Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (13 Νοέ. 2004 , 20:35)

 

Aυτά δεν πωλούνται, αλλά βγαίνουν μέσα από ενα ειδικό μηχάνημα και η διαδικασία γίνεται τη στιγμή εκείνη, πιστεύω χωρίς χρέωση.... ;)

 

 

ama einai etsi na to trexo mes stin vdomada gia katharisma othonis.

 

thanks christo (christ-k)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι και εγώ να επιστρέψω πίσω στη "μαμά" Nokia. Προσανατολίζομαι προς το 6230 μιας και φαίνεται να προσφέρει τα περισσότερα σε αυτό το μέγεθος. Η ερώτησή μου είναι αν μπορούμε να ακούμε MP3 ή ραδιόφωνο μέσω bluetooth ακουστικών.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisgr (14 Νοέ. 2004 , 23:00)

 

ama einai etsi na to trexo mes stin vdomada gia katharisma othonis.

 

thanks christo (christ-k)

 

Καλά θα κάνεις να τους πεις να σου καθαρίσουν με τον ίδιο τρόπο και την εσωτερική πλευρά της οθόνης της εξωτερικής πρόσοψης, χρησιμοποιώντας παράλληλα δύο αυτοκόλλητα.... ;) [Εμένα δεν μου το έκανε αυτό και βλέπω ένα κόκκο κολλημένο στην εσωτερική πλευρα, πάνω στο τζαμάκι της πρόσοψης... :( ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven (14 Νοέ. 2004 , 23:34)

 

Είμαι και εγώ να επιστρέψω πίσω στη "μαμά" Nokia. Προσανατολίζομαι προς το 6230 μιας και φαίνεται να προσφέρει τα περισσότερα σε αυτό το μέγεθος. Η ερώτησή μου είναι αν μπορούμε να ακούμε MP3 ή ραδιόφωνο μέσω bluetooth ακουστικών.

 

Ναι μπορείς, μονοφωνικά βέβαια.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (14 Νοέ. 2004 , 23:36)

 

Ναι μπορείς, μονοφωνικά βέβαια.... :whistle:

 

 

Άσχετε :p :p . Μρ3 ναί ράδιο όχι γιατί το καλώδιο του h/f λειτουργεί ως κεραία.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και ένα δύο πράγματα ακόμα :)

Από αυτονομία πώς πάει; Πόσες μέρες κρατάει;

Έχει καμία παραξενιά με τις κάρτες μνήμης; 512ΜΒ παίρνει;

Στα MP3 δείχνει τα tags; Το filename; Υποστηρίζει folders; Ελληνικά δείχνει;

(Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν έχετε ήδη απαντήσει, αλλά 200 τόσες σελίδες με PSTN είναι βάσανο! :) )

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Αν και ειχα το τηλεφωνο καιρο δεν εχω ποτε στειλει ΜΜS, ουτε το χω ενεργοποιησει, εν μερει και γιατι επρεπε να παρω στην cosmote να μου το κανουν (πραγμα που το αποφευγω- μετανιωνα καθε φορα που χρειαστηκε να το κανω για αλλους λογους). Πριν καιρο αναφερθηκε (απο εναν φιλο στο φορουμ αυτο) πως η ενεργοποιηση γινεται και μεσω του site της nokia. Το δοκιμασα οπως το περιεγραφε εκει αλλα οταν δοκιμασα να στειλω ΜΜS (στου αδερφου μου -5140- που ηταν ιδια περιπτωση: δεν ειχε ΜΜS και του το εκανα εγω απο το site της nokia εκεινη την ωρα) κανα 2 φορες μου εστειλε αρνητικη αναφορα.

Και τωρα η ερωτηση!

Πωσ μπορω να δω αν οι ρυθμισεις μου για να στελνω ΜΜS ειναι σωστες? (Για cosmote -το παμε?)

Τι πρεπει να γραφει κανονικα?

Γινεται να τα γραφει οπως θα πρεπε αλλα να φταιει κατι αλλο?

(ειμαι 99,99% σγουρος οτι το εκανα σωστα απο το site της nokia- και για του αδερφου μου- μου στειλαν και μηνυμα με κωδικους κτλ.)

