Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με κανενα android κινητο δεν γινεται (ισως μερικα Samsung εχουν την επιλογη)

 

Καταρχας βιντεοκληση χωρις 3g δεν παιζει ακομα κ σε sammy...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι ROM χρησιμοποιείται ;;

Παραλαμβάνω Τρίτη και ψάχνομαι από τώρα να είμαι έτοιμος.

Έχει κανείς την ROM από ΤΕΑΜ SUPERLUMINAL ;;

Απ'όσο ξέρω official cyanogenmod δεν παίζει γιατί δεν δίνουν κώδικα οι της Xiaomi γιατί είναι καθαρά για Κίνα το μοντέλο και χωρίς kernel δεν μπορείς να κάνεις πολλά...

Με ενδιαφέρει να μη τρέχει άχρηστα πράγματα από πίσω μπας και βελτιωθεί(το μόνο αρνητικό) σύμφωνα με τα όσα έχω ψάξει δηλαδή η μπαταρία...

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι ROM χρησιμοποιείται ;;

Παραλαμβάνω Τρίτη και ψάχνομαι από τώρα να είμαι έτοιμος.

Έχει κανείς την ROM από ΤΕΑΜ SUPERLUMINAL ;;

Απ'όσο ξέρω official cyanogenmod δεν παίζει γιατί δεν δίνουν κώδικα οι της Xiaomi γιατί είναι καθαρά για Κίνα το μοντέλο και χωρίς kernel δεν μπορείς να κάνεις πολλά...

Με ενδιαφέρει να μη τρέχει άχρηστα πράγματα από πίσω μπας και βελτιωθεί(το μόνο αρνητικό) σύμφωνα με τα όσα έχω ψάξει δηλαδή η μπαταρία...

:wacko:

Οι περισσοτεροι φοραμε την ελληνικη απο το Xiaomi-Miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ δεν εχει πανω το apk για τηλεχειριστηριο

Διαφορα που βρηκα δεν δουλευουν

Που βρισκω το apk της xiaomi?

ευχαριστω

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6932-%CE%A3%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CF%82-MIUI-ROM/

Link to comment
Share on other sites

παιδες οπως θα δειτε και στο συννημενο δεν γραφει τα νουμερα κολλητα με αποτελεσμα οταν αυτο το νουμερο με καλει το δειχνει αγνωστο και δεν εμφανιζει την εν λογω επαφη...τι να κανω?εχω την dev 5.12.31 xiaomi eu

[ATTACH]64797[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

παιδες οπως θα δειτε και στο συννημενο δεν γραφει τα νουμερα κολλητα με αποτελεσμα οταν αυτο το νουμερο με καλει το δειχνει αγνωστο και δεν εμφανιζει την εν λογω επαφη...τι να κανω?εχω την dev 5.12.31 xiaomi eu

[ATTACH]64797[/ATTACH]

 

δοκιμασε να προσθέσεις το +30 μπροστά

Link to comment
Share on other sites

δλδ καθε φορα μου λες που θελω να προσθεσω μια επαφη θα το +30?τι smartphone ειν τουτο...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά........μπορείτε να μου πείτε τα θετικά και αρνητικά της συσκευής και ειδικότερα της κάμερας αν ανταποκρίνεται σε μια .....13άρα ???

 

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Θετικά

2καρτο

RAM 3Giga πεταει

Καλη κατασκευη

Καλη οθονη

Καλη τιμη

Καλο μεγεθος (ουτε μεγαλο ουτε μικρο για 5αρα οθονη)

Καλη μπαταρια οταν στρωσει (μετα το 2μηνο) μου βγαζει 2,5 ημερες

 

Αρνητικα

Φωτογραφικη την νυχτα , γενικα με μειωμενο φως είναι μετρια σε σχεση με το Galaxy 4 (την ημερα ειναι οκ)

Γλιστράει στο χερι η συσκευη , το πισω μερος ειναι υπερβολικα γυαλιστερό / λείο (θελει θήκη)

