Jump to content

Ulefone Paris


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω για την γυναίκα μου και προς το παρόν όλα πάνε μια χαρά.

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω στους κατόχους του τηλεφώνου.

 

Bold γραμματοσειρά έχει το τηλέφωνο; Όταν ανοίγω Gmail ή Facebook εμφανίζει τα πάντα με την ίδια γραμματοσειρά. Οπότε δεν υπάρχει διάκριση αδιάβαστων email για παράδειγμα στο Gmail ή διάκριση "link" στο facebook.

 

Η διάρκεια της μπαταρίας είναι ικανοποιητική για μένα, απλά ο χρόνος φόρτισης είναι αρκετά μεγάλος .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κ Καλή Χρόνια σε όλους..

Ερώτηση..που μπορώ να βρω θήκες για το εν λόγω κινητό στην Ελλάδα...γιατί ebay με το καπιταλισμού κ pre paid πακέτο....ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Καλή Χρόνια σε όλους..

Ερώτηση..που μπορώ να βρω θήκες για το εν λόγω κινητό στην Ελλάδα...γιατί ebay με το καπιταλισμού κ pre paid πακέτο....ευχαριστώ

 

Μια θήκη υπάρχει. Αυτή με το πορτάκι. Δεν ξέρω αν μπορείς να τη βρεις Ελλάδα. Πουλάω εγώ μια ολοκαίνουρια δεν την έχω βγάλει από ζελατίνα. Είχα αγοράσει 2 από Κίνα. Αθήνα μένω αν σε ενδιαφέρει και η τιμή 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μενα!

σημερα το πηρα στα χερια μου και επειδή δεν πολυασχολουμαι, θα ηθελα τη βοηθεια σας σε μερικα θεματα:

1) Πως το ανοιγω για να βαλω την sim?

2) Ποση ώρα πρεπει να φορτισει την πρωτη φορα?

3) Κατι άλλο που πρεπει να προσεξω γενικα?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Σκέφτομαι να πάρω αυτό το τηλεφωνάκι για τη γυναίκα μου (στη golden έκδοση)

 

Έκατσα και διάβασα όλο το θέμα και βλέπω πως το μεγαλύτερο μείον είναι η μπαταρία του.

Η γυναίκα μου δεν ασχολείται πολύ με παιχνίδια. Περισσότερο facebook, messenger άντε και κανένα youtube για μουσική.

Φαντάζομαι θα βγάζει μια μέρα έτσι;

 

Ενημερώσεις συνεχίζει βγάζει η εταιρεία και αν ναι, έχουν διορθώσει κάτι σημαντικό;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Για fb messenger youtube κ μερικα τηλεφωνα μπορει να σου βγαλει κ μιαμιση μερα, εχει τυχη να το φορτισω κ μετα απο 48 ωρες μονο με αυτη την χρηση που θες αλλα συνηθως θα σου βγαζει 30+ ωρες.Η τελευταια ενημερωση εχει κανα 2 βδομαδες που εγινε κ δεν ηταν κ κατι σημαντικο.Ενα θεματακι που θα ηθελα να φτιαξουν ειναι οτι οταν φευγω απο το σπιτι κ ξαναμπαινω δεν μπορει να βρει την IP (οχι παντα).Ο πιο γρηγορος τροπος για να την βρει ειναι να μπεις σε λειτουργια πτησης κ στα καπακια το ξαναγυρνας στο κανονικο κ ειναι οκ.Αν φτιαξουν κ το battery drain δωρο θα ειναι αν κ εγω πρωσοπικα ευχαριστημενος ειμαι κ ετσι αφου μου βγαζει μιαμιση μερα σχεδον...για την ταχυτητα περιτο να πω κατι...η καμερα ικανοποιητικη...με χαλαει λιγο που θελει 4-5 ωρες για να φορτισει πληρως αλλα για τα 105 ευρω που εδωσα θα το ξαναπαιρνα με τυφλα ματια.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Τελικά μάλλον θα το χτυπήσω γιατί της έχει αρέσει πολυ και από εμφανιση. Εδώ και ένα χρόνο έχει το Jiayu g2f, σκυλί μαύρο αλλά θέλει κάτι με μεγαλύτερη οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Τελικά μάλλον θα το χτυπήσω γιατί της έχει αρέσει πολυ και από εμφανιση. Εδώ και ένα χρόνο έχει το Jiayu g2f, σκυλί μαύρο αλλά θέλει κάτι με μεγαλύτερη οθόνη...