Θενξ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven (15 Νοέ. 2004 , 13:02)

 

Να ρωτήσω και ένα δύο πράγματα ακόμα :)

Από αυτονομία πώς πάει; Πόσες μέρες κρατάει;

Έχει καμία παραξενιά με τις κάρτες μνήμης; 512ΜΒ παίρνει;

Στα MP3 δείχνει τα tags; Το filename; Υποστηρίζει folders; Ελληνικά δείχνει;

(Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν έχετε ήδη απαντήσει, αλλά 200 τόσες σελίδες με PSTN είναι βάσανο! :) )

 

 

H μπαταρία ανάλωγα με την χρήση από μια εως τρεις μέρες , εμένα με βγάζει δύο μέρες με νορμάλ χρήση, ολη την μέρα ανοιχτό ράδιο, και καμιά ώρα παιχνίδια. Υπάρχει λίστα συμβατότητας μνημών και υποστηρίζει folders

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel (15 Νοέ. 2004 , 14:02)

Υπάρχει λίστα συμβατότητας μνημών και υποστηρίζει folders

Πού; :worry:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mimis82 (15 Νοέ. 2004 , 15:19)

 

Μετατρέπω το mpeg σε 3pg απο το quick time αλλα τα 3pg δεν έχουν ήχο:::: Ξέρεται τι μπορεί να φταίει;

 

Δυστυχως το quick time με τα mpeg δεν τα παει καλα. Ο ποιο γρηγορος τροπος ειναι να ανοιξεις τον nokia multimedia player και απο εκει να ανοιξεις το mpeg που θες. Μετα απο το μενου "αρχειο" επιλεγεις "αποθηκευση ως" και εισαι οκ

http://users.panafonet.gr/tsizmo/kid.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mimis82 (15 Νοέ. 2004 , 15:19)

 

Μετατρέπω το mpeg σε 3pg απο το quick time αλλα τα 3pg δεν έχουν ήχο:::: Ξέρεται τι μπορεί να φταίει;

 

 

Mallon den exeis epile3ei to swsto format tou ixou.....

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven (15 Νοέ. 2004 , 13:02)

 

Να ρωτήσω και ένα δύο πράγματα ακόμα :)

Από αυτονομία πώς πάει; Πόσες μέρες κρατάει;

Έχει καμία παραξενιά με τις κάρτες μνήμης; 512ΜΒ παίρνει;

Στα MP3 δείχνει τα tags; Το filename; Υποστηρίζει folders; Ελληνικά δείχνει;

(Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν έχετε ήδη απαντήσει, αλλά 200 τόσες σελίδες με PSTN είναι βάσανο! :) )

 

 

makari na diavaze kai ID tags. omws filename ellinika comple pernei me prosoxi. as min ta theloume kai ola !

 

poses meres krataei i mpataria tora teleutaia kai emena peftei. poli xrhsh peftei !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (14 Νοέ. 2004 , 15:29)

 

Φίλε Ιωσήφ....πάρτο άφοβα....Σαν τηλεφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα, είναι το πιό πλήρες για το μέγεθός του! Σαν καμερα φον εδώ μπορεί να υπάρξουν μερικές ενστάνσεις που έχουν σχέση με το μέγεθος της οθόνης και τις δυνάτότητες της κάμερας....Πέρα από αυτό δεν υπάρχει τη στιγμή αυτή καλύτερο... :)

 

Σ'ευχαριστω για την απαντηση :)

Οι αναγκες για multimedia ειναι σχετικα μηδενικες,αυτο που με ενδιαφερει ειναι η λειτουργια του ως τηλεφωνο&ως μοντεμ.Πχ σε σχεση με ενα 6600 ή σ55 το βτ ειναι καλυτερο ή χειροτερο?Στο σημα ποια ειναι η σxετικη του αδυναμια?

 

Απ'οτι διαβασα η πρωτη αφαιρεση του cover,(για αλλαγη sim ή mmc),ειναι τραυματικη.Μετα η οποιαδηποτε βελτιωση γινεται εις βαρος της στιβαροτητας?Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μερικές ακόμα ερωτήσεις:

-Στην MMC τι μπορούμε να αποθηκεύσουμε; Μπορούμε πχ να τρέχουμε προγράμματα από αυτήν; Μπορούμε να αποθηκεύσουμε και φωτό και video ή μόνο MP3;

-Ποιές 512 MMC παίζουν;

-Αν έρθει sms με κάποιο τηλέφωνο (πχ ειδοποίηση χαμένης κλήσης) μπορούμε να δούμε εύκολα σε ποιόν ανήκει;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ας μου πει κάποιος όσα mpixels είναι η φωτογραφική μηχανή του 6230?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkaditis (16 Νοέ. 2004 , 08:32)

 

Καλημέρα ας μου πει κάποιος όσα mpixels είναι η φωτογραφική μηχανή του 6230?