 

Γενικα ειναι πολυ καλη αγορα για εμενα :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θετικά

2καρτο

RAM 3Giga πεταει

Καλη κατασκευη

Καλη οθονη

Καλη τιμη

Καλο μεγεθος (ουτε μεγαλο ουτε μικρο για 5αρα οθονη)

Καλη μπαταρια οταν στρωσει (μετα το 2μηνο) μου βγαζει 2,5 ημερες

 

Αρνητικα

Φωτογραφικη την νυχτα , γενικα με μειωμενο φως είναι μετρια σε σχεση με το Galaxy 4 (την ημερα ειναι οκ)

Γλιστράει στο χερι η συσκευη , το πισω μερος ειναι υπερβολικα γυαλιστερό / λείο (θελει θήκη)

 

Γενικα ειναι πολυ καλη αγορα για εμενα :)

 

Ευχαριστώ φίλε, επίσης απ ότι βλέπω αρνητικό είναι και η μη αποσπώμενη μπαταρία και ότι δεν παίρνει κάρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα Nillkin 9H και η οπή για κάμερα και πάνω ηχείο είναι στενή, με αποτέλεσμα να καλύπτει την camera αφενός και τον proximity sensor αφετέρου. Είχατε το ίδιο θέμα ή μήπως μου έστειλαν λάθος κομμένο glass?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα Nillkin 9H και η οπή για κάμερα και πάνω ηχείο είναι στενή, με αποτέλεσμα να καλύπτει την camera αφενός και τον proximity sensor αφετέρου. Είχατε το ίδιο θέμα ή μήπως μου έστειλαν λάθος κομμένο glass?

 

Έτσι ήρθε και το δικό μου.Δεν πρέπει να είναι λάθος,γιατί σε μια φωτογραφία της εταιρείας που δείχνει το glass με το Mi4c είναι ακριβώς έτσι.Βασικά μόνο την κάμερα νομίζω πως καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήρθε και το δικό μου.Δεν πρέπει να είναι λάθος,γιατί σε μια φωτογραφία της εταιρείας που δείχνει το glass με το Mi4c είναι ακριβώς έτσι.Βασικά μόνο την κάμερα νομίζω πως καλύπτει.

 

Και μένα ήρθε η nillkin σήμερα. Άψογη εφαρμογή. Μόνο την κάαμερα καλύπτει, ο proximity στα αριστερά είναι ακάλυπτος.

 

Ωραία, ευχαριστώ για το feedback. Τα sensors παίζουν μια χαρά ακόμη και καλυμμένα. Καλή εφαρμογή (με το δωρεάν του vickmall η μέρα με τη νύχτα)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πρόβλημα με τα νούμερα συνέχιζεται.όντως έσβησα τις επαφές με το +30 αλλά δεν μου έλυσε τπτ μιας και συνεχίζω να λαμβάνω κλήσεις κ μην από επαφή αποθηκευμένη και να μου την εμφανίζει σαν άγνωστη μη διαβάζοντας τις επαφές ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει καποιος γιατι δεν με ακούνε στο viber? εγω ακουω κανονικά. εχω δώσει permission για εγγραφή ήχου απο το security app αλλα τιποτα…
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρήγγειλα και περιμένω το συγκεκριμένο κινητό από vickmall για ένα φίλο, όχι πολύ σχετικό... Θέλω να σας ρωτήσω εάν το κινητό όπως θα το παραλάβω θα είναι κομπλέ (δηλαδή όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο) ή χρειάζεται να περάσω κάποια ελληνική ή άλλη ρομ. Για να περάσω ελληνική ρομ χρειάζεται και root και TWRP ή περνάνε όπως είναι από τη συσκευή; Επίσης επειδή δεν έχω ασχοληθεί ξανά με MIUI και δε γνωρίζω την ακριβή διαδικασία (κάτοχος OnePlus One...) μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ με οδηγίες εγκατάστασης αυτής.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...