 

το πηρα και εγω για την κόρη μου μετά απο το jiayu g2f. Η μπαταρια κραταει άνετα 1 1/2 μέρα , είναι φοιτητρια και το χρησιμοποιεί όλη μέρα. της άρεσε πολυ η φωτογραφική μηχανή ,σε σχέση με το προηγούμενο. αν βγει και ανθεκτικο σαν το g2f τότε αξίζει τα 110 ευρώ(μαζί με θηκη ,ακουστικα ,και προστατευτικα οθόνης)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ καθώς είχα ακούσει πολύ καλά λόγια. Βασικά μου άρεσε το design του ενώ και τα χαρακτηριστικά του τα έβρισκα ικανοποιητικά.

 

Είχα διαβάσει ένα review και το παρήγγειλα από την GearBest στις αρχές Δεκεμβρίου όταν και το είχαν σε τιμή 110 ευρώ με θήκη και προστασία οθόνης. Πλήρωσα ένα μικρό ποσό για να πάρω tracking number για να βλέπω την πορεία της αποστολής. Τελικά μου ήρθε μετά από ένα μήνα με απλό ταχυδρομείο (μεσολαβούσαν και οι γιορτές).

 

Η συσκευή είναι καλύτερη τελικά από ότι περίμενα με μοναδικό μελανό σημείο το καπάκι της μπαταρίας το οποίο ανοίγει πολύ δύσκολα. Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό κόλλημα παρόλο που έχω αρκετές εφαρμογές. Όσο αφορά την μπαταρία του μου κρατάει περίπου 2 μέρες με περίπου 2-3 ώρες στο internet.

Edited by kostasyr
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ καθώς είχα ακούσει πολύ καλά λόγια. Βασικά μου άρεσε το design του ενώ και τα χαρακτηριστικά του τα έβρισκα ικανοποιητικά.

 

Είχα διαβάσει ένα review και το παρήγγειλα από την GearBest στις αρχές Δεκεμβρίου όταν και το είχαν σε τιμή 110 ευρώ με θήκη και προστασία οθόνης. Πλήρωσα ένα μικρό ποσό για να πάρω tracking number για να βλέπω την πορεία της αποστολής. Τελικά μου ήρθε μετά από ένα μήνα με απλό ταχυδρομείο (μεσολαβούσαν και οι γιορτές).

 

Η συσκευή είναι καλύτερη τελικά από ότι περίμενα με μοναδικό μελανό σημείο το καπάκι της μπαταρίας το οποίο ανοίγει πολύ δύσκολα. Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό κόλλημα παρόλο που έχω αρκετές εφαρμογές. Όσο αφορά την μπαταρία του μου κρατάει περίπου 2 μέρες με περίπου 2-3 ώρες στο internet.

 

Θα το παραγγείλω τελικά απόψε ή αύριο από το gearbest (120 ευρώ περίπου μαζί με θήκες, μεμβράνες κλπ)

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_263303.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Τελικά μάλλον θα το χτυπήσω γιατί της έχει αρέσει πολυ και από εμφανιση. Εδώ και ένα χρόνο έχει το Jiayu g2f, σκυλί μαύρο αλλά θέλει κάτι με μεγαλύτερη οθόνη...

