Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia euxaristo

psaxno na do giati kai me to pc suite 6.1 den boro na do ta periexomena tou kinitou apo to phone browser ??? den mou emfanizei tipota kai otan pao na patiso sto eikonidio 6230 mou leei den einai dinati i oloklirosi tis diadikasias otan patao ton fakelo ekthesi...

ti lathos kano??? aplos thelo na copiaro sto pc ta periexomena tou kinitou mou...

 

pls help

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους !

 

Να ρωτησω κατι... Το PCSuite 6.1 ειναι συμβατο με Windows98;

Μεχρι στιγμης χρησιμοποιω το 5.8 και ολα πανε καλα, εχει τιποτα παραπανω το 6.1 η δεν αξιζει να το βαλω;

Link to comment
Share on other sites

ego exo win2000 pro me office 2003 kai den mou douleuei to phone browser opos exo grapsei poio pano kai den mou kanei synchronise to calendar mou....

re paidia pos tha kano na mou doulepsei to phone browser gia na pairno tis photos kai ta videakia apo to kinito sto pc??? patao pano sto 6230 ston windows explorer kai meta sto fakelo ekthesi kai den anoigei kolaei!!! ti ftaiei ??? exo tin 6.1 ekdosi tou pc suite!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος internet_gr (12 Ιούν. 2004 , 20:04)

 

Ρε παιδιά έχω επιδότηση και εδώ και 10 μέρες προσπαθώ να το πάρω από την vodafon αλλα δεν το έχουν.. και δεν ξέρουν πότε θα το φέρουν... μόνο η vodafon δεν το έχει?? :(

 

 

 

Loipon ta idia pantelaki mou ta idia panteli mou...

 

Edw kai 20 meres perimenw na to feroun kai me pane apo bdomada se bdomada. Pantws 99% simera 8a to parw. Gia na doume.

 

Pantws den kserw ti simainei alla lisi bre8ike mono otan arxisa na ta xonw gia grapsimata kai tetoia. Mallon tous erxontai poli liga kommatia. Trixe ligo ta dontia.

 

Good luck

Link to comment
Share on other sites

Katarxas na xeka8arisw oti nomizw oti einai to top programma gia syncronization Mobile-PC. Gia afto to logo psaxnw na brw gia to 6230 an to ipostirizei...

 

Afto pou 8elw na rwtisw einai to exis : Mpika sto site kai eida oti ebgalan ekdosi 8 i opoia to simperilambanei alla mono se bluetooth version apo oti eida. Pragma pou mou fainetai koulo :blink:

 

To exei dokimasei kaneis me iperi8res an epikoinwnei?

Link to comment
Share on other sites

Το χρωμα που η Nokia το λεει Tin gray εχει καμμια σχεση με το ασημι του 6610 ????

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,734,00.html

 

:( :( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στα e-mails ενώ δεχομαι δεν μπορώ να αποστέιλω....Μου βγάζει ένα παραθυράκι που λέει "εγγραφείτε στο GPRS πρώτα" και μετα "η αποστολή απέτυχε"....Φυσικά είμαι γραμμένος στο GPRS αφού συνδέομαι στο wap over GPRS και μπορώ και δέχομαι e-mails.... :whistle:

 

Στις ρυθμίσεις το σημείο πρόσβασης GPRS είναι κενό....Μπορέι να φταίει αυτό;;; :worry:

 

Τα φώτα των πιό advanced users, παρακαλώ.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (17 Ιούν. 2004 , 22:47)

 

Στα e-mails ενώ δεχομαι δεν μπορώ να αποστέιλω....Μου βγάζει ένα παραθυράκι που λέει "εγγραφείτε στο GPRS πρώτα" και μετα "η αποστολή απέτυχε"....Φυσικά είμαι γραμμένος στο GPRS αφού συνδέομαι στο wap over GPRS και μπορώ και δέχομαι e-mails.... :whistle:

 

Στις ρυθμίσεις το σημείο πρόσβασης GPRS είναι κενό....Μπορέι να φταίει αυτό;;; :worry:

 

Τα φώτα των πιό advanced users, παρακαλώ.... :rolleyes:

 

 

Πρεπει πιστευω να εχεις κατι σαν Πχ: internet.vodafone.gr

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (17 Ιούν. 2004 , 23:44)

 

Πρεπει πιστευω να εχεις κατι σαν Πχ: internet.vodafone.gr

 

Aυτό όντως έλειπε.....Το δοκιμαστικό e-mail εστάλει άψογα....Ευχαριστώ πολύ.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stigmabuster (17 Ιούν. 2004 , 12:07)

 

(PS. to videaki pou metetrepsa kai vlepo einai super (20 lepta simpsons ;-)

To mp3 pali.. xalia..

