Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cronos_58 ( 8 Δεκ. 2004 , 12:53)

 

Αλλά τί να το κάνεις που η ανάλυση είναι χάλια? Η φωτογραφίες βγαίνουν με 640x480 ανάλυση και το video με 128x96. και είναι και 15fps αντί για 24 που είναι το κανονικό.

 

Αν ανοιξεις το αρχειο 3Gp με το quick time , του κανεις εξπορτ σε mp4 και αυτοματως μεγαλωνει η αναλυση.Δοκιμασε το!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer ( 9 Δεκ. 2004 , 02:06)

 

Αν ανοιξεις το αρχειο 3Gp με το quick time , του κανεις εξπορτ σε mp4 και αυτοματως μεγαλωνει η αναλυση.Δοκιμασε το!!!

 

 

To quick time που έχω εγώ δεν έχει πουθενά την επιλογή export. Αν και δεν νομίζω να έχω περάσει mp4 codecs. Αν μπορείς να βοηθήσεις λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vatanen ( 9 Δεκ. 2004 , 13:14)

 

Ρε μάγκες μηπως γνωρίζει κανένας αν υπάρχει εφαρμογή για να χρησιμοποιείτε ως τηλεκοντρόλ?

 

 

Καταρχας φιλε μου καλως ηρθες στο forum.

Οχι δεν υπαρχει τετοια εφαρμογη για το 6230.Τετοιες εφαρμογες μπορεις να βρεις για series 60 τηλεφωνα και οχι για series 40. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cronos_58 ( 9 Δεκ. 2004 , 07:50)

 

To quick time που έχω εγώ δεν έχει πουθενά την επιλογή export. Αν και δεν νομίζω να έχω περάσει mp4 codecs. Αν μπορείς να βοηθήσεις λίγο παραπάνω...

 

φιλε cronos_58 εγω εχω την εκδοση 6.5 του quick time.

Αν δεν την εχεις κατεβασε την,θα σ'εξυπηρετησει σε παρα πολλα πραγματα...

Οσο για τους mp4 codecs που μου λες, δε χρειαζετε να εχεις κατι περασμενο εσυ.

Νομιζω πως τα εχει απο μονο του το προγραμμα.

Αν λοιπον ειναι ολα ετσι οπως τα λεω, τοτε στην επιλογη "file" υπαρχει λιγο πιο κατω κ η επιλογη export.

Ε...μετα τα πραγματα ειναι πλεον ευκολα...

αν θυμαμαι καλα για να σου στειλω τον τροπο να τον δεις το κανω καπως ετσι....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer (10 Δεκ. 2004 , 06:16)

 

φιλε cronos_58 εγω εχω την εκδοση 6.5 του quick time.

Αν δεν την εχεις κατεβασε την,θα σ'εξυπηρετησει σε παρα πολλα πραγματα...

Οσο για τους mp4 codecs που μου λες, δε χρειαζετε να εχεις κατι περασμενο εσυ.

Νομιζω πως τα εχει απο μονο του το προγραμμα.

Αν λοιπον ειναι ολα ετσι οπως τα λεω, τοτε στην επιλογη "file" υπαρχει λιγο πιο κατω κ η επιλογη export.

Ε...μετα τα πραγματα ειναι πλεον ευκολα...

αν θυμαμαι καλα για να σου στειλω τον τροπο να τον δεις το κανω καπως ετσι....

 

 

Η έκδοση που έχω εγώ δεν έχει τις επιλογές import/export. :).

 

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΟΚΙΑ 6230

ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΙΤΣΟΥ 342Ι ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ

ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΗΣΚΟΛΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ

:worry:

 

ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟς ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΗΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΣΩ Ε-ΜΑΙΛ ???

ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΟΝ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει πριν μερικες μερες αν θα μπορεσω να κανω δωρεαν αναβαθμιση στην Ελλαδα παροτι το εχω αγορασει απο την Αγγλια, και οσοι απαντησαν μου απαντησαν καταφατικα. Για δειτε λιγο εδω :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (12 Δεκ. 2004 , 03:18)

 

Ειχα ρωτησει πριν μερικες μερες αν θα μπορεσω να κανω δωρεαν αναβαθμιση στην Ελλαδα παροτι το εχω αγορασει απο την Αγγλια, και οσοι απαντησαν μου απαντησαν καταφατικα. Για δειτε λιγο εδω :confused:

 

 

Το συγκεκριμενο πρεπει να ειναι μεμονομενο γεγονος στο συγκεκριμενο Nokia Club στην Θεσσαλονικη που αναφερει ο φιλος.Χρηστης του forum ο οποιος ειναι ιδιοκτητης ενος Nokia Club εχει αναφερει οτι μονο για να βαλεις Ελληνικα θα σε χρεωσουν και οχι για την αναβαθμιση. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (12 Δεκ. 2004 , 13:35)

 