Καλύτερα παρε καποιο αλλο φιλε. Δεν πιστεύω να της βγαζει μερα .Εδώ το αφήνεις σε standby και η μπαταρια πέφτει για πλάκα. Πάντως αν θες πουλαω ενα ολοκαίνουργιο με σφραγισμενη θήκη και σφραγισμενο γυαλί Προστασίας στα 100 ευρω. Αθήνα μένω.Το τηλέφωνο ειναι πραγματικά αχρησιμοποίητο.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες χρήση,μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Πολύ όμορφο,γρήγορο και με μπαταρία να κρατάει άνετα πάνω από 1.5 μέρα με αρκετή χρήση.Δεν έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.Αξίζει να το πάρετε όσοι το σκέφτεστε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες χρήση,μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Πολύ όμορφο,γρήγορο και με μπαταρία να κρατάει άνετα πάνω από 1.5 μέρα με αρκετή χρήση.Δεν έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.Αξίζει να το πάρετε όσοι το σκέφτεστε.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ραδιόφωνο Fm έχει;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν έχει είναι μαγνητική πυξίδα. Ψιλο-αδιάφορο για τον περισσότερο κόσμο, αλλά ας το γνωρίζεις, μιας και κοιτάς τα συν και πλην.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα παρε καποιο αλλο φιλε. Δεν πιστεύω να της βγαζει μερα .Εδώ το αφήνεις σε standby και η μπαταρια πέφτει για πλάκα. Πάντως αν θες πουλαω ενα ολοκαίνουργιο με σφραγισμενη θήκη και σφραγισμενο γυαλί Προστασίας στα 100 ευρω. Αθήνα μένω.Το τηλέφωνο ειναι πραγματικά αχρησιμοποίητο.

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να το πάρω και έχω διαβάσει όλο το νήμα, γιατι έχεις τόση εμμονη στο οτι το τηλέφωνο έχει θέμα με την μπαταρία, τη στιγμή που όλοι οι υπόλοιποι εδώ γράφουν ότι έχουν κανονικά επίπεδα αυτονομίας της; Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Απλά το έχω απορία.

Επίσης θέλω να σου πω ότι μετά από τόση επικριτική που έχεις ρίξει, μάλλον κανείς δε θα θέλει τη συσκευή σου που πουλάς, γιατί μάλλον αυτή είναι προβληματική.

Φιλικά πάντα όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό καταναλώνει 1.5% μπαταρία περίπου την ώρα όταν είναι idle de facto .Αυτοί που τους βγάζει μιάμιση και δύο μέρες με μια φόρτιση ας ανεβάσουν ένα screenshot με τη χρήση της μπαταρίας γιατί εγω περιμένω να φτιάξει με τα update που βγάζουν κάθε μήνα ή με το update σε android 6 που θα λάβει. Αλλιώς θα να ασχοληθώ να δω τι φταίει γιατί εμένα σε μια φόρτιση έχω περίπου 30% phone idle.Εδώ είναι ένα screenshot από μένα i.imgur.com/zUs2G6b.png Κατά άλλα το κινητό είναι φοβερό.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας... Επειδή με ενδιαφέρει και το θέμα του root καθώς θέλω να μπορώ να βγάζω από μέσα περιττές εφαρμογές και να μπλοκάρω τις διαφημίσεις με το Adaway, βλέπω ότι στο needrom υπάρχει rom βασισμένη στην official αλλά με root:

 

http://www.needrom.com/download/ulefone-paris-mod-rom/

 

Τη χρησιμοποιεί κάποιος από τους κατόχους του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να το πάρω και έχω διαβάσει όλο το νήμα, γιατι έχεις τόση εμμονη στο οτι το τηλέφωνο έχει θέμα με την μπαταρία, τη στιγμή που όλοι οι υπόλοιποι εδώ γράφουν ότι έχουν κανονικά επίπεδα αυτονομίας της; Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Απλά το έχω απορία.

Επίσης θέλω να σου πω ότι μετά από τόση επικριτική που έχεις ρίξει, μάλλον κανείς δε θα θέλει τη συσκευή σου που πουλάς, γιατί μάλλον αυτή είναι προβληματική.

Φιλικά πάντα όλα αυτά.

Πολυ γρηγορα εβγαλες συμπερασμα οτι η δικη μου συσκευη ειναι προβληματικη.

1) Το τηλεφωνο μου το πουλησα σημερα στα 130 ευρω με τζαμι φορεμενο , γνησια θηκη σφραγισμενη και ακομα ενα γνησιο γυαλι κερδισμενο απο διαγωνισμο της ulefone και αυτο σφραγισμενο.

