοήτευση ένοιωσα σήμερα μετά το τηλεφώνημά μου στην ALPHA COPY.Το 6230, σύμφωνα με τα λεγόμενά τους, θα κυκλοφορήσει τελικά το ΔΕΥΤΕΡΟ τρίμηνο του 2004!Ελπίζω και εύχομαι να βγουν για άλλη μια φορά ψεύτες!

 

 

Κιαλλες πορτοκαλιες κανουν πορτοκαλια. Ναναι καλα η Φινλανδια που οπου ναναι θα το πουλανε. Αντε με τους καραγκιοζηδες της ΑΚ.

Link to comment
Share on other sites

Sto episimo site tis Nokia anaferetai pws kykloforei 1st Q 2004..

Kai den allakse auto....

Elpizw na parameinei etsi kai ton Martio na to exw sta xeria mou...

Alla anysixw pou den epese i timi tou 6220... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable (26 Φεβ. 2004 , 22:35)

 

Sto episimo site tis Nokia anaferetai pws kykloforei 1st Q 2004..

Kai den allakse auto....

Elpizw na parameinei etsi kai ton Martio na to exw sta xeria mou...

Alla anysixw pou den epese i timi tou 6220... :(

 

Οι πιστοί της ΝΟΚΙΑ θα θυμούνται το ιλαροτραγικό, με την πρώτη κυκλοφορία του 7250i, αυτό να είναι φθηνότερο από το μειονεκτικότερο απλό 7250.... :blink:

 

Τα εχουμε δει λοιπόν όλα τα σενάρια, οπότε και δεν ανησυχούμε...Απλώς αδημονούμε.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...