Το συγκεκριμενο πρεπει να ειναι μεμονομενο γεγονος στο συγκεκριμενο Nokia Club στην Θεσσαλονικη που αναφερει ο φιλος.Χρηστης του forum ο οποιος ειναι ιδιοκτητης ενος Nokia Club εχει αναφερει οτι μονο για να βαλεις Ελληνικα θα σε χρεωσουν και οχι για την αναβαθμιση. :)

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου :)

 

Ανεφερε οτι πηγε σε 2 Nokia club... Υπαρχει κανεις που να εχει παει σε καποιο Nokia club στη Θεσ/νικη με κινητο αγορασμενο απο το εξωτερικο και να μην ειχε προβλημα? Κατα προτιμηση Ανατολικη Θεσσαλονικη ή κεντρο... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (12 Δεκ. 2004 , 18:04)

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου :)

 

Ανεφερε οτι πηγε σε 2 Nokia club... Υπαρχει κανεις που να εχει παει σε καποιο Nokia club στη Θεσ/νικη με κινητο αγορασμενο απο το εξωτερικο και να μην ειχε προβλημα? Κατα προτιμηση Ανατολικη Θεσσαλονικη ή κεντρο... :happy:

 

 

Στειλε ενα pm στον ili ο οποιος ειναι ο ιδιοκτητης του Nokia Club που σου ειπα και ειναι και απο Θεσσαλονικη και λογικα θα μπορει να σε βοηθησει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dmitsos (14 Δεκ. 2004 , 15:36)

 

Το 6230 δεχεται εφαρμογες? αν ναι ποιες? :(

δεν λεω για .sis! :)

Ευχαριστω

 

 

Και βεβαια δεχεται java εφαρμογες και παιχνιδια.Αλλα μην περιμενεις μεγαλη ποικιλια οπως στα series 60.Για περισσοτερα ριξε μια ματια ΕΔΩ . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα ένα search αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τι είδους video παίζει τελικά το 6230; μόνο 3gp; και αν ναι γιατι δεν παίζει ολα τα 3gp και σε αρκετά από αυτά που παίρνει μέσω bluetooth λέει αδύνατη αναπαραγωγή;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geofil (15 Δεκ. 2004 , 15:31)

 

Ρε παιδιά έκανα ένα search αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τι είδους video παίζει τελικά το 6230; μόνο 3gp; και αν ναι γιατι δεν παίζει ολα τα 3gp και σε αρκετά από αυτά που παίρνει μέσω bluetooth λέει αδύνατη αναπαραγωγή;

 

EINAI ΘΕΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

ΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ 6230, ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΜΕ ΥΠΑΡΥΘΡΕΣ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΑΠΟ Ρ900 SONY ERICCSON ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΜΡ4 , ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΦΟΡΜΑΤ ΗΧΟΥ...

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα σήμερα μία original μπορντώ πρόσοψη.Πού μπορώ να βρώ το ασημένιο πληκτρολόγιο?

 

Υπάρχει κάπου σε online shop?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (15 Δεκ. 2004 , 17:20)

 

Aγόρασα σήμερα μία original μπορντώ πρόσοψη.Πού μπορώ να βρώ το ασημένιο πληκτρολόγιο?

 

Υπάρχει κάπου σε online shop?

 

Εγώ το είχα πάρει από Club Nokia (Θεσσαλονίκη). Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο όμως. Νομίζω 7 ευρώ.

Αν θες κοίταξε και στο fleamarket ή βάλε αγγελία στο Buy& Sell μήπως έχει κανείς από το forum.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος ρε παιδια να μου πει τις διαφορες απο την v4.28 στην v4.44? ειναι πολυ μεγαλο το thread και ζαλιστηκα!!! απλα για να δω αν αξιζει η αναβαθμηση! thnks :))))
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Popeye (15 Δεκ. 2004 , 20:19)

 

Μηπως μπορει καποιος ρε παιδια να μου πει τις διαφορες απο την v4.28 στην v4.44? ειναι πολυ μεγαλο το thread και ζαλιστηκα!!! απλα για να δω αν αξιζει η αναβαθμηση! thnks :))))

 

 

Για δες εδω φιλε μου ολες τις αλλαγες

http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=15200

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geofil (15 Δεκ. 2004 , 15:31)

 

Ρε παιδιά έκανα ένα search αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τι είδους video παίζει τελικά το 6230; μόνο 3gp; και αν ναι γιατι δεν παίζει ολα τα 3gp και σε αρκετά από αυτά που παίρνει μέσω bluetooth λέει αδύνατη αναπαραγωγή;

 

Κανείς που να ξέρει τι ακριβώς μπορούμε να δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια παίζω παιχνιδια στο 6230 ακούγοντας μουσική με τα ακουστικά. Πρωτη φορά σήμερα όταν τα παιχνίδια κάνουν έναν ήχο, η μουσική κοβεται για να ακουστεί ο ήχος και μετά συνεχίζει. Μέχρι τώρα δε μου είχε ξανατύχει.

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα??? (εκτος απο την απενεργοποίηση του ήχου του παιχνιδιού απο το μενού του παιχνιδιού διότι, απλά, πολλά παιχνίδια δεν έχουν αυτή την επιλογή.)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέραιων...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...