2) Αν κοιτουσες ολα τα comments εδω θα καταλαβαινες οτι απλα εγω λεω τα πραγματα με το ονομα τους οπως ακριβως εχουν. Επισης δεν ειμαι ο μοναδικος που κανει αναφορα εδω σε αυτο το φορουμ για το προβλημα του τηλεφωνου σε κατασταση αναμονης. Ακομα και η ιδια η εταιρια εχει παραδεχθει οτι υπαρχει το προβλημα του battery drain σε standby mode και οτι με καποιο update ΘΑ το εφτιαχνε . ΘΑ.... Ακομα ομως τιποτα.

3) Κανε ενα κοπο να διαβασεις σε ξενα φορουμ , στο facebook της εταιριας και στο ulefone's bug reporter και θα δεις οτι εχω δικιο.

4) Αν το αγορασεις θα δεις απο μονος σου ποσο battery drain εχει το τηλεφωνο σε κατασταση standby. Βρισκεις λογικο η καταναλωση μπαταριας να ειναι μεγαλυτερη απο την καταναλωση που κανει το κινητο με ανοιχτη οθονη ; Αν ναι τοτε καλορυζικο......

5) Λογο δουλειας ειχα στην κατοχη μου οχι 1 αλλα 4 ulefone paris και ολα ειχαν το ιδιο θεμα.Λες να ηταν ολα τα δικα μου χαλασμενα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό καταναλώνει 1.5% μπαταρία περίπου την ώρα όταν είναι idle de facto .Αυτοί που τους βγάζει μιάμιση και δύο μέρες με μια φόρτιση ας ανεβάσουν ένα screenshot με τη χρήση της μπαταρίας γιατί εγω περιμένω να φτιάξει με τα update που βγάζουν κάθε μήνα ή με το update σε android 6 που θα λάβει. Αλλιώς θα να ασχοληθώ να δω τι φταίει γιατί εμένα σε μια φόρτιση έχω περίπου 30% phone idle.Εδώ είναι ένα screenshot από μένα i.imgur.com/zUs2G6b.png Κατά άλλα το κινητό είναι φοβερό.

Φιλε μου εχω πει παλια σε αυτους που λενε οτι δεν εχουν προβλημα με την μπαταρια να βγαλουν screenshot. Μην περιμενεις αδικα. Δεν φταιει το δικο σου τηλεφωνο . Ολα τα paris εχουν battery drain. Αφου το λεει η ιδια η εταιρια . Εγω αγανακτησα και το πουλησα οπως διαβασες.Δεν ειναι δυνατον σε standby να καταναλωνει περισοτερη μπαταρια απο οτι σε on screen time. Απλα ΔΕΝ γινεται δεν ειναι νορμαλ πως να το κανουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τώρα αυτό:

 

http://blog.ulefone.com/ulefone-be-touch-2-and-paris-updates-have-a-come/

 

Έχει καμία βελτίωση στο θέμα της μπαταρίας μετά από αυτή την ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τώρα αυτό:

 

http://blog.ulefone.com/ulefone-be-touch-2-and-paris-updates-have-a-come/

 

Έχει καμία βελτίωση στο θέμα της μπαταρίας μετά από αυτή την ενημέρωση;

Tip: Please fully charge and drain the battery two times after installation for the new software to record a complete drainage curve.

ok ολοι κανουν update, το παραπανω tip το εκανε κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Tip: Please fully charge and drain the battery two times after installation for the new software to record a complete drainage curve.

ok ολοι κανουν update, το παραπανω tip το εκανε κανενας;

 

Δεν παίζει κανένα ρόλο και να το κάνεις. Φταίει κάτι στο software και το τηλεφωνο όταν είναι standby ακομα και χωρίς κάρτες SIM μέσα αλλα και χωρίς εξτρα εφαρμογές εχει battery drain. Εσείς που έχετε το τηλεφωνο να παρακαλατε να βγάλει το νεο android γιατί η ulefone αμφιβάλω αν φτιαξει το θέμα. Αν ήταν μετά τοσα updates θα το είχε φτιάξει στην LOLIPOP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...