Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkaditis (11 Νοέ. 2004 , 01:19)

 

Παρατήρησα ότι κάτω δεξιά γράφει με κόκκινα γράμματα την λέξη ’’unregistered’’ μήπως για αυτό δεν δουλευει το OPM?????

 

 

Akribos... xreiazesai to key pou tha to breis sto antistoixo topic tou opm.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πως μπορω να δω τι firmware εχει το κινητο και πως μπορω να το κανω αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος saltofx_v (11 Νοέ. 2004 , 14:15)

 

παιδια πως μπορω να δω τι firmware εχει το κινητο και πως μπορω να το κανω αναβαθμιση?

 

 

*#0000#

 

Στο κοντινοτερο Nokia shop

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (10 Νοέ. 2004 , 17:08)

 

Εφαρμογες/παιχνιδια με καταληξη .jav δεν υπαρχουν(νομιζω). Η καταληξη τους ειναι .jar, και τα .jad χρειαζονται σε καποια προγραμματα (π.χ. O.P.M.) για την εγκατασταση τους στο τηλεφωνο. Η εγκατασταση γινεται μεσω υπολογιστη (χρειαζεσαι IR/ Bt/ καλωδιο) και του application installer που ειναι μεσα στο cd που ειχε μαζι το κινητο ή καποιο προγραμμα οπως τα Oxygen και Mobi.

 

Υ.Γ. Θελω τις ρυθμισεις των e-mail (εχω account στο hotmail). Thank u...

 

ego exo card reader. kanei h oxi? an nai mai pio tropo prepei na ta peraso?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (10 Νοέ. 2004 , 17:08)

 

Εφαρμογες/παιχνιδια με καταληξη .jav δεν υπαρχουν(νομιζω). Η καταληξη τους ειναι .jar, και τα .jad χρειαζονται σε καποια προγραμματα (π.χ. O.P.M.) για την εγκατασταση τους στο τηλεφωνο. Η εγκατασταση γινεται μεσω υπολογιστη (χρειαζεσαι IR/ Bt/ καλωδιο) και του application installer που ειναι μεσα στο cd που ειχε μαζι το κινητο ή καποιο προγραμμα οπως τα Oxygen και Mobi.

 

Υ.Γ. Θελω τις ρυθμισεις των e-mail (εχω account στο hotmail). Thank u...

 

ego exo card reader. kanei h oxi? an nai mai pio tropo prepei na ta peraso?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adis (11 Νοέ. 2004 , 14:50)

 

ego exo card reader. kanei h oxi? an nai mai pio tropo prepei na ta peraso?

 

Για τις εφαρμογες και τα παιχνιδια χρειζεσαι IR/ Bt / καλωδιο. Με τον card reader μπορεις να περνας (οπως θα ξες) μονο mp3, video, κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adis (11 Νοέ. 2004 , 14:50)

 

ego exo card reader. kanei h oxi? an nai mai pio tropo prepei na ta peraso?

 

 

se kalipse o tomtoub . H MMC einai gia ton card reader opou pernas ta pada ektos apo java application kai java games !

 

gia apps/games nokia pc suite ->> open jar file kai prosthiki

 

apo OPM

 

Pas Java management ->> add jar + jad kai meta patas eggrafi gia na ta prosthesei sto 6230

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν μπορω να κατεβασω καποιο update απο το ιντερνετ οπως στα siemens και να το κανω μεσω του καλωδιου?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος saltofx_v (12 Νοέ. 2004 , 11:37)

 

δηλαδη δεν μπορω να κατεβασω καποιο update απο το ιντερνετ οπως στα siemens και να το κανω μεσω του καλωδιου?

 

Οχι :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος adis (12 Νοέ. 2004 , 13:01)

 

pos alliws mporo na valo paixnidia sto kinhto?

 

Μπορεις και να τα κατεβασεις μεσω wap. Αλλος τροπος δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια,εχω τρελαθει.

Εχω απο καιρο ρυθμισμενο το 6230 να κλειδωνει με κωδικο ασφαλειας και τωρα ξαφνικα ενω βαζω τον σωστο κωδικο μου βγαζει το μυνημα "λαθος κωδικός ασφαλειας".Δοκιμασα restart(βγαζοντας την μπαταρια) αλλα τιποτα,δοκιμασα να βαλω αλλη καρτα sim αλλα παλι τιποτα.Το 6230 εχει την v.3.14

Τι μπορώ να κανω ρε παιδια για να λυσω το προβλημα;

ΒΟΗΘΕΙΑ!:!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mois (12 Νοέ. 2004 , 22:07)

 

παιδια βοηθεια,εχω τρελαθει.

Εχω απο καιρο ρυθμισμενο το 6230 να κλειδωνει με κωδικο ασφαλειας και τωρα ξαφνικα ενω βαζω τον σωστο κωδικο μου βγαζει το μυνημα "λαθος κωδικός ασφαλειας".Δοκιμασα restart(βγαζοντας την μπαταρια) αλλα τιποτα,δοκιμασα να βαλω αλλη καρτα sim αλλα παλι τιποτα.Το 6230 εχει την v.3.14

Τι μπορώ να κανω ρε παιδια για να λυσω το προβλημα;

ΒΟΗΘΕΙΑ!:!!!!!!!!!

