Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό, και συνεχίζω να έχω τα ίδια προβλήματα με το coolpad f1.

 

Το 3G ειναι πολύ αργο, και δεν βρίσκει το 4G ενώ υπάρχει στην περιοχή μου.

 

Μπορώ να κάνω κάποιο έλεγχο να δώ αν φταίει η συσκευή ή η κάρτα SIM;

 

EDIT: πηγα στη vodafone, μου αλλάξανε SIM και όλα καλα

Edited by St4lker
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό, και συνεχίζω να έχω τα ίδια προβλήματα με το coolpad f1.

 

Το 3G ειναι πολύ αργο, και δεν βρίσκει το 4G ενώ υπάρχει στην περιοχή μου.

 

Μπορώ να κάνω κάποιο έλεγχο να δώ αν φταίει η συσκευή ή η κάρτα SIM;

 

EDIT: πηγα στη vodafone, μου αλλάξανε SIM και όλα καλα

Πάντα θέλει αλλαγή η κάρτα για 4g

 

Στάλθηκε από το U65GT μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες NFC έχουμε στο κινητο?και αν οχι υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε για να κανουμε χρηση του για pay wallet?

όχι, δεν έχει το mi4c NFC κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες άκρη για καινούργια οθόνη? Με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα

 

 

 

Μετά απο λίγο ψάξιμο αυτο που έβγαλα άκρη είναι ότι το μόνο που έχει original είναι το dragon-tt. Αυτοί όμως δεν την έχουν διαθέσιμη, τους έστειλα μεηλ. Όποτε πήρα μια απο aliexpress η οποία σύμφωνα με τα σχόλια δεν είναι original. Αν τω μεταξύ φορούσα και τζαμί nillkin και έπεσε απο 40-50 πόντους ύψος και έσπασαν και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρέλαβα σήμερα το 32/3 Mi4c μου από gearbest. Έχει μία multilingual rom μέσα, με ελληνικά, φαίνεται στο συνημενο. Εχω κατεβασει την τελευταια ελληνικη ρομ, αλλα μεχρι εκει, μετα μπερδευτηκα τςλειως. Δεν καταφερα να παλεψω ξεκλειδωμα bootloader, να βάλω twrp recovery, είδα όμως ότι η συσκευη δεν είναι root. Από που να ξεκινησω πρώτα; Ποια είναι η σωστή σειρά; Και αξίζει το κόπο ή η έκδοση που έχω είναι αρκετά καλή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρέλαβα σήμερα το 32/3 Mi4c μου από gearbest. Έχει μία multilingual rom μέσα, με ελληνικά, φαίνεται στο συνημενο. Εχω κατεβασει την τελευταια ελληνικη ρομ, αλλα μεχρι εκει, μετα μπερδευτηκα τςλειως. Δεν καταφερα να παλεψω ξεκλειδωμα bootloader, να βάλω twrp recovery, είδα όμως ότι η συσκευη δεν είναι root. Από που να ξεκινησω πρώτα; Ποια είναι η σωστή σειρά; Και αξίζει το κόπο ή η έκδοση που έχω είναι αρκετά καλή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Διαβασε εδω :

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/134-HowTo-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/?ba775e69

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ, δεν τον είχα βρει αυτό τον οδηγό. Το κατάφερα.

 

Όμως τώρα έχει θέμα με το gps. Δεν πιάνει σήμα πάντα. Ή θα πιάσει πολλούς δορυφόρους και θα κλειδώσει σε χρόνο μηδέν, ή δε θα βλέπει κανέναν. Χρησιμοποιώ το Here, και βλέπω το status με το GPS Status. Οπως ήταν πριν, δε παρατήρησα κάτι, έπιανε συνέχεια, ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Να φταίει κάτι στη ROM?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω είναι κάτοχος του συγκεκριμένου τηλεφώνου ένας φίλος μου αλλά το χρησιμοποιεί όπως ήρθε απο το κινεζομάγαζο που το πήρε το οποίο είναι λίγο φορτωμένο και δεν ξέρω και ποια έκδοση miui έχει.

