Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάνω δεξιά στις τελιτσες πάτα search, γράψε usbsettings θα σου βγάλει ο,τι διαδικασία έχει για αυτό. Θα πατήσεις να φτιάξει συντόμευση ("αγαπημένο" μάλλον, γιατί οι συντομεύσεις είναι με πληρωμή) και θα σε πηγαίνει κατευθείαν στις ρυθμίσεις σύνδεσης USB, γιατί για κάποιο λόγο η miui δεν το έχει στο μενού.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χμ και μένα μου το κάνει τώρα, αλλά δε μου το έκανε πάντα, νόμιζα ότι φταίει η ρομ αλλά κάτι άλλο συμβαίνει. Δοκίμασε κάποια άλλη εφαρμογή πχ quickshortcutmaker

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου κάνει

 

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα οταν το πηρα αλλα τελικα ηθελε αλλαγμα το καλωδιο type c

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος την TDD-LTE version απο Geekbuying για να επιβεβαιώσει οτι δουλεύει κανονικά σε ευρωπαικά δίκτυα μετά απο εγκατάσταση ελληνικής, EU MIUI ROM ή CM?

Αν και η περιγραφή αναφέρει FDD υπάρχει η παρακάτω επισήμανση:

"Please pay attention to the differences of FDD version and China mobile version: This item is 16GB China mobile VERSION, We have tested,the China mobile version can support WCDMA and FDD LTE in Europe. But not write on the packing box."

 

Υποθέτω οτι θα είναι οκ, μιας και η αντίστοιχη έκδοση του Redmi Note 2 δεν είχε κανένα θέμα.

 

Είμαι πανέτοιμος για Add to cart οπότε ας επιβεβαιώσει κάποιος guru please

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα οταν το πηρα αλλα τελικα ηθελε αλλαγμα το καλωδιο type c

 

Aυτο σκέφτηκα και εγώ. Απο που πήρες καλώδιο??

Link to comment
Share on other sites

Πάρε εδώ να κάνεις τη δουλειά σου μη χάσεις και τα παλιά καλώδια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θελω να παρω 2 MI4c, βλεπω να υπαρχει φτηνο to china version..

Μπορω να το παρω ή δεν λειτουργει για Ελλαδα? Επιπλεον προτεινετε μου καποιο καταστημα με καλη τιμη κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θελω να παρω 2 MI4c, βλεπω να υπαρχει φτηνο to china version..

Μπορω να το παρω ή δεν λειτουργει για Ελλαδα? Επιπλεον προτεινετε μου καποιο καταστημα με καλη τιμη κλπ..

 

Δυστυχώς, απ' ότι φαίνεται κανένας δεν ξέρει με σιγουριά αν το TDD θα λειτουργεί στην Ελλάδα.

Προτείνω το κατάστημα Banggood που φαίνεται αξιόπιστο και έχει το Mi4c σε καλή τιμή.

Πριν λίγο παρήγγειλα το 2GB / 16GB από εκεί. http://www.banggood.com/XIAOMI-Mi4C-5-inch-4G-LTE-2GB-RAM-16GB-Snapdragon-808-Hexa-core-Smartphone-p-1001359.html?admitad_uid=76608a981adf26ad75c6bef7df875cfc

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα από το http://www.yeso521.com/xiaomi-mi4c-16gb-white.html

Άσπρο, με θήκη και Tempered Glass Protector, δωρεάν μεταφορικά, 118$.

Για το συγκεκριμένο κατάστημα λένε καλά λόγια και στο xiaomi-miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα από το http://www.yeso521.com/xiaomi-mi4c-16gb-white.html

Άσπρο, με θήκη και Tempered Glass Protector, δωρεάν μεταφορικά, 118$.