 

Για να το λεει κατι θα ξερει! Δοκιμασε τον εργοστασιακο (12345) ή πηγαινε σε καποιο nokia shop να στο ξεκλειδωσουν.
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο bug όταν άλλαζες βέβαια την SIM και είχες κλειδώσει την συσκευή στην κάρτα είχαν όσο και αν κάνει εντύπωση τα 8850 και 6510! Μόνη λύση ήταν να τα αφήσεις για 15-20 λεπτά ανοιχτά και να δοκιμάσεις ύστερα τον κωδικό ασφαλείας σου διαφορετικά δεν τον δεχόντουσαν με τίποτε..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

yparxei gameboy emulator gia series40?

episis yparxei ananeomeni i lista me tis compatible mmc?

KAI KATI POLY SHMANTIKO:

yparxei tropos na diavazoume txt apo to kinito?????

ipia epektasi exoun ta sms pou einai apo8ikeymena sto kinito???

me ton web browser mporo na anoikso arxeia pou einai idi mesa sto kinito kai oxi sto internet? an oxi yparxei kapios browser pou to kanei ayto???

...A-Ge0...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (12 Νοέ. 2004 , 22:13)

 

Για να το λεει κατι θα ξερει! Δοκιμασε τον εργοστασιακο (12345) ή πηγαινε σε καποιο nokia shop να στο ξεκλειδωσουν.

 

 

Μου είχε συμβεί κι εμένα όταν είχα την 3.14. Είχα αφήσει το κινητό κλειστό για κανα 2ωρο κ μετά ποθ ξαναδοκίμασα δέχτηκε τον κωδικό. Αν δε γίνει πήγαινε σε ένα nokia shop να στο ξεκλειδώσουν κ κάνε και αναβάθμιση.

 

PS: Σόρρυ μετά είδα ότι το ξεκλέιδωσες τελικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ενα 6230 εχθές και συμβαίνει το εξής: Οταν αναβω το ραδιοφωνο ασχετως με το οτι εχω περασει μνημες ποτε δεν συντονιζεται στον σταθμο που δειχνει πρεπει να κανω αυτοματη ανευρεση συχνοτητας και μετα αμεσως λειτουργει κανονικα με τις μνημες... Μολις το σβησω παλι τα ιδια, ετσι ουσιαστικα καθε φορα που μπαινω στο ραδιοφωνο πρεπει να κανω μια αναζητηση για να μπορεσει να μου βγαλει τις μνημες.

Ξέρετε τι συμβαίνει ;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mezzanine (13 Νοέ. 2004 , 16:10)

 

Πήρα ενα 6230 εχθές και συμβαίνει το εξής: Οταν αναβω το ραδιοφωνο ασχετως με το οτι εχω περασει μνημες ποτε δεν συντονιζεται στον σταθμο που δειχνει πρεπει να κανω αυτοματη ανευρεση συχνοτητας και μετα αμεσως λειτουργει κανονικα με τις μνημες... Μολις το σβησω παλι τα ιδια, ετσι ουσιαστικα καθε φορα που μπαινω στο ραδιοφωνο πρεπει να κανω μια αναζητηση για να μπορεσει να μου βγαλει τις μνημες.

Ξέρετε τι συμβαίνει ;;

 

Eμένα (v. 4.44) κάθε φορά που το ανοίγω συντονίζεται στο σταθμό που άκουγα τελευταία, ακόμα μετά και από κλείσιμο του τηλεφώνου....[αν εννοείς αυτό]

 

Έλεγξε την έκδοση λογισμικού του τηλεφώνου σου (*#0000#), αν είναι διαφορετική πηγαινέ το για αναβάθμιση και σε κάθε περίπτωση ενημέρωσε την νοκια....

Link to comment
Share on other sites

:!: Όσοι έχετε αλλάξει μόνοι σας τις προσόψεις του κινητού, πιθανόν θα έχετε παρατηρήσει ότι όσο προσεκτικοί και αν είσασταν κατά την αλλαγή, κόκκοι σκόνης έχουν εισέλθει στην εσωτερική οθόνη του κινητού, όπου κάτω από ειδική γωνία φαίνονται έντονα και ενίοτε ενοχλητικά....

 

http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon11.gif Η λύση είναι να πάτε στα alpha copy της περιοχής σας και να ζητήσετε να σας καθαρίσουν την οθόνη (εσωτερική) με τα ειδικά αυτοκόλλητα που διαθέτουν, λύνοντας 100% το πρόβλημα της σκόνης στην εσωτερική οθόνη του τηλεφώνου....