 

 

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιησες για μετατροπη των video;

Δωσε τα φωτα σου φιλε μου για να κανουμε το κινητο DVD :o

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Διάβασα περίπου 20 σελίδες για το 6230 και άλλες τόσες για το 7610.Τελικά μπερδεύτηκα και δεν ξέρω ποιο να αγοράσω.Συγκριτικά με τα αυτά τα δυο θα μπορούσε να βγει γενική άποψη για το ποιο είναι καλύτερο?Χωρίς να ληφθεί υπόψη η τιμή τους εννοώ.Θέλω να αγοράσω ένα από τα δυο.Κάποια γνώμη?Αμερόληπτα...Έτσι κι αλλιώς οπαδοί της ΝΟΚΙΑ είμαστε.(τουλάχιστον εγώ που έχω δοκιμάσει κι άλλες εταιρίες)
Link to comment
Share on other sites

Αν ακούς με τις ώρες Mp3 ή ραδιόφωνο τότε το 6230 είναι μονόδρομος. Αν έχεις ήδη μια MMC κάρτα μεγάλης χωρητικότητας ή πρόκειται να αγοράσεις μία για να κουβαλάς ένα μεγάλο μέρος της συλλογής σου είτε απο τραγούδια, ή φωτο και βίντεο, θα πρέπει να προτιμήσεις το 6230. Το 7610 δέχεται μόνο MMC μειωμένου μεγέθους και όχι τις κανονικές και δεν έχει στερεοφωνικό ήχο αλλά μονοφωνικό αρκετά καλής ποιότητας. Και εδώ σταματούν τα μειονεκτήματα του 7610 σε σχέση με το 6230.

 

Απ'την άλλη αν θέλεις μία πανέμορφη συσκευή, με καταπληκτική οθόνη, πολύ καλή κάμερα και την καλύτερη λήψη βίντεο απο νοκια συσκευή εως τώρα, όλα τα προτερήματα του symbian λειτουργικού του με εκατοντάδες εφαρμογές και παιχνίδια, τότε με κλειστά μάτια το 7610.

 

Και τα δύο πάντως είναι πολύ καλά, το γούστο σου στην εξωτερική εμφάνιση, οι διαστάσεις τους, οι απαιτήσεις σου απο το κινητό σου και η τσέπη σου θα είναι ο τελικός κριτής. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ mirrorofsorrow.Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αυτό με τις κάρτες.Οταν λες μειωμένου μεγέθους για το 7610,πόσο εννοείς?Ενδεικτικά γράψε μια χωριτικότητα που δέχεται το 6230 και δεν δεχεται το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει μειωμένο μέγεθος δεν εννοει την χωρητικότητα αλλα το φυσικό μέγεθος της κάρτας(διαστάσεις).Το 6230 παίρνει μέχρι 512ΜΒ,για το 7610 δεν ξέρω αν έχει βγεί πάνω απο 256ΜΒ(είναι και πιο ακριβές νομίζω).Πάντως να ξέρεις οτι αν επίλέθεις το 7610 να ξέρεις οτι βγήκε και ο πρώτος ιός και έπεται και η συνέχεια.Υπολόγυσε πόσοι ιοί υπάρχουν για τον υπολογιστή και πόσοι ακόμα θα βγούν για το 7610(series 60),ενω το 6230 που είναι series 40 δεν έχει τέτοι πρόβλημα.
LIFE IS SHORT... RIDE HARD
Link to comment
Share on other sites

Το 6230 δέχεται τις κανονικές και γνωστές MMC. Μεγέθη που υπάρχουν είναι 32, 64, 128, 256 και πολύ δύσκολα να τις βρείς 512. Και το 6230 τις δέχεται όλες.

 

Το 7610 τώρα δέχεται τις RSMMC που είναι μισή στο μέγεθος απο τις MMC και λέγεται οτι έχουν και πολύ μικρότερη κατανάλωση. Βγαίνουν σε μεγάθη 32, 64, 128 και 256 (και σε λίγο καιρό και 512) αλλά επειδή είναι κάτι νέο στην αγορά δεν είναι και τόσο εύκολο να τις βρείς. Σε λίγους μήνες πιστεύω τα πράγματα θα έχουν αλλάξει. Το 7610 παρεπιμπτόντως σου δίνει στο κουτί 64ΜΒ κάρτα (το 6230 δίνει 32ΜΒ κάρτα). Αν σε καλύπτει, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την ενημέρωση.Μάλλον στο 7610 θα πάω λόγω της καλύτερης λήψης βίντεο.Είπαμε μεταξύ ΝΟΚΙΑδων υπάρχει κατανόηση.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, διατίθεται από τη Νόκια η νέα έκδοση 6.2 της Nokia PC Suite και οι νέοι drivers για καλώδιο που διορθώνουν ασυμβατότητες με το μπλε δόντι (εγώ χρησιμοποιώ και τα δύο).
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν εγκαθιστώ καμιά 20αριά εφαρμογές με την μία μέσω υπερύθρων,μετά μου κάνει restart όταν πάω να τις ανοίξω.το παθαίνει κανάς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Paidia, paratirisa oti otan to bluetooth headset einai sindedemeno sto 6230, o ixos gia minima akougetai mono apo to handsfree kai oxi apo to kinito! antithetos, o ixos klisis akougetai kai apo to kinito. to ehei pathei kaneis? kamia idea?!

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...