 

Παίζει κάτι καλό σε custom ή κάτι καθαρό και πρόσφατο απο official ώστε να του περάσω?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω θεμα με το gps με εφαρμογές αθλητικης καταγραφής. πχ Runtastic Endomondo sports tracker....και αλλες που εχω δοκιμασει..Ενω βλεπει και ανοιγει πολυ γρήγορα το GPS οταν σβήνει η οθόνη κατα την διάρκει της δραστηριότητας μετα οταν το ανοιγω δεν εχει καταγραψει σωστα το δρομολογιο και τα χιλιομετρα οποτε ειναι τελείως λαθος... ολες οι μετρήσεις....μου βγαζει μια ευθεία γραμμή μαλλον απο εκει που ήταν ανοιχτή η οθόνη ως εκει που το ξανάνοιξα.....Κανείς καμια λύση??? εχει βρει? Αυτο το εχω παρατηρήσει με διάφορες rom οποτε δεν ειναι θεμα rom συγκεκριμένης....τωρα φοραω...την GTV 6.3.24 της ελληνικής κοινότητας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω θεμα με το gps με εφαρμογές αθλητικης καταγραφής. πχ Runtastic Endomondo sports tracker....και αλλες που εχω δοκιμασει..Ενω βλεπει και ανοιγει πολυ γρήγορα το GPS οταν σβήνει η οθόνη κατα την διάρκει της δραστηριότητας μετα οταν το ανοιγω δεν εχει καταγραψει σωστα το δρομολογιο και τα χιλιομετρα οποτε ειναι τελείως λαθος... ολες οι μετρήσεις....μου βγαζει μια ευθεία γραμμή μαλλον απο εκει που ήταν ανοιχτή η οθόνη ως εκει που το ξανάνοιξα.....Κανείς καμια λύση??? εχει βρει? Αυτο το εχω παρατηρήσει με διάφορες rom οποτε δεν ειναι θεμα rom συγκεκριμένης....τωρα φοραω...την GTV 6.3.24 της ελληνικής κοινότητας.

Καλησπέρα. Εάν δεν είναι θέμα της rom, δοκίμασε το εξής (το οποίο έκανα κι εγώ στο αντίστοιχο πρόβλημα): Ρυθμίσεις > Πρόσθετες Ρυθμίσεις > Μπαταρία > Διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών > Επιλέξτε εφαρμογές > Βρες τo app που έχεις θέμα (Runtastic Endomondo sports tracker) και πάτα > Χωρίς περιορισμούς και πιο κάτω > Ενεργοποίηση τοποθεσίας στο παρασκήνιο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εάν δεν είναι θέμα της rom, δοκίμασε το εξής (το οποίο έκανα κι εγώ στο αντίστοιχο πρόβλημα): Ρυθμίσεις > Πρόσθετες Ρυθμίσεις > Μπαταρία > Διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών > Επιλέξτε εφαρμογές > Βρες τo app που έχεις θέμα (Runtastic Endomondo sports tracker) και πάτα > Χωρίς περιορισμούς και πιο κάτω > Ενεργοποίηση τοποθεσίας στο παρασκήνιο.

:)

 

το εκανα χθες το δοκιμασα αλλα τιποτα και παλι μια απο τα ιδια....Εσενα εστρωσε δηλαδη με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα χθες το δοκιμασα αλλα τιποτα και παλι μια απο τα ιδια....Εσενα εστρωσε δηλαδη με αυτο?

Ναι είμαι οκ πλέον. Το εντομόντο χρησιμοποιώ και τρέχω την 6.4.21 dev ελληνική

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω θεμα με το gps με εφαρμογές αθλητικης καταγραφής. πχ Runtastic Endomondo sports tracker....και αλλες που εχω δοκιμασει..Ενω βλεπει και ανοιγει πολυ γρήγορα το GPS οταν σβήνει η οθόνη κατα την διάρκει της δραστηριότητας μετα οταν το ανοιγω δεν εχει καταγραψει σωστα το δρομολογιο και τα χιλιομετρα οποτε ειναι τελείως λαθος... ολες οι μετρήσεις....μου βγαζει μια ευθεία γραμμή μαλλον απο εκει που ήταν ανοιχτή η οθόνη ως εκει που το ξανάνοιξα.....Κανείς καμια λύση??? εχει βρει? Αυτο το εχω παρατηρήσει με διάφορες rom οποτε δεν ειναι θεμα rom συγκεκριμένης....τωρα φοραω...την GTV 6.3.24 της ελληνικής κοινότητας.

 

 

Δοκίμασε από το κέντρο ασφαλείας - Δικαιώματα - Αυτόματη έναρξη - βρές την εφαρμογή και τσέκαρέ την

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι οκ πλέον. Το εντομόντο χρησιμοποιώ και τρέχω την 6.4.21 dev ελληνική

 

εγω ετρεχα οταν σου εγραφα καποια τον Μαρτη δεν θυμαμαι ποια....Σημερα εβαλα την 6.5.12 θα την δοκιμασω και παλι να δω μηπως διορθωθηκε....

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα ουτε με την 6.5.12.μια απο τα ιδια. Μαλιστα τωρα δεν κλειδωνει το gps εβαλα την εφαρμογη gps test και στο fix time μου βγαζει μηδεν.....καμια ιδεα?

 

Στάλθηκε από το U65GT μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...