 

 

0.3Mpixels, Mέγιστη ανάλυση 640x480 pixels τα πολλαπλασιάζεις και σου βγάζουν το 0.3 Mpixels.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia pernao ena tragoudi se morfi AC3 xima stin mmc..

Paroti ama pao me tin ekthesi kai to patiso to paizei kanonika , o music player oute kan to blepei !!! Kano ananeosi kommation , allagi listas alla tipota .

 

Kserete mipos ti paizei ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Freeboss (16 Νοέ. 2004 , 12:55)

 

Re paidia pernao ena tragoudi se morfi AC3 xima stin mmc..

Paroti ama pao me tin ekthesi kai to patiso to paizei kanonika , o music player oute kan to blepei !!! Kano ananeosi kommation , allagi listas alla tipota .

 

Kserete mipos ti paizei ?

 

 

Τo AAC (Advanced Audio Codec - episimos audio codec gia to mp4 diladi) ypostirizei.

 

To AC3 pou egrapses den xerw kan ektos kai an egine kapio typografiko lathos .

 

converters

 

dbpower AMP Music converter

 

Nero (kai ayto kanei AAC stadar)

 

Compaact !

 

Ayta ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven (16 Νοέ. 2004 , 01:08)

 

Να κάνω μερικές ακόμα ερωτήσεις:

-Στην MMC τι μπορούμε να αποθηκεύσουμε; Μπορούμε πχ να τρέχουμε προγράμματα από αυτήν; Μπορούμε να αποθηκεύσουμε και φωτό και video ή μόνο MP3;

-Ποιές 512 MMC παίζουν;

-Αν έρθει sms με κάποιο τηλέφωνο (πχ ειδοποίηση χαμένης κλήσης) μπορούμε να δούμε εύκολα σε ποιόν ανήκει;

 

 

ta panta ennow apo arxeia. gia apothikeusi enow oxi gia na ta trexeis.

 

video hxous txt, akomh kai zip arxeio pou tha prepei en sinexeia na to kaneis cut-paste sto pc me BT i card reader.

 

etsi ekana gia ena programa pou ithela apo ena filo mou kai to metefera sto pc.

 

java games kai apps prepei na mpainoun mono stin mnimi tou tilefwnou kai oxi tis MMC !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisgr (16 Νοέ. 2004 , 21:23)

 

Τo AAC (Advanced Audio Codec - episimos audio codec gia to mp4 diladi) ypostirizei.

 

To AC3 pou egrapses den xerw kan ektos kai an egine kapio typografiko lathos .

 

converters

 

dbpower AMP Music converter

 

Nero (kai ayto kanei AAC stadar)

 

Compaact !

 

Ayta ;)

 

 

mitsogr :lol: γνωρίζεις κάποιο converter mmf to midi...?

 

edit: βρήκα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven (16 Νοέ. 2004 , 01:08)

 

-Αν έρθει sms με κάποιο τηλέφωνο (πχ ειδοποίηση χαμένης κλήσης) μπορούμε να δούμε εύκολα σε ποιόν ανήκει;

 

Πατας το πρασινο κουμπι>αριθμ. τηλεφ.>επιλεγεις τον αριθμο και πατας το πρασινο κουμπι. Αυτο ηταν ολο...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (16 Νοέ. 2004 , 22:14)

 

Πατας το πρασινο κουμπι>αριθμ. τηλεφ.>επιλεγεις τον αριθμο και πατας το πρασινο κουμπι. Αυτο ηταν ολο...

 

Γηράσκω αει διδασκόμενος.... :whistle:

 

Εύγε νεαρέ... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisgr (16 Νοέ. 2004 , 21:26)

 

ta panta ennow apo arxeia. gia apothikeusi enow oxi gia na ta trexeis.

 

video hxous txt, akomh kai zip arxeio pou tha prepei en sinexeia na to kaneis cut-paste sto pc me BT i card reader.

 

etsi ekana gia ena programa pou ithela apo ena filo mou kai to metefera sto pc.

 

java games kai apps prepei na mpainoun mono stin mnimi tou tilefwnou kai oxi tis MMC !

 

Για να καταλάβω: Τα βιντεάκια μπορεί να τα αποθηκεύει και να τα αναπαραγάγει από την κάρτα;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...