 

:!: Ακόμη θα πρέπει να πληροφορήσω πως η μαύρη πρόσοψη είναι φτηνότερη απο όλες τις άλλες (17, 28 ευρώ αντίστοιχα), επειδή θεωρέιται ανταλλακτικό και όχι αξεσουάρ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (13 Νοέ. 2004 , 18:05)

 

:!: Όσοι έχετε αλλάξει μόνοι σας τις προσόψεις του κινητού, πιθανόν θα έχετε παρατηρήσει ότι όσο προσεκτικοί και αν είσασταν κατά την αλλαγή, κόκκοι σκόνης έχουν εισέλθει στην εσωτερική οθόνη του κινητού, όπου κάτω από ειδική γωνία φαίνονται έντονα και ενίοτε ενοχλητικά....

 

http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon11.gif Η λύση είναι να πάτε στα alpha copy της περιοχής σας και να ζητήσετε να σας καθαρίσουν την οθόνη (εσωτερική) με τα ειδικά αυτοκόλλητα που διαθέτουν, λύνοντας 100% το πρόβλημα της σκόνης στην εσωτερική οθόνη του τηλεφώνου....

 

:!: Ακόμη θα πρέπει να πληροφορήσω πως η μαύρη πρόσοψη είναι φτηνότερη απο όλες τις άλλες (17, 28 ευρώ αντίστοιχα), επειδή θεωρέιται ανταλλακτικό και όχι αξεσουάρ....

 

]

ayto einai arketa endiaferon padws i prosopsi oso tin peirazeis toso meta kounietai eukola. kalo einai na prosexoume gia na exoume to tilefwno pou oloi agapame edw mesa :)

 

thanks for info

 

omws ta autokollita poso paei to malli ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisgr (13 Νοέ. 2004 , 20:17)

 

omws ta autokollita poso paei to malli ?

 

Aυτά δεν πωλούνται, αλλά βγαίνουν μέσα από ενα ειδικό μηχάνημα και η διαδικασία γίνεται τη στιγμή εκείνη, πιστεύω χωρίς χρέωση.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ζητω συγνωμη προκαταβολικα για τις ερωτησεις που σιγουρα εχουν επαναληφθει αλλα δεν διαθετω προσβαση σε δικο μου υπολογιστη οποτε δε μπορεσα να διαβασω ολες τις σελιδες του φορουμ.

 

Σκοπευω να χρησημοποιησω το εν λογω κινητο σαν μοναδικο μου τηλεφωνο και σαν μοντεμ για το edge οποτε θα εχει βαρια χρηση.Το εν λογω κινητο το εχω ηδη πιασει στα χερια μου και για να πω την αληθεια δεν με πολυεπεισε η σταθεροτητα του,γεγονος ισως αναποφευκτο με τις προσθαφαιρουμενες προσοψεις.Παρ'ολα αυτα το συνολο του μου αρεσει αρκετα οποτε η ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1.υπαρχουν καποια προβληματα που θα θελατε να μην υπαρχουν?Πχ διαβασα για τα caller groups στην αρχη.Ή μηπως το bluetooth "κρεμαει" ευκολα?

2.Ποιο ειναι το αδυνατο σημειο του στις λειτουργιες ως τηλεφωνο?Πχ στο Panasonic Gd87 αν εχανα το σημα μετα δεν το ξαναεβρισκα,ενω το SE T630 ειχε μια ληψη παντελως απαραδεκτη.

Τhnx! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iwsif (14 Νοέ. 2004 , 13:59)

 

Καλημερα!Ζητω συγνωμη προκαταβολικα για τις ερωτησεις που σιγουρα εχουν επαναληφθει αλλα δεν διαθετω προσβαση σε δικο μου υπολογιστη οποτε δε μπορεσα να διαβασω ολες τις σελιδες του φορουμ.

 

Σκοπευω να χρησημοποιησω το εν λογω κινητο σαν μοναδικο μου τηλεφωνο και σαν μοντεμ για το edge οποτε θα εχει βαρια χρηση.Το εν λογω κινητο το εχω ηδη πιασει στα χερια μου και για να πω την αληθεια δεν με πολυεπεισε η σταθεροτητα του,γεγονος ισως αναποφευκτο με τις προσθαφαιρουμενες προσοψεις.Παρ'ολα αυτα το συνολο του μου αρεσει αρκετα οποτε η ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1.υπαρχουν καποια προβληματα που θα θελατε να μην υπαρχουν?Πχ διαβασα για τα caller groups στην αρχη.Ή μηπως το bluetooth "κρεμαει" ευκολα?

2.Ποιο ειναι το αδυνατο σημειο του στις λειτουργιες ως τηλεφωνο?Πχ στο Panasonic Gd87 αν εχανα το σημα μετα δεν το ξαναεβρισκα,ενω το SE T630 ειχε μια ληψη παντελως απαραδεκτη.

Τhnx! :) :)

 

Φίλε Ιωσήφ....πάρτο άφοβα....Σαν τηλεφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα, είναι το πιό πλήρες για το μέγεθός του! Σαν καμερα φον εδώ μπορεί να υπάρξουν μερικές ενστάνσεις που έχουν σχέση με το μέγεθος της οθόνης και τις δυνάτότητες της κάμερας....Πέρα από αυτό δεν υπάρχει τη στιγμή αυτή καλύτερο... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...