Για το συγκεκριμένο κατάστημα λένε καλά λόγια και στο xiaomi-miui.gr

Είναι πολύ εξυπηρετικοί στο yeso... Το μόνο αρνητικό είναι οι πολύ μεγάλοι χρόνοι που κάνει να έρθει το πακέτο κοντά μήνα... Το γρηγορότερο πάντως είναι το vickmall όπου όλα μα όλα τα πράγματα που έχω πάρει από εκεί μου έχουν αργήσει μέγιστο 10 ημέρες για Πάτρα με τα ΕΛΤΑ και χωρίς κούριερ...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουν και αυξάνονται οι custom roms για το κινητό, πράγμα που είναι πολύ ευχάριστο.

 

Στη λίστα με τις CM, Mokee & Paranoid σήμερα προστέθηκε και port της Slim (σε alpha ακόμα βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

πάντως με την τελευταία ελληνική (stable 7.5.2) φαίνεται να μην έχω gps...δεν κλειδώνει δορυφόρους...το έχει παρατηρήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν ήταν για προσωπική μου χρήση θα το έπαιρνα (το 4G χρειάζεται κυρίως στο mobile internet!!)

Άσε που το κατάστημα λέει ότι έχει δοκιμαστεί και δουλεύει στην συχνότητα 4G της Ευρώπης.

We have tested,the China mobile version can support WCDMA and FDD LTE in Europe

ΜΌΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

Aν μπορείς να ζήσεις και χωρίς 4G κτύπα το!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν για προσωπική μου χρήση θα το έπαιρνα (το 4G χρειάζεται κυρίως στο mobile internet!!)

Άσε που το κατάστημα λέει ότι έχει δοκιμαστεί και δουλεύει στην συχνότητα 4G της Ευρώπης.

We have tested,the China mobile version can support WCDMA and FDD LTE in Europe

ΜΌΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

Aν μπορείς να ζήσεις και χωρίς 4G κτύπα το!!

 

δεν κατάλαβα,έχει 4g?

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα,έχει 4g?

Oι Κινέζοι λένε ότι το 4G που έχει (TDD είναι στην Κίνα) "πιάνει" και στην Ευρώπη.

Υπό αυτήν την έννοια αν τους πιστέψουμε ΝΑΙ ΕΧΕΙ .

 

Κάποιος φίλος πιο πάνω που αναρωτιέται κι αυτός για το συγκεκριμμένο θέμα, μας λέει

πως το Xiaomi Redmi Note 2/ TDD δουλεύει σαν 4G κανονικά στην Ελλάδα.

Τι να πω, για σιγουριά, πρέπει κάποιος να το αγοράσει....

Οι Κινέζοι πάντως είναι πολύ λιγότερο απατεώνες από εμάς.-

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες από aliexpress πωλητής eternal team είναι ή φθηνή ή έκδοση που ρωτάτε πιο πάνω.

Ηρθε με μία global με ελληνικά στο κουτί έγραφε td όπως έλεγε ο πωλητής

Δοκιμασία 2 sim cosmote και είχα σήμα κανονικά και 3g και 4g.

Με τον οδηγό από miui.gr πέρασα χωρίς κανένα πρόβλημα την τελευταία ελληνική dev το κινητό άψογο

Δοκιμασία πάλι τις sim πρώτου το δώσω και οι μπάντες δουλεύουν κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Οι φακοί είναι από 2 κινέζικες εταιρείες, προσωπικά δεν έχω ακουστά καμία.

 

Όσο αφορά τους αισθητήρες, εκεί υπήρχε το θέμα με Sony ή Samsung, αλλά απ ότι φαίνεται πρόκειται περι παρανόησης, οι αισθητήρες είναι όλοι της Sony. Μάλλον εννοούν ότι κάποιο άλλο part προέρχεται απ τη Samsung, αλλά επειδή τ' αγγλικά δεν είναι το φόρτε τους, δε το διατύπωσαν σωστά. :p

 

Έχει ένα thread εδώ που δίνει πληροφορίες για το πως μπορείς να βρεις τον τύπο αισθητήρα που έχει το κινητό, δεν έχω δει κανείς να βρήκε κάτι άλλο εκτός από Sony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...