Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι πολυ καλη rom η RR, πουσαρα +2 τον ηχο κ ειναι οκ τωρα,υπερβολικα πολλες αλλα κ χρησιμες ρυθμισεις ,καθαρη με καλες επιδοσεις κ μαλλον καλη μπαταρια ,δεν ξερω αν εχει νοημα το greenify πλεον στην 6 αν κ το doze δεν ειναι τοσο αμεσο οσο το greenify

 

απο την αλλη η rom του gkalen ειναι πιο βαρια ,απλουστερες ρυθμισεις, αλλα το miui κανει καλυτερη διαχειρηση μνημης ,ισως να ειναι κ ψυχολογικο το θεμα του να βλεπεις περισσοτερη μνημη διαθεσιμη αλλα το κινητο να αναγκαζεται να τρεχει απο την αρχη της εφαρμογες κ να τρωει εντελει κ περισσοτερη μπαταρια κ να χανεις χρονο

 

επισης τρεχει ενα σωρο apps απο πισω του στυλ καθαριστες κλπ ,ασε που τα miui συνοδευτικα οπως το ημερολογιο κλπ πρακτικα ειναι αχρηστα στο android

 

αμφιταλαντευομαι για το αν θα αφησω την RR

 

Τα συνοδευτικά του miui όπως ημερολόγιο, clock κ.λπ γιατί είναι άχρηστα στο android?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι οι περισσοτεροι ξερουν κ χρησιμοποιουν του android που ειναι πακετο με τις διαφορες υπηρεσιες της google που ολοι χρησιμοποιουμε
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά με τα doze, greenify?

Ξέρετε κάποια εφαρμογή για να τραβάω βίντεο σε slow motion? (Είμαι με slimrom και κρασαρει)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά με τα doze, greenify?

Ξέρετε κάποια εφαρμογή για να τραβάω βίντεο σε slow motion? (Είμαι με slimrom και κρασαρει)

Εντάξει,η mm έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας οποτε κάποιο έξτρα app ίσως δεν χρειάζεται.footej camera (googlare την )που χρησιμοποιώ έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται στις σελφιές να μην σε γυρίζει ανάποδα?

Βγάζω και γυρίζει τον προσανατολισμό της εικόνας. Πχ αν κοιτάς δεξιά σε δείχνει αριστερά μόλις βγει η εικόνα (μην μου πείτε να κοιτάω από την αντίθετη χαχα)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

 

ψαχνω καποιον οσο το δυνατον πιο ελαφρυ αν εχεις καμια προταση

Ο μανισιος είναι ελαφρύς νομιζω και ο nexus launcher(googlare το).

Link to comment
Share on other sites

70500 antutu η RR με προφιλ μπαταριας εξισορροπηση κ απλα ρυθμιση να μην ξεκινανε εφαρμογες που δεν θελω χωρις κανενα αλλο πειραγμα ,α σουταρα κ κατι λιγες εφαρμογες συστηματος που δεν ηθελα

 

ουτε καν πειραγμα με το kernel auditor περα απο ενα πουσαρισμα εντασης στον ηχο,δεν ξερω αν ο oc kernel κανει oc by default βεβαια αν κ δεν το νομιζω

 

καθολου ασχημα οταν η stable gkalen ηταν με προφιλ μπαταριας performance κ με οσο καλυτερες ρυθμισεις μπορουσα στα 60000

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το mi4c για την αδερφή μου, μιας και εγώ είμαι κάτοχος του 1+3.. Το έχω βρει με 100 στο aliexpress κ λέω να το πάρω. Υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ όσον αφορά την απόδοση του κινητού; θα πρέπει να το κάνω root κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το mi4c για την αδερφή μου, μιας και εγώ είμαι κάτοχος του 1+3.. Το έχω βρει με 100 στο aliexpress κ λέω να το πάρω. Υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ όσον αφορά την απόδοση του κινητού; θα πρέπει να το κάνω root κτλ?

Καλημέρα,το κινητό έρχεται η με κινεζο-αγγλικη η με μουλτι Ρομ (της πλάκας).οποτε θέλει δουλεια με ξεκλειδωμα bootloader και περασμα κάποιας καλής Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω την 6.5.5 developer εδω και καιρο...εχει βγει αλλη αναβαθμιση?ειδικα σε android 6 που με ενδιαφερει?δεν θελω να αλλαζω ρομ .σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία developer έχω αλλά εδώ και καιρό έχω προβλήματα στις κλήσεις και δε με ακουνε...αν γυρίσω σε stable λέτε να επιστρέψει στην κανονικότητα το κίνητο;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.εχω την 6.5.5 developer εδω και καιρο...εχει βγει αλλη αναβαθμιση?ειδικα σε android 6 που με ενδιαφερει?δεν θελω να αλλαζω ρομ .σας ευχαριστω

 

Developer βγαίνει κάθε βδομάδα, η δική σου φαίνεται να είναι του Μαϊου, οπότε μάλλον είσαι ακόμα σε MIUI 7, πλέον πήγε σε MIUI 8.

 

Android 6 μην περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Developer βγαίνει κάθε βδομάδα, η δική σου φαίνεται να είναι του Μαϊου, οπότε μάλλον είσαι ακόμα σε MIUI 7, πλέον πήγε σε MIUI 8.

 

Android 6 μην περιμένεις.

 

αυτο ακριβως φιλε μου..πως θα γινει να αποκτησω και εγω miui 8...?γτ αυτοματα δεν το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Το κινητό δεν το βλέπει ποια υπολογιστής. Ουτε απ ευθείας ούτε μέσω σουίτας.

Δεν το βλέπουν ούτε τα xp,vista,8αρια,10αρια.

 

 

Δεν ξέρω αν έγινε απο εκίνει την στιγμή αλλα το κινητό καποια στιγμη έσβησε απο μπαταρία και η μπαταρία δεν ξαναφόρτισε ποτέ.

Αγόρασα κοινόυργια μπαταρία. Σχεδόν όλα καλά. Το σχεδόν πάει στο ότι αν το κινητό μείνει απο μπαταρία και το βάλεις απλά στην φόρτιση

δεν ανοιγει. Πρέπει να πατήσεις volume- +power συν το ότι δεν συνδέεται με υπολογιστή.

 

Φοράει Ελληνική ρομ

 

Σκέφτομαι ή ένα factory reset μπας και με την αλλαγή ρομ κάτι έχασε ή μήπως υπάρχει ζημιά στην κάτω πλακέτα όποτε να παραγγείλω μια πλακέτα. 8-10$ έχει.

 

Η αποψή σας??????????????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Το κινητό δεν το βλέπει ποια υπολογιστής. Ουτε απ ευθείας ούτε μέσω σουίτας.

Δεν το βλέπουν ούτε τα xp,vista,8αρια,10αρια.

 

 

Δεν ξέρω αν έγινε απο εκίνει την στιγμή αλλα το κινητό καποια στιγμη έσβησε απο μπαταρία και η μπαταρία δεν ξαναφόρτισε ποτέ.

Αγόρασα κοινόυργια μπαταρία. Σχεδόν όλα καλά. Το σχεδόν πάει στο ότι αν το κινητό μείνει απο μπαταρία και το βάλεις απλά στην φόρτιση

δεν ανοιγει. Πρέπει να πατήσεις volume- +power συν το ότι δεν συνδέεται με υπολογιστή.

 

Φοράει Ελληνική ρομ

 

Σκέφτομαι ή ένα factory reset μπας και με την αλλαγή ρομ κάτι έχασε ή μήπως υπάρχει ζημιά στην κάτω πλακέτα όποτε να παραγγείλω μια πλακέτα. 8-10$ έχει.

 

Η αποψή σας??????????????

Ουτε σε fastboot ;(καλό θα ηταν να περαστεί μια ROM με miflash).Δηλαδή συνδέεται στον υπολογιστη και δεν βγάζει καμια ένδειξη ουτε το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε fastboot ;(καλό θα ηταν να περαστεί μια ROM με miflash).Δηλαδή συνδέεται στον υπολογιστη και δεν βγάζει καμια ένδειξη ουτε το κινητό;

 

Καμία. Σαν να μην το έχεις